View Top 10 most visited athletes - April 2019

Marti Medar (22)

Long distance runner

23 FANS
27 Nov 2018

27 Nov 2018

KOOS ON IKKA LÕBUSAM!
Tere, tere, kõik see Medari postituste lugemise pere... :D Taas on aeg võtta ette "järgmised võlad" ning järgmisena on järjekorras võistlus, mis ühtlasi oli minu selle välishooaja kui nii võib öelda viimaseks stardiks. Läksime!
Natuke rohkem kui kuu aega tagasi (täpsemalt 18.oktoobril), toimus Tallinnas, Šnelli staadioni ümbruses Eesti koolidevaheline teatejooksu võistlus. Distants iga võistkonna jaoks oli ei vähem ega rohkem kui 100x1000m. Maakeeli öeldult pidi iga võistkonna liige kappama ühe kilomeetri. Tegemist oli eelkõige Eesti 100. sünnipäeva auks korraldatud üritusega. Kohale oli tulnud 12 kooli/võistkonda ning mina kuulusin Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi võistkonda. Kool, kus minu jaoks sai kõik ikkagi alguse.. Enda suurel soovil esimesed korvpallitrennid H-Spordi klubi ja legendaarse treeneri Ravo Vaga käe all ning emapoolsel initsiatiivil läksin ka maletrenni, kus esimeseks ja viimaseks treeneriks oli Rainer Selge. Ema ikka teadis, mis kõige parem. 🙏
Enne seda jooksu, olin ca 10 päeva täiesti "trennivaba", sest tagareis ja tuhar olid korralikku valu teinud. Seetõttu polnud ma 100% kindel, kas saan üldse osaleda, aga õnneks laabus kõik ilusti. Meeldiv oli näha mitmeid vanu koolikaaslasi ja muidugi kooliõpetajaid. Nii mõnegi õpetajaga sai vesteldud pikemalt ning see oli ainult positiivne! Ääretult üllatav oli näha oma kooli võistkonnas nii mitmeid jooksumehi ja naisi, kellega erinevatel rahvajooksudel väga tihti kohtume. Viljar Vallimäe, Kadiliis Kuiv, Kain Väljaots ja muidugi Liis Grete Arro, tänu kelle suurele ettevõtmisele sai võistkond komplekteeritud ning kirja pandud!!
Võistkondadesse kuulusid algkooli, põhikooli ja gümnaasiumi õpilased, lisaks nendele ka vilistlased, lapsevanemad ja muidugi kooliõpetajad ise :). Võitjad olid kõik, kes tulid välja liigutama ning tegid ühise eemärgi nimel väiksema või suurema pingutuse. Sitkes konkurentsis oli meie kooli tulemuseks tubli 11. koht. Isiklikus plaanis jooksin oma vahetuse ajaga 2:50,5, mis pole küll kõige kibedam, aga "lõdva fooni" pealt kärab küll. Kokkuvõttes andis see Eesti parima 800 meetri mehe Rasmus Kiseli järel 2. koha. Rass vajutas muidugi kõvasti!
Kokkuvõttes vägagi kordaläinud üritus! Ma väga loodan, et see polnud ainult Eesti 100. sünnipäeva auks korraldatud üritusega, vaid et sellest kujuneks iga-aastane traditsioon. Inimestele meeldis ja mulle ka! Pildil peale minu veel Järveotsa Gümnaasiumi direktor Siret Paasmäe, alati rõõmsameelne ja kiire jooksuneiu Liis-Grete Arro ning vana vigurvänt - Kain Väljaots isiklikult :D. Järgmise korrani! #eestikoolidevahelineteatejooks #100x1000m #järveotsa #gümnaasium #treeningpartner #ükskõigikõiküheeest

27 Nov 2018

LÕPP HEA, KÕIK HEA!
Tervitused! Nii nagu lubatud sai, on nüüd luubi all Paide-Türi rahvajooks. Jooks toimus kohe Tartu Linnamaratonist järgneval päeval, ehk 7. oktoobril (super eks). Võimalusel oleks tahtnud seal parema meelega üldse mitte joosta või võtta väga rahulikult, aga kus sellega... Punktitabel enne viimast vooru oli segasem kui Eesti vabariigi seadused, mistõttu pidi pingutama.
Legendaarse Paide-Türi rahvajooksu distants on ikka ja alati see sama - 13,6 kilomeetrit. Igal juhul pidin jällegi edestama klubikaaslast Aleksandr Kuleshovi :D. Enne Tartu jooksu oli Sasha edu minu ees 1 punkt, nüüd jällegi oli minul 1 punkt edu. Võrdsete punktide korral jääks tema ette, sest temal õnnestus enim punkte saada ühelt Linnajooksusarja etapilt. Sobis ka variant, et kumbki ei tule esikümnesse ja punkte ei saa :).
Tagareis oli mulle 1,5 nädalat teinud muret ja soojendusjooksu tehes oli asi päris valus.. Longates ju seda asja koju ei too! Kell 12:30 anti start ning ligemale 800 inimest panid ajama Türi poole. Õnneks adrenaliin tegi oma töö ja valu jooksu ajal tunda ei andnud. Esimesed viis kilomeetrit jooksin pundis koos Jaanus Kallaste, Ülari Kaisi ja Ando Õitspuuga. Ühtlane ja mõnus tempo hoidis tagant vahe turvalisena.
Pärast viiendat kilti panid Kais ja Kallaste tasapisi eest ära ning jäin siis sõtkuma härra Õitspuuga. Pikka pidu polnud sealgi, sest 1,5 kilomeetrit hiljem jäin üksi.. Mitte just kõige parem variant :P. Õnneks oli taga selline 200-meetrine edu ja tuli lihtsalt hoida ühtlast tempot. Seda ma ka õnneks suutsin ja kuigi oli raskeid hetki, tulin üle lõpujoone 8. kohal. Aeg 46:07,4 ning mis peamine - eesmärk täitus.
Paide-Türi rahvajooksu võitis juba ma ei tea mitmendat korda Ibrahim Mukunga, ajaga 40:45,2. Teiseks jooksis end Kaur Kivistik (41:21) ja kolmandaks tuli Ilja Nikolajev (41:56,7). Eesti Linnajooksude sarja lõppseis nägi välja siis selliselt - võitja ei keegi muu kui Roman Fosti 40 punktiga, teist ja kolmandat kohta jäid jagama 36 punktiga Raivo Alla ning Ando Õitspuu, aga eelise sai Alla. Neljandat ja viiendat kohta jäädi samuti jagama, sest võrdselt 34 punkti kogusid nii Ülari Kais kui ka Raido Mitt, eelis Kaisile. Kuuendana lõpetasin siis ise, kokku 26 punkti. Nagu näha, siis kuradima tihe värk :D.
Sellega lõppes kevadest alates toimunud Linnajooksude sari. Võistlusi kui palju, osalejaid kui palju ning tase iga aastaga aina tihedam ja tugevam.. Seda on hea tõdeda! Mina tänan... vist :D #paidetürirahvajooks #eestilinnajooksudesari #viimaneoinaspardal

27 Nov 2018

Iga koht on määrava tähtsusega!
Tere, tere ja veelkord Tere! Möödas on tervenisti 1,5 kuud kui ma viimati "üllitasin" oma viimased seiklused spordiradadelt. Vahepeal on olnud natuke rahulikum aeg, aga materjale ning võistlusi, millest kirjutada on küll ja veel. Veidi roostes saab küll tekst olema, kuid loodetavasti kannatab see ülevaatuse. Ilma pikema jututa - lähme ajas tagasi!
Oktoobri alguses, täpsemalt 6. oktoobril, toimus Tartus teada-tuntud Linnamaratoni võistlus, mis ühtlasi märgistas ka peagi finišisse tüüriva Eesti Linnajooksude sarja lõppu. Tegemist oli eelviimase sarja etapiga ning tabeliseis oli muutunud peale SEB maratoni drastiliselt. Paljudel sarja "uustulijatel" (loe tugevad Eesti jooksjad, kes pole ammu või kunagi sarjas kaasa löönud) oli palju punkte koos ning seetõttu olin enne Tartu jooksu napilt, kuid siiski 7. kohal. Lihtsamalt öeldes esimene oinas, kes jääb karjamaalt välja, sest auhinnalisi kohti on vaid kuuele paremale. Enne võistlust sai ilma naljata paar nädalat korralikult ajusid ragistatud, sest distantse antud võistlusel on ju 3 (10, 21 ja 42km) ning kõik konkurendid erinevatel distantsidel laiali.
Uurisin Linnajooksude sarja korraldajatelt ka, et kas selline "crazy" mõte oleks lubatud, kui ma jookseks 1,5h peale poolmaratoni veel 10km, lootuses noppida sealt ka mõned punktid. Nende poolt oli roheline tuli olemas, aga oh seda rõõmu - Tartu jooksu korraldajad ütlesid, et kindlasti mitte. Põhjusena tõid välja, et siis paljud hakkaks sama tegema ja materjalidega läheb raskeks!? No ma ei tea, sorri, aga kohe kindlasti ei teeks keegi seda peale minu :D. Siuksele mõttele juba annab tulla. Seetõttu pidin valima ühe distantsi ja selleks sai poolmaraton.
Tänu kõvale jooksule SEB maratonil, asus sarja arvestuses 6. positsioonil klubikaaslane Aleksandr Kuleshov. Eesti maratoni pronksimees oli minust "kõigest" 1 punktiga ees ning see tähendas seda, et pean teda igal juhul edestama. Tema jooksis poolikut, mina jooksin poolikut - "Mano i mano!" Niimoodi ma seda jooksu sisuliselt võtsingi. Kes siis aga poolmaratoni stardis veel oli? Rauno Laumets, Raido Mitt, Tõnu Lillelaid, Roman Fosti ja Ülari Kais on vaid mõned nimed, kelle võib kiirelt välja tuua. Rada nagu ikka keeruline, aga mis seal ikka - hakkab pihta!
Esimene kilomeeter nagu ikka on selline "feel-out", kus siis üritan aru saada, mis täna toimuma hakkab ja kuidas endal tunne. Teisel kilomeetril eraldusid viiesest pundist Laumets, Mitt ja Kais, mina jäin koos jooksma härra Lillelaidiga. Viiendal kilomeetril püüdsime eest kinni Eesti maratoni hõbedamehe Kaisi ning nagu "kuldne trio", jooksime koos kuni umbes 13. kilomeetrini. Vaheldurikas nagu see rada juba on, siis hakkasid väikesed vahed tulema. Lillelaid liikus paarikümne meetriga eest ära, ise üritasin iga hinnaga järgi talle jõuda. Kaisiga suutsime tasapisi vahet suurendada, see oli juba väikene võit!
Ilm oli väga mitmetahuline - küll sadas, siis tuulepoiss oli erinevatel nurkadel ja kõige soojem ka just polnud. Ei olnud põrmugi meeldiv ning selle tõestuseks oli minu 10km vaheaeg juba 35:01... Viis kilomeetrit enne lõppu jõudsin Lillelaidile sappa võtta ja koos jooksime umbes 2 kilomeetrit, kuniks juhtus midagi 18. kilomeetril. Äkitselt lõi mul rindu nii tugev piste ja valu, et pidin lihtsalt jääma korraks seisma. Kas nüüd ongi lihtsalt kõik? Sari ja Tartu jooks pekkis? Läks mööda nii 10-12 sekundit ja õnneks vaikse hoojooksuga sain asja natukene paremaks.
Lillelaid oli nüüdseks püüdmatus kauguses ning nüüd pidin lihtsalt iga hinnaga oma kohta säilitama. Lõpus veel see "kurikuulus" 100m Toomemäe tõus, mis lihtsalt nii raskelt ja vaevaliselt sai ületatud. Viimane kilomeeter tahtsin juba rahulikult tulla, aga üks vene noormees oli tagant hirmsa hooga tulemas. Väsinult ja raskustes, võtsin jalad kõhu alt välja ja viimase paari-kolmesajane meetrine pikk spurt tasus end ära. Napp edu järgneva konkurendi ees, 4. koht ja aeg "eimidagiütlev" 1:14:26. Klubikaaslane Kuleshov kaotas lõpuks "kõigest" 22 sekundiga ja lõpetas 6. kohal, mis mulle sobis väga hästi. Eesmärk täitus! Poolmaratoni võidu võttis kindlalt Raido Mitt (1:11:04), teiseks tuli Rauno Laumets (1:11:36) ja kolmandaks siis suurema osa distantsist mind vedanud Tõnu Lillelaid (1:14:13).
Seekord siis sedasi! Homme juba võtan ette sarja viimase etapi Paide-Türi rahvajooksu, kus siis selgub lõpptulemus. Peace out! #treeningpartner #tartulinnamaraton #poolmaraton #neljaskoht #retsrada

11 Oct 2018

11 Oct 2018

NO KUI IKKA LAPPAMA, SIIS KORRALIKULT!!
Kena pühapäeva õhtut! Täna ma võtan siis luubi alla oma viimase "võla", ehk tuleb juttu täpselt kaks nädalat tagasi toimunud Pärnu-Jaagupi poolmaratoni teatejooksult. Sellisel võistlusel osalesin esmakordselt! Kust tuli küll selline mõte, et ronida sellisesse kohta? :D Kaks päeva enne võistlust toimus esimene "mitteametlik" jooksjate puhkelaager. Kohal olid erinevate jooksuklubide inimesed ning ürituse korraldamisele andsid "vürtsi" juurde Arvi Alamaa sünnipäev ning klubikaaslase Mark Abneri väkkeminek. Teema tõstatati tegelikult juba varasemalt, aga seal olles andsin oma lõpliku nõusoleku.
Kaks peamist põhjust, mis mind sinna võistlema ajendas - nädal hiljem toimuv ekiden, ehk siis võtsin seda kui hea "soojendus" teatejooksuna ning muidugi Pärnakate iga-aastane võidujada ja noh ühe mehe hapu nägu (mõista-mõista, kes). Olgu siis ka ette ära mainitud, et ekidenil ma lõpuks ei osalenud, kuna sain külma ja olin viletsas olekus. Nüüd on juba kõik okei ja järgmine nädalavahetus olen ilusti jooksuvõistlustel tagasi :). Kellega ma siis ühte "tuumikusse" kuulusin?
Nimed siis järgmised: Karol Hanga, Mardo Lundver, Mario Markus, Kalev Hõlpus, Arvi Alamaa ja võistkond - Läheb Lappama?. Selliste noorte härgadega läksime võistlusele nii võidumõtetega kui ka lootuses joosta üle selle võistluse rajarekord aastast 2006 (1:07:54). Eelkõige ikkagi tahtsime võita! Kohale oli tulnud meeldivalt palju võistkondi (18) ning nagu öeldud sai, pidime tiimi peale jooksma kokku poolmaratoni ehk 21 kilomeetrit ja 97 meetrit. Vahetused siis vastavalt - 2,5km, 5km, 2,5km, 5km, 2,5km ja 3,5km. Räägime asjast ka!!
Esimest vahetust jooksis meie eest Karol Hanga. Superjooksu küll noormees teatud põhjustel ei tulnud, aga vähemalt pingutas end punasesse ja esimese vahetuse järel edestasime Pärnakaid 9 sekundiga. Teist vahetust läks jooksma Eesti "külajooksude" üks valitsejaid ning muidu ka täitsa tore mees - Mardo Lundver. Olgu siis veel vahele öeldud, et jooks käis 2,5km ringi peal, mis sisaldas nii asfalti kui ka kruusa - mitte väga kiire rada. Mardoga sama vahetust jooksis Pärnakate eest Timmo Jeret, kes jooksis ma julgen öelda "elu jooksu" ning tõstis Pärnakad juhtima. Mardo tegi samuti väga hea vahetuse ning olime 7 sekundiga vaid liidritest maas.
Kolmandat vahetust läks meil jooksma Mario Markus ja Pärnakate poolel Jaanus Mäe. Kaks päeva varem oli Mario Saue õhtujooksult endaga ära viinud 2kg õunakoogi ning see andis kindlasti palju powerit!! Ilusa vahetusega tõusime uuesti viie sekundiga ette ja neljandat ehk 5km vahetust läks jooksma Medar isiklikult. Nädal maratonist möödas, särtsu üldse polnud, aga fuck it - proovime :D. Nii nagu me Saaremaal läksime kõrvuti rajale enne viimast päeva, olin ka seekord ühes vahetuses kange Marek Nõmmega. Esimene 2,5km ring tuli küll väga adreka pealt (7:39), aga mis kõige tähtsam - suutsin viielt sekundilt tõsta edu 17 sekundi peale ja isiklik vaheaeg 15:51.
Eelviimast vahetust läks meie eest jooksma Kalev Hõlpus ja vastu Pärnu "Elav Legend!" - Franko Reinhold. Vahe sulas kokkuvõttes üsna võrdseks ning viimasele vahetusele läksime "kõigest" 3-sekundilise eduga Pärnakate ees. Viimane vahetus, kas kõik või mitte midagi.. Ankrurollis jooksis meil Arvi Alamaa ja Pärnakate eest Martin Tarkpea. Terve võistluse ajal oli väga kõva andmine, teadustaja küttis rahvast ülesse, et siit tuleb väga põnev lõpuheitlus. Mind ajas see isiklikult naerma, sest ma teadsin, kes viimast vahetust nagu ikka jooksevad :D. Ütlesin julgelt välja ka, et kui me nüüd seda võistlust ei võida, siis ma teen kõigile oma tiimi kuttidele "lõunasöögi" välja.
Oh imet, mul oligi õigus!! Tiim "Läheb Lappama?" võttis võidu ja ühtlasi jooksime ka üle 12-aastase rajarekordi ca minutiga. Uus rekord 1:06:51. Teiseks tulid sitke jooksuga "Pärnakad", kes kaotasid lõpuks 53 sekundiga. Näete nüüd, mis vahe selle viimase vahetusega tekkis! Auväärsele kolmandale kohale tuli võistkond "Head inimesed" ajaga 1:09:14, nende esijooksja Raido Mitt küttis kõige kiirema 5km vaheaja - 15:11.
Lõpetuseks võib öelda, et läksime, tegime ja võitsime! Tore võistlus, mis on tulevikus kindlasti hea proovikivi enne Ekideni Eesti meistrivõistlusi. Olen jätkuvalt Treeningpartneris, see oli lihtsalt tore "väikene" jooksuke, kuhu mind viisakalt kutsuti. Uued šerifid on majas! Mina tänan!! :). #treeningpartner #pärnujaagupipoolmaratoniteatejooks #võittulikoju #rajarekordka

11 Oct 2018

Kõik või mitte midagi!!
Tervitused taas! Nüüd siis oleme jõudnud selle "kõigekõigema" võistluse juurde, ehk SEB Tallinna maratonini. Võistlus, kus lihtsalt peab võimalusel osalema. Tegu ju ikkagi Baltikumi suurima spordisündmusega, oli vist nii? See aasta minul mingit Guinnessi rekordi katset ei olnud kavas. Rada suures plaanis sama ja see "metsalõik" ikka sees. Läksin jooksma oma elu kuuendat maratoni ja teist korda ilma korvpallideta.
Siililegi selge on see, et kuna ma ka staadionil "maadlen" veel iseenda aegadega, siis maratonis olen ma ikkagi väga "roheline". Pole treenitus ja maht veel selline, mis lubaks ning millega ma võiksin julgelt minna maratoni jooksma. Ainult põhimõtteliselt viimane kuu sai selle jaoks vaid trenni rügatud, kuna sel ajal just lõppesid staadionivõistlused. Ärge saage valesti aru, mu suunitlus on muidugi pikad maad, aga oma "näruse" kiiruse ma üritan vähemalt rahuldavaks saada. Enne kui latti ees lühematel pole, siis maratonile ma tõsiselt ei keskendu. Vorm oli väga hea, aga pagan see maraton on ju ikkagi 42 kilti.. Kas ja kui palju ma üldse pean vastu?
Otsustasime treeneriga minna võistlusele vastu plaaniga, et "julgelt peale" ning vaatame, mis saab. Juhul kui kustun ära, siis pole hullu midagi, vähemalt proovisin... Lisakäiku andis kindlasti ka teadmine, et selleaastane "eestikate" koosseis oli üldises plaanis üks aastate lahjemaid. Seetõttu oli medalinõudlejaid palju ja igasuguseid asju võis arvata. Kell oli saanud 9:00 hommikul ning maratoonarid lasti rajale. Kusjuures iga teine maratoonar oli välismaalane!
Mustasid mehi polnud maratonis tugevatest mitte ühtegi ning seetõttu oli Roman Fostil kandikul ees suurepärane võimalus, võita see maraton üldse ära. Üksi ta ees punus kohe minema, aga stiimul mehel ikkagi oli, nimelt soovis Fosti joosta aja alla 2:20, mida ei ole mitte ükski eestlane kunagi meie ilusas riigis suutnud varem. Paras vahe ja edasi lippas teisel kohal üksinda klubikaaslane Priit Lehismets. Temast ligemale saja meetrise vahega tuli üks korralik punt, kus oli väga palju jooksjaid (ca 10) ning mina ka seal sees. Tasapisi see punt hõrenes ka ja nii tekkiski seitsmene jälitajate punt (Ivar Ivanov, Keenia naine, Ando Õitspuu, Kaupo Sasmin, Ülari Kais, mina ise ja norrakas Morten Saetha).
Esimesed 10km katsime koos ja aeg 35:44. Ei midagi superkiiret, ei midagi väga aeglast. Paldiski maantee peal suunaga Rocca Al Mare poole, hakkasid sündmused juhtuma. Ülari Kais eraldus grupist ja pani üksi ees ning mõnekümne meetrise vahega järgnesid Keenia naine ja klubikaaslane Ando Õitspuu. Ise kulgesin edasi Ivanovi, Sasmini ja Lehismetsaga. Rocca Al Mare kooli juures (ca 15-16.km peal), hakkas nägu krimpsu minema. Ees oli ootamas see "kurikuulus" metsalõik, mis võttis jala mul nii pehmeks, et ohohohhoo... Mõned mehed möödusid ning ohumärgid olid suured. Sealt alates jooksin koos Sasmini ja Lehismetsaga kuni 24. kilomeetrini, kus oh jah - jälle need jalakrambid tulid välja. Joosta ei suutnud, pidin kõndima ja sellega suures osas minu teekond ka lõppes.
Ahjaa, poolmaratoni vaheaeg tuli 1:17:14. Päris kehvake ikka... Viimased 18km olin ma rajal kui maratoni "nautija". Jooksin väga aeglaselt, joogipunktides jõin meeletult ja võtsin ka igast vahepalasid. Kõndima pidin ja kõndisin palju, sest ma vaevu suutsin liikuda. Iga kilomeetri läbimine tundus nagu oleks mitu kilomeetrit jooksnud. Meeletutes piinades olles, tuli 37. kilomeetril tagant sama räsitult Reimo Oja, kellega sai ka paar aastat koos trenni tehtud. Ei olnud see meie võistlus ning mõnusa vestluse ja 5 min kilomeetri tempoga kulgesime finiši poole. Leppisime kokku ka, et enam ei kõnni, sest muidu liikuma enam ei saa :D.
Vaatasin kella ning nii palju ennast motiveerisin veel, et aja ikka alla 3h saaks. Seetõttu suutsin viimasel kahel kilomeetril tempot tõsta ning lõpuks see kauaoodatud finiš!! Aeg kohutav 2:57:49 ja 63. koht. Ütleme nii, et õpipoiss sai oma vitsad kätte! Teadlikus tempos aeg 2:45 kanti ei paku mulle pinget. Ma ei karda riskida ja proovida! Maratoni võitiski Roman Fosti ajaga 2:24:07. See eelpool väljatoodud rekord ootab veel edaspidigi ületamist! Teisena ja Eesti meistrivõistluste arvestuses hõbedaga lõpetas Ülari Kais (2:31:05 ja kolmandaks jooksis end uue SEB maratoni rajarekordiga naiste arvestuses keenialanna Daisy Langat (2:33:50). Eesti meistrivõistluste pronksmedali pälvis klubikaaslane Aleksander Kuleshov koos uue isikliku rekordiga - 2:35:11. Maladiets Sasha!!
Selline võistlus SEB maratonil siis see aasta. Nagu treener ütles, siis nende korvpallidega tuleb see maraton praegu paremini välja :). Pildil koos isa ja õega, kes mõlemad jooksid rõõmsalt poolmaratoni!! #treeningpartner #sebtallinnmarathon #notsogood #familybusiness

11 Oct 2018

Julge hundi rind on rasvane!
Jolleri, jolleri, jehuu!! :D Medar on tagasi ja valmis keevitama uut postitust. Päev peale tõsist maleturniiri, läksin ma septembrikuu teisel päeval suvepealinna Pärnusse, kus toimus üks suuremaid Eesti jookse - Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks. Legendaarne võistlus, mis iga aasta meelitab Maarjamaa ning ka naaberriikide parimad kohale. Mukunga ka muidugi.. :D :D Linnajooksude sari on mulle igal aastal olnud väga südamelähedane ning seetõttu pidin ma ka see aasta seal jooksma.
Üldiselt mulle see jooks väga ei meeldi, sest rada on nii pagana salakaval. Kord on tõuse ja langusi ning kui välja jätta eelmise aasta tulemus, siis mul pole kordagi seal õnnestunud rahulolevat tulemust teha. Vorm oli mul aga väga hea, seda kinnitas viimane lõigutrenn, kus jooksin oma "elu kiireima" 8km lõigu. Mõtlesin, et mis seal ikka - lähen julgelt peale ja üritan lihtsalt kõik ära kannatada. Kuidas siis aga mul jooks õnnestus??
Algus oli paljulubav, aga mõneti ka ehmatav. Esimene kilomeeter lennates ja kell näitab 2:58. Kaks kilti 6:06, kolm kilti 9:27, nelja kildi peal 12:40 ja siis oli ka kõik.. Alguse eufooria maksis ikkagi kätte ning esimese silla peal olin ma täiesti "kapsas" omadega juba. Mitmed konkurendid põrutasid nagu seinast mööda. Ühtäkki tuli mulle rajal vastu vägagi üllatuslikult klubikaaslane Mark Abner. Rääkisime korraks mõned sõnad ja jooksime umbes kilomeetri koos. Peale seda jäin üksi...
Kuna ma nägin, et isiklikku rekordit ei tule ja samm oli üsna "raske", otsustasin end säästa ja "kulgesin" finiši suunas. Üks asi, mida ma õppisin ning proovisin ka võistluse ajal oli see, et kuidas ma suudan pingutada töntsi sammuga. Lihtne vastus - üldse ei suutnud.. Täiesti müstika, aga nii ta tõesti oli. Pulssi ei saa nii ülesse, kui oleks suutnud näiteks tempot hoida ja olnuks veel isikliku rekordi graafikus. Kolinal panid konkurendid mööda ja vähemalt utsitasin neid korralikult.
Viimase paari kilomeetri peal siiski rahvast oli korralikult ja see juba iseenesest sundis end natukenegi pingutama. Lõpuks nägin kauaoodatud finišisirget. Mõnedsajad meetrid vaid veel ja lõpuks see finiš!! Lõppkohaks "eimidagiütlev" 16. ning masendav 33:44 ajaks.. Mõru maik jäi suhu, aga sealne rada ei ole selline, kus joostakse ka palju isiklikke, üldjuhul muidugi. Meelt ma ei heitnud, sest lõigutrennid on selleks tagasisideks, mis hindab mu seisu kõige objektiivsemalt ning mida ma usaldan.
Jooksu võitis "jälle" Ibrahim Mukunga, kes kohe naudib siin väikses Eestis seda "kõva mehe mängimist". Tema võiduaeg siis 29:45. Teisena ületas lõpujoone lätlane Valerijs Žolnerovics (29:55) ja kolmandaks tuli parima eestlasena Allar Lamp (30:26). Pärnu esinumber Roman Fosti sedapuhku neljas (30:35). Selleks korraks kõik... Medar out!! #treeningpartner #kahesillajooks #viletsesitus

30 Sep 2018

30 Sep 2018

Sometimes lose and always win!!
Päev peale Ülemiste järve jooksu, otsustasin ma võtta nädalavahetusest "maksimumi" ning minna Kohilasse sealsele Konsumi rahvajooksule. Menüüs oli võimalik valida kas 5,8km või 11,3 kilomeetrine distants. Palju polnud mõelda vaja - võtsin ikka selle "Big Mac" distantsi. Stardis seistes sain aru, et täna niisama "tikusmist" ei tule. Kohal oli peale pikka võistluspausi, eelmise aasta Eesti meister maratonis - Argo Jõesoo. Kindlasti pidi arvestama ka Mardo Lundveriga, kes see aasta arenenud palju ning sealseid jooksuradasid tunneb silmad kinni.
Pikemale distantsile oli jooksma tulnud kokku 40 inimest ning lühemale 81. Start anti meil ühiselt, kellel siis vaja joosta 1 ring ja kellel kaks tiiru. Lühemal maal pani kohe ees turmtuld Karel Hussar ning temast järgmisena tuli juba meie pikema maa distantsi punt. Mina, Lundver ja Jõesoo jooksimegi koos, nii nagu võis arvata. Joostud sai ca 3 kilomeetrit ning esimesena hakkas vaikselt maha jääma Mardo. Otseselt ei saanud siiski midagi selle peale öelda, sest vahed püsisid väikestena. Edasi jäin jooksma koos Argoga ja küll vedas üks, küll teine ning jooksime ka kõrvuti.
Esimese ringi lõpus ja teise alguses oli esimene "kriitiline" hetk minu jaoks. Argo tegi sellise 10-15 meetrise vahe sisse ning olles juba raskustes, seisin silmitsi keerulise situatsiooniga. Kerge on ju lasta minna ja üritada hoida siis 2. kohta. Õnneks kosusin natuke, justkui oleks kuskilt energiageeli saanud :D. Jooksime tandemina koos veel paar kilomeetrit ja ca 3 kilti enne lõppu, suutsin vaikselt eest ära libiseda. Sellised paarikümne meetrised vahed pole küll palju, aga kui arvestada asjaolu, et me jooksime enamik ajast pea koguaeg üksteise otsas, siis see lõhnas võimaliku "rünnakuna".
Midagi polnud kaugeltki veel selge, aga nüüd ei tohtinud seisu ära rikkuda. Eks esimesena joostes on nagu "ora tagumikus" ka, sest sina oled see, keda jahitakse. Suutsin säilitada ökonoomse sammu ja kesta ilusti lõpuni. Uskumatu, ma suutsin võita jooksu!! Seda ei juhtu väga tihti, aga eelkõige sain kinnitust, et võib mitu päeva jutti joosta küll. Võiduajaks märgiti siis mul 37:44,1. Kuna rada oli väga raske (asfalt, paar tõusu, pehme rohi, kruusateed), siis eriline aeg see muidugi sellise distantsi peale ei ole.
Teisena ületas lõpujoone kange konkurent Argo Jõesoo (37:59,8) ja kolmandaks tuli samuti eelpool mainitud Mardo Lundver (38:43,9). Mitte midagi ei tulnud kandikul, alles viimasel sajal meetril sain sammu natuke kergemaks lasta. Tänan Argot kõva pingutuse eest ning loodetavasti on Härra varsti tagasi juba sellises vormis, nagu me oleme harjunud teda nägema. Naiste kolm kiiremat samal distantsil - alati positiivne Kaia Lepik (44:00,1), teine Eve Kitvel (52:01,6) ja kolmas Helina Pärn (52:40,7). Ahjaa, lühema maa ehk 5,8 kilomeetrise distantsi võitis Karel Hussar (18:02,1). Kohilas alati tore!! #treeningpartner #kohilakonsumirahvajooks #jackpotseekord

Load more posts
|

|

|

|

Article:

Bio

Tallinnast, Eestist pärit jooksumees, kes alustas jooksmisega 2013 a sügisel ning on jooksnud kõiki distantse 600m-st kuni maratonini välja(42,2km). Minu senised suurimad saavutused on: 6x juunioride(U-20) Eesti meister, Eesti meister 4x1500m teatejooksus (2016), 2x Rakvere Ööjooksu 10km võitja (2016, 2017), Guinnessi rekordiomanik kõige kiiremini joostud maratonis, põrgatades samal ajal kahte korvpalli - 3:54:16 (2017)

Long distance runner from Tallinn, Estonia who started running in autumn 2013 and has run all distances from 600 metres to marathon (42,2 kilometres). My biggest achievments so far: 6x Estonian Junior(U-20) Champion, Estonian Champion in 4x1500m relay race (2016), 2x Rakvere Night Run 10km winner (2016, 2017), Guinness World Record holder for fastest marathon, while dribbling two basketballs - 3:54:16 (2017)

Isiklikud rekordid/Personal records
800m: 2:01,6 (2015)
1000m: 2:37,77 (2016)
1500m: 4:08,29 (2016)
Mile: 4:36,38 (2017)
2000m: 5:45,14 (2018)
3000m: 8:57,96 (2014)
5000m: 15:40,16 (2015)
10,000m: 33:58,29 (2017)
10 km road: 32:09,5 (2017)
21,1km: 1:12:13 (2016)
42,2km: 2:51:27 (2016)

Sisehalli rekordid/Indoor records

600m: 1:30,08 (2019)
800m: 2:04,89 (2016)
1000m: 2:45,33 (2014)
1500m: 4:16,85 (2016)
2000m: 5:55,89 (2017)
3000m: 9:09,84 (2016)

Born 1996 (age 22)
Coach Urmas Randma
Club Treeningpartner

Personal bests

10000m

Show
Personal best

1000m

Show
Personal best

1500m

Show
Personal best

3000m

Show
Personal best

5000m

Show
Personal best

800m

Show
Personal best

Half marathon

Show
Personal best

Marathon

Show
Personal best

Competition results

10000m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Rapla Selveri suurjooks 17. 34.19 Rapla June 2014

1000m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Nõmme Seeriajooks 02.42 Tallinn Aug. 2014

1500m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Eesti talvised MV 04:22.34 Tallinn Feb. 2015
Eesti juunioride MV 2. 04.16 Rakvere June 2014

3000m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Eesti talvised MV 09.14 Tallinn Feb. 2015
Rukkilillemängud 08.57 Tallinn Aug. 2014

5000m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Eesti juunioride MV 1. 15.51 Rakvere June 2014

800m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Eesti juunioride talvised MV 7. 02.06 Tallinn Jan. 2014

Half marathon

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Narva Energiajooks 01.15 Narva June 2014

Marathon

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
SEB Tallinn Marathon 628. 03.44 Tallinn Sept. 2014
SEB Maraton 703. 03.55 Tallinn Sept. 2013
Sponsors
Your logo missing? Click on the button.