Manually copy the information from your profile if you need!!!

NOTICE! Sportlio will shut down March 15!!!

Kevin Vabaorg (22)

Triatlon 23

05 Feb. 2020

2020. aasta hooaja ettevalmistus käib täie hooga!

Detsembris alustasin vaikselt uue hooaja baasettevalmistust ja tänaseni on sujunud kõik suurepäraselt. Suuremaid tagasilööke pole olnud, mis oleks seganud trenni tegemist. Enne jõule toimund ujumise EMV-l otsustasin ujuda 1500 meetrit vabalt. Viimati võistlesin sellel distantsil 2017. aastal. Eestikatele läksin uut isiklikku püüdma ning endalegi üllatusena, suutsin ujuda pea pool minutit kiiremini. Eelmine aeg oli 17.25,74 ja nüüd ujusin aja uude minutisse ehk 16.51,16. Tundub, et väike paus spordist tegi kehale ja vaimule restardi.

Peale uut aastat läksime koos treeningkaaslastega Tenerifele laagerdama. 21 päeva kvaliteetseid treeninguid soojas kliimas õnnestus 100%. Peamine eesmärk oli koguda mahtu eelseisvaks hooajaks. Tunnen, et talvelaageris arenesin jällegi sammu võrra edasi ning ootan põnevusega, mida toob 2020!

Hetkel treenin kodus ja paari nädala pärast lähen juba Benidormi kevadlaagrisse, kuid enne tuleb paar nädalat käia ka koolis. Laagri toimumise ajal lähme võistleme ka kahel võistlusel – Huelva ETU Cup ja Lievin ETU Indoor Triathlon. Kuid enne seda võistlen 16. veebruaril U23 kergejõustiku EMV-l 3000m jooksus.

Lühike ja kokkuvõtlik jutt, kuidas on läinud ja mis ootab ees!
Kevin

28 Oct. 2019

Kaua tehtud kaunike!

Möödas on kolm kuud viimasest postitusest ja teen pikema tagasivaate hooajale. Lugemist tuleb palju, nii et seadke end mugavalt sisse ja nautige.

Augustikuu alguses käisin koos teiste Eesti triatleetidega Malmös Euroopa karikaetapil võistlemas. Midagi suurt ei osanud võistlustest oodata, sest baasettevalmistus oli puudulik, siis oli raske ka head tulemust oodata. Kuid siiski andsin endast maksimumi ja lõpetasin 56. mehena. Kõige raskem kolmest alast oli ujumine. Valus oli ujuda. Vesi ei jäänud käe taha ja lõpu poole hakkas pingutust segama pistmine. Rattas oli kohe algusest peale korralik surumine. Sõitsin teises pundis, kuid esimesi enam kinni ei püüdnud. Jooksus tuli enda kohta isegi OK aeg. Peale seda võistlust ma rohkem välismaale võistlema ei läinud.
Tulemused: https://triathlon.org/results/result/2019_malmoe_etu_sprint_triathlon_european_cup/337555

Järgmise stardi tegin Rakvere Ööjooksul 10 kilomeetri distantsil. Kiirus oli täitsa olemas, kuid vastupidavusest jäi vajaka. Stardis oli pisut trügimist, aga läksin kohe alguses julgelt esimestega kaasa kuni teise kilomeetrini. Siis sain aru, et pean tagasi hoida, et ma ei jookse praegu viite kilomeetrit vaid kümmet. Üle poole distantsi jooksin üksi ning peale hakkasid tagumised mehed järgi jõudma. Viimane kilomeeter oli paras punnitamine ning enda üllatuseks jooksin 10km uueks isiklikuks 34 minutit ja 19 sekundit. Pole üldse paha!
Tulemused: http://nelson.racetecresults.com/Results.aspx?CId=16267&RId=304&EId=2

Septembri hakul panin ennast proovile ka Tartu Terminali IV Ülenurme Rattarallil. Tegu oli maantee grupisõiduga. Eesmärk oli võimalikult kaua liidritega koos püsida ning teha grupissõit enda jaoks enesekindlamaks. Üle poole distantsi olin liidritega koos , kuid kahjuks rehvi purunemise/tühjenemise tõttu sain protokolli tulemuseks DNF. Tehnikasport!

Septembrikuu lõpus toimus traditsioonile Saaremaa duatlon, kus selgitati välja duatloni Eesti meistrid. See võistlus on alati olnud legendaarne oma tuulte tõttu. Ka see aasta puhus mõõdukas tuul, mis tegi rattasõidu mitte nauditavaks. Võistlus toodi see aasta tagasi sinna paika, kus see alguse sai – Kuressaare linnastaadionile. Rada oli uus ja huvitav ning rattadistantsil ei olnud edasi-tagasi sõit, vaid ring. Esimene jooks oli üllatavalt mõnus joosta ning rattadistantsile läksime kolmanda, neljanda ja viienda mehega koos. Rattal ei tundnud ennast üldse mugavalt ja ei jõudnud pingutada. Poodiumikoht oli eest ära läinud. Teisel jooksul andsin endast veel nii palju, mis mul veel sisse oli jäänud. See aasta saavutasin vanuseklassis kõige „magusama“ IV koha.
Tulemused: http://www.racetecresults.com/results.aspx?CId=16573&RId=278&EId=3

Oktoobris on traditsiooniks saanud võistelda Tartu Linnamaratonil 10km distantsil. Esimest korda võistlesin 2016. aastal (35.27), siis 2017. aastal (35:44) ja 2018 jäi kaitseväe tõttu vahele. Eesmärk oli joosta uus tippmark ning ma tegin seda. Tol päeval oli jooksuvõistluste jaoks ideaalne ilm. Parajalt jahe. Kohe alguses panin esimeste meestega minema ning teiseks kilomeetriks tekkisid väikesed pundid. Kui viienda kilomeetri peal nägin enda aega, siis sain aru, et kui ma sama tempoga edasi panen, siis võib tulla väga korralik aeg. Endalegi üllatuseks suutsin joosta väga ühtlaselt ning ajalises mõttes suuri kukkumisi ei toimunud. Viimane kakssada meetrit andsin jalgadele niimoodi valu, et jooksin välja aja 33:59. Uskumatu! Eesmärk oli joosta uus tippmark, aga et see sellise varuga veel tuli oli minu jaoks suurepärane saavutus.
Tulemused: https://www.tartumaraton.ee/et/yritused/linnamaraton/8/maraton/tulemused/

Kokkuvõtvalt selline poolik hooaeg andis palju motivatsiooni, julgust, enesekindlust ja häid emotsioone. Kuigi enamus võistlused tegin Eestis, siis olen siiski nende tulemustega rahul ning jään ootama järgmist hooaega! Nüüd saabus kaua oodatud puhkeperiood, kus laen akud korralikult täis, et mõne nädala pärast põhja hakata laduma.

Uus sissekanne tuleb kindlasti enne 2020. aasta hooaja ettevalmistust!
Pildid: Jüri Suurkivi, Toomas Timmermann

Kevin

12 Aug. 2019

Viimasest postitusest on möödunud pikk aeg. Olen tahtnud juba ammu kirjutada, kuid miskipärast ei ole leidnud seda õiget aeg. Nüüd vihmasel õhtul istusin arvuti taha, et panna kirja mõned read, kuidas suvi on läinud

Alustame täitsa suve algusest, kus viie nädalaga üritasin ennast võimalikult heasse vormi ajada, et triatloni olümpiadistantsi (1,5km + 40km + 10km) Eesti meistrivõistlustel hästi esineda. Võtsime treenriga algust rahulikult, et tehnika saaks paika Küll see vastupidavus ja kiirus ka tulevad. Ujusin üsna normaalselt, kuid poole distantsi pealt hakkas kimbutama mind lihasvalu kõhu piirkonnas. Õnneks lõpu poole läks vähe paremaks. Rattas üritasin sõita nii, et kestaks selle distantsi ära, sest rattaga sõidetud kilomeetreid oli selleks ajaks väga vähe kogutud. Peale ratast jooksma minnes ei tahtnud kõht üldse koostööd teha ja valutas. Esimese joogipunktini lausa lonkisin, sest nii valus oli. Peale vee joomist läks palju paremaks ja sai jooksma hakata. Eelneva aastaga võrreldes oli lõpuaeg aeglasem, kuid siiski alla kahe tunni. Poodiumil riputati kaela pronksine medal.

Peale eestikaid liikusin koos Wiru Swim-i ja Vinni VAK perega Madsale laagrisse, kus sain teha treeneri tööd ja valmistuda Tartu Balti meistrivõistlusteks, mis oli ühtlasi ka Euroopa karikaetapp. Eriliseks tegi selle võistluse see, et ujumise 750m allavoolu, sõitsime ratast ühe 20km ringi ja jooksime samuti ühe 5km ringi. Üsna ebatavaline formaat. Ujumises oli kõigil võrdsed võimalused kiireks ujumiseks. Rattas oli eesmärk paar korda ikka proovida, et grupist lahti saada, kuid seda kahjuks ei juhtunud. Tol päeval lihtsalt ei olnud jalga, et suruda. Joostes oli enesetunne OK, kuid aeg protokollis jättis külmaks. Lootsin paremat, kuid tuleb olla realist. Kaheksa kuud eemal olla enda erialast, siis see jätab oma jälje. 34. koht.

Järgmisena võtsin ette Kõrvemaa triatloni. Viimati osalesin seal 5 aastat tagasi, kus võitsin Poiste vanuseklassi. Läksin ka seekord mõtetega, et tahaks kordki sinna poodiumi kõrgemale astmele astuda. Ujumises tegin turvalise vahe sisse vanemate meestega, kes võistlevad seal iga aasta, kuid rattadistantsil püüdis mind kinni tugev maastikurattur Rait Pallo. Kruusa peale saime väga hästi koostööd teha ja liikusime hea kiirusega. Metsa vahel pani Rait enda kogemuse mängu. Tehnilised kurvid, laskumised ja juurikate peal sõitmine oli tema eelis. Sõitis sellise vahe sisse, et teda enam jooksus kinni ei püüdnud. Seekord pistsin taskusse teise koha. Vahva üritus!

Peale Kõrvemaad oli mul see suvi tahtmine teha legendaarset Tudu triatloni. Tudu triatloni teeb eriliseks see, et see koosneb hoopiski neljast alast. Esmalt ujutakse 800m üle Tudu järve, peale mida tuleb joosta 1,5km läbi soo ning alles siis saab ratta peale. Ratast on kokku 17km ja jooksu 5km. Viimati osalesin seal võistlusel 2014. aastal, kus saavutsin II koha. See aasta läks paremini ja sain lõpuks astuda poodiumi kõrgemale kohale. Medal kaelas ja meel hea.

Nüüd sai pikalt kirjutatud juuni- ja juulikuust. Augusti- ja septembrikuu tegemisest kirjutanud peale duatloni Eesti meistrivõistlusi, mis toimuvad sellel aastal Saaremaal.

Pildid: Jüri Suurkivi, Mikk Hein

Kirjutamiseni
Kevin

31 May 2019

Alles oli oktoober, kus tuli triatloni võistluskombe rippuma panna ja hoopis laiguline vorm selga tõmmata. Kaheksa kuud on nüüd möödas ja kaitsevägi on ametlikult läbi. Algus oli raske, aga mida rohkem oli tegevust, seda kiiremini läks aeg.

Ajateenistus füüsiliselt tugevale noormehele pole keeruline ega raske. Tuleb harjuda rutiiniga, kaitseväe sisemäärustikuga, kasarmu kodukorraga, sõduri varustusega ja peale seda läheb teenistus nagu linnu tiivul. Isiklikult mulle isegi meeldis see kogemus, mis ma sealt sain. Olen nõus, et vahest oli väga palju stressirohkeid olukordasid, kuid nendest tuleb üle olla. Mingi hetk leitakse kõikidele probleemidele ikkagi lahendus.

Teenistuse jooksul sain auastme kõrgenduse (reamehest-kapraliks) seetõttu, et olin siderühmas jaoülem. Teenistusse tuleb suhtuda positiivselt ja näidata, et sa viitsid kaasa töötada, siis on ka ukse sinu jaoks rohkem avatud. Märtsikuu ajal sain käia ookeani taga võistlustel. Sealt saadud kogemus oli ainult boonuseks. Käia ja näha, kuhu on arenenud sõjavägi ühes maailma suurimas riigis. See on uskumatu. Nüüd kaunistab kodus seina peal ajateenistuse tunnistus „Kevin Vabaorg on läbinud ajavahemikul 01.10.2018-31.05.2019 Eesti Kaitseväe ajateenistuse“.

Suvel plaanin võtta triatloni hooaega natukene kergemalt. Võistlen kodustel võistlustel ja teen treeneri tööd kodukandi klubis. Suurem rõhk hakkab sügisest, kus liigun edasi õpingutega ja treeningutega Tartus.

Hea meel on teatada, et REVEXER OÜ on pannud õla alla uue ratta soetamisel. REVEXER OÜ tegeleb Rakveres autohooldusega. Kui tekib probleem autoga, siis see on koht, kuhu pöörduda kui otsite kiiret lahendust.

Kirjutamiseni!
Kevin

24 Nov. 2018

29. septembril tegin enda hooaja viimase stardi Saaremaa duatlonil. Stardist ära joostes üritasin esimestel sabas püsida nii kaua kui võimalik. Peale esimest jooksuringi hakkas vahe kärisema ning rattale minnes oli vahe kasvanud minutini. Rattaetapil oli ainus eesmärk meestele järgi sõita. Teise vahetusalasse jõudsin teisena. Jooksudistantsi teises pooles suutis Suurkivi mind kinni püüda ja lükata mind kolmandaks. Esikoha saavutas Henry Räppo ja teiseks tuli Mart Suurkivi.

Tulemused: http://www.racetecresults.com/Results.aspx?CId=16573&RId=3126&EId=3

2018. aasta hooaeg algas märtsis ja lõppes septembris. Ütleks nii, et üpriski pikk hooaeg. 1. oktoobril astusin Staabi- ja sidepataljoni pääsla uksest sisse ja läksin aega teenima. Nii öelda „off-season“ kestab seekord kuni suve alguseni.

18. novembril jagati Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus Erinevate Tubade Klubis nii triatloni kui ka duatloni karikasarja karikaid. Hooaja kokkuvõttes tulin triatlonis kui ka duatlonis II kohale. „Igavene teine“.

Siinkohal tahaksin tänada tüdruksõpra, vanemaid, sõpru, sugulasi ja ettevõtteid, kes panid mulle õla alla ja toetasid mind sellel ülemineku aastal.

Eesti Triatloni Liit
Vinni VAK
T3 Triathlon Team
Arena
Vinni Vallavalitsus
Aqva Hotel&Spa
Voore Farm OÜ
Massöör Anne Hallik

Samuti suur tänu treeneritele, kellega sai palju tööd tehtud!
Margus Tamm
Kaja Haljaste

Suur kummardus Teie ees ja aitäh!
Näeme järgmisel hooajal!

Pildid: Jüri Suurkivi, Anette Hallik

Load more posts

Article:

Meet sports friendly companies

These companies have joined sportlio. Want to show your company here? Click here!

Bio

Olen väikesest Viru-Jaagupi alevikust pärit 20-aastane triatleet Kevin Vabaorg. Triatloniga puutusin kokku esimest korda 2012. aastal. Enne seda tegelesin igapäevaselt ujumisega Gunnari ja Monika Tõnningu käe all. Põhikooli hariduse sain Vinni-Pajusti Gümnaasiumis ning gümnaasiumi lõpetasin Audentese Spordigümnaasiumis. Peale keskkooli lõppu läksin Tartu Ülikooli õppima kehakultuuri, kehalise ja kasvatuse erialal.
2016. aasta alguses hakkasin koostööd tegema treener Margus Tammega. Teeme treeneriga süstemaatilist ja ühistööd, et jõuda „Kiiremini, kõrgemale, kaugemale“.

Born 1998 (age 22)
Coach Margus Tamm
Club Vinni VAK

Personal bests

10000m

Show
Personal best

100m freestyle (LC)

Show
Personal best

100m freestyle (SC)

Show
Personal best

1500m

Show
Personal best

1500m freestyle (LC)

Show
Personal best

1500m freestyle (SC)

Show
Personal best

200m freestyle (LC)

Show
Personal best

200m freestyle (SC)

Show
Personal best

400m freestyle (LC)

Show
Personal best

400m freestyle (SC)

Show
Personal best

5000m

Show
Personal best

50m freestyle (LC)

Show
Personal best

Triathlon - Sprint

Show
Personal best

Competition results

10000m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Tartu Linnamaraton 7. 35:28 Tartu, Estonia 01/10/16

100m freestyle (LC)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Balti Meistrivõistlused 38. 57.87 Tallinn, Estonia 22/04/16
Järvamaa lahtised I etapp 0. 58.49 13/04/14

100m freestyle (SC)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Eesti Lühiraja Meistrivõistlused ujumises 15. 55.77 Tallinn, Harjumaa 21/12/15
Tartu Kevad 56.32 11/11/14

1500m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Valdade suvemängud 7. 04:41.84 Estonia, Vändra 02/07/16
EKSL kergejõustikuvõistlus 3. 04:39 Rakvere, Eesti 11/05/16

1500m freestyle (LC)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
97. Eesti Meistrivõistlused ujumises 3. 17:40.79 Eesti, Tallinn 18/06/16
Tartu Eestikad 17:55.99 14/06/14

1500m freestyle (SC)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Eesti Meistrivõistlused Staieridistantsil 12. 17:25.74 Sillamäe, Eesti 20/02/16
Sillamäe staier 17:34.17 14/02/14

200m freestyle (LC)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
97. Eesti Meistrivõistlused ujumises 8. 02:05.95 Eesti, Tallinn 17/06/16
Tartu, Eestikad 02:07.43 15/06/15

200m freestyle (SC)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Eesti Lühiraja Meistrivõistlused ujumises 7. 02:00.23 Tallinn, Harjumaa 20/12/15
Tallinn Eestikad 02:01.49 19/12/14

400m freestyle (LC)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
97. Eesti Meistrivõistlused ujumises 7. 04:28.18 Eesti, Tallinn 19/06/16
Balti Meistrivõistlused 10. 04:28.85 Tallinn, Estonia 22/04/16
Tallinn, Estonia Cup 04:32.84 06/03/15

400m freestyle (SC)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Järvamaa Seeriavõistlus 7. 04:38.15 Eesti, Pide 09/01/16
Tallinn, Kalev Open 04:22.42 15/11/14

5000m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Valdade suvemängud 6. 17:20.96 Estonia, Vändra 03/07/16
Kadrina Paisjärve jooks 4. 18:16 Kadrina, Lääne-Virumaa 30/04/16

50m freestyle (LC)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
97. Eesti Meistrivõistlused ujumises 26.42 Eesti, Tallinn 19/06/16

Triathlon - Sprint

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
ITU World Triathlon Grand Final Rotterdam 52. 59:36 Rotterdam, Netherlands 14/09/17
Zagreb ETU Triathlon Junior European Cup 21. 55:46 Zagreb, Croatia 10/09/17
Riga ETU Triathlon Junior European Cup 6. 57:34 Riga, Latvia 13/08/17
Tiszaujvaros ETU Triathlon Junior European Cup 15. 00.00 Tišzaujvarous, Hungary 22/07/17
Tartu ETU Sprint Triathlon European Cup 41. 1:00:0 Tartu, Estonia 09/07/17
Tallinn Triathlon 2016 EMV 4. 59.26 Tallinn, Estonia 30/07/16
2016 Riga ETU Triathlon Junior European Cup 7. 57.46 Riga, Latvia 24/07/16
Elva traitlon 7. 01:05.57 Elva, Estonia 17/07/16
2016 Tartu ETU Sprint Triathlon European Cup 28. 01:00.29 Tartu, Estonia 10/07/16
2016 Valga ETU Baltic Triathlon Championships 5. 01:01.58 Estonia, Valga 25/06/16
2016 Kupiskis ETU Triathlon Junior European Cup 6. 01:01 Kupiškis, Leedu 04/06/16
2016 Lisbon ETU Triathlon European Championships 41. 01:02.02 Lissabon, Portugal 28/05/16
2016 Quarteira ETU Triathlon Junior European Cup 47. 59:18 Quarteira, Portugal 03/04/16
2015 Tiszaujvaros ETU Triathlon Junior European Cup 17. 40.23 Tiszaujvaros, Hungary 08/08/15
2015 EST Triathlon National 2. 01:04.56 Tallin, Estonia 25/07/15
2015 Tartu ETU Sprint Triathlon European Cup 36. 01:04.24 Tartu, Eesti 05/07/15
2015 Kupiškis ETU Triathlon Junior European Cup 16. 01:02.42 Latvia, Kupiškis 06/06/15

Sponsors

Contact athlete to become a sponsor!

Gear

Here is gear that athlete is currently using during competitions or trainings.