Manually copy the information from your profile if you need!!!

NOTICE! Sportlio will shut down March 15!!!

Mari-Helen Saarna (30)

High jump 14

07 Sept. 2015

Paar pilti meeleolukast üritusest Jersey saarel

07 Sept. 2015

Long time no see...

Suvi on läbi. Kahjuks ei olnud välishooaeg meelakkumine. Ei suutnud ühtegi korralikku hüpet sooritada. Üht konkreetset põhjust ei saagi välja tuua. Positiivne elamus oli see, et vaatamata kesistele tulemustele võitsin Saartemängudel kolmikhüppes kulla ja kõrgushüppes hõbemedali (kuld jäi Saaremaale, Teele Treielile). Võistlus ise oli suurepäraselt organiseeritud: callroom, piiratud katsed, koti ja riietuse kontroll (nagu suurvõistlus). Poodiumil olles kuulsin Eesti hümni kaks korda, ka minul kui kaasvõistlejatel tuli ka pisar silma. Elamus oli meeletud, mis kõik 99 saarlast kogesid.
Üldiselt läks Saaremaal hästi: 7 kulda, 9 hõbemedalit ja 3 kolmandat kohta.
http://www.saartehaal.ee/2015/07/07/mati-maetalu-saarte-mangud-laksid-korda/

Uhke oli ka avada koos Genro Paasi ja Herkki Leemetiga teisel õhtul medaliarve.
http://www.saartehaal.ee/2015/06/29/saarlastel-esimesed-medalid-kaes-fotod/

Ülejäänud suvi oli nii nagu oli. Koos treeningutega üritasin ravida oma tõukejalga, mille mai kuus tegin liiga. Seis paremaks ei ole läinud, aga hoolt kannan.

Talvise hooaja ettevalmistusega alustasin eelmine nädal. Oleme tegelenud mahu kogumisega, pikad rahulikud jooksud ja üke peale.
Motivatsiooni jagub kuhjaga, sooviks püsida terve ja ka kõrgushüppe rekordi viia uude numbrisse - 1.80
Kui aega jagub, keskendume kolmikhüppele ka. Suvine Jersey võistlus näitas, et kui sooritada 8 hoojooksu sammult tulemus 11.47, siis vähemalt 5-6 sammu lisamine peaks tulemuse viima julgelt üle 12m. Peab ainult saama jalad tugevaks, et oleks jõudu tõugata kiirema hoojooksu pealt ära.
Positiivne on ka see, et varajasema 74-75 kehakaalu numbrid on viidud 70ne peale.

Täna õhtul on treening. Ilmselt jooksen ja üke! Ootan oma vahvaid treeningkaaslasi liituma, et koos sooritada uus edukas sisehooaeg!

26 June 2015

Vähem kui 24h Jerseyl toimuvate Saartemängudeni!
Lennuk väljub hommikul 6 millegagi ja maandume 7.30 kohaliku aja järgi.
Hotell asub idakaldal ja staadion pidi olema 3km kaugusel. Hetkel täpsemalt ei oska midagi lisada.

Viimased võistlused:
Ei saaks öelda, et need õnnestusid. 1.66 niverdasin üle. Tõukejala tagumine reis ja tuhar andsid korralikult tunda. Seetõttu hoojooks ei sujunud ootuspäraselt ja läks suureks kangutamiseks. Võib öelda, et läksin väga endast välja ja pahuraks ja nii ei nautinud võistlust üldse.

Eelmine pühapäev sõitsin Saaremaale. Otseselt trenni jõusaalis või staadionil ei ole teinud. Säästan jalga. Isegi jooksuharjutuste sooritamist segab valu.
Las ta puhkab. Olen käinud jooksmas ja teinud kerele harjutusi (korsett on ikka nõrk ja minusugune pikk neiu peab sellele rohkem rõhku panema).

Esimese treeningu, kus prooviks joosta ja kiiremaid liigutusi teha, olen jätnud Jersey jaoks. Loodan leida ka kangiruumi, kus teha kiiremaid kükke ja ka rebimist. Võistlus tuleb nii öelda puhkuse pealt. Üle ei tohi mõelda, nautima peab võistlust!

Muhu vald (kuhu olen sissekirjutatud juba 2 aastat) oli nii lahke ja toetab minu võistlusi 100 euroga. Olen väga tänulik selle üle ning kindlasti jätkan erinevatel võistlustel Muhu saare esindamist!

Soovin edu kõigile 99-nele sportlasele, kellega sinna sõidan. Tuleb üks suur ja korralik spordipidu!

13 June 2015

13 June 2015

Nii

14 päeva Saartemängudeni
1 päev klubidekarikani

Seis on kesine. Eelnevalt olen põrunud Saaremaa MV ja G.Sule võistlustel. Mõlemal võistlusel tulemus kõigest 1.65.
Miskipärast ma ei suuda samat hoojooksu sooritada mida trennis olen teinud. Trennis olen suutnud pingevabalt hoojooksu alustada ja ka viimastel sammudel kiirendada. Aga kohe kui võistluskatsed, siis hoojooks muutub hulluks kangutamiseks. Samm ei klapi, lõpus kiirendus puudub.
Võibolla segab tõukejala tagumise reie valu ka. Kaks nädalat tagasi tegin trennis paar kiiremat sammu. Kui lihas maha jahuts, tekkis ebamugav tuim valu tagareies. Olen andnud sellele rahu, kuid väga kiita olukod ei ole.
Õnneks tänu Sportliole sain ravi Laserteraapia poolt. Väga kihvt koht! kiidan! Kui sul on olnud mingisugune trauma või lihasvalu, pöörduge kohe professionaalide poole. Laserteraapiasse minnes pandi paika konkreetne raviplaan. Olen käinud 8x ravil. Tunnen, et lihase olukord on paranenud. Ei väsi kiirelt ära ning saan treeningud korralikult sooritada. Hetkel ei julge ise kiireid liigutusi teha, sest peab talle rahu ka andma. Õnneks neiud panid kinesioteibi peale, mis toetab tõukejalga korralikult.

Suured tänud Sportliole ja Laserteraapiale!

Homme on siis karikavõistlused Tamme staadionil. Tartus võistlemine on alati olnud meeldiv, tuttavad näod ja hea staadion!
Ei tohi üle mõelda, võistlust peab nautima.
Annan teada tulemustest!
Kergejõustiku suvi on alati põnev olnud!!

Kohe saan kätte ka video paarist treeninghüppest ning laen ka need siia üles!

Load more posts

Article:

Meet sports friendly companies

These companies have joined sportlio. Want to show your company here? Click here!

Bio

Kergejõustiku vastu suur huvi algas ühest spordilaagri külastuskäigust. Kunagi ammu toimusid treener Ando Palginõmme suvekodus suurepärased kergejõustiku laagrid. Minu vend, Rolf Saarna, oli ühel juuni kuul laagris treenimas, kui külastasime perega teda. See on veel siiani meeles kuidas lapsed mängisid sulgpalli, päike paistis,igalt poolt oli kosta naeru ja nalja. Sel hetkel sain aru, et tahan ka samasse trenni minna. Kahjuks olin sel hetkel 8 aastane ning pidin veel 2 aastat ootama (Ando võttis trenni alles kümne aastaseid juntsusid).

Arvestades oma püsimatut iseloomu, olen uhke nende 15 aasta üle, mil olen ennast trenni igapäevaselt vedanud. Alustasin Ando Palginõmme grupis. Gümnaasiumi lõpus olin juba Romet Mihkelsi käe all ning ülikooli astudes võttis mind oma hoole alla legendaarne kadunud Martin Kutman. Tema treeningud olid väga huvitavad ja meeleolukad. Treeninggrupis olid väga suurepärased inimesed, kellega siiani hoiame väga tihedat suhet.

Peale Martini-aega hoidis meil silma peal pool-sakslane-pool-põltsamaakas Gaspar Epro, kes loodetavasti tuleb mingi hetk Kölnist tagasi kodumaale. Mingi hetk sai Tartu aeg otsa. Kahjuks meeldis ülikoolis käimine rohkem ning kergelt tagaplaanile jäi saavutussport. Kuid Tartu Ülikooli Kehakultuuri teaduskonnas omandasin nii mõnegi muu spordiala oskuse ning võin julgelt öelda, et ei jää hätta. Väga meeldib osaleda igasugustel erinevatel spordiüritustel. Olen ka mingitel segastel põhjustel läbinud Tartu Maratoni (63km), SEB Tallinna Maratoni (42,195 km) , Väikese Väina avaveeujumise (Muhumaalt-Saaremaale), mitu Ace X-dreami etappi jne. Sinna kuhu kutsutakse, proovin jõuda!

Nüüd olen enda tegemistega jõudnud pealinna, kus õpin Tallinna Tööstushariduskeskuses rätsepaks ning töötan Huvikool Ringis, andes treeninguid pisikestele lasteaia-juntsudele.

Põhimõtteliselt sügisest alustasin treeninguid Tallinna Kalevis Harry Seinbergi juures. Harry treeningud erinevad natukene sellest, millega ma varem olen kokku puutunud. Kuid talvised tulemused on näidanud, et see toimib! Naudin igat trenni! Õnneks olen ka saanud endale väga toredad ja professionaalse suhtumisega treeningkaaslased.

Hetkel peamine eesmärk on saavutada võimalikult hea koht/tulemus suvel toimuvatel Saarte mängudel Jersey saarel, kus esindan Muhul olevat Riinu talu (tänu Pille-Riin Toomsalu ja tema perekonnale on mul võimalus üldsegi seal osaleda) ning ei tohi unustada augustis toimuvaid Eesti Meistrivõistlusi.

Born 1990 (age 30)
Coach Harry Seinberg
Club Tallinna SS Kalev

Personal bests

High jump

Show
Personal best

Competition results

High jump

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
EMV 5. 1.76 m Tallinn 22/02/15
Martin Kutmani Mälestusvõistlused 3. 1.74 m Tartu 14/02/15
Eesti Talvised KV 4. 1.72 m Tallinn 01/02/15
Harjumaa MV 1.7 m Tallinn 10/01/15
A. Tšikini mälestusvõistlused Tshika 100 1.73 m Tallinn 03/01/15
Karel Leetsari Mälestusvõistlused 2. 1.7 m Pärnu 27/12/14
EMV 4. 1.7 m Tallinn 17/02/13
Noorsoo EMV 2. 1.68 m Rakvere 17/06/12
Karel Leetsari Mälestusvõistlused 3. 1.67 m Pärnu 09/03/12
Pärnu Koolinoorte MV 1. 1.69 m Pärnu 11/03/09
Valdade Suvemängud 1. 1.65 m Kose 05/06/08
Contact athlete to become a sponsor!