Manually copy the information from your profile if you need!!!

NOTICE! Sportlio will shut down March 15!!!

Marti Medar (24)

Long distance runner 23

27 Nov. 2018

27 Nov. 2018

KOOS ON IKKA LÕBUSAM!
Tere, tere, kõik see Medari postituste lugemise pere... :D Taas on aeg võtta ette "järgmised võlad" ning järgmisena on järjekorras võistlus, mis ühtlasi oli minu selle välishooaja kui nii võib öelda viimaseks stardiks. Läksime!
Natuke rohkem kui kuu aega tagasi (täpsemalt 18.oktoobril), toimus Tallinnas, Šnelli staadioni ümbruses Eesti koolidevaheline teatejooksu võistlus. Distants iga võistkonna jaoks oli ei vähem ega rohkem kui 100x1000m. Maakeeli öeldult pidi iga võistkonna liige kappama ühe kilomeetri. Tegemist oli eelkõige Eesti 100. sünnipäeva auks korraldatud üritusega. Kohale oli tulnud 12 kooli/võistkonda ning mina kuulusin Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi võistkonda. Kool, kus minu jaoks sai kõik ikkagi alguse.. Enda suurel soovil esimesed korvpallitrennid H-Spordi klubi ja legendaarse treeneri Ravo Vaga käe all ning emapoolsel initsiatiivil läksin ka maletrenni, kus esimeseks ja viimaseks treeneriks oli Rainer Selge. Ema ikka teadis, mis kõige parem. 🙏
Enne seda jooksu, olin ca 10 päeva täiesti "trennivaba", sest tagareis ja tuhar olid korralikku valu teinud. Seetõttu polnud ma 100% kindel, kas saan üldse osaleda, aga õnneks laabus kõik ilusti. Meeldiv oli näha mitmeid vanu koolikaaslasi ja muidugi kooliõpetajaid. Nii mõnegi õpetajaga sai vesteldud pikemalt ning see oli ainult positiivne! Ääretult üllatav oli näha oma kooli võistkonnas nii mitmeid jooksumehi ja naisi, kellega erinevatel rahvajooksudel väga tihti kohtume. Viljar Vallimäe, Kadiliis Kuiv, Kain Väljaots ja muidugi Liis Grete Arro, tänu kelle suurele ettevõtmisele sai võistkond komplekteeritud ning kirja pandud!!
Võistkondadesse kuulusid algkooli, põhikooli ja gümnaasiumi õpilased, lisaks nendele ka vilistlased, lapsevanemad ja muidugi kooliõpetajad ise :). Võitjad olid kõik, kes tulid välja liigutama ning tegid ühise eemärgi nimel väiksema või suurema pingutuse. Sitkes konkurentsis oli meie kooli tulemuseks tubli 11. koht. Isiklikus plaanis jooksin oma vahetuse ajaga 2:50,5, mis pole küll kõige kibedam, aga "lõdva fooni" pealt kärab küll. Kokkuvõttes andis see Eesti parima 800 meetri mehe Rasmus Kiseli järel 2. koha. Rass vajutas muidugi kõvasti!
Kokkuvõttes vägagi kordaläinud üritus! Ma väga loodan, et see polnud ainult Eesti 100. sünnipäeva auks korraldatud üritusega, vaid et sellest kujuneks iga-aastane traditsioon. Inimestele meeldis ja mulle ka! Pildil peale minu veel Järveotsa Gümnaasiumi direktor Siret Paasmäe, alati rõõmsameelne ja kiire jooksuneiu Liis-Grete Arro ning vana vigurvänt - Kain Väljaots isiklikult :D. Järgmise korrani! #eestikoolidevahelineteatejooks #100x1000m #järveotsa #gümnaasium #treeningpartner #ükskõigikõiküheeest

27 Nov. 2018

LÕPP HEA, KÕIK HEA!
Tervitused! Nii nagu lubatud sai, on nüüd luubi all Paide-Türi rahvajooks. Jooks toimus kohe Tartu Linnamaratonist järgneval päeval, ehk 7. oktoobril (super eks). Võimalusel oleks tahtnud seal parema meelega üldse mitte joosta või võtta väga rahulikult, aga kus sellega... Punktitabel enne viimast vooru oli segasem kui Eesti vabariigi seadused, mistõttu pidi pingutama.
Legendaarse Paide-Türi rahvajooksu distants on ikka ja alati see sama - 13,6 kilomeetrit. Igal juhul pidin jällegi edestama klubikaaslast Aleksandr Kuleshovi :D. Enne Tartu jooksu oli Sasha edu minu ees 1 punkt, nüüd jällegi oli minul 1 punkt edu. Võrdsete punktide korral jääks tema ette, sest temal õnnestus enim punkte saada ühelt Linnajooksusarja etapilt. Sobis ka variant, et kumbki ei tule esikümnesse ja punkte ei saa :).
Tagareis oli mulle 1,5 nädalat teinud muret ja soojendusjooksu tehes oli asi päris valus.. Longates ju seda asja koju ei too! Kell 12:30 anti start ning ligemale 800 inimest panid ajama Türi poole. Õnneks adrenaliin tegi oma töö ja valu jooksu ajal tunda ei andnud. Esimesed viis kilomeetrit jooksin pundis koos Jaanus Kallaste, Ülari Kaisi ja Ando Õitspuuga. Ühtlane ja mõnus tempo hoidis tagant vahe turvalisena.
Pärast viiendat kilti panid Kais ja Kallaste tasapisi eest ära ning jäin siis sõtkuma härra Õitspuuga. Pikka pidu polnud sealgi, sest 1,5 kilomeetrit hiljem jäin üksi.. Mitte just kõige parem variant :P. Õnneks oli taga selline 200-meetrine edu ja tuli lihtsalt hoida ühtlast tempot. Seda ma ka õnneks suutsin ja kuigi oli raskeid hetki, tulin üle lõpujoone 8. kohal. Aeg 46:07,4 ning mis peamine - eesmärk täitus.
Paide-Türi rahvajooksu võitis juba ma ei tea mitmendat korda Ibrahim Mukunga, ajaga 40:45,2. Teiseks jooksis end Kaur Kivistik (41:21) ja kolmandaks tuli Ilja Nikolajev (41:56,7). Eesti Linnajooksude sarja lõppseis nägi välja siis selliselt - võitja ei keegi muu kui Roman Fosti 40 punktiga, teist ja kolmandat kohta jäid jagama 36 punktiga Raivo Alla ning Ando Õitspuu, aga eelise sai Alla. Neljandat ja viiendat kohta jäädi samuti jagama, sest võrdselt 34 punkti kogusid nii Ülari Kais kui ka Raido Mitt, eelis Kaisile. Kuuendana lõpetasin siis ise, kokku 26 punkti. Nagu näha, siis kuradima tihe värk :D.
Sellega lõppes kevadest alates toimunud Linnajooksude sari. Võistlusi kui palju, osalejaid kui palju ning tase iga aastaga aina tihedam ja tugevam.. Seda on hea tõdeda! Mina tänan... vist :D #paidetürirahvajooks #eestilinnajooksudesari #viimaneoinaspardal

27 Nov. 2018

Iga koht on määrava tähtsusega!
Tere, tere ja veelkord Tere! Möödas on tervenisti 1,5 kuud kui ma viimati "üllitasin" oma viimased seiklused spordiradadelt. Vahepeal on olnud natuke rahulikum aeg, aga materjale ning võistlusi, millest kirjutada on küll ja veel. Veidi roostes saab küll tekst olema, kuid loodetavasti kannatab see ülevaatuse. Ilma pikema jututa - lähme ajas tagasi!
Oktoobri alguses, täpsemalt 6. oktoobril, toimus Tartus teada-tuntud Linnamaratoni võistlus, mis ühtlasi märgistas ka peagi finišisse tüüriva Eesti Linnajooksude sarja lõppu. Tegemist oli eelviimase sarja etapiga ning tabeliseis oli muutunud peale SEB maratoni drastiliselt. Paljudel sarja "uustulijatel" (loe tugevad Eesti jooksjad, kes pole ammu või kunagi sarjas kaasa löönud) oli palju punkte koos ning seetõttu olin enne Tartu jooksu napilt, kuid siiski 7. kohal. Lihtsamalt öeldes esimene oinas, kes jääb karjamaalt välja, sest auhinnalisi kohti on vaid kuuele paremale. Enne võistlust sai ilma naljata paar nädalat korralikult ajusid ragistatud, sest distantse antud võistlusel on ju 3 (10, 21 ja 42km) ning kõik konkurendid erinevatel distantsidel laiali.
Uurisin Linnajooksude sarja korraldajatelt ka, et kas selline "crazy" mõte oleks lubatud, kui ma jookseks 1,5h peale poolmaratoni veel 10km, lootuses noppida sealt ka mõned punktid. Nende poolt oli roheline tuli olemas, aga oh seda rõõmu - Tartu jooksu korraldajad ütlesid, et kindlasti mitte. Põhjusena tõid välja, et siis paljud hakkaks sama tegema ja materjalidega läheb raskeks!? No ma ei tea, sorri, aga kohe kindlasti ei teeks keegi seda peale minu :D. Siuksele mõttele juba annab tulla. Seetõttu pidin valima ühe distantsi ja selleks sai poolmaraton.
Tänu kõvale jooksule SEB maratonil, asus sarja arvestuses 6. positsioonil klubikaaslane Aleksandr Kuleshov. Eesti maratoni pronksimees oli minust "kõigest" 1 punktiga ees ning see tähendas seda, et pean teda igal juhul edestama. Tema jooksis poolikut, mina jooksin poolikut - "Mano i mano!" Niimoodi ma seda jooksu sisuliselt võtsingi. Kes siis aga poolmaratoni stardis veel oli? Rauno Laumets, Raido Mitt, Tõnu Lillelaid, Roman Fosti ja Ülari Kais on vaid mõned nimed, kelle võib kiirelt välja tuua. Rada nagu ikka keeruline, aga mis seal ikka - hakkab pihta!
Esimene kilomeeter nagu ikka on selline "feel-out", kus siis üritan aru saada, mis täna toimuma hakkab ja kuidas endal tunne. Teisel kilomeetril eraldusid viiesest pundist Laumets, Mitt ja Kais, mina jäin koos jooksma härra Lillelaidiga. Viiendal kilomeetril püüdsime eest kinni Eesti maratoni hõbedamehe Kaisi ning nagu "kuldne trio", jooksime koos kuni umbes 13. kilomeetrini. Vaheldurikas nagu see rada juba on, siis hakkasid väikesed vahed tulema. Lillelaid liikus paarikümne meetriga eest ära, ise üritasin iga hinnaga järgi talle jõuda. Kaisiga suutsime tasapisi vahet suurendada, see oli juba väikene võit!
Ilm oli väga mitmetahuline - küll sadas, siis tuulepoiss oli erinevatel nurkadel ja kõige soojem ka just polnud. Ei olnud põrmugi meeldiv ning selle tõestuseks oli minu 10km vaheaeg juba 35:01... Viis kilomeetrit enne lõppu jõudsin Lillelaidile sappa võtta ja koos jooksime umbes 2 kilomeetrit, kuniks juhtus midagi 18. kilomeetril. Äkitselt lõi mul rindu nii tugev piste ja valu, et pidin lihtsalt jääma korraks seisma. Kas nüüd ongi lihtsalt kõik? Sari ja Tartu jooks pekkis? Läks mööda nii 10-12 sekundit ja õnneks vaikse hoojooksuga sain asja natukene paremaks.
Lillelaid oli nüüdseks püüdmatus kauguses ning nüüd pidin lihtsalt iga hinnaga oma kohta säilitama. Lõpus veel see "kurikuulus" 100m Toomemäe tõus, mis lihtsalt nii raskelt ja vaevaliselt sai ületatud. Viimane kilomeeter tahtsin juba rahulikult tulla, aga üks vene noormees oli tagant hirmsa hooga tulemas. Väsinult ja raskustes, võtsin jalad kõhu alt välja ja viimase paari-kolmesajane meetrine pikk spurt tasus end ära. Napp edu järgneva konkurendi ees, 4. koht ja aeg "eimidagiütlev" 1:14:26. Klubikaaslane Kuleshov kaotas lõpuks "kõigest" 22 sekundiga ja lõpetas 6. kohal, mis mulle sobis väga hästi. Eesmärk täitus! Poolmaratoni võidu võttis kindlalt Raido Mitt (1:11:04), teiseks tuli Rauno Laumets (1:11:36) ja kolmandaks siis suurema osa distantsist mind vedanud Tõnu Lillelaid (1:14:13).
Seekord siis sedasi! Homme juba võtan ette sarja viimase etapi Paide-Türi rahvajooksu, kus siis selgub lõpptulemus. Peace out! #treeningpartner #tartulinnamaraton #poolmaraton #neljaskoht #retsrada

11 Oct. 2018

Load more posts

Article:

Meet sports friendly companies

These companies have joined sportlio. Want to show your company here? Click here!

Bio

Tallinnast, Eestist pärit jooksumees, kes alustas jooksmisega 2013 a sügisel ning on jooksnud kõiki distantse 600m-st kuni maratonini välja(42,2km). Minu senised suurimad saavutused on: 6x juunioride(U-20) Eesti meister, Eesti meister 4x1500m teatejooksus (2016) ja 2x Rakvere Ööjooksu 10km võitja (2016, 2017).

Long distance runner from Tallinn, Estonia who started running in autumn 2013 and has run all distances from 600 metres to marathon (42,2 kilometres). My biggest achievments so far: 6x Estonian Junior(U-20) Champion, Estonian Champion in 4x1500m relay race (2016) and 2x Rakvere Night Run 10km winner (2016, 2017).

Isiklikud rekordid/Personal records
800m: 2:01,6 (2015)
1000m: 2:37,77 (2016)
1500m: 4:08,29 (2016)
Mile: 4:36,38 (2017)
2000m: 5:45,14 (2018)
3000m: 8:57,96 (2014)
5000m: 15:40,16 (2015)
10,000m: 32:07,46 (2020)
10 km road: 32:09,5 (2017)
21,1km: 1:12:12 (2016)
42,2km: 2:51:27 (2016)

Sisehalli rekordid/Indoor records

600m: 1:30,08 (2019)
800m: 2:04,89 (2016)
1000m: 2:45,33 (2014)
1500m: 4:16,85 (2016)
2000m: 5:55,89 (2017)
3000m: 9:09,84 (2016)

Born 1996 (age 24)
Coach Urmas Randma
Club Treeningpartner
Height 1.80m
Weight 68kg

Personal bests

10000m

Show
Personal best

1000m

Show
Personal best

1500m

Show
Personal best

3000m

Show
Personal best

5000m

Show
Personal best

800m

Show
Personal best

Half marathon

Show
Personal best

Marathon

Show
Personal best

Competition results

10000m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Rapla Selveri suurjooks 17. 34.19 Rapla 01/06/14

1000m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Nõmme Seeriajooks 02.42 Tallinn 07/08/14

1500m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Eesti talvised MV 04:22.34 Tallinn 21/02/15
Eesti juunioride MV 2. 04.16 Rakvere 26/06/14

3000m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Eesti talvised MV 09.14 Tallinn 22/02/15
Rukkilillemängud 08.57 Tallinn 26/08/14

5000m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Eesti juunioride MV 1. 15.51 Rakvere 27/06/14

800m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Eesti juunioride talvised MV 7. 02.06 Tallinn 25/01/14

Half marathon

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Narva Energiajooks 01.15 Narva 15/06/14

Marathon

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
SEB Tallinn Marathon 628. 0:03:44 Tallinn 14/09/14
SEB Maraton 703. 0:03:55 Tallinn 08/09/13
Contact athlete to become a sponsor!