Manually copy the information from your profile if you need!!!

NOTICE! Sportlio will shut down March 15!!!

Kristjan Koll (25)

Cross-Country skiing 2

19 March 2019

Article:

Elu pärast dopingutormi: töö Pekingi olümpia nimel juba käib

"Tänavu oli meil kindel plaan Seefeldi MMil poolfinaali jõuda, näitajatega olime sellel teel, aga siis tuligi see haigus" - kogu hooaega varjutanud mononukleoosist, Hiina sprindituurist ja eesmärkidest

25 June 2018

Paus on jäänud küll nüüd piinlikult pikk, kuid heameel on öelda, et Polari Facebooki lehelt leiab kaks vahepealset postitust kenasti üles https://www.facebook.com/PolarGlobal/.

Hoolimata sellest, et pigem katergoriseerin end sprinteriks, siis olen seda meelt, et selleks, et sprindis edukas olla, pead olema ka väga kõva distantsi sõidul. Kõik maailma TOP15 meest suudavad sõita üpris vabalt end ka distantsil 20 parima hulka. See on ka see, mille poole mina püüdlen.

Tipp-suusatamises on äärmiselt oluline saada tehnika võimalikult ökonoomseks ning efektiivseks. Mujal riikides kasutatakse selle arendamiseks väga palju lindi (roller-ski treadmill ) treeninguid, kui kurb tõsiasi on see, et Eestis sellist vahendit jätkuvalt pole. Üks koht kus on seda trenni päris hea teha, on Tallinnas Hiiu-Harkujärve kergliiklusteel. Sealne tõusunurk on paras ja küllaltki järjepidev, et sõita ühtlase tempoga ja kontrollida tehnikat.
Aeg-ajalt püüan leida ka inimese, kes saaks mind rattalt filmida, kuid olen õppinud kontrollima oma tehnikat ka tunnetuse pealt päris hästi.
Treening arendab lisaks tehnikale hästi ka vastupidavust ja jõudu. Oluliseks pean, et suudaksin säilitada läbi terve lõigu lõdvust ja särtsu. Siin ei pea hakkama kangutama ja võitlema. See treening peab olema mõnus.

31 May 2018

Väljs valitsevad palavad ilmad ajavad üha rohkem ja rohkem inimesi õue end liigutama, mis on iseeneset väga positiivne. Kuid ükskõik mis eesmärgil end liigutada (parem enesetunne, parem välimus, parem võistlusvorm), tuleb teha seda teadlikult. Käesolevat postitust võiks vabalt nimetada ka "Spordi teadlikumalt" rubriigi avapostituseks.

Mõistmaks, mida juuresolev pilt/graafik üldse tähendab, pean kõigepealt seletama, mis trenn oli ja mis treeningu eesmärk oli. Nii nagu maja vajab vundamenti vajab ka sportlane "vundamenti", milleks siis on pikad ja rahulikult mahu kogumise treeningud. Seda sama vajab tegelikult igaüks! Mitte küll nii suurtes mahtudes, kuid siiski. Südamel on vaja ka rahuliku ühtlast pikema ajalist tööd.

Antud juhul oli minu treeningu eesmärk saada pikk (3h) aeroobne treening, et arendada südameveresoonkonda. Minu puhul on sellise trenni pulsivahemikuks 120-125 (-130). Võin öelda ka nii palju, et minu maksimum pulss on 210+.

Tallinnas viibides kasutan lisaks jooksutreeningutele ka mahu tegemisel palju ratast, eriti just hooaja alguses, kui põlved ei tule jooksukoormusega nii hästi toime. Sellesmõttes mulle väga meeldib alustada oma ettevalmistust just kodus Tallinnas, sest tänu maastiku siledusele on suurepärane võimalus sõita rattaga 3h ülimalt stabiilse pulsiga. On võimalik hoida oma pulssi väga väikeses vahemikus (antud trenni puhul oli selleks siis 120-125, maksimaalse ülemise piiriga 130) ja anda südamele ühtlast koormust. Nii nagu ka graafikult näha, siis jättes mõne üksiku anomaalia välja, suutsin hoida oma pulssi kenasti tsoonis, millest annab ka tunnistust keskmine 122.

Mida tihtipeale näen, kuulen ja ka ise kogen on olukord, kus soovist suuremat kiirust hoida (ratas, jooks vms) treenitakse liiga kõrge pulsiga. Mõeldakse, oi kui nõme, sõidan siin tõusul ainult 20km/h ja kõik panevad mööda. Täitsa tõsi, ka mina olen seda mõtet korduvalt kogenud, kuid ei tohi ära unustada milleks treeningule üldse mindi! Selleks, et trenn annaks maksimaalset kasu tuleb seada igaks treeninguks eesmärk ja sellest kinni pidada. Pealegi, sul pole vähimatki aimu mis trenni see inimene teeb kes sust möödus, kui kaua ta on juba teinud või kas ta äkki pingutabki maksimaalselt?! Ehk siis minu sõnum on see, et ärge laske ennast tühiasjadest kõigutada. Kui vaja (tuul puhub vastu, suur tõus on ees vms), siis sõida kasvõi 15km/h, kuid pea oma treeningu eesmärgist kinni!
Spordi suurim viga on see, et igasuguste tulemuste saavutamine võtab aega aastaid. Küsi ükskõik kellelt - olen kindel et seda ütleb nii Usain Bolt, Michael Phelps kui Gerd Kanter!

Minge nautige ilusat ilma ja pidage meeles, treenimine käib kõige rohkem peaga!

Kristjan

31 May 2018

Vähem kui pool aastat (6 kuud) on jäänud esimese 2018/2019 hooaja MK etapini! Hooajaks ettevalmistumine algas juba mõned nädalad tagasi ja organism on hoogu kenasti üles saamas. Ees on ootamas 6 kuud ränk rasket tööd ühe eesmärgi nimel - Seefeldi MMil (veebruaris 2019) olla vabatehnika sprindis poolfinaalis! Küsite kas eesmärk on tehtav? Vastan: JAH!!

Tippspordi üks suurimaid eesmärke on ühiskonna kaasamine, eeskujude loomine ja tervislikuma elustiili poole suunamine. Seoses sellega olen kevadel kokku pannud programmi, mille raames püüame koos Polari esindajaga Eestis (MEFO AS), tuua harrastussportlasteni teadmisi kuidas ja miks ühte või teist treeningut teha. Hetke fookus on peamiselt südametööl - kuidas parandada kiirusi, vastupidavust ja südame üldist tugevust. Pilootprojektina jõuab siia järgmise 7-8 nädala vältel erinevaid näiteid minu treeningutest koos põhjaliku selgituse, põhjenduste ja ka visuaalsete graafikutega.
Minu soov ja tahe on see, et inimesed liigutaksin end ühe rohkem ja rohkem, kuid tehes seda mõistusega. Loodame, et suudan luua mingit väärtust läbi nende postituste ja kellegile ka anda reaalselt midagi uut teada.

Kristjan

22 Oct. 2017

18 DAYS TO GO! Only 18 days until this season officially begins! I´m excited, I´m nervous but most of all - I am ready!
The Olympic Games, World Cup series and many other competitions where I can give my all and hopefully succeed!
We will keep you posted about everything important, so stay tuned and make sure to follow my journey!

Are you ready!?!

https://www.instagram.com/kristjankoll/

Load more posts

Article:

Meet sports friendly companies

These companies have joined sportlio. Want to show your company here? Click here!

Bio

Suusatanud olen praktiliselt sünnist saati. Treeningutega alustasin 12-aastaselt Nõmme Spordiklubis treenerite Anti Kuulmata ja Aita Pääsukese käe all. Viimased 6 aastat on olnud suusatamine minu elus esikohal ja töötan iga päev selle nimel, et jõuda maailma paremiku hulka. Senise karjääri jooksul olen saavutanud 15 Eesti omaealiste (noored, juuniorid ja U23) meistritiitlit, 2 individuaalset EMV pronksmedalit ja 2 meeskondliku hõbemedalit. Olen esindanud Eestit korduvalt rahvusvahelisel areenil (noorte ENOP, juunioride MM-id, maailmakarika sari (MK)) ja debüteerinud täiskasvanute MM-il Lahtis 2017.
Elan põhimõtte järgi, et mitte midagi ei pea tulema sulle elus niisama kätte ja usk annab aluse suurteks tegudeks!

///

Cross-country skiing has been part of my life almost since I was born. I started trainings in Nomme Sportsclub when I was 12-years-old under supervision of coaches Anti Kuulmata and Aita Pääsuke. For the past six years XC-skiing has been the most important thing in my life. I work day in and day out towards my goal to become one of the best.
So far, my career has awarded me with 15 Estonian (own age group) championship titles. I´ve competed in several international competitions (inc. twice Junior World Championships, European Youth Olympic Festival and World Cup). I also represented Estonia in Lahti 2017 World Championships.
I live by the philosophy that you deserve nothing, unless you work for it. Belief is what keeps us going and helps to push the limits.

Born 1995 (age 25)
Club Sparta Spordiselts

Personal bests

Freestyle 15km

Show
Personal best

Sprint (freestyle technique)

Show
Personal best

Competition results

Freestyle 15km

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Estonian Championships 3. 00.00 Haanja 13/01/18

Sprint (freestyle technique)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
World Cup 38. 00.00 Lahti 09/03/18
Estonian Championships 3. 00.00 Otepää 17/02/17

Supporters

Sponsors

Contact athlete to become a sponsor!