View December Top 10 most visited athletes here!

View 2019 Most Visited Athletes List

Kevin Vabaorg (21)

Triatlon 23

28 Oct 2019

Kaua tehtud kaunike!

Möödas on kolm kuud viimasest postitusest ja teen pikema tagasivaate hooajale. Lugemist tuleb palju, nii et seadke end mugavalt sisse ja nautige.

Augustikuu alguses käisin koos teiste Eesti triatleetidega Malmös Euroopa karikaetapil võistlemas. Midagi suurt ei osanud võistlustest oodata, sest baasettevalmistus oli puudulik, siis oli raske ka head tulemust oodata. Kuid siiski andsin endast maksimumi ja lõpetasin 56. mehena. Kõige raskem kolmest alast oli ujumine. Valus oli ujuda. Vesi ei jäänud käe taha ja lõpu poole hakkas pingutust segama pistmine. Rattas oli kohe algusest peale korralik surumine. Sõitsin teises pundis, kuid esimesi enam kinni ei püüdnud. Jooksus tuli enda kohta isegi OK aeg. Peale seda võistlust ma rohkem välismaale võistlema ei läinud.
Tulemused: https://triathlon.org/results/result/2019_malmoe_etu_sprint_triathlon_european_cup/337555

Järgmise stardi tegin Rakvere Ööjooksul 10 kilomeetri distantsil. Kiirus oli täitsa olemas, kuid vastupidavusest jäi vajaka. Stardis oli pisut trügimist, aga läksin kohe alguses julgelt esimestega kaasa kuni teise kilomeetrini. Siis sain aru, et pean tagasi hoida, et ma ei jookse praegu viite kilomeetrit vaid kümmet. Üle poole distantsi jooksin üksi ning peale hakkasid tagumised mehed järgi jõudma. Viimane kilomeeter oli paras punnitamine ning enda üllatuseks jooksin 10km uueks isiklikuks 34 minutit ja 19 sekundit. Pole üldse paha!
Tulemused: http://nelson.racetecresults.com/Results.aspx?CId=16267&RId=304&EId=2

Septembri hakul panin ennast proovile ka Tartu Terminali IV Ülenurme Rattarallil. Tegu oli maantee grupisõiduga. Eesmärk oli võimalikult kaua liidritega koos püsida ning teha grupissõit enda jaoks enesekindlamaks. Üle poole distantsi olin liidritega koos , kuid kahjuks rehvi purunemise/tühjenemise tõttu sain protokolli tulemuseks DNF. Tehnikasport!

Septembrikuu lõpus toimus traditsioonile Saaremaa duatlon, kus selgitati välja duatloni Eesti meistrid. See võistlus on alati olnud legendaarne oma tuulte tõttu. Ka see aasta puhus mõõdukas tuul, mis tegi rattasõidu mitte nauditavaks. Võistlus toodi see aasta tagasi sinna paika, kus see alguse sai – Kuressaare linnastaadionile. Rada oli uus ja huvitav ning rattadistantsil ei olnud edasi-tagasi sõit, vaid ring. Esimene jooks oli üllatavalt mõnus joosta ning rattadistantsile läksime kolmanda, neljanda ja viienda mehega koos. Rattal ei tundnud ennast üldse mugavalt ja ei jõudnud pingutada. Poodiumikoht oli eest ära läinud. Teisel jooksul andsin endast veel nii palju, mis mul veel sisse oli jäänud. See aasta saavutasin vanuseklassis kõige „magusama“ IV koha.
Tulemused: http://www.racetecresults.com/results.aspx?CId=16573&RId=278&EId=3

Oktoobris on traditsiooniks saanud võistelda Tartu Linnamaratonil 10km distantsil. Esimest korda võistlesin 2016. aastal (35.27), siis 2017. aastal (35:44) ja 2018 jäi kaitseväe tõttu vahele. Eesmärk oli joosta uus tippmark ning ma tegin seda. Tol päeval oli jooksuvõistluste jaoks ideaalne ilm. Parajalt jahe. Kohe alguses panin esimeste meestega minema ning teiseks kilomeetriks tekkisid väikesed pundid. Kui viienda kilomeetri peal nägin enda aega, siis sain aru, et kui ma sama tempoga edasi panen, siis võib tulla väga korralik aeg. Endalegi üllatuseks suutsin joosta väga ühtlaselt ning ajalises mõttes suuri kukkumisi ei toimunud. Viimane kakssada meetrit andsin jalgadele niimoodi valu, et jooksin välja aja 33:59. Uskumatu! Eesmärk oli joosta uus tippmark, aga et see sellise varuga veel tuli oli minu jaoks suurepärane saavutus.
Tulemused: https://www.tartumaraton.ee/et/yritused/linnamaraton/8/maraton/tulemused/

Kokkuvõtvalt selline poolik hooaeg andis palju motivatsiooni, julgust, enesekindlust ja häid emotsioone. Kuigi enamus võistlused tegin Eestis, siis olen siiski nende tulemustega rahul ning jään ootama järgmist hooaega! Nüüd saabus kaua oodatud puhkeperiood, kus laen akud korralikult täis, et mõne nädala pärast põhja hakata laduma.

Uus sissekanne tuleb kindlasti enne 2020. aasta hooaja ettevalmistust!
Pildid: Jüri Suurkivi, Toomas Timmermann

Kevin

12 Aug 2019

Viimasest postitusest on möödunud pikk aeg. Olen tahtnud juba ammu kirjutada, kuid miskipärast ei ole leidnud seda õiget aeg. Nüüd vihmasel õhtul istusin arvuti taha, et panna kirja mõned read, kuidas suvi on läinud

Alustame täitsa suve algusest, kus viie nädalaga üritasin ennast võimalikult heasse vormi ajada, et triatloni olümpiadistantsi (1,5km + 40km + 10km) Eesti meistrivõistlustel hästi esineda. Võtsime treenriga algust rahulikult, et tehnika saaks paika Küll see vastupidavus ja kiirus ka tulevad. Ujusin üsna normaalselt, kuid poole distantsi pealt hakkas kimbutama mind lihasvalu kõhu piirkonnas. Õnneks lõpu poole läks vähe paremaks. Rattas üritasin sõita nii, et kestaks selle distantsi ära, sest rattaga sõidetud kilomeetreid oli selleks ajaks väga vähe kogutud. Peale ratast jooksma minnes ei tahtnud kõht üldse koostööd teha ja valutas. Esimese joogipunktini lausa lonkisin, sest nii valus oli. Peale vee joomist läks palju paremaks ja sai jooksma hakata. Eelneva aastaga võrreldes oli lõpuaeg aeglasem, kuid siiski alla kahe tunni. Poodiumil riputati kaela pronksine medal.

Peale eestikaid liikusin koos Wiru Swim-i ja Vinni VAK perega Madsale laagrisse, kus sain teha treeneri tööd ja valmistuda Tartu Balti meistrivõistlusteks, mis oli ühtlasi ka Euroopa karikaetapp. Eriliseks tegi selle võistluse see, et ujumise 750m allavoolu, sõitsime ratast ühe 20km ringi ja jooksime samuti ühe 5km ringi. Üsna ebatavaline formaat. Ujumises oli kõigil võrdsed võimalused kiireks ujumiseks. Rattas oli eesmärk paar korda ikka proovida, et grupist lahti saada, kuid seda kahjuks ei juhtunud. Tol päeval lihtsalt ei olnud jalga, et suruda. Joostes oli enesetunne OK, kuid aeg protokollis jättis külmaks. Lootsin paremat, kuid tuleb olla realist. Kaheksa kuud eemal olla enda erialast, siis see jätab oma jälje. 34. koht.

Järgmisena võtsin ette Kõrvemaa triatloni. Viimati osalesin seal 5 aastat tagasi, kus võitsin Poiste vanuseklassi. Läksin ka seekord mõtetega, et tahaks kordki sinna poodiumi kõrgemale astmele astuda. Ujumises tegin turvalise vahe sisse vanemate meestega, kes võistlevad seal iga aasta, kuid rattadistantsil püüdis mind kinni tugev maastikurattur Rait Pallo. Kruusa peale saime väga hästi koostööd teha ja liikusime hea kiirusega. Metsa vahel pani Rait enda kogemuse mängu. Tehnilised kurvid, laskumised ja juurikate peal sõitmine oli tema eelis. Sõitis sellise vahe sisse, et teda enam jooksus kinni ei püüdnud. Seekord pistsin taskusse teise koha. Vahva üritus!

Peale Kõrvemaad oli mul see suvi tahtmine teha legendaarset Tudu triatloni. Tudu triatloni teeb eriliseks see, et see koosneb hoopiski neljast alast. Esmalt ujutakse 800m üle Tudu järve, peale mida tuleb joosta 1,5km läbi soo ning alles siis saab ratta peale. Ratast on kokku 17km ja jooksu 5km. Viimati osalesin seal võistlusel 2014. aastal, kus saavutsin II koha. See aasta läks paremini ja sain lõpuks astuda poodiumi kõrgemale kohale. Medal kaelas ja meel hea.

Nüüd sai pikalt kirjutatud juuni- ja juulikuust. Augusti- ja septembrikuu tegemisest kirjutanud peale duatloni Eesti meistrivõistlusi, mis toimuvad sellel aastal Saaremaal.

Pildid: Jüri Suurkivi, Mikk Hein

Kirjutamiseni
Kevin

31 May 2019

Alles oli oktoober, kus tuli triatloni võistluskombe rippuma panna ja hoopis laiguline vorm selga tõmmata. Kaheksa kuud on nüüd möödas ja kaitsevägi on ametlikult läbi. Algus oli raske, aga mida rohkem oli tegevust, seda kiiremini läks aeg.

Ajateenistus füüsiliselt tugevale noormehele pole keeruline ega raske. Tuleb harjuda rutiiniga, kaitseväe sisemäärustikuga, kasarmu kodukorraga, sõduri varustusega ja peale seda läheb teenistus nagu linnu tiivul. Isiklikult mulle isegi meeldis see kogemus, mis ma sealt sain. Olen nõus, et vahest oli väga palju stressirohkeid olukordasid, kuid nendest tuleb üle olla. Mingi hetk leitakse kõikidele probleemidele ikkagi lahendus.

Teenistuse jooksul sain auastme kõrgenduse (reamehest-kapraliks) seetõttu, et olin siderühmas jaoülem. Teenistusse tuleb suhtuda positiivselt ja näidata, et sa viitsid kaasa töötada, siis on ka ukse sinu jaoks rohkem avatud. Märtsikuu ajal sain käia ookeani taga võistlustel. Sealt saadud kogemus oli ainult boonuseks. Käia ja näha, kuhu on arenenud sõjavägi ühes maailma suurimas riigis. See on uskumatu. Nüüd kaunistab kodus seina peal ajateenistuse tunnistus „Kevin Vabaorg on läbinud ajavahemikul 01.10.2018-31.05.2019 Eesti Kaitseväe ajateenistuse“.

Suvel plaanin võtta triatloni hooaega natukene kergemalt. Võistlen kodustel võistlustel ja teen treeneri tööd kodukandi klubis. Suurem rõhk hakkab sügisest, kus liigun edasi õpingutega ja treeningutega Tartus.

Hea meel on teatada, et REVEXER OÜ on pannud õla alla uue ratta soetamisel. REVEXER OÜ tegeleb Rakveres autohooldusega. Kui tekib probleem autoga, siis see on koht, kuhu pöörduda kui otsite kiiret lahendust.

Kirjutamiseni!
Kevin

24 Nov 2018

29. septembril tegin enda hooaja viimase stardi Saaremaa duatlonil. Stardist ära joostes üritasin esimestel sabas püsida nii kaua kui võimalik. Peale esimest jooksuringi hakkas vahe kärisema ning rattale minnes oli vahe kasvanud minutini. Rattaetapil oli ainus eesmärk meestele järgi sõita. Teise vahetusalasse jõudsin teisena. Jooksudistantsi teises pooles suutis Suurkivi mind kinni püüda ja lükata mind kolmandaks. Esikoha saavutas Henry Räppo ja teiseks tuli Mart Suurkivi.

Tulemused: http://www.racetecresults.com/Results.aspx?CId=16573&RId=3126&EId=3

2018. aasta hooaeg algas märtsis ja lõppes septembris. Ütleks nii, et üpriski pikk hooaeg. 1. oktoobril astusin Staabi- ja sidepataljoni pääsla uksest sisse ja läksin aega teenima. Nii öelda „off-season“ kestab seekord kuni suve alguseni.

18. novembril jagati Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus Erinevate Tubade Klubis nii triatloni kui ka duatloni karikasarja karikaid. Hooaja kokkuvõttes tulin triatlonis kui ka duatlonis II kohale. „Igavene teine“.

Siinkohal tahaksin tänada tüdruksõpra, vanemaid, sõpru, sugulasi ja ettevõtteid, kes panid mulle õla alla ja toetasid mind sellel ülemineku aastal.

Eesti Triatloni Liit
Vinni VAK
T3 Triathlon Team
Arena
Vinni Vallavalitsus
Aqva Hotel&Spa
Voore Farm OÜ
Massöör Anne Hallik

Samuti suur tänu treeneritele, kellega sai palju tööd tehtud!
Margus Tamm
Kaja Haljaste

Suur kummardus Teie ees ja aitäh!
Näeme järgmisel hooajal!

Pildid: Jüri Suurkivi, Anette Hallik

26 Sep 2018

Article:

Duatloni pronksimees!

Läinud nädalavahetusel toimus Tabasalu duatloni Eesti meistrivõistlused, kus saavutasin pronksise poodiumi koha. Võistluste jaoks erilist ettevalmistust ei teinud ning läksin võistlemist nautima. Peale esimest 5km jooksu läksin ratta peale küll 10-nda mehena, kuid peale esimest rattaringi võistlesin juba medali kohal. Teise vahetusalasse jõudsin teisena, kuid finišisse jõudsin kolmandana. Teise koha mehel, Mart Suurkivil, oli seekord väledamad jooksujalad.

Tulemused: http://www.racetecresults.com/Results.aspx?CId=16573&RId=207

Hooaja viimase stardi teen laupäeval Saaremaa duatlonil.

Kirjutamiseni!

Load more posts

Article:

Meet sports friendly companies

These companies have joined sportlio. Want to show your company here? Click here!

Bio

Olen väikesest Viru-Jaagupi alevikust pärit 20-aastane triatleet Kevin Vabaorg. Triatloniga puutusin kokku esimest korda 2012. aastal. Enne seda tegelesin igapäevaselt ujumisega Gunnari ja Monika Tõnningu käe all. Põhikooli hariduse sain Vinni-Pajusti Gümnaasiumis ning gümnaasiumi lõpetasin Audentese Spordigümnaasiumis. Peale keskkooli lõppu läksin Tartu Ülikooli õppima kehakultuuri, kehalise ja kasvatuse erialal.
2016. aasta alguses hakkasin koostööd tegema treener Margus Tammega. Teeme treeneriga süstemaatilist ja ühistööd, et jõuda „Kiiremini, kõrgemale, kaugemale“.

Born 1998 (age 21)
Coach Margus Tamm
Club Vinni VAK

Personal bests

10000m

Show
Personal best

100m freestyle (LC)

Show
Personal best

100m freestyle (SC)

Show
Personal best

1500m

Show
Personal best

1500m freestyle (LC)

Show
Personal best

1500m freestyle (SC)

Show
Personal best

200m freestyle (LC)

Show
Personal best

200m freestyle (SC)

Show
Personal best

400m freestyle (LC)

Show
Personal best

400m freestyle (SC)

Show
Personal best

5000m

Show
Personal best

50m freestyle (LC)

Show
Personal best

Triathlon - Sprint

Show
Personal best

Competition results

10000m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Tartu Linnamaraton 7. 35:28 Tartu, Estonia Oct. 2016

100m freestyle (LC)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Balti Meistrivõistlused 38. 57.87 Tallinn, Estonia April 2016
Järvamaa lahtised I etapp 0. 58.49 April 2014

100m freestyle (SC)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Eesti Lühiraja Meistrivõistlused ujumises 15. 55.77 Tallinn, Harjumaa Dec. 2015
Tartu Kevad 56.32 Nov. 2014

1500m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Valdade suvemängud 7. 04:41.84 Estonia, Vändra July 2016
EKSL kergejõustikuvõistlus 3. 04:39 Rakvere, Eesti May 2016

1500m freestyle (LC)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
97. Eesti Meistrivõistlused ujumises 3. 17:40.79 Eesti, Tallinn June 2016
Tartu Eestikad 17:55.99 June 2014

1500m freestyle (SC)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Eesti Meistrivõistlused Staieridistantsil 12. 17:25.74 Sillamäe, Eesti Feb. 2016
Sillamäe staier 17:34.17 Feb. 2014

200m freestyle (LC)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
97. Eesti Meistrivõistlused ujumises 8. 02:05.95 Eesti, Tallinn June 2016
Tartu, Eestikad 02:07.43 June 2015

200m freestyle (SC)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Eesti Lühiraja Meistrivõistlused ujumises 7. 02:00.23 Tallinn, Harjumaa Dec. 2015
Tallinn Eestikad 02:01.49 Dec. 2014

400m freestyle (LC)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
97. Eesti Meistrivõistlused ujumises 7. 04:28.18 Eesti, Tallinn June 2016
Balti Meistrivõistlused 10. 04:28.85 Tallinn, Estonia April 2016
Tallinn, Estonia Cup 04:32.84 March 2015

400m freestyle (SC)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Järvamaa Seeriavõistlus 7. 04:38.15 Eesti, Pide Jan. 2016
Tallinn, Kalev Open 04:22.42 Nov. 2014

5000m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Valdade suvemängud 6. 17:20.96 Estonia, Vändra July 2016
Kadrina Paisjärve jooks 4. 18:16 Kadrina, Lääne-Virumaa April 2016

50m freestyle (LC)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
97. Eesti Meistrivõistlused ujumises 26.42 Eesti, Tallinn June 2016

Triathlon - Sprint

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
ITU World Triathlon Grand Final Rotterdam 52. 59:36 Rotterdam, Netherlands Sept. 2017
Zagreb ETU Triathlon Junior European Cup 21. 55:46 Zagreb, Croatia Sept. 2017
Riga ETU Triathlon Junior European Cup 6. 57:34 Riga, Latvia Aug. 2017
Tiszaujvaros ETU Triathlon Junior European Cup 15. 00 Tišzaujvarous, Hungary July 2017
Tartu ETU Sprint Triathlon European Cup 41. 1:00:0 Tartu, Estonia July 2017
Tallinn Triathlon 2016 EMV 4. 59.26 Tallinn, Estonia July 2016
2016 Riga ETU Triathlon Junior European Cup 7. 57.46 Riga, Latvia July 2016
Elva traitlon 7. 01:05.57 Elva, Estonia July 2016
2016 Tartu ETU Sprint Triathlon European Cup 28. 01:00.29 Tartu, Estonia July 2016
2016 Valga ETU Baltic Triathlon Championships 5. 01:01.58 Estonia, Valga June 2016
2016 Kupiskis ETU Triathlon Junior European Cup 6. 01:01 Kupiškis, Leedu June 2016
2016 Lisbon ETU Triathlon European Championships 41. 01:02.02 Lissabon, Portugal May 2016
2016 Quarteira ETU Triathlon Junior European Cup 47. 59:18 Quarteira, Portugal April 2016
2015 Tiszaujvaros ETU Triathlon Junior European Cup 17. 40.23 Tiszaujvaros, Hungary Aug. 2015
2015 EST Triathlon National 2. 01:04.56 Tallin, Estonia July 2015
2015 Tartu ETU Sprint Triathlon European Cup 36. 01:04.24 Tartu, Eesti July 2015
2015 Kupiškis ETU Triathlon Junior European Cup 16. 01:02.42 Latvia, Kupiškis June 2015

Sponsors

Contact athlete to become a sponsor!

Gear

Here is gear that athlete is currently using during competitions or trainings.