Manually copy the information from your profile if you need!!!

NOTICE! Sportlio will shut down March 15!!!

Maarja Kalev (30)

60m,100m, 200m 34

27 Jan. 2017

Hei! Pühapäeval toimuvad siis Eesti KV. Esialgsed stardikad on juba üleval, päris kogu tõde need ei näita veel. Eelmisel nädalavahetusel toimus Kuldigas järjekordne Catherine's Cup. Sõit oli pikk, võistlus oli äge. Oli jälle üks omamoodi kogemus - ei mäletagi, millal viimati tuli finaaljooks kohe pärast eeljooksu joosta. Isegi kui on väike vahe jäänud, siis tavaliselt 30 minutit taastumiseks ikka. Seekord jäi see isegi lühemaks. Jooksud ei tulnud välja päris nii nagu tahtsin ning tulemus kindlasti rahulolu ei valmistanud. Aga samas on see hooaeg teistest erinev olnud sellepooles, et polegi saanud end korralikult lahti joosta. Sel pühapäeval tuleb loodetavasti see võimalus. See nädal on suuresti möödunud taastumise märgi all. Öine sõitmine lõi unerežiimi sassi ning kaks maksimaalpingutust nii lühikese aja jooksul tekitas lihastes parajalt segadust. Raskeid treeninguid see nädal teinud ei ole, rohkem tähelepanu olen pööranud lihashooldusele. Väikesed tagasilöögid on spordis tavalised. Pühapäeval olen igatahes võistlemas! Kes halli tulla ei saa, ehk tehakse ka sellest võistlusest ülekanne. Püsige terved ja näeme võistlusrajal!

12 Jan. 2017

Hei! Hooaeg hakkas juba peale, aga samas ei hakanud ka. Nagu spordis ikka, tagasilööke tuleb. Hooaja avastart sai tehtud 26. detsembril Karel Leetsari mälestusvõistlusel. 60m suutsin nii eeljooksus kui finaalis joosta välja sajandiku pealt sama aeg 7.62, mis märkis ka antud võistluste uut rekordit. Tõsi, tegemist oli minu kõige kiirema hooaja avastardiga, seega kurta pole põhjust. Kaugushüppe võistlus möödus palju vaevalisemalt, kuid katse katselt suutsin end käima saada ning viimasest katsest sain preemiaks ka uue isikliku rekordi sisetingimustes 5.94 - eks noh see uus meeter oleks olnud kirsiks tordil, kuid võistluste kulgu arvestades oli see üle ootuste hea õnnestumine. Pärast võistlust oli enesekindlus laes, treeningud olid ilmselgelt õnnestunud ning juba enne põhjalike kiirustreeninguid olid näitajad päris head. See rõõm jäi aga üürikeseks ning üks "tore" noroviirus suutis organismi nii korralikult ära kurnata, et taastumine kestab veel siiamaani. Kaua oodatud 2. jaanuari võistlus tuli vahele jätta. Siiski tegin kaasa sprindi alarühma kontrollkatsed eelmisel nädalavahetusel - tulemused olid keskpärased, enesetunne kehvema poolne, kuid sellegi poolest suutsin teha mõned täiesti aktsepteeritavad tulemused. Pigem ongi kahju sellest, et haiguse tõttu tuli jätta ära mõni võistlus ja seega jäid ära ka kontrollstardid. Praeguseks tahaks loota, et selleks hooajaks on tagasilöögid seljatatud ning saan hakata keskenduma juba täielikult võistlushooajale. Esimene olulisem start loomulikult Eesti KV-tel 29. jaanuaril Lasnamäel. Loodan startida nii 60m jooksus kui kaugushüppes ja võtta sihikule juba uued ajad ja uue meetri. Kes sel ajal Tallinnas on, siis tulge ikka vaatama. Usun, et tuleb palju põnevaid lahinguid! Seniks aga treenime-treenime ja peatse nägemiseni!

19 Dec. 2016

Hei! Jälle on käes see aeg aastas, kui algavad kõik jõuluvõistlused ning treeningutel tekib aina rohkem seda ärevust, et kas kõik vajalik on tehtud ja kas võistlusteks kõik valmis. Kuigi siia ühtegi postitust vahepeal tulnud ei ole, siis olen proovinud oma tegemistega kursis hoida läbi Instagrami konto. Ehk siis traditsioonilisele küsimusele vastan endiselt jaatavalt, teen ikka veel trenni. Tehtud sai kahenädalane treeninglaager Hispaanias, kus põhirõhk treeningutel sai pandud jooksule. Kui siin hallis võib neid ringe tiirutades täitsa hulluks minna, siis see aasta avanes mul võimalus need lõigutrennid teha hoopis värskes õhus ja Vahemere ääres. Laagri võib lugeda õnnestunuks - paranenud on nii jõunäitajad kui võhm. Juba varsti on plaanis teha ka viimased katsed enne hooaja algust, et teada saada, kuidas selle kiiruse asjaga siis lood ikka on. Hetkel pole plaanis küll osaleda ühelgi jõuluvõistlusel, kuid kui kõik plaanipäraselt õnnestub, siis võib mind võistlemas juba näha kas siis uue aasta alguses või isegi selle aasta lõpus. Seniks aega soovin teile pühademeeleolu ja näeme juba varsti varsti jooksurajal!

26 Sept. 2016

Hei! Treeningud käivad täies hoos ja nädalavahetusel oli esimene kiirjooksu alarühma kogunemine. Veetsime kaks toredat päeva Pärnus rannastaadionil ning rannas. Esimese päeva liivatrenn oli päris huvitav - siiamaani pole treeningutel vaja olnud end nii kiiresti liigutada, aga Rauno tegi avalöögi reaktsioonikatega. Päris äge oli sellise suure seltskonnaga trenni teha, palju oli ka minu jaoks uusi nägusid. Esimese päeva õhtu sisustati eelmise hooaja kokkuvõtetega ja Mareki ettekandega. Ääretult lahe oli kuulata nii siirast ja vahetut analüüsi, kirjeldust.. kindlasti tulid kõik sealt ära kahekordse motivatsiooni ja trennitahtega. Teist päeva alustas Jack enda looga sellest, kuidas kaitseväest nelja aastaga olümpiale jõudis. Jällegi, sellist võimalust kuulata ära kellegi kogu lugu, ei pruugi kunagi enam tulla. Kuigi osasid siit ja sealt ikka tead, mis on toimunud ja kuidas tehtud, siis kogupilt on ikkagi hoopis teine tera. Seejärel läks teema juba teatejooksuks. Valteri eestvedamisel tehti ka üks kerge teatejooksu treening, mis sobis päikselisse sügispäeva nagu valatult. Emotsioon oli hea, tingimused mõnusad, mida veel tahta ühelt nädalavahetuselt. Arvan, et üritus õnnestus väga hästi. Aitäh, Rauno! Loodan, et järgmist korda ei pea ootama jaanuarini.

09 Sept. 2016

Hei! Möödunud on kolm kuud.. Jutt jäi pooleli keset hooaega. Hooaeg oli emotsionaalne, igas mõttes. Pärast eestikaid ei tundunud tark mõte negatiivse emotsiooni foonil kokkuvõtet teha. Nüüd on hooaja lõpust möödas terve kuu ja olnud aega rahulikult mõelda selle peale, kuigi ega väga rõõmsalt sellele hooajale tagasi ei vaata. Hooaja esimene võistlus Soomes tõotas suurepärast hooaega, püstitatud eesmärgid olid käega katsutavad.. ometi ei läinud miski enam nii nagu plaanitud. Haigus ja sellele järgnenud rumal otsus edasi võistelda.. oli viga, millest välja tulemine võttis aega pea kuu.. oli emotsionaalselt raske hooaeg, tahe oli suur, aga vägisi ei tee midagi. Pärast eestikaid lõpetasin hooaja ära, motivatsioon oli oma viimase aja madalseisus ja igast mõtteid tuli pähe. Õnneks ei olnud kaua aega seda hooaega leinata ning oli vaja ümber keskenduda. Suvi korvpalliga oli suurepärane - väsitav, aga seda kogemust ei vahetaks millegi vastu. Nüüd jätkan siit uue motivatsiooni, uue hingamisega. 28. augustil toimus Pärnu Rannastaadioni kergejõustikuõhtu. Jah, ma läksin sinna ilma korraliku sprinditreeninguta ning eelkõige emotsiooni otsima. Paar päeva enne seda, kui sai korra staadionil käidud, panin naelikud jalga ja tegin paar kiirendust. Mul ei olnud vähimatki kahtlust, et see on see, mida ma peaksin tegema - ma ei suutnud jooksu ajal naeratust näolt ära saada. Pärnu võistlus andis võimaluse ilma igasuguste lisapingeteta teha asja, mida armastan. See võistlus oli kingitus endale ja ma nautisin seda täiega. Ametlikke treeninguid alustasin 1. septembril. Päris paika pole veel edasist plaani pannud, aga kindel on see, et ma teen edasi, võitlen edasi ja võistlen edasi..

Load more posts

Article:

Meet sports friendly companies

These companies have joined sportlio. Want to show your company here? Click here!

Bio

Kergejõustikutreeningutega alustasin aastal 2003, olen võistluskarussellis seega juba tiirelnud päris pikka aega. Pärast keskkooli lõpetamist kolisin Tartusse ning alustasin treeninguid Tiina Toropi käe all. Aastal 2015 lõpetasin Tartu ülikoolis magistrantuuri füsioteraapia erialal ning hetkel töötan Rocki korvpallikoolis ÜKE treeneri ja füsioterapeudina. Minu kergejõustikutreeningud toimuvad kuuel päeval nädalas, 1-2x päevas. Usun, et meie tugevus on treeningute planeerimine ja analüüsimine. Minu lemmikküsimus on "Miks?". Tahan teada, miks asjad toimivad nii nagu nad toimivad ja aru saada miks ühte või teist asja vaja teha on. Usun, et see ongi toonud mulle edu nii treeningutel kui võistlustel. Kui midagi läheb valesti, siis on sel alati põhjus ning seeläbi ka peab olema võimalik seda parandada. Minu eesmärk spordis on olla täna parem kui eile ja homme parem kui täna.

I started with athletics in 2003, I have been training and competing for quite some time. After finishing high school in Tallinn I moved to Tartu and started training with Tiina Torop. I got my MSc in Physiotherapy 2015 and now am working with young basketball players in Rock basketball school. I have athletics trainings 6 days a week once or twice a day for 2-3 hours. I believe our strength is planning and analysing. My favourite question is "why". I need to know why I have to do something and why does it work that way. This has brought me success in training and competitions. When something goes wrong there has to be a reason and therefore a way to fix it. My goal is to be better today than yesterday and tomorrow be better than today.

Born 1990 (age 30)
Coach Tiina Torop
Club TÜASK

Personal bests

100m

Show
Personal best

200m

Show
Personal best

60m

Show
Personal best

Long jump

Show
Personal best

Competition results

100m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Eesti meistrivõistlused 1. 11.84 Kadriorg 08/08/15
Saaremaa Gala 2. 11.78 Kuressaare staadion 23/08/14
Espoo Challenge 2. 11.82 Espoo 17/08/14
Eesti meistrivõistlused 1. 11.84 Kadriorg 02/08/14
Eesti meistrivõistlused 3. 12.01 Kadriorg 27/07/13
Eesti noorsoo MV 1. 12.02 Rakvere 16/06/12

200m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Eesti meistrivõistlused 3. 24.86 Kadriorg 09/08/15
Eesti meistrivõistlused 1. 24.51 Kadriorg 03/08/14
Eesti KV 1. 24.50 Rakvere 07/06/14
Eesti meistrivõistlused 3. 25.03 Kadriorg 28/07/13

60m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Eesti meistrivõistlused 2. 07.52 Tallinn 27/02/16
Eesti Meistrivõistlused 1. 07.44 Lasnamäe KJH 21/02/15
Eesti meistrivõistlused 1. 07.57 TÜ Spordihoone 22/02/14
M. Kutmani mälestusvõistlused 3. 07.71 TÜ Spordihoone 05/02/13

Long jump

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Karel Leetsare mälestusvõistlus 1. 5.78 m Pärnu 27/12/14
Viljandimaa MV 1. 5.9 m Viljandi staadion 20/07/14
Eestimaa Linnade Mängud 1. 5.96 m Viljandi 28/06/14

Sponsors

Contact athlete to become a sponsor!