View Top 10 most visited athletes - April 2019

Ranno Tasane (25)

110/60m hurdles

8 FANS
03 Aug 2015

Long time no see. Juunis praktiliselt ühtegi korralikku sprinditrenni teha ei saanud ning seetõttu oli ka oodata, et juuli alguses U-23 meistrivõistlustelt midagi head loota ei ole. Jooks oli tehniliselt kohutav, kiirust ei ole üldse, kuid sellegipoolest sisimas lootsin, et äkki üllatan ennast. Jooksu lõppedes aega kuuldes pidin pikali kukkuma, kuna ei uskunud, et suudan isegi ebaõnnestunud jooksu korral nii aeglaselt joosta. Isiklikust ligi sekund kehvem aeg oli tõsiasi. Motivatsioonile see väga hästi ei mõjunud, kuid mis seal ikka, üritan sellest üle olla. Nüüd hetkel olen neljandat nädalat metsas treeninud ning mõtteid kogunud, et järgmine hooaeg ei tuleks enam selline nagu on olnud eelnevad 2 ebaõnne saatel kulgenud aastat.

16 Jun 2015

Avastart lükkus edasi, kuna suutsin vasaku tagareie kõõlusele haiget teha. Midagi hullu ei ole, kuid maksimumkiirusega joosta ta ei lase. Üsna irooniline juba, et ma neid vigastusi nii endale ligi suudan tõmmata. Aga mis seal ikka, eks tuleb välja ravida ja uus katse teha 4. juulil Eesti U23 meistrivõistlustel. Eks soovige mulle kõik õnne, kuna tundub, et seda on mul hetkel kõige rohkem puudu.

03 Jun 2015

10 päeva jagu juba Eestis oldud. Jalg läheb aina paremaks, tunne samuti. Kõik oleks hästi, kui uued vigastused kohe kimbutama ei hakkaks. Vasaku sääre luukas on väga valusaks viimasel ajal läinud, tõenäoliselt naelikute tõttu. Lausa nii valusaks, et olen pidanud mõned jooksutrennid vahele jätma. Sellegipoolest ei ole ma veel meelt heitnud. Läbi kerge valu tegime Kadriorus eile, 3.06.15, tõkketrenni ja see süstis natukenegi eneseusku, seega kavatsen 14. juunil klubide karikal enda avastardi tõkkejooksus teha. Eks siis näha ole, kuidas see välja tuleb.

16 May 2015

Aeg lendab siin Itaalias ikka kiiresti, 5 päeva kõigest jäänud ja ongi 3 nädalat möödas. Möödunud nädal oli tunduvalt tegusam kui esimene. Nimelt sain lõpuks ometi end liikuma, kuigi ega midagi rõõmustavat öelda ei ole. Pool aastat pausi jooksmisest on tugeva jälje jätnud. Kiiruslik vastupidavus on alla igasuguse arvestuse. Andrei tahtis, et nädala keskel 3x200 naeltes jookseksin. Esimene jooks tuli kergelt ja lõpus oli ka tore olla. Puhkust oli ette nähtud 3 minutit. Taastusin enam-vähem ära ja tegin uue jooksu. Teise jooksu lõpp oli juba raske, kuid pidasin veel kuidagi vastu. Pilgutasin korra silmi ja oligi 3 minutit möödas, kuid taastunud jalgadest polnud jälgegi. Rohkem oli selline tunne nagu oleks just 400m lõpetanud ja peaksin nüüd kohe uue 400m peale jooksma. Ja nii ta läks, kolmas 200ne oli juba puhas komöödia. Pärast esimest kolme sammu olid reied täis ja pöiad krampis:D Lõppu ma küll jõudsin, kuid püsti ma pärast seda enam korralikult ei saanudki. Pool tundi halba enesetunnet, pärast mida veetsin natukene aega jäävannis, et natukenegi jalgadele elu sisse puhuda, kuid üsna edutult. Lubasin teile ka tõkkejooksust videot, kuid pole seni veel neid joosta saanud. Hetkese plaani järgi on esmaspäeval kavas seda teha, proovin siis mõne jooksu videole ka saada.

Ranno

09 May 2015

Üsna varsti täitub 4 kuud operatsioonist. Võib öelda, et jalg hakkab lõpuks ometi terveks saama - ära sõnuda muidugi ei taha. Eile sain esimest korda üle 8 kuu ilma valuta selja taha kuulijänni teha. 4kg ja 20.55 jäi parimaks. Parimatest päevadest jäin umbes meetri kaugusele, kuid küll ma sinna varsti tagasi jõuan. Sooritused olid tehniliselt kohutavad, mis väljendus ka resultaadis. Täna, laupäeval 9.05.15, tegin hüppeid. Hoota kolmikut ja viisikut pole samuti väga ammu teinud, viimati umbes detsembris. Kolmiku parim jäi täpselt 9m peale(PB 9.49) ning viisiku parim 15.05 peale(PB 15.72). Natukene vaja hüpata ning usun, et jõuan ka siin endisele tasemele üsna varsti tagasi. Põlvetagune kõõlus, mis 10 päeva tagasi jamama hakkas, hakkab samuti vaikselt järele andma ning olen saanud iga päev järjest kiiremini joosta. Lootus püsib, et saan äkki uuel nädalal tõkkeid lõpuks ometi proovida. Üldiselt muidu on kõik ikka hästi. Ei saa just kurta, kui saad staadionil selliste staaridega nagu James Dasaolu(100m 9.91), Giuseppe Gibilisco(teivashüpe 5.90), Ivet Lalova(100m 10.77), Johan Wissman(400m 44.56) koos trenni teha.

Loodetavasti järgmine postitus tuleb juba koos tõkkejooksu videoga!

04 May 2015

04 May 2015

Jõudsime laupäeva õhtul Formiasse. Reis kestis umbes 12h ja oli väga väsitav. Pidime lendama kolme erineva lennukiga ning sõitma kahe erineva rongiga, et siia kohale jõuda(viimases regionaalrongis oli umbes 40c sooja – palju õnne meile). Elame Keiso ja Vovaga kesklinnas korteris, staadionini on umbes 1.5km. Teised(Ksenija, Risto, Andrei, Kristella, Kristel) elavad täpselt staadioni kõrval, aga ega meile see kõndimine halba just ei tee :D. Linn ise on väga kihvt. Siit on välja kasvanud ka sellised spordi suurkujud nagu Pietro Mennea(Olümpiavõitja ja endine WR omanik 200m jooksus tulemusega 19.72) ja Giuseppe Gibilisco(Olümpiapronks ja MMi kuld teivashüppes, rekord 5.90). Meie käsutuses on miljonivaatega staadion(tagataustal võimsad mäed, mida peagi ka teiega jagan), kus oleme ka paar trenni juba teinud. Mina muidugi jälle kergelt vigane, kuna venitasin eelmise nädala keskel Eestis kergelt põlve taga olevat kõõlust ning sprintimisega pean veidi ootama. Positiivne on vähemalt see, et kõike muud peale kiiresti jooksmise saan teha. Tegime Keisoga trenni lõpus kerge võistluse hoota kauguses. Enne tänast oli minu PB 3.16 ja Keisol 3.07. Tänane seeria: (K:3.02 R:3.07 – K:3.10 R:3.12 – K:3.18 R 3.19). Seega minu uus rekord hoota kauguses on 3.19 ning Keisol 3.18! Üritan millalgi ka mõne foto/videojäädvustuse siia üles laadida, seega keda huvitab, hoidke aeg-ajalt silm peal! :)

Ranno.

22 Apr 2015

Elu on täis üllatusi ja spontaanseid otsuseid. Kui olin talvel veendunud, et kevade veedan Eestis - eeldasin, et operatsioonist välja tulemiseks kulub kaua-kaua ning heal juhul lootsin esimesi jooksusamme teha alles mai keskel-, siis nii see ikkagi ei läinud. Ostsime üleeile(21.04) ära piletid Itaaliasse ning paistab, et veedan peaaegu et terve enda maikuu Formia nimelises linnas. :)) Rääkides natukene jalast, siis olen teinud kaks jooksutrenni naelikutega. Esimeses trennis jooksin kergelt tõkkeid ning teises 4x60. Jala reaktsioon naelikutele muidugi meeldiv ei olnud, kuna kõik kõõluseid ümbritsevad lihased on nüüd valulikud ja turses ning olen sunnitud natukene jooksukoormust vähendama, et laagris jälle tegutsema saaksin hakata. Käisin ka Risto abi massaažilaual otsimas, aga ütleme nii, et vabatahtlikult sinna enam tagasi minna ei tahaks :D Üldiselt seis muidu kõige hullem ei ole, jalg vajab lihtsalt rohkem tähelepanu ja tegelemist.

Seniks aga peatse jällenägemiseni Itaaliast!

13 Apr 2015

06 Apr 2015

Operatsioonist on möödas juba 11 nädalat. Vahepeal olen tublisti taastusraviga tegelenud. Rentisime grupiga viieks nädalaks BEMERi raviaparaadi, mis kindlasti oluliselt kiirendas minu taastumist ning suured tänud ka Risto Jamnesele, kelle suurepärast ultrahelimasinat ma tänasest kasutama sain hakata!
Hetkene seis on aga nii, et julgen ja saan juba kiiresti joosta. Päris maksimumi pole veel proovinud ja väga teravaid liigutusi olen ka vältinud, kuid liigun selles suunas, et mõne nädala pärast juba saaksin neid ka teha. Lisaks sellele olen saanud tublisti juba kangi teha ning vaikselt ka erialaseid harjutusi tõketel. Täna 6.04 proovisin esimest korda ka tossudes ja madalate tõketega joosta!! Sellised hetked teevad rõõmsaks. :D Lisaks sellele käisin mõned päevad tagasi Audentese juures olevas Spordimeditsiini sihtasutuses end kaalumas/mõõtmas. 190cm, 86.6kg. Kergelt meeldiv üllatus oli rekordmadal 8.1 suurune rasvaprotsent kehas. Seni kulgeb õnneks kõik plaanitult, seega keeping it going.

Ranno.

Load more posts
|

|

|

|

Article:

Bio

Enda kergejõustiku teekonda alustasin ma 14-aastaselt Pärnu Altiuse spordiklubis. Eelnevalt tegelesin ujumise, tantsimise ja korvpalliga, kuid võin öelda, et kergejõustiku oli see, millesse 'armusin' esimesest silmapilgust. Treeninud olen üldiselt 5-8x nädalas. Mul on olnud 3 treenerit. Esimene neist oli Romet Mihkels, teine Valter Espe ning kolmas ehk praegune on Andrei Nazarov. Olen tulnud noorteklassides ka kahekordseks Eesti meistriks. U21 60m tõkkejooksus ning U23 110m tõkkejooksus. Pärast edukat 2012/13 aasta hooaega hakkas mind kimbutama aga vigastuste laine, mis loodetavasti nüüd pärast kahte aastat, hulga süste ja 2015a jaanuaris tehtud operatsiooni on minevik. Lähemalt endast: 191cm pikk, kaal 87kg.
Trennides tehtud rekordid: Rebimine 80kg(2014 august), 30m lendlähtest 3.07(2012), hoota kaugus 3.16(2014 märts) 3.19(2015 mai), hoota kolmik 9.49m( 2014 juuni), hoota viisik 15.72m(2014 märts), varbseinal kõhulihaseid 30x(2015 jaanuar), 8-sammuga kaugust 6.45m, hoota kõrgus 1.60m, hoota kuul(7.2kg)13.10m. Suurtemast eesmärkidest on hetkel plaan hetkel operatsioonist võimalikult kiiresti taastuda ning alistada suvel Tallinnas toimuva U-23 EMi norm.

Born 1993 (age 25)
Coach Andrei Nazarov
Club SK Altius

Personal bests

110m hurdles

Show
Personal best

60m hurdles

Show
Personal best

Competition results

110m hurdles

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Kadrioru kiirjooksupäev 14.68 Kadriorg June 2012
Kadrioru kiirjooksupäev 14.68 Kadriorg June 2012
Estonian National Championships 2. 14.61 Rakvere June 2012

60m hurdles

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Eesti juunioride MV 1. 08.30 Lasnamäe Kergejõustikuhall Jan. 2012