November most visited athletes list available now!

New Blog Post - Does Post-Exercise Cold-Water Immersion Have Effect?

Kristjan Koll (24)

Cross-Country skiing 2

19 Mar 2019

Article:

Elu pärast dopingutormi: töö Pekingi olümpia nimel juba käib

"Tänavu oli meil kindel plaan Seefeldi MMil poolfinaali jõuda, näitajatega olime sellel teel, aga siis tuligi see haigus" - kogu hooaega varjutanud mononukleoosist, Hiina sprindituurist ja eesmärkidest

25 Jun 2018

Paus on jäänud küll nüüd piinlikult pikk, kuid heameel on öelda, et Polari Facebooki lehelt leiab kaks vahepealset postitust kenasti üles https://www.facebook.com/PolarGlobal/.

Hoolimata sellest, et pigem katergoriseerin end sprinteriks, siis olen seda meelt, et selleks, et sprindis edukas olla, pead olema ka väga kõva distantsi sõidul. Kõik maailma TOP15 meest suudavad sõita üpris vabalt end ka distantsil 20 parima hulka. See on ka see, mille poole mina püüdlen.

Tipp-suusatamises on äärmiselt oluline saada tehnika võimalikult ökonoomseks ning efektiivseks. Mujal riikides kasutatakse selle arendamiseks väga palju lindi (roller-ski treadmill ) treeninguid, kui kurb tõsiasi on see, et Eestis sellist vahendit jätkuvalt pole. Üks koht kus on seda trenni ...

This is long post. You must be user to read full post!

Log in or sign up

31 May 2018

Väljs valitsevad palavad ilmad ajavad üha rohkem ja rohkem inimesi õue end liigutama, mis on iseeneset väga positiivne. Kuid ükskõik mis eesmärgil end liigutada (parem enesetunne, parem välimus, parem võistlusvorm), tuleb teha seda teadlikult. Käesolevat postitust võiks vabalt nimetada ka "Spordi teadlikumalt" rubriigi avapostituseks.

Mõistmaks, mida juuresolev pilt/graafik üldse tähendab, pean kõigepealt seletama, mis trenn oli ja mis treeningu eesmärk oli. Nii nagu maja vajab vundamenti vajab ka sportlane "vundamenti", milleks siis on pikad ja rahulikult mahu kogumise treeningud. Seda sama vajab tegelikult igaüks! Mitte küll nii suurtes mahtudes, kuid siiski. Südamel on vaja ka rahuliku ühtlast pikema ajalist tööd.

Antud juhul oli minu treeningu eesmärk saada pikk (3h) aeroobne ...

This is long post. You must be user to read full post!

Log in or sign up

31 May 2018

Vähem kui pool aastat (6 kuud) on jäänud esimese 2018/2019 hooaja MK etapini! Hooajaks ettevalmistumine algas juba mõned nädalad tagasi ja organism on hoogu kenasti üles saamas. Ees on ootamas 6 kuud ränk rasket tööd ühe eesmärgi nimel - Seefeldi MMil (veebruaris 2019) olla vabatehnika sprindis poolfinaalis! Küsite kas eesmärk on tehtav? Vastan: JAH!!

Tippspordi üks suurimaid eesmärke on ühiskonna kaasamine, eeskujude loomine ja tervislikuma elustiili poole suunamine. Seoses sellega olen kevadel kokku pannud programmi, mille raames püüame koos Polari esindajaga Eestis (MEFO AS), tuua harrastussportlasteni teadmisi kuidas ja miks ühte või teist treeningut teha. Hetke fookus on peamiselt südametööl - kuidas parandada kiirusi, vastupidavust ja südame üldist tugevust. ...

This is long post. You must be user to read full post!

Log in or sign up

22 Oct 2017

18 DAYS TO GO! Only 18 days until this season officially begins! I´m excited, I´m nervous but most of all - I am ready!
The Olympic Games, World Cup series and many other competitions where I can give my all and hopefully succeed!
We will keep you posted about everything important, so stay tuned and make sure to follow my journey!

Are you ready!?!

https://www.instagram.com/kristjankoll/

Athlete has more posts. You must be user to see them!

Log in or sign up

Article:

Meet sports friendly companies

These companies have joined sportlio. Want to show your company here? Click here!

Bio

Suusatanud olen praktiliselt sünnist saati. Treeningutega alustasin 12-aastaselt Nõmme Spordiklubis treenerite Anti Kuulmata ja Aita Pääsukese käe all. Viimased 6 aastat on olnud suusatamine minu elus esikohal ja töötan iga päev selle nimel, et jõuda maailma paremiku hulka. Senise karjääri jooksul olen saavutanud 15 Eesti omaealiste (noored, juuniorid ja U23) meistritiitlit, 2 individuaalset EMV pronksmedalit ja 2 meeskondliku hõbemedalit. Olen esindanud Eestit korduvalt rahvusvahelisel areenil (noorte ENOP, juunioride MM-id, maailmakarika sari (MK)) ja debüteerinud täiskasvanute MM-il Lahtis 2017.
Elan põhimõtte järgi, et mitte midagi ei pea tulema sulle elus niisama kätte ja usk annab aluse suurteks tegudeks!

///

Cross-country skiing has been part of my life almost since I was born. I started trainings in Nomme Sportsclub when I was 12-years-old under supervision of coaches Anti Kuulmata and Aita Pääsuke. For the past six years XC-skiing has been the most important thing in my life. I work day in and day out towards my goal to become one of the best.
So far, my career has awarded me with 15 Estonian (own age group) championship titles. I´ve competed in several international competitions (inc. twice Junior World Championships, European Youth Olympic Festival and World Cup). I also represented Estonia in Lahti 2017 World Championships.
I live by the philosophy that you deserve nothing, unless you work for it. Belief is what keeps us going and helps to push the limits.

Born 1995 (age 24)
Club Sparta Spordiselts

Personal bests

Freestyle 15km

Show
Personal best

Sprint (freestyle technique)

Show
Personal best

Competition results

Freestyle 15km

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Estonian Championships 3. 00 Haanja Jan. 2018

Sprint (freestyle technique)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
World Cup 38. 00 Lahti March 2018
Estonian Championships 3. 00 Otepää Feb. 2017

Supporters

Sponsors

Contact athlete to become a sponsor!