Manually copy the information from your profile if you need!!!

NOTICE! Sportlio will shut down March 15!!!

Tuuli Tomingas (26)

Biathlon 1

Meet sports friendly companies

These companies have joined sportlio. Want to show your company here? Click here!

Bio

Olen 23-aastane laskesuusataja, Tuuli Tomingas. Nagu enamus laskesuusatajaid, alustasin ka mina tavalise murdmaasuusatajana. Aastal 2009 tegin pooleldi kannapöörde ning pühendusin täielikult laskesuusatamisele. Esimene tõsisem „palgapäev“ oli 2014 aastal, kui mul õnnestus võita Euroopa juunioride meistritiitel sprindis. Nagu sportlastel ikka, on ka minu karjäär tihtipeale olnud okkaline. 2016-2017 jätsin hooaja vahele seoses mononukleoosi ja kopsuklamüüdiasse haigestumisega. See on ka põhjus, miks minust pole ammu kuulda olnud. Haigustest taastumine on võtnud palju aega ja energiat. Need on olnud mu elu kõige raskemad kaks aastat, kuid allaandmise mõtteid ei ole ma kordagi mõlgutanud vaid per aspera ad astra. 2018 naasesin võistlusrajale tagasi. Tegin kaasa oma elu esimese täspikka maailmakarika karuselli, saavutases ka märkimisväärseid tulemusi, kahjuks jäin ääretult napilt OM-ile pääsemise barjäärist välja, aga pole hullu, 4 aasta pärast olen kindlasti platsis!

Alates 2015. aasta kevadest kuulun laskesuusatamise A-koondisesse ja treenin Indrek Tobrelutsu käe all. Lisaks koondise professionaalsele lähnemisele on tugeva põhja mulle alla ladunud Tõnu Pääsuke, kelle juures treenisin kogu oma nooruspõlve ja kelle käest saan alati nõu ja abi murede korral. Ta on mees, kes on tippu viinud seitsme kordse maailmameistri, Kaija Parve, lisaks veel Even Tudebergi, Urmas Kaldvee ja Eveli Saue.

Mind innustab igal hommikul/õhtul trenni minnes tahe saada paremaks ning saavutada midagi sellist, mida keegi pole varem suutnud. Mind innustab tahe panna ennast proovile ning näha, milleks ma võimeline olen. Ma tahan olla just see, keda eesti rahavas saab kutsuda ,,meie Tuuli-ks´´.
Järgmise hooaja eesmärk on teha kaasa maailmakarika karussell ja esindada seal Eesti lippu nii kõrgelt kui võimalik. Pikemas perspektiivis näen ennast laskesuusatamise maailma tipus!

Born 1995 (age 26)
Coach Indrek Tobreluts, Tõnu Pääsuke
Club Estonian Biathlon team

Competition results

Tuuli Tomingas hasn't added his results yet.
Check back soon or follow him to receive updates.

Supporters

Contact athlete to become a sponsor!