Manually copy the information from your profile if you need!!!

NOTICE! Sportlio will shut down March 15!!!

Kristjan Rosenberg (26)

Decathlon/Heptathlon 2

11 Sept. 2019

6.-7.07 toimusid Euroopa võistkondlikud meistrivõistlused mitmevõistluses Ukrainas Lutskis.

Treeningud võistluseelselt sujusid, heited olid ainult veidi probleemsed. Paar üksikala sai võistlusolukorras proovitud ja need näitasid, et vorm ei ole halb: tõketes 14.53 ja kettas umbes 41 poole peale.
Mõningaid trennitulemusi/treeningvõistlusi enne Lutskit: 150m 15.76, kõrgus 2.06 (kolm hüpet valitul kõrgustel 196o-201o-206o), kettas 43m+ peale. Kuulis tehniliselt parimad katsed tulid alla juba 13 poole peal :( .Teiba üldpilt oli ka norm: pehmema teibaga 10 sammult 4.70 ja täishooga rütm klappis.

Kuu aega varem (juuni algul) sain veel väikse süsti (parema käe 3nda näpu PIP liiges) näppu, mis võttis paistetuse maha ja lubas heiteid trennis vähe julgemalt teha. Samuti oli veidi probleeme kange alaseljaga.

Võistluspäeva ilmad olid päikesepaistelised 20-25 kraadi. Teise päeva hommikul tuli soojenduse ajal kerge vihmake.

100 m: 10.95 (-0.6 m/s). Hommik oli tuuline, soojendusel tundsin end teravalt ja oli tunda head kiirust. Stardis oli kindlalt tunda kõvemat vastutuult. Stardi sain kehva, aga lõpu jooksin hästi ja 60 meetri peal olin teistest juba möödas ning võitsin jooksu. Ausalt öeldes lootsin see aasta rohkemat ja 10.95 ei olnud kindlasti minu tase. Kõik sel aastal joostud 100 m olid vastutuules 10.95 (-0.6 m/s), 11.05 (-1 m/s) ja 11.20 (-1,5 m/s).
Kahju, aga vast veab järgmistel hooaegadel tuultega rohkem.

Kaugus: ülikeeruline oli jooksu paika saada, sest kord oli tuul kergelt vastu, kord ligi 4 m/s tagant. Soojenduskatsel libisesin pakul ja see vist jättis väikse jänese püksi. Veidi tegin tõukejala suurele varbale ka haiget. Esimesed kaks katset 7.10. Kolmandal katsel võtsin poolteist pöida tagasi ja sain õnneks päris täpselt pakule, päeva teine tulemus 7.34, mis on okei tulemus, kuid mitte just rahulolu tekitav.

Kuul: pigem ei tahagi meenutada, aga tulemuseks 13.27. Viimaselt katsel lendas 14 peale, aga ei saanud pidama. Pettumus. Ma ei tea, miks on kuule vaja üle värvida ja poleerida nii, et mingisugust haakuvust pole. Talki panid peale, siis see võrdus nagu paneks koroona lauale libisemispulbrit.

Kõrgus: väga rahul. Kuul ajas tõsiselt närvi ja vaja oli punkte tagasi teha. Olin enesekindel ja trenni põhjal teadsin täpselt millele keskenduma pean. 2.11 teisel katsel. 2.13 esimesel. 2.16 kolmandal. Proovisin veel 2.19, mille esimene katse oli tõsiselt hea. Alavõit. Rohkem ei proovinud, sest katseid sai juba väga palju ja jaksu polnud.

400m: 49.05 ja päeva kolmas aeg. Tuulised olud, tagasirgel mõnus sein.

Peale esimest päeva olin liider 4263 punktiga. Järgnesid Jorge Urena ja Vitaliy Shuk.

Tõkked: Tunne oli ok ja keha polnud väga kange eelmisest päevast.
Soojendusel ajal tuli veidi vihma, aga see ei seganud soojendust. Tõketes oli ka tuul selline, et kord vastu ja kord tagant. Stardis jäin jälle maha või oli kõrval olev vend nii hea stardiga lihtsalt... Tõketel käis mõnus maadlemine sama vennaga, kuskil 5 tõkkel kokku lõime patsu, kaotasin veidi ründavat asendit ja seega ka aega. Tulemus veidi pettumust tekitav 14.91.

Ketas: kõik katsed lendasid 41 ja 40 m vahele. Parimaks jäi 40.81. Võistlusolukorras lööb selline imelik kramp sisse ja ei suuda nii lõdvalt teha kui trennis. Ilmselt ketast vaja võistlustel rohkem heita.

Teivas: alustasin 4.50, 4.60 vahele ja siis edasi järjest kuni 5.10 enam ei ületunud. Tehniliselt selle aasta parim, aga palju on võtta veel kõrgema hoide ja jäigemate teivaste pealt.

Oda: trennis näpu pärast väga visata ei saanud. pigem loopisin raskemaid palle, aga lihtsalt odatunnetus kannatab selle pärast. Esimesel kahel katsel alla 50 m, 47 midagi oli kirjas. Teadsin, et olen 8000 punktile väga lähedal, aga selleks on vaja MIINIMUM 50 m täis saada. Viimaselt katsel sain õnneks täis ja veidi juurde 51.70.

1500 m: tegemist oli võistkonna võistlusega, vahe Valgevenega enne jooksu oli päris väike. Valgevenelane küll võitis jooksu ajaga 4.30 algus, aga teised sama riigi mehed kaotasid juba meile kümneid sekundeid. Minu tulemuseks 4.36, mis on selle aasta aeglaseim jooks. Kahju, et andsime jooksu algul palju sekundeid ära aeglase tempo tõttu.

Kokkuvõttes võit Euroopa võistkondlikelt meistrivõistlustelt ja individuaalses arvestus 4.koht (Eespool Vitaliy Shuk 8237, Maicel Uibo 8181, Jorge Urena 8073). Esimest korda elus kogusin kümnevõistluses 8000 punkti (8033). Kõik tiimikaaslased oli supertublid, et andsid endast parima, vaatamata vigastustele jne. Võit Eestile oli ajalooline, kuna korraldatav võistlus oli sellises formaadis viimane.

Arvan, et oleksin kindlasti olnud võimeline selleks tulemuseks juba kaks aastat tagasi. Mul on hea meel, et tervis on nüüd korras ja saavutasin enda miinimumeesmärgi kümnevõistlejana, aga kahju nendest paarist aastast, mis vigastuse tõttu vahele jäid.

Tänud Risto Jamnesele, kes meie tervise eest võistluspäevadel hoolitses. Tänud Eesti fännidele, kes meid ergutasid ja erksana hoidsid ning tänud treeneritele, kes mind seni sporditeel aidanud on.

09 Aug. 2019

Aasta teine mitmekas toimus täpselt 6 nädalat hiljem 8-9 juuni Tenerifel "IX MEETING INTERNACIONAL ARONA 2019". Üks nädal taastumiseks ja alustasime jälle tavapärases rutiinis ettevalmistusega. Lana mitmevõistluse viimasel katsel odas tundsin keskmises sõrmes peale viset kerget valu, aga siis unuses see ära kuni järgmise päeva hommikuni, kus see oli mõnusalt paiste läinud. Vaevu andis näppu kõverdada. Andsin rahu ja puhkust u. 4 nädalat (tegin ainult imitatsioone heidetes) ja viimane nädal enne võistlust proovisin kõik heited ja visked korra kergelt läbi. Teiste aladega oli seis trennis okei.

Mõlemad võistluspäevad olid umbes vahemikus 25-30 kraadi. Suhteliselt ideaalne.

100 m: Tund aega enne jooksu oli näha, et on kindel pärituul ja nii umbes 15 min enne jooksu otsustas tuul, et pöörab suuna ümber. Startisin tugevaimas jooksus ja lõpetasin päeva teise ajaga 11.20, tuul 1,5 m/s vastu. Üpris kehva stardi sain samuti ning hüppasin kohe pea kuklas kangutama.

Kaugus: kui eelmine võistlus sain tulemuse kirja viimasel katsel, siis seekord jäi ainuke tulemus esimest voorust 7.22. Teine katse 2 cm üle mingi 7.30+. Viimasel katsel tegin eluhüppe, külje pealt tundus 7.50-7.60 vahel. Päris suur pettumus oli, kui nägin jälle millimeetrist vargust paku plastiliinil.

Kuul: poolteist kuud polnud kuuli reaalselt tõuganud ja oli tunda, et liigutused ja tunnetus seitsmese kuuliga olid veidi ununenud. Ei saanud ühelgi tõukel jõudu korralikult sisse. Tulemus 13.53 üsna vilets.

Kõrgus: proovihüpped tulid hästi välja. Alustasin 1.93, 1.96 vahele ja siis panin järjest edasi. Tulemuseks jäi 2.11. Hüpped 2.14 kui ka 2.11 tulid liiga punnitades, polnud lõtvust.

400 m: Eriti puhkust pärast kõrgust ei saanud, max 30 min ehk reaalselt sain vähem kui 10 minutiks jalad seinale visata.. Esimene 200 m vist sai liiga kiire. Alavõit ja aeg 49.12, mis on hetke rekordit vaadates täiesti okei. Kuigi tundsin, et olen sel hetkel enamaks võimeline.

4145 punkti ja peale esimest päeva liider.

110 m tj: 14.84, nulltuulega. Pigem ettevaatlik jooks, aga rekord.

Kettaheide: sama tunne mis kuuliski, pihta ei saanud ühtegi heidet. Tulemuseks 39.52.

Teivashüpe: Alustasin 4.50 pealt. 4.60 vahele, veidi närvikõdi 4.70 kolmandal katsel üle ja edasi kaks järgmist kõrgust esimesel katsel. 5 m oli viimasel katsel väga lähedal. Alavõit.
Tehniliselt kehva, teibal ei töötanud kätega lõpuni ja tahtsin liiga vara latti ületama hakata.

Odavise: teipisin näpu korralikult kipsi. Esimene vise sektorist välja, tõmbasin mõned kihid teipi vähemaks ja teisel katsel umbes 48m kaar. Kolmandal oli vaja vähemalt 50 täis saada, muidu ei pruugi saada poodiumilegi. Kolmandal lendas 50.29.

1500 m: olin enne jooksu teisel kohal. Mitte mingil juhul ei tahtnud enda positsiooni kaotada, kuna tegemist oli ikkagi rahavõistlusega. Selja taga olid Risto Lillemets ja Daniel Golubovic. Mahtusime umbes 50 punkti sisse ehk ei tohtinud eriti mingisugust vahet sisse lasta. Lõpetasin jooksu umbes 4-5 m Golubovicist ja enam-vähem Risto kõrval. Aeg oli 4:31.

Kokkuvõttes 2.koht ja 7878 punkti. Päris palju oli ebaõnnestumisi ja ebaõnne, seepärast midagi ilusat kokku panna ei õnnestunud. Selline kehvemapoolsem sooritus pani rohkem mõtlema tehnilistele nüanssidele ja sellest võistluskogemusest oli kasu kolmandal mitmekal, millest juttu peagi...

07 Aug. 2019

2019. aasta esimene kümp toimus 27.04-28.04 Lanas Itaalias "32nd Multistars - Trofeo Zerneri Acciai". Võistlusteks ettevalmistused läksid hästi, trennidega väga hullu ei pannud ja tervis oli korras. Täiega hea meel oli kui sain max jõuga märtsi lõpus oda taaskord visata (kaks hooaega 2017-2018 jäid mul vahele õlavigastuse tõttu, enne Itaalia võistlust võistlesin viimati 2016. aastal Eesti meistrivõistlustel mitmevõistluses). See andis ka uue motivatsiooniboosti tulevaks hooajaks.

Olime veel enne jõuproovi laagris, Andres Aaviku (suured tänud talle) bussiga mööda maad liikudes, kokku umbes 3 nädalat Poolas, Horvaatias ja Itaalias.
Võistluseelsed ilmad oli väga kahtlased - pilves ja sadas tugevalt. Võistluste esimesel päeval olid meeldivad 23-24 kraadi sooja ja selge taevas. Teine päev pööras täiesti ära, oli marukehv ja kole - temperatuur 9-10 kraadi kanti, tuuline ning pilves.

100m: sain korraliku stardi, lõpp läks veidi kangeks. Startisin viimases ehk kiireimas jooksus ning võitsin oma jooksu. Tuul oli vastu ligi 1 m/s ja ajaks 11.05, päeva teine aeg.
Kaugus: esimesed kaks katset üle, viimasel katsel 7.14. Esimene hüpe millimeetrine vargus, tundus kuskil 7.40 peal, teiseks katseks võtsin pöid tagasi ja suutsin ikka varba millimeetri üle upitada, hüpe tundus veidi lühem kui esimene. Kolmas kindla peale kenasti pakult, tulemus ainult kurvastav.
Kuul: trennis tuli enne väga hästi välja ja olin enesekindel. Raudmuna tundus kerge ja esimene katse lendas 14.59, rekord umbes 40cm-ga, teised katsed oli veidi üle 14m.
Kõrgus: alustasin 192 pealt ja ronisin 213 välja, mis enam ei ületunud. Tulemuseks 2.10 ja alavõit. Hoojooks oli üsna ebastabiilne.
400m: 48.87. PB 8 sajandikuga. Pigem oli tuulevaiksem õhtu ning oli mõnus liduda.
Peale esimest päeva olin liider 4230 punktiga.

110m tõkked: 15.15. Algus oli ok kuni umbes 4 tõkkeni, kus hakkasin mõnusalt tõketel kolistama ja aega kaotama. Jooksime jällegi vastutuult.
Kettaheide: 41.10. Üks mu nõrgemaid alasid, aga täitsin vähemalt miinimumeesmärgi 41m
Teivashüpe: väga keerulised olud... Oli üpris tuuline ja ilm meenutas umbes novembri-detsembrikuud. Ilma talvejopeta ja kinnasteta oleks päris karm olnud. Taavi Tšernjavski hüppas teivast tutimütsiga. Tulemusega 4.85 jäin sellistes oludes rahule. Ka siin tuli alavõit.
Odavise: trennis eelnevalt lendas umbes 48-50m. Eesmärgiks oli vähemalt 50 täis saada. Viimasel katsel lennutasin kaika 52m peale. Olin täiega õnnelik nagu oleks rekordi visanud, kuigi 2016.aastal viskasin enne õlatraumat 61.65.
1500m: enne jooksu olin 3.kohal. Tagapool olid tugevad jooksjad, kõige parema PB-ga oli Matthias Brugger. Kalkulatsioonid enne jooksu näitasid, et talle ei tohi kaotada rohkem kui 5-6 sekundiga, muidu läheb kokkuvõttes mööda. Lõpetasin jooksu kolmandana 4.34 ja kaotasin Bruggerile 2 sekundiga. Kokkuvõttes 2.koht ja 7950 punkti. Rekord paranes 43 punktiga, mis oli aastast 2016.

Kokkuvõttes jäin võistlusega rahule - õnnestunud võistlus peale nukrat kaht aastat. Rekordid paranesid kuulis ja 400m. Natuke vabandusi ka: teise päeva kehvad olud tegid võistlemise raskeks ning see pärssis kõigi tulemusi. Võistlus toimus väga vara (aprilli lõpp). Odas kaotan veel palju punkte võrreldes rekordiga (u 120-150 punkti).

Article:

Meet sports friendly companies

These companies have joined sportlio. Want to show your company here? Click here!

Bio

Started running and training around the age of 6. My dad was my first coach for around 10 years, he introduced me to many sports (table tennis, race walking, football, basketball etc), but athletics was always my number one. Decided to focus on decathlon when I was about 18, because I did not have one outstanding event and since I had been doing a bit of everything in athletics.
Decathlon:
7487 Junior (2013)
8033 (2019)

Heptathlon:
5986 (2017)

Born 1994 (age 26)
Coach Art Arvisto
Club Tallinna SS Kalev

Personal bests

100m

Show
Personal best

110m hurdles

Show
Personal best

1500m

Show
Personal best

400m

Show
Personal best

Decathlon

Show
Personal best

Discus throw

Show
Personal best

High jump

Show
Personal best

Javelin throw

Show
Personal best

Long jump

Show
Personal best

Pole vault

Show
Personal best

Shot put

Show
Personal best

Competition results

100m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Margus Keerma mälestusvõistlus 10.77 Kuusalu 03/08/19
10.75 06/08/16

110m hurdles

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Rakvere linna MV ja Rakvere mitmevõistluse KV 14.53 Rakvere, EStonia 18/06/19

1500m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Aronas Pruebas Combinadas 04:31.36 Tenerife, Spain 09/06/19

400m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
32nd Multistars - Trofeo Zerneri Acciai 48.87 Lana, Italy 27/04/19

Decathlon

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
European Combined Events Team Championships Super League 4. 8033 pts Lutsk, Ukraine 06/07/19
Aronas Pruebas Combinadas 2. 7878 pts Tenerife, Spain 09/06/19
32nd Multistars - Trofeo Zerneri Acciai 2. 7950 pts Lana, Italy 27/04/19

Discus throw

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
42.45 m Tallinn 12/06/19

High jump

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
European Combined Events Team Championships Super League 2.16 m Lutsk, Ukraine 06/07/19
Eesti talvised mitmevõistluse meistrivõistlused 2.13 m Tallinn 03/02/17

Javelin throw

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
32nd Multistars - Trofeo Zerneri Acciai 52.1 m Lana, Italy 27/04/19

Long jump

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
7.42 m 04/06/16

Pole vault

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
European Combined Events Team Championships Super League 5.0 m Lutsk, Ukraine 06/07/19

Shot put

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
32nd Multistars - Trofeo Zerneri Acciai 14.59 m Lana, Italy 27/04/19
14.18 m 01/06/17

Supporters

Sponsors

Contact athlete to become a sponsor!