View Top 10 Most Visited Athletes – May

New Feature - product and service recommendations

Pjotr Degtjarjov (25)

Swimming

14 FANS
09 Nov 2015

09 Nov 2015

09 Nov 2015

Eelmine nädal oli selle hooaja esimene võistlus!

Eelmisel nädalal toimusid Riias selle hooaja esimene võistlus Riga Sprint 2015. Bassein oli hea sügav, heade pukidega. Kahjuks oli ainult kuue rajaline, seega soojenduse ajal oli tunne nagu kilu konservis, kuna võistlejaid oli VÄGA PALJU. Oli rõõm näha oma sõpru Lätist ja Valgevenemaalt ning nende vastu ka võistelda. Tulemustega jäin rahule (neid saate näha "competitions" alt), hetke vormi pealt on need täitsa head ja on vigu, mida parandades saab veel kiiremaks.

Viimasel ajal on inimesed küsinud minult, kui palju ma vees trenni teen ning vastus "üks kord päevas ja alla 4km" üllatab neid väga. Mõtlesin, et räägin siin miks nii "vähe". Sprint on võimalikult suure kiirusega liikumine, seega peab olema väga kiire, et olla edukas. Kõik meie treeningud on väga intensiivsed ja igas kavas on alati erinevad harjutused maksimaalsel kiirusel. Selline pingutus väsitab keha palju ning nõuab pikemat puhkust, seega teha neid treeninguid rohkem kui kord päevas oleks pigem halb kui hea.

Suurt kiirust aga ei saavuta enne kui on piisavalt jõudu, sellepärast pöörame nüüd tähelepanu üldfüüsilisele ettevalmistusele tunduvalt rohkem kui varem. See tähendab et iga päev on kas jõusaal või siis üldkehaline ettevalmistus ja pean tunnistama, et mõnikord ma teeks hea meelega pigem kaks ujumist kui ÜKE't. Harjutused mis me teeme saalis on metsikud. 15kg kettaga kaldpingil kõhulihased streamline'is, 30 kättekõverdust hüppega/plaksuga, sangpommiga kõik võimalikud liigutused ja nagu TV poodide reklaamides on kombeks öelda: "Ja see pole veel KÕIK!", seda nimekirja võiks jätkata väga pikalt. Ühe kaupa need harjutused ei tundu üldse rasked, sellepärast meie Vova teeb nendest erinevaid kombinatsioone ja seeriaid. Jooga on ka oma ette katsumus ja kui keegi kahtleb siis tuge Joogaruumi ja proovige ise järgi. Jõusaalist ma ei hakkagi üldse rääkimagi, sest kui sa treenid koos maailma parimatega ühes gruppis ja teid juhendab maailma üks parimaid treenereid, siin on juba siililegi aru saada, et armu ei anta.

Nüüd kui kõik kokku panna, tulevad 5-6 treening tundi päevas. Pole ju vähe, eks? Ma olen lubanud videoid jõusaalist ja ma olen neid teinud aga pole veel lihtsalt kokku pannud. Teen selle kindlasti ära aga senikaua saate vaadata minu finaal ujumisi Riiast.

Ilusat nädalat kõigile ja pidage meeles: #mindyourbusiness !

25 Oct 2015

Möödas on järgmised kaks nädalat ja kõik on suurepäraselt!

Eelmine nädal sai läbi aeroobse ja anaeroobse vastupidavuse tsükkel. Kogu tsükkel oli väga raske, eriti viimane nädal kus pidin kolmapäeva vahele jätma sest olin liiga väsinud. Üldiselt jäin selle tööga väga rahule, kuna sai väga tühjaks ennast ujuda ja jõuda oma võimete piirini. Kõik aga ei olnud nii sünge ja meil oli üks äge pildistamine, mille tulemust peaks varsti näha saama.

Sellest nädalast jõusaalis ja vees hakkas töö kiiruse ja kiirusliku vastupidavuse peale ning ülikoolis vaheaeg, mis andis võimaluse puhata ja taastuda eelmisest tsüklist. Homsest aga tagasi rutiini.

Jõusaalis läheb kõik hästi ja mulle väga meeldib teha koostööd nii professionaalse treeneriga nagu Alar Seim. Muide järgmine nädal mõtlen teha paar videot jõusaalist, seega jälgige mind Instagramis et neid näha. Vees tunne on hea ja treeningud sujuvad kenasti. Hakkasime tegema palju harjutusi kummiga tõmbejõu arendamiseks.

Väga häid uudiseid on ka Eesti ujumisliidus. Praegu käib väga suur töö, et parandada Eesti ujujate tingimusi veel paremaks arenguks. Näiteks iFit on laiendanud oma koostööd EUL'iga ja nüüd kogu A-koondis saab neilt kõike vajalikke toidulisandeid. Loodetavasti saate varsti rohkem kuulda.

Ilusat uue nädala algust kõigile! #mindyourbusiness

11 Oct 2015

11 Oct 2015

Pole ammu kirjutanud, seega võtan lühidalt kõik kokku mis on juhtunud vahepeal ja edaspidiselt hakkan jäle tihedamini kirjutama.

Enne MM'i leidsime minu suure väsimuse põhjuse, selleks on kilpnääre alatalitlus. Tänu arstide (Muza Lepik, Mihkel Mardna ja Ülle Jakovlev) kiirele tegutsemisele, sain ravimid peale ning enesetunne hakkas kohe paranema. Suured tänud neile!

Kahjuks sellest ikka ei piisanud, et teha korralike starte MM'il. Piirdusin ainult teateujumisega esimesel päeva ning edaspidiselt elasin meie koondisele kaasa.

Pärast seda võtsin natuke aega kosumiseks ja taastumiseks. Samuti sai täidetud ammu olnud unistus: tegin ära tätoveeringu! Suured tänud selle eest Glenile (https://instagram.com/matkolm/) ja Pirados stuudiole, väga kvaliteetse ja proffessionaalse töö eest. Veel kolisin tagasi koju Maardusse senikaua, kui otsin uut elamispinda. Muide elan natuke kaugemal, kui mu põhitoetaja Debora kontor (Vana-Narva mnt. 26).

Pärast MM'i ujumisliit lõpetas koostöö Peter Mankoc'iga, seega pidin otsima uut treenerit. Tänaseks olen alustanud koostööd endise Eesti ujujaga ja rekordiomanikuga (100 vab lühikeses ja 200 vab lühikese ja pikas) Vladimir Sidorkiniga ning minu treeningkaaslaseks on nüüd Filipp Provorkov. Täiesti uus lähenemine minu jaoks, kuid mulle väga meeldib ja usun et see toob häid tulemusi. Trenni teeme üks kord päevas aga väga intensiivselt, kui oleks kaks korda päevas ilmselt kolmapäevast kaugemale ei jõuaks. Ühekordseid treeninguid aitavad üle elada parima kvaliteediga toidulisandid Eestis, mida lahkelt pakub iFit.

Muutusi on ka kuival maal. Martti Aljandi algatusega hakkasime treenima maailma ühe parimaga tõstjaga üle 105kg kaalus Mart Seimiga ning juhendab meid tema isa Alar Seim. Treeningud toimuvad Spartas. Samuti käin nüüd treeneri soovitusel joogas Joogaruumis, kus on väga proffessionaalsed ja meeldivad treenerid! Soovitan soojalt kõigile.

Minuga on kõik korras ja elu on ilus! Teen trenn ja jätkasin õpinguid ülikoolis. Selleks, et ma igale poole õigeks ajaks kohale jõuaks, andis Europark minu kasutusse auto. Kui näete kuskil mööda sõitmas suurt maastruit Toyota Hilux Europargi kleepsudega, siis teate et mina sõidan trenni.

Hoian Teid oma tegevustega kursis. Olge mõnusad!

14 Jul 2015

14 Jul 2015

Oleme veetnud laagris juba terve nädala. Ilmad on siin olnud väga muutlikud- kõrvetavast päiksest ja lämmatavst kuumusest kuni hullude äikse tormideni. Õnneks pole see basseini vee temperatuuri ja meid mõjutanud, seega treenime edasi.

Käisime Peteriga eelmisel nädalal Ljubljanas vereproovi andmas ja keha analüüsi tegemas. Kehaga on kõik ilusti korras, kuid verega on teised lood ja see on tegelikult hea. Vere pilt andsidki aimu, miks vee sees kui ka veest väljas tunnen ennast väsinuna ja mida peaks tegema. Tegu on ületreeninguga ja hetkel võtan rahulikumalt, samuti sain toidulisandi, mis peaks aitama protsessile kaasa. Tunne läheb paremaks päevast päeva, seega püsime positiivsel lainel.

Nädalavahetus oli täis ilusaid hetki. Laupäeval käisime Peteri vanemate mägimajas, mis asub 1500m kõrgusel. Värske õhk, imeline vaade, hea toit ja tore seltskond- mida veel vaja et unustada argimured! Pühapäeval võtsime "bemmi" enda hoole alla ning sõitsime kolmekesti (mina, Tess ja Martti) Bohinjsko järve juurde. Teed, mis viisid kohale olid imelised ning ma usun, et iga inimene kes naudib sõitmist, oleks sama vaimustuses kui mina (eriti sellise autoga :D).

Enne järve ääres peatumist sõitsime sellest 11km edasi, et näha koht kus see saab alguse- Slavica kosk. Üks ilusamaid kohti, mis ma elus näinud olen. Selleks, et koske näha pidime kõndima umbes 25min ülesmäge läbi metsateed. See oli seda väärt! Minu arust annab väga suure väärtuse sellele kohale see, et sa ei saagi parkida otse all, vaid pead pingutama, et seda näha. Tegime pilte, nautisime vaadet ja tagasi järve äärde.

Järve ääres saime ilusti pikutada päikse käes ja nautida kristall puhta vee jahedust. Pikalt muidugi ei lösutanud sest nagu teada päike väsitab.

Tulevasel nädalavahetusel on meil võistlus siin samas Radovljicas, enne kui lahkume. Saab näha, mis seisus olen ja mida peaksime edasi ette võtma.

Load more posts

Article:

Bio

Minu nimi on Pjotr Degtjarjov, olen 21. aastane ujuja. 2012 aastal lõpetasin Tallinna Juhkentali gümnaasiumi ning pärast seda suundusin Tallinna Ülikooli kehakultuuri õppima. Hetkel olen akadeemilisel puhkusel ning pühendan oma kogu aja ujumisele.

Olen 80+ kordne Eesti meister (erinevates vanusegruppides). Minu eesmärk on tulla maailmameistriks, sest Eesti ujujatest pole veel keegi nii kõrget tulemust saavutanud. Oma tulemustega tahan olla noortele eeskujuks ning neid innustada sportlastee jätkamisel pärast keskkooli lõppu. Ise olen tegelenud ujumisega juba 15 aastat ning kuulun Eesti ujumis koondisesse 2009. aastast.

Igapäevaselt teen rasket tööd, et täita endale seatud eesmärke. Ma ei ole veetnud päevad läbi basseinis selleks, et üks päev lihtsalt alla anda. Olen valmis võitlema võiduka lõpuni.

Born 1993 (age 25)
Coach Vladimir Sidorkin
Club Audentes

Personal bests

100m freestyle (LC)

Show
Personal best

100m freestyle (SC)

Show
Personal best

50m freestyle (LC)

Show
Personal best

50m freestyle (SC)

Show
Personal best

Competition results

100m freestyle (LC)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Swedish GP 3 1. 50.09 Jönkönping April 2015
Swedish GP 3 1. 49.92 Jönkönping April 2015
Baltimaade meistivõistlused 1. 49.71 Kaunas April 2015
Tartu Kevad 2015 1. 50.95 Tartu April 2015
Eesti karikas 1. 51.76 Tallinn, Kalev March 2015
Euroopa MV 37. 50.44 Berliin Aug. 2014
Universiaad 5. 49.56 Kazan July 2013
Debrecen EM 32. 50.55 Debrecen May 2012
Belgrad U18 EM 51.41 Belgrad July 2011
1'st Youth Olympic Games 16. 51.85 Singapur Aug. 2010

100m freestyle (SC)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Riga Sprint 2015 1. 48.73 Riga Nov. 2015
Eesti lühiraja meistrivõistlused 1. 48.18 Tallinn (Kalev) Dec. 2014
Lühiraja EM 16. 48.21 Herning (DEN) Dec. 2013
Lühiraja EM 20. 48.62 Chartres (FRA) Nov. 2012
Lühiraja EM 27. 48.79 Szeczin (POL) Dec. 2011
Lühiraja MM 39. 49.52 Dubai (UAE) Dec. 2010

50m freestyle (LC)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Swedish GP 3 1. 22.96 Jönkönping April 2015
Swedish GP 3 1. 22.90 Jönkönping April 2015
Baltimaade meistrivõistlused 1. 22.59 Kaunas April 2015
Tartu Kevad 2015 1. 23.07 Tartu April 2015
Eesti karikas 1. 23.34 Tallinn, Kalev March 2015
Eesti MV 1. 23.10 Tallinn June 2014
Barcelona MM 32. 22.84 Barcelona Aug. 2013
Eesti-Soome meistrivõistlused 1. 22.82 Espoo April 2012
Juunioride Euroopa meistrivõistlused 6. 23.13 Belgrad July 2011
1'st Youth Olympic Games 9. 23.37 Singapore Aug. 2010

50m freestyle (SC)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Riga Sprint 2015 2. 22.25 Riga Nov. 2015
Lühiraja MM 22. 21.79 Doha (QAT) Dec. 2014
Eesti lühiraja meistrivõistlused 1. 22.03 Tallinn Dec. 2013
Lühiraja MM 24. 22.04 Istanbul (TUR) Dec. 2012
Eesti lühiraja meistrivõistlused 1. 22.23 Tallinn Dec. 2011
Lühiraja MM 33. 22.18 Dubai (UAE) Dec. 2010
Your logo missing? Click on the button.