December Top 10 - View most visited athletes here!

2020 recap – Here are TOP10 most popular through the year ✌️

Lauri Pihlak (41)

Long-Distance Running 3

11 Jan. 2021

Winter Extreme Ultra Talveharja Vanakuri 2021

Pole ammu midagi sportimisest kirjutanud, aga juhtus nii, et sattusin talvisele ultravõistlusele Talveharja vanakuri. Kuna emotsiooni laks oli suur, siis mõtlesin ka sellest veidikene kirjutada, et hiljem oleks mida meenutada.
Toimus see 09.01.2021 alguse ja lõpuga Viitna Puhkekeskusest läbi soode ja rabade, näiteks läbi Kõrvemaa ja üle Suursoo jne.
Võistlusele regasin nädal enne ja siis algas ettevalmistus varustuse soetamiseks ja mõtete kogumiseks.
Distansi pikkus oli 101 km. Nagu ilmateada juba nädala alguses ütles, et oodata on selle talve külmemaid ilmasid. Külm mulle üldse ei istu, et pigem kannatan suurt kuumust ja palavust võistlustel.
Hommikul minu jaoks vara ärgates oli raske midagi süüa. Magu väga ei toiminud veel, kuid pressisin paar saia ja müsli jogurtiga sisse.
Läksin siis võistluspaika ja 10.31 asusin rajale. Kuna sellist formaati pole kunagi jooksnud, siis ettekujutus puudus pikalt külmas jooksmisest koos varustusega. Kohustsuliku varustuse hulka kuulus näiteks termokile, lebomatt, magamiskott, tikud, vile, 2000 kalorit toitu, 1,5l jooki, pealamp, mobiiltelefon, gps, akupank, soe pesu jne. Kõik see tuli kaasa vedada. Seega minu seljakott kaalus üle 6 kg. Rada algas kohe karmilt. 14k m oli sellist kitsast lumist oosi ülesse ja alla kus ratturitel praktiliselt ei olnud üldse võimalik sõita. Osaleda võis siis kas ratta, jala või suuskadega. Tundus, et ratas või suusad segasid pigem osadel liikumist. Raja lõpu poole küll oli liiklusvahenditega liiklejail suur eelis kuna oli laugem ja tugevama laiema põhjaga teed. Näiteks üks rattur kellega samal ajal startisme möödus minust alles kusagil 30 km kandis.
Võistlus ise kulges ikkagi raskelt minu jaoks. Plaanisin joosta 12 tunni kanti, kuna olen rohkemgi kilomeetreid läbinud selle ajaga, kuid rada oli ikkagi oodatust raskem. Mul hakkas raske juba 30 kilomeetril. Peamine probleem oli mul see, et ma ei suutnud midagi süüa. Üritasin võileiba süüa, aga see käis suus ring, midagi ei läinud sisse, kohe hakkas iiveldama. Pole enne sellist asja kogenud. Kuna näljatunnet ei olnud, kuid mõistus ütles, et peaks ikkagi sööma. Kuid kogu söök oligi esimese 50 km pooles pool võileiba ja üks küpsis. Ja see tähendaski seda, et 30 km hakkasin juba vahepeal kõndima. Tohutu energia puudus. Sinna maale jooksime koos klubikaaslase Matiga, kes siis sealt tõmbas oma tempoga edasi. Ma reaalselt haudusin katkestamist 49 kilomeetril kus oli siis kesklaager, kus sai soojas süüja, panna kuivemaid riideid kellel oli kaasas ja kosutada ennast. Laager oli Aegviidus, et sealt oleks ka logistiliselt ehk lihtsam katkestada, kuna sa ei asu kusagil metsa vahel eemal asustusest. Hiljem oleks katkestamine juba keeruline. Aga raskustega jõudes kesklaagrisse ma siis sõin esimest korda korralikult karuliputru ja grillvorsti. Jõin Coca Colat, mis sellel hetkel oli parim jook maailmas. Ma tõesti ei mäleta millal Coca Cola oleks nii hästi maitsenud. Kosusin siis laagris lausa pool tundi, laadisin oma kella, et selle järgi orjenteeruda kuna orjenteerumiskaart on minu jaoks suhteliselt keeruline. Ütleme siis nii, et ma ei oskaks ennast positsioneerida pimedas metsas sinna kaardile kui ära eksisks. Suurimad hirmud olidki see, et kas kell vastu peab mis näitas suunda ja et pealamp vastu peaks. Mõelda, et kui mõlemad oleksid kutud kusagil soos või metsas, siis ikka oleks tore error küll. Õnneks tehnika pidas vastu. Kunagi mõeldes, et miks nii palju raha kulutada kellale said nüüd kinnitust, et sellest asjast võib sõltuda mingitel asjaoludel lausa su elu. Seega nii mõeldes ei ole see kallis vidin. Aga siin kiitus Garminile, ei teadnuski enne, et siin nii head funktsioonid olemas millega siis navigeerida. Kuid isegi tehnikat kasutades õnnestus mul tähelepanematusest tekitada lisa 4 kilomeetrit. Iga kilomeeter lõpus tuli raske töö tulemusena ja siis kirusid ennast, et miks nii palju vigu sisse enne tuli kui saaks juba olla soojas saunas.
Aga peale kesklaagrit sai nii palju kosutud, et minek oli kohe teine ja siis sain aru, et isegi kui isu ei ole, tuleb suruda kuidagi toit sisse, sest enam tagasiteed ei onud. Õnneks oli kaasas paar geeli, mida oli siis kerge kiiresti manustada. Kahju, et neid rohkem kaasa ei võtnud. Enamasti ultral nagu ei tahaks väga geelide peal toituda, aga antud situatsioonis see oleks toiminud.
Pärast kesklaagrit 49 kilomeetril tuli võitlus pimedas metsas lõppu jõudmiseks. Aga minek oli piisavalt selline, et sain isegi mitmed kaasvõistlejad kätte ja isegi mööda, kes enne kesklaagrit minust möödusid. Seega olles sisuliselt alla andnud tekkis ikkagi jõudu see asi lõpule viia.
Aga kahtlemata oli see minu elu kõige raskem katsumus. Sellist kogemust öises metsas, rabas kus sa ei näe enamasti ühtegi kaasvõistlejat teises pooles. See oli äge kogemus. Sellist asja kogevad inimesed harva. Pime, lumine mets, külm oli ka ikkagi -10 lähedale, mis pole midagi ektreemset muidugi, kuid arvestades meie soojasid talvesid siiski piisavalt külm. Kuna joostes ja kiiresti liikudes ei saa ka väga palavalt riietuda ennast, siis see kompromissi leidmine riietuse osas on päris keeruline kui kogemus puudub. Käed külmusid mul juba 25 km kandis, aga õnneks olid mul teised kindad ka kaasa, mis siis ikkagi päästsid olukorra. Ja kui tempo langes, siis hakkas ka jahe, seega pidid ennast sundima vahepeal jooksma, et hakkaks soojem. Seega mingit tagasiteed ei onud, ei saanud katkestada, loobuda. Pidid vaimselt võitlema endaga.
Kokku läks jooks mul ikkagi üle 15 tunni, et poole kolme paiku öösel olin õnnelikult finishis.
Aga jah jooksu ajal nagu alati, mõtled, et miks ma sellist asja teen, võiks olla kodus soojas teki all. Aga see ultra ongi üks tohutu võitlus endaga. Seda saab tuua üle ka teistesse elu valdkondadesse, et tuleb tulla välja mugavustsoonist. Ja kui isegi on raske, siis tuleb edasi panna, ei tohi alla anda. Sellistel võistlustel saad sa sellistele asjadele kinnitust. Isegi kui tundub ebareaalne üldse edasi joosta, aga kui see samm ikkagi teha ja minna edasi, siis lõpus saad sellele väärilise tasu.
Jah ajaliselt ja taktikaliselt see üritus läks planeeritust sinna kohta, aga võit on see, et üldse sai lõpuni tuldud ja mitte katkestatud. See ongi selle ultra võlu. See ei ole ainult sport, vaid see on rohkem isegi mentaalne sport kui nii saab öelda.
Iagathes vägev emotsioon uue aasta algusesse.

10 Sept. 2019

No nii, pole ammu kirjutanud. Nüüd võiks teha väikese kokkuvõtte mõningatest sportlikest tegemistest kuna sai joostud äsja ka Tallinna Maraton. Eelmise kuu peasündmus oli Kihnu Jooks kus käisime oma Sparta delegatsiooniga auhinna lauda tühjendamas. Osalesin ise poolmaratonil ja sain poodiumi teise koha. Klubikaaslane Riho muidugi võitis. Ega noorsportlaste vastu ikka ei saa:) Aga teine koht polnud ka tol hetkel paha arvestades seda, et klubi poolt pandi kohustus see teine koht ära võtta millega ma saarle minnes küll ei arvestanud. Aeg 1.25.44. Õnneks paljud konkurendid jäid saarele tulemata, aga president siiski oli samal rajal. Teda õnnestus ikka edestada. Aga jooks oli väga lahe ja saar ning seltskond samuti. Soovitan kõigile.
Aga nüüd maratonist. Pealkiri võiks olla, et kuidas mitte joosta maratoni. Kuna see oli mu neljateistkümnes maraton, siis kaotada polnud suurt midagi. Teadsin, et mu vorm pole ideaalne kuna trenni kilomeetreid jäi väheks ja nädal enne maratoni tabas ka viirus. Aga mõtlesin, et mis seal ikka. Annan kohe algusest tuld ja vaatab kaua jaksab. Kuna meil oli klubis eesmärk osadega joosta koos alla 3 tunni, siis muud plaani nagu ei olnudki. Jama oli see, et pidin mingil imelikul põhjusel teisest grupist alustama. Seega, et enda punti kätte saada pidin esimesed kolm kilomeetrit jooksma kiiremini kui peaks. kilomeetri ajad tulid alla nelja minuti. Aga otseselt ju vahet polnud kas ma lõpetan kolme või nelja tunniga. Tempot kannatasin kuskil 27 kilomeetrini. Vajusin küll grupi taha otsa, aga siiski hoidsin kuidagi tempot. Jamaks läks peale 27 kilomeetrit kui saime kokku poolmaratoonarite massiga. Sõna otseses mõttes massiga. Pidin jooksma muru pealt ja tegema muid haake ja pidurdusi. Kilomeetri tempo kukkus kolinal 15-20 sekundit kilomeetri kohta. Siis ei saanud enam aru kus see meie grupp on kelle taga ma jooksin. Kõik hajus ära ja tuli üksi võidelda poolmaratoonaritest mööda. Eks tempo rauges veelgi. Ootasin, et millal siis tabab korralik haamer, aga õnneks alla 5 minuti kilomeetrit siiski sisse ei lipsanud ja vaikselt kulgesin lõpuni. Ajaks 3.04.39. Keskmine kilt lõpuks 4.21. Ütleme siis nii, et see oli siiski eestis joostud parim aeg. Aga jah kokkuvõtteks võiksin siiski rahule jääda kuna ettevalmistus jäi puudulikuks ja lisaks taktika mis eeldas haamrit ning palju poolmaratoonareid kellest oli keeruline mööduda. Kõiki neid asjaolusid kokku võttes polegi väga hull. Täna juba tegin kerge ratta tiiru ja enesetunne suht vinks vonks. Eks siis järgmiste võistlusteni.

03 July 2019

Kolm nädalat pärast Laulasmaa Ultrat

Kuna selgus, et minu esimest ja ainukest postitust on paar inimest vaadanud. Sportlio väidab, et olin neljandal kohal juuni edetabelis, siis ajendatud sellest ning lisaks veel lubasin kirjutada mõnele inimesele, et kuidas taastumine on edenenud ultrast. Pika lause kokkuvõtteks ma siis natukene räägin sellest, kuid lühemalt kui mu eelmine postitus loodetavasti. Tänapäeva inimene ei jaksa pikki tekste ju lugeda. Ma ise ka ei viitsiks enda eelmist postitust lugeda. Aga näed juba ma venitan jutuga.
Igatahes peale ultrat esimesed päeva oli muidugi tohutu võitlus unega. Iga vaba hetk magasin. Tööd tegin minimaalselt. Igal võimalusel olin voodis ja magasin ka päeval, mida ma muidu üldse ei tee. Liikumine isegi polnud kõige hullem, umbes nagu peale maratoni kes on proovinud. Villid torkasin puruks ja teistesse detailidesse ei lasku. Esimese sportliku liigutamise tegin reedel ehk viiendal päeval pärast ultrat. Sõitsin veidi rattaga, mis peale Hispaania läbimist eelmisel suvel oli keldrisse jäänud tolmu koguma. Kummid, tähendab rehvid täis ja kerge 15 km. Mis pole muidugi mingi kilometraaz rattaga. Teisel taastus nädalal tegin kolm jooksutrenni või sõrki pigem. Ning siis sellel teisel nädalal hakkas mingi jama. Kui esialgu oli mul vasak jalg reie külje ja natukene pealt suhteliselt surnud ja tuim. Veri nagu ei käinud ringi, siis hiljem hakkas see nagu hellaks muutuma. Veits nagu mingi põletik oleks sees. Pole ennem sellist valu tundnud. Kuna ei ole mingi konkreetne koht vaid terve reis põlvest ülesse poole. Kuna ma anatoomias just mingi doktor ei ole, siis otsisin ülesse ühe raamatu mis mulle kingiti Tallinna Ülikooli Sümfoonia orkestri poolt sünnipäevaks mõni aasta tagasi, ei tea küll miks:) "Jooksu anatoomia" Joe Puleo, Patrick Milroy. Hakkasin siis pilte vaatama ja otsima, et mis lihas see võiks olla mis on nii pikk ja lai. Jõudsin järeldusele, et äki on see kas Reiesirglihas, Külgmine pakslihas, või hoopis mingi kolmas. Äki keegi targem teab. Aga las ta olla. Määrisin ise spordigeeli kui meeles oli, aga üks tuttav füsio ütles, et kui on põletik, siis võiks mingit külmageeli hoopis määrida. Võta nüüd kinni. Igatahes nüüd on kolm nädalat möödas, aga jalg ikkagi tuksis. Aga ega ma niisama ei viitsi ju ka vedeleda. Otsustasin joosta nädalavahetusel Saadjärve jooksu. Tahtsin näha, et kas mingi kiirus on säilinud peale aeglast ultrat. Panen hindeks neli endale. Rajal ikkagi jagus neid tõuse ka ja kokku kilomeetreid 16,9. Sain 41 koha. Kuna sain mõnest otsesest konkurendist siiksi jagu. Seega polnud kõige hullem jooks. Kuid lõpus olid lihased nii kanged, et midagi juurde ka ei suutnud panna ja tulin kuidagi lõpuni. Keskmine kilomeetri aeg siis 4.06 ja aeg kokku 1.09.18 Võibolla oleks targem veel jalal lasta puhata, aga samas ega see kiire jooks midagi hullemaks ka ei teinud. Järgmisel nädalal lähen massaazi, et ehk see leevendab veidi seda lihase jama. Saab näha.
Võibolla teen mõne postituse veel kui tuju tuleb. Nüüd tuleb laulupidu, et peab selle asjaga veits tegelama. Seega tuleb laulukaare all oma aega veidi sisustada ja võistelda ja laagerdada kahjuks ei saa. Aga vahepeal peab keegi muusiakt ka ju tegema...

10 June 2019

Laulasmaa Ultra 2019

Toimumiskoht Laulasmaa nagu pealkirjast eeldada võib. See oli minu elu teine ultra. Eelmine sai joostud 1,5 aastat tagasi samuti Laulasmaal "Viimase öö unistus", aga ajalimiit oli siis 12 tundi. Kokku sai tollal läbitud 106,2 km. Nüüd siis 198.9 km 31 tunni ja 13 minutiga.
Miinimum eesmärk oli joosta üle eelmine rekord. Teine eesmärk oli joosta 24h ilma, et läheks magama. Tahtsin katsetada, et kuidas keha ja vaim vastu peavad. Kolmas eesmärk oli joosta 211km 24-26 tunniga. Nagu tulemusest näha, tuli hoopis neljas varjant mida ma ei plaaninud, ehk siis 198.9km.
Kuidas treeningutel valmistusin: ega suurt ei valmistanudki. Tavapärane treening nagu ikka. Kuu kilometraaz +-200. Sekka Sparta trennid ja nii ta läks.
Varustus, rada jne. ettevalmistus: siin kohal tahaksin tänada Rain Seepõldu kellega ma juhuslikult talvel ühel rogainil sattusin ühte võistkonda. Tema oli jooksnud seda Laulasmaa rada ja on kursis ultra teemadega. Käisime ühel päeval rajaga tutvumas kui oli samuti palav ilm. Rada oli oodatust raskem kui ma eeldasin. Mõned ilusad tõusud kus sisuliselt pidi ronima juurikate vahelt tõusust ülesse. Samuti üks ilus pikk trepp Keila-Joa pargis mida pidi 18 korda ülesse ja alla jooksma. Need on ainult mõned näited rajast. Aga rada ise on super ilus.
Võtsin kaasa kaks paari tosse. Ostsin enne ultrat Hoka One One Tracer 2 tossud mis küll on mõeldud pigem maantee jooksuks. Aga kuna nad on ülikerged, pehme tallaga ja arvestusega, et vihma ei saja, siis tundus mulle see hea idee. Kui oleks sadanud oleksid tõusud libedaks läinud ja jama majas. Aga ühe asjaga panin ikkagi puusse, nimelt oleks pidanud number suuremad tossud ostma. Kolm ringi, ehk siis üle 60 km sai joostud kuid arvestades ligi 30 kraadi kuumusega, siis jalad ikkagi tursusid. Jalgadel läks kitsaks. Muidu väga mõnus toss. Ideaalne joosta halvemal pinnasel ja alla mäge. Järgmisel korral ostan suuremad tossud lihtsalt. Aga õnneks võtsin kaasa oma NB 1500 vs4 tossud millega jooksin Berliinis sügisel oma isikliku rekordi 2.59.08. Kuna need olid tiba suurem number, siis see päästis. Kuigi ka need ei ole maastiku tossud ja on suhteliselt jäigad. Väga ei vetru, kuid päästsid siiski ürituse.
Kaasa võtsin ka 13 Sis geeli, millest mõned jäid ka järgi. 21 km ringil sai 8 korda külastada teeninduspunkte kus oli alati süüa ja juua. Selles suhtes suurt midagi kaasa vedama ei pidanud. Mul oligi ainult 2 geeli pakki taskus. Iga maratoni tagant võtsin uued kaks. Öösel oli varustuseks ka pealamp Petzl Actik Core. Valgusjõud 350 lumenit ja 95 meetrit. Täitsa toimis kuna öösel metsas ikkagi oli pime. Kuna öösel sadas ka veidi vihma siis oli taevas pilves. Ilma lambita ikka oleks keeruline olnud.
Veel ostsin apteegist Bepantheni kreemi viimasel õhtul, kuna Rain fb-s mainis, et tavaline vaseliin ei püsi kaua peal. Vaseliin selle pärast, et iga pisikne asi võib hõõruma hakata sellisel distantsil. Kuna oli suhteliselt soe ilm, siis see oli hea soovitus. Lisaks sain apteekrilt insuliini süstimsieks mõeldud nõelad. Aga mul oli vaja neid villide katki torkamise pärast. Seda ma siiski võistluse ajal ei teinud, aga järgmisel päeval ehk täna kui seda kirjutan ma seda tegin. Paar ilusat villi ikka tuli suurele varbale ja natukene ka kannale. Kuid küüned isegi jäid alles.
Võistlusest: Kell 10 hommikul oli start ja nii ta algas. Minu jaoks olid kõik võõrad inimesed. Kui muidu jooksuvõistlustel on aegade jooksul palju tuttavaid tekkinud, tead nende võimeid, et enda tempotki hoida sarnaselt, siis ultral see varjant puudus. Õnneks sain rajal tuttavaks nii mitmegi inimesega ja sain jooksvalt teadmisi ultrast. Kui arutasime tempode üle, siis ilmselgelt olid mul liiga ambitsioonikad plaanid tempo osas. Plaanisin joosta 6 minti kilomeeter, ehk siis 10 km tunnis. See oleks olnud puhas jooks ja siis oleks varu jäänud paar tundi muude toimingute jaoks nagu söömine ja jutuajamine teeninduspunktides. Lisaks ka garderoobi vahetus. Ei saa ju sama dressiga joosta tervet võisltust. Aga jah tegelikult kuna öösel läks veidi jahedamaks ehk siis 20 kraadi peale ja järgmine päev oli tuulisem ja mõistliku temperatuuriga, siis sai maika vahetatud lühikese varrukatega jooksusärgi vastu. Ühel ringil kasutasin isegi pikkade varrukatega jooksusärki vastu hommikut kui päike polnud veel tõusnud.
Kui esimesed 5 ringi, ehk siis orjenteeruvalt 100km õnnestus mul joosta alla kolme tunni ring koos muude toimingutega. (kiireim ring oli teine ring ajaga 2:12:18), siis raskused tabasid mind 7 ringi paiku. Reie välis küljele lõi mingi väga terav valu, mis ei olnud kramp, vaid nagu oleks mingi närv kuskile vastu käinud. Aga kuna ma pole füsioterapeut, siis mingid adekvaatset põhjust ma ei oska seletada. Igatahes valu oli selline, et mingit korraliku jooksusammu enam ei saanud teha. Ma nimetaks pigem seda loivamiseks. Ringi ajad kukkusid üle nelja tunni. Määrisin küll spordikreemi ja panin ühe Ibumentini kurgust alla, aga see suurt ei teinud midagi parmeks. Jõudu nagu oli, aga jooksusammu ei saanud teha. Otsustasin öösel kuskil kella 3 paiku, et aitab. Siis olin jooksnud veidi alla 150 kilomeetri. Ehk siis 3,5 maratoni. Aga kuna korraldajad ikka innustasid edasi panema, et pooleli jätmine ei tule kõne allagi, siis ma ikka sundisin ennast edasi. Nii ring ringi järel. Lõpuks küll päris kümmet ringi täis ma ei saanud kuna aeg sai otsa viimase ringi jaoks. Oleks jalg terve olnud, siis oleks lootust olnud kuna võhma nagu täitsa oli. Oleks aga on oleks. Tegin siis kolm 3km lohutusringi lõppu mis oli võimalus kui tervet enam ei peaks jõudma.
Huvitav kogemus oli ka öösel jooksmine metsas. Huvitav oli näha looduse käitumist. Mingi hetk olid isegi linnud vait. Magasid vist. Eemalt kostis äikese mürinat ja veidi ka tibas vihma, kuid läbimärjaks ei saanud. Mitmed kaasvõislejad ikkagi läksid ka magama öösel mingiks ajaks. Seega sisuliselt ei kohanud rajal ka suurt ei kedagi. Suht üksi pimeduses jooksmas või loivamas. Tegin ka ise paar pikemat söögi pausi. Istusin oma autos ja nautisin sööki mida rajalt sain. Näiteks öösel sai risotot kastmega. Siis mul mingiks ajaks kukkus ka endal silm kinni. Seega ei saa väita, et ma üldse ei maganud. Paar pikemat pausi tuli veel, mis olid umbes poole tunnised. Viiamsel ringil jäina ka juttu ajama ühes teeninduspunktis pikemaks ajaks. Väga toredad inimesed olid. Siin kohal tänan kõiki vabatahtlike kes rajal olid, sest ka nende jaosk oli see ultra. Nad pidid ka passima raja ääres ja sööki, jooki serveerima ning ka manuaalselt võistlejate numbreid kirja panema, et kes millal punkti läbis. Kui võistleja peaks ära kaduma, siis hea vaadata kus ta viimati oli. Äki leiab metsa alt ülesse mingis seisus. "Väike must huumor". Aga enne võistlust ühelt kuulsin kuidas üks oli ikka pildi tasku pannud. Seega suht reaalne probleem tegelikult.
Lisaks teeninduspunktides suhtlemisele oli mingi hetk seda nalja vaatama tulnud Riho Spartast. Sain teada kuidas teistel Spartakatel Narva Energiajooksul läks kus ma ka ise olen mitmed korrad osalenud. Kuna olin nutitelefonist eemal, siis oli hea suuliselt uudiseid kuulda. Igatahes tänud Rihole kes kaasa elas ja uudiseid maailmast edastas. Kuna distant on pikk ja rutiinne, siis iga selline muutuja ergastab meeli. Üldiselt viimasel ringil teeninduspunktis kus ma aega surnuks lõin (kuna nägin, et viiamsele ringile nii või naa ei jõua) sain tagasisedks seda, et ma ikkagi olin suhtelsielt adekvaatne oma jutu ja oleku poolest. Mõned olid ikka suht roboti pilguga jooksnud.
Aga mis ma siis teada sain: sain teada seda, et saab küll öö läbi joosta ja rohkemgi. Inimorganism ikkagi suudab nii palju ennast mobiliseerida, et ise ka alguses ei usu. Pigem on küsimus psüholoogiline, et kui kaugele on vaim nõus minema. Ma oleks ikkagi alla andnud, aga kuna innustati edasi panema, siis oli see siiski võimalik. Mõelda, et kui sa oled maratoni ära jooksnud, (antud hetkel kolm) ja sa oled täiesti süsi, siis inimlikult unistad ainult selelst, et saaks tossud jalast ja lebosse. Aga ikkagi sa lähed uuesti rajale ja kilomeeter kilomeetri järel tiksud edasi. Kõige suurem võtlus ongi see kui lähed uuele ringile, et kui juba sellest joonest üle saad, siis on ring tehtud. Antud juhul siis poolmaraton.
Mis ma õppisin: Õppsin seda, et ära anna alla. Ükskõik kui raske on, tuleb edasi panna. See ei puuduta ainult sporti vaid see puudutab kõiki teisi valdkondi meie elus.
Samuti on ultrajooks hea ka vaimule. On aega mõelda igavikulistele asjadele ja suurematele teemadele kui on argipäev.
Oma kogemuse põhjal julgen väita, et suur osa inimesi ei taha mugavustsoonist välja tulla. Tegelikult on inimestel resurssi palju enamaks. Aga tihti ei taheta seda piiri katsetada.
Ma ei tähtsustaks seda tulemsut mis ma tegin kuidagi üle. Pealegi sain 24 aastaselt naisterahvalt pähe. Siin kohal mainin, et olin meestest teine. Kokku alustas 40 osaleja ümber. Ainult kaks inimest said 10 ringi täis, kolm tükki said 9 koos lisaringidega kes neid viitsis teha.
Huvitav kogemus oli ka see, et peale võistlust olid lihased ikka ülikanged. Autasustamsiele oli väga raske minna. Naljakas, et võistlustel tegid ka pause, aga siis polnud nii hull käima saada. Teine asi oli see, et kui hakkasin koju sõitma, siis mõne aja pärast sain aru, et ma ei suuda rooli keerata. Aju lihtsalt tahtis magada. Parkisin auto tee äärde ja juhuslikult õemees helistas ning ta tuli järele ja roolis koju. Täna ehk järmine päev on samuti võitlus pigem unega kui lihasvaluga. Villid annavad ka veidi tunda ja trepist on valus käia. Aga ei midagi ekstreemset.
Pikk jutt, aga lühemalt ka ei osanud. Teiseks endalgi kunagi tore meenutada.
Lõppu veel natukene numbreid ja mõned lingid:
Kokku läbitud kilomeetreid 189.9
Tõusumeetreid 2312m (Garmin)
Kaloreid 8866 (Garmin)
Samme Garmini järgi tuli ligi 230000
Kuna 211 km täis ei tulnud, siis on motivatsiooni tulevikus seda iluviga parandada.
Lingid:

https://my1.raceresult.com/128434/results?lang=en&fbclid=IwAR3PRYv-Z2zfnjcl6mU2GcdbpX3QBRcMI-VVbsp_sG8e2EeT-1US_NKHcL8#0_D25492

https://marathon100.com/uudised/vaata/harukordne-juhus-eesti-pikima-jooksuvoistluse-laulasmaa-ultra-voitis-naine

http://www.estonian-ultrarunners.com/node/151

Article:

Meet sports friendly companies

These companies have joined sportlio. Want to show your company here? Click here!

Bio

Alustasin jooksmisega 2008 aastal. Enne seda olid spordiga kokkupuuted minimaalsed.
Isiklikud rekordid:
10 km: 37:38
Half-marathon: 1:24:01
Marathon: 2:59:08
12H Ultra: 106,2 km
Ultra Running: 198,90 km 31:13:23

Born 1979 (age 41)
Club Sparta

Competition results

Lauri Pihlak hasn't added his results yet.
Check back soon or follow him to receive updates.
Contact athlete to become a sponsor!