View Top 10 most visited athletes - March 2019

Jürgen Külm (21)

Long distance running

18 FANS
14 Apr 2019

Nooo niii, eelmise nädala ilusad ilmad asendusid kehvade ilmadega. Kurb, aga mis seal ikka. Eesti ilmade peale ei saa kunagi loota :). See nädal veetsin väga suure ajast koolis. Pidin mitmed tööd järgi tegema ning kaks eksamit oli mul see nädal. Arvan, et kõik tööd läksid mul hästi :). Kui ma ei olnud koolis, siis olin praktikal või treenisin. Raske!
Selle nädala märksõna oli metsajooks. Jooksin suurema osa kilomeetritest Järve metsas. Neljapäeval kukkusin juurki peale ning põlv sai kannatada. Õnneks jalg paiste ei läinud. Valu tundsin alles peale treeningut. Paar päeva oli jalas kerge valu, aga midagi hullu.
Reedel oli esimene raskem treening sel nädalal. Urmasel läks meelest, et ta pani tunniplaani treening ning pidime Merliniga kahekesi olema. Taaskord sain boss olla :). Tegime 20 jooksu-ja hüplemisharjutust liivas, kiirendusi, jõuharjutusi ning jooksime 4x Vanaka tõusust üles. Seejärel läksime treppidele jooksma ja jooksuharjutusi tegema. Mõnus raske treening!
Laupäeval läksin üle poole aasta Lillepisse. Viimati käisin seal eelmise aasta sügisel, kui toimus EMV EKIDENis. See on minu kodust peaaegu 11km kaugusel. Kahjuks ei ole mul aega Lillepi treeningutel käia. Treeningule sõitsin hr Krimmiga. Tänks Raido :)! Kokku jooksime kolm lõiku. Urmas vaatas, mis seisus oleme enne EKIDENi. Nende jooksude tulemuste põhjal teeb ta segameeskonnad. Lõpetuseks tegime 100 kükist üles hüpet. Lõikude aegadega ma rahul ei olnud. Reedel oli raske treening ning keha vajab “uue dieediga” kohanemiseks aega. Tean, et olen õigel teel. Elan selle aja üle ning lepin nende tulemustega, milleks hetkel võimeline olen. Koolipoisi 3+. Viimase lõigul kutsus loodus ning aeg oli kehv. NÕME!!! Peale treeningut käisin tööd tegemas ning õhtul käisin Audenteses ujumas ja saunas. Sel päeval oli minu lemmikklubikaaslasel, Tarmo Reitsnikul, sünnipäev. Palju palju õnne sünnipäevaks Tarmo! Oled vägev jooksumees, tore pereisa ja väga abivalmis inimene :).
Pühapäeval oli enesetunne väga hea. Jooksin pika ots 125hpm. Sama tempoga on tavaliselt pulss 139hpm. Olin üllatunud ja rõõmus :). Päeval käisin toidupoes, sest see nädal ma ei olnud sinna jõudnud. Õhtul käisin loomulikult ujumas ja saunas.

09 Apr 2019

Kuna laagris oli väga head ilmad ning treeningutel tuli päikesekreem kiirelt higistades nahalt maha, siis minu nahk sai korralikult kannatada. Ajasin nahka nagu uss ja nahk punetas pidevalt :(. Olin mures, mis saab minu nahaga. Õnneks leidsin Bioaleksandra.ee ühe vägeva kehapalsami (Dr.Hauschka med kehapalsam). Seda soovitas proovida Kertu Luisk. Olen kehapalsami umbes 4 päeva kasutanud ning nahk on 95% paranenud. Uskumatu kui kiiresti on paranemise protsess olnud. Arvasin, et see võtab aega mitmeid nädalaid, sest nahk nägi väga jube välja. Õnneks päästis Dr.Hauschka med kehapalsam minu naha :). Aitäh Bioaleksandra ja Kertu Luisk!

Toote kirjeldus:
Kui naha – meie keha loomuliku kaitsebarjääri – tasakaal kaob, muutub ta ülikuivaks, hakkab ketendama, kihelema ja punetama. Uus Dr.Hauschka Med kehapalsam sobib sellisel juhul ideaalselt igapäevaseks hooldustooteks, sest võlub naha taas pehmeks. Korralikult hooldatuna on see aga paremini kaitstud ja ka sügeleb vähem. Kehapalsam: sobib imehästi ka lastele; vähendab kiskuvat tunnet ja hoiab ära sügelemise; võimsalt niisutav ja sügelust leevendav kristall-lõunalille värske mahl rahustab pikaks ajaks; sisaldab väga kuivale ja tundlikule nahale mõeldud kokteili parimatest taimeõlidest; ei jäta nahka kleepuvaks ega rasvaseks; loodud koostöös nahaarstidega; lõhnavaba; ei sisalda sünteetilisi värv- ega säilitusaineid.

Rohkem informatsiooni Dr.Hauschka med kehapalsamist leiad siit: http://bioaleksandra.ee/toode/dr-hauschka-med-kehapalsam-200-ml/

07 Apr 2019

Esmaspäeval tegin selle aasta viimased jooksusammud Portugalis. Väga kurb oli :(. Esimest korda laagri jooksul sadas sel päeval. Sõitsime Faro lennujaama ning järsku hakkas meeletult kõvasti sadama. Lendasin seekord Urmase, Marki ja Kaisaga. Lennujaamas saime kokku kiire Liinaga, kellel olid samad lennupiletid. Frankfurdis liitus meiega korstnapühkija Kuldar. Eestisse jõudsin teisipäeva varahommikul. Minu õde oli nii lahke, et tuli mulle lennujaama vastu. Aitäh Enid:)! Palju ma magada ei saanud, sest peagi pidin kooli minema :(.
See nädal olid Eestis suurepärased ilmad. Ma ei mäleta, millal ma viimati Eesti ilma kiitsin. Isegi Eestis saab juba lühikeste varrukatega joosta :). Isegi pilvi oli vähe ning mitte ühtegi vihmapiiska.
Nädala esimene raskem treening oli reedel Tallinna Spordihallis. Treener võttis mind rajalt maha ning hakkasin Ironwomaniga jõu- ja jooksuharjutusi tegema. Samuti sprintisime pehmel matil ning loopisime topispalliga. Ironwoman suutis, mind korralikult enne lõikude jooksmist ära väsitada. Kui aeg oli viimaseid kiirendusi teha tundsin, et jalad on korralikult “piitsa saanud” :). Jooksin mõned 200m lõigud ja tegin palju jõuharjutusi kangil. Lõpetuseks liitusin Kaisa ÜKEga. Ilm oli nii hea, et jooksin maika seljas, liibekad ja tossud jalas, kindad käes koju. Tõsiselt hea ilm oli. Õhtul käisin Audenteses jõuharjutusi tegema ning ujumas. Raske päev lõppes mõnusa saunatamisega :).
Oleksin väga tahtnud klubikaaslastega Haapsalus 10km joosta, aga kooliga seotud kohustused ei võimaldanud mul seda teha :(. Selle asemel olin Vanakal ning taaskord boss, sest Urmas läks klubikaaslastele Haapsalusse kaasa elama. Hommikujooksu tehes oli selge, et tuleb järjekordselt hea ilm :). Vanakal olime neljakesi: mina, Merlin ja Katre oma koeraga. Müttasime peaaegu 2h liivas. Tegime mitmeid erinevaid hüplemisharjutusi ja spurte. Samuti ka jooksuharjutusi ning jooksin 5x Vanaka tõusust üles. Lõpetuseks läksime treppidel ja tegime mõningaid jooksuharjutusi. Koju oli nii mõnus joosta, sest raske treening sai tehtud. Minu jaoks kestis treening peaaegu 3h. Õhtul käisin loomulikult ujumas ja saunas.
Pühapäeval jooksin pika otsa ning õhtul käisin ujumas. Pidin väga varakult jooksu ära tegema, sest koolitööd on hetkel meeletult palju ning olen suures ajahädas :(. Pean hakkama saama!!!

06 Apr 2019

Mul on väga suur rõõm ja au öelda, et minu sportlaskarjääri hakkas toetama Värska Originaal. Minu lähedased teavad, kui väga ma mineraalvett armastan. Siit on hea edasi minna! Müts maha Teie ees Värska Originaal ja Teie meeskond! Ma tuhat korda tänan Teid!

Pildid: https://www.instagram.com/p/Bv6ZhKujBZA/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=4rlj82266kbw

02 Apr 2019

Selle aasta laager oli suurepärane: ilmad olid väga soojad, vihma ei sadanud, seltskond oli väga tore, sõin palju apelsine, treeningud olid rasked ja sain rattaga palju seigelda.
Ma olin 15 päeva Portugalis ning selliseid päevi, kus olid mõned pilved taevas, oli vähe. Ilmad olid isegi liiga soojad. Päike põletas korralikult minu nahka. Ajan nahka nagu uss :). Hommikujooksud olid väga mõnusad. Mõnus värske mereõhk, vaikne ja rahulik ning pehme pinnas, mille peal joosta. Õhtud olid samuti soojad. Hommikuti oli 10-13 kraadi ja õhtuti 15-17 kraadi. Päeval 20-23 kraadi.
See aasta oli seltskond veelgi toredam ja lõbusam kui eelmine aasta. Iga kord kui keegi lahkus oli kurb :(. Lähedasemaks sain Renati ja Kristiinaga, kes olid väga abivalmid ning aitasid mind korduvalt. Samuti õppisin rohkem tundma Marki, kellega olin ühe nädala samas toas. Teise nädala olin koos Roberiga, kellega olin ainult treeningutel suhelnud. Kuna ta on “suusamees”, siis meie treeningutel ta tihti ei käi. Nüüd oli mul hea võimalus teda paremini tundma õppida. Mõlemad olid väga toredad toanaabrid. Tänks poisid, järgmine aasta uuesti :).
Muidugi üheks paremaks toiduks laagris olid värsked apelsinid. Ma sõin umbes 15 apelsini päevas ehk 15ne päevaga 225 apelsini. Pole paha :)! Tasuta enda korjatud toit on parim toit.
Samuti nautisin igat jooksu ja treeningut. Kõige rohkem meeldisid mulle mäetreeningud ja sprintimine kõval liival. Peale mäetreeninguid sai alati apelsine korjamas käia, mis tegi treeningu veel paremaks :). Mere ääres kõval liival jooksmine oli võrratu. Viimasel päeval tegin kiirendusi, jooksuharjutusi ja jooksin peaaegu 2h seal. Ma kohe üldse ei tahtnud lahkuda. Hakkan seda tunnet ja neid jookse väga igatsema :(.
Võitsin laagrisse suures koguses Veski Mati pastat, mis oli minu põhitoit. Nende pasta on nii hea :). Lisasin erinevaid juurvilju, peamiselt brokolit ja porgandeid, ubasid, seemneid, tomatipüreed ja salatit pastasse. Toitu pigistasin värskelt korjatud sidruni mahla. Lihtsalt võrratu :). Kõik olid üllatunud, kuidas ma suutsin alla 35eur toidu peale raisata. See oli väga lihtne tegelikult. Kuivained võtsin kaasa Eestist, apelsinid sain puude otsast, käisin kõik kohalikud poed läbi ning võrdlesin hindu (kus miski on kõige odavam), toidu valmistasin ise (fabrikaate ma ei ostnud) ja väljas ma söömas ei käinud.
See aasta sõitsin ma tunduvalt rohkem rattaga ning käisin kõndimas (seiklemas). Kõige parem sündmus oli kui mul ratas läks katki ning pidin mõnda aega ootama, et keegi viiks minu ja ratta tagasi hotelli. Olin 15km kaugusel hotellist. Õnneks üks tore mees võttis mind peale ning viis mind tagasi hotelli. See on lihtsalt nii imelik kui abivalmid ja toredad on sealsed inimesed. Täiesti võõrad inimesed teretavad sind, pakuvad alati abi jne. Eestis on sellised kombed haruldane nähtus.
Nüüd olen tagasi Eestis ning uued kohustused tulevad peale. Oleksin tahtnud tunduvalt kauem laagris olla, aga kahjuks mitmetel erinevatel põhjustel ei saanud kauem laagris olla. Küll see lotovõit kunagi tuleb :). Tulevases postituses saate täpsemalt lugeda, milised olid minu päevad, mida ma tegin jne.
Aitäh kallid klubikaaslased, tegite selle laagri väga eriliseks. Aitäh Urmas, olen kindel, et see laager oli nii minu kui ka sinu jaoks väga oluline. Õppisime üksteist tunduvalt paremini tundma.

25 Mar 2019

Esimene nädal läks väga hästi. Monte Gordos on ilmad väga head olnud. Pilvi peaaegu ei olegi taevas. Kõige rohkem olen nautinud raskeid mäetreeninguid ja hommikujookse. Peale mäetreeningut saame minna apelsine korjama. Korjasin endale korraliku varuga neid :). Need on lihtsalt nii hea maitsega. Hommikuti on kusagil 11 kraadi. Õhus on kerge “niiskus” ning taevas on pilvitu. Olen nautinud igat hommikut. Umbes kella 19 ajal läheb juba pimedaks. Enesetunne, tuju ja vorm on head. Kontrolljooksu jooksin 45sek kiiremini kui treener arvas. Raske on sõnadesse panna kui palju ma naudin laagris olemist. Kahju, et saan siin ainult kaks nädalat Portugalis olla. Pühapäeval oli vaba päev ning käisin erinevates linnades rattaga sõitmas ning vaatamisväärsusi vaatamas. Mõnus trip :)!
Nädalaga jooksin +220km ning sõitsin rattaga 91km. Arvestades sellist töömahtu on keha väga hästi vastu pidanud ning energiat on piisavalt palju. Päevas on meil kolm treeningut: hommikujooks, päevane treening (päeva raskeim treening) ning õhtune treening (tihti rahulik jooks ning Kaisa ÜKE). Võrreldes eelmise aastaga olen füüsiliselt kõvasti tugevemaks saanud. Eelmine aasta oli mul Kaisa ÜKEt raske teha. See aasta on see minu jaoks kerge :). Treeningute vahel (vabadel hetkedel) tegelen enamasti koolitööga ning natukene aega jääb ka magamiseks. Arvutis ma peaaegu ei olegi.
Kui laager on läbi kirjutan pikemalt, mida tegime ning kuidas mul rasketel treeningpäevadel läks. Palju põnevat on tulemas :)!

23 Mar 2019

Mõne päeva pärast üritan teha postituse sellest, kuidas mul on Portugali laagris läinud. Kahjuks pole ma selle jaoks aega leidnud :(.
Seniks saate vaadata mõningaid pilte: https://www.facebook.com/pg/Maratonipoiss/photos/?tab=album&album_id=852528655099029

18 Mar 2019

Viimased nädalad on mul läinud väga aktiivselt ja kiirelt. Olen pidanud palju töid ette tegema, et laagris peamiselt treeningutele keskenduksin ja ei peaks kooli pärast muretsema.
Eelmisel nädalal käisin taaskord vereanalüüse tegemas. Verepilt on natukene paranenud. Oluliselt on tõusnud ferritiini ja raua tase. Kahjuks on hemoglobiini ja punaste vereliblede tase endiselt alla normi. Kõik muud näitajad on normide piires. Ootan huviga, millised on tulemused peale laagrit.
Kuna Urmas läks Portugali, siis sain reedel taaskord mina boss olla :). Urki saatis mulle treeninguplaani ning mina pidin selle järgi treenima ja treeningu läbi viima. Olime kolmekesi: mina, Merlin ja Urmas. Kahju, et nii vähe “treeninghaisi” oli kohale tulnud. Pole midagi, the show must go on :). Treening oli raske, aga kõik olid väga tublid. Tegime 40x45m erinevaid hüplemisharjutusi ja jooksuharjutusi ning palju kiirendusi ning spurte. Mina jooksin kokku ~7km lõike. Enesetunne oli väga hea ja treening möödus väga kiirelt. Lõpetuseks tegin 8x15m põlvetõstejooksu ning viskasin 1000x 3kg topispalliga vastu seina. Seejärel sörkisin koju ning läksin praktikale. Õhtul käisin ujumas ja saunas.
Laupäeva hommikul oli tunda, et reedel oli raske treening. Uni oli väga magus, aga treeningule jõudsin ikka õigeks ajaks. Sel päeval ei olnud taaskord Urmast. Mina ja Tarmo olime bossid. Laupäeva “püsiklient” Jarl oli kohal ning lisaks temale veel kuus inimest. Alustuseks tegime 9min hüplemisharjutusi ning seejärel palju harjutusi treppidel. Nüüd oli aega minna ja joosta 8min fartlekk. Mäest üles kiirelt, mäest alla aeglaselt. Enne kui läksime TTÜ mäele jooksma, tegime erinevaid jooksuharjutusi. Lõpetuseks jooksin 5x Tarmo, Jarli, Raido ja Merliniga TTÜ mäest üles. Seejärel sörkisin koju ning läksin praktikale. Peale praktikat oli aeg perekondlikeks “kohustusteks”. YEE, üle pika aja nägin vanemaid :). Viimati nägin neid jõulude ajal. Kuna minu ema sõidab iga nädalavahetus Eestimaa erinevates kohtades ringi, koos minu isaga, siis just sellel nädalavahetusel oli tal ülevaatus Tallinnas. JOPPAS :)! Isa peab “olude sunnil” ema igal nädalavahetusel Eestimaa ühest otsast teise viima :D. Tegelikult talle meeldib see. Peale praktikat läksin perega Elamus SPAsse. Seal lõõgastusime mitu tundi :). Kõige huvitavam oli saunarituaal, kus sai palju nalja ja mõnusalt higiseks :).
Ööl vastu pühapäeva sain kehvasti magada: reisiärevus oli sees. Hommikune jooks kahjuks jäi ära, sest uni oli väga magus sai oli 1000%, et minu vanemad tulevad tunduvalt varem minu juurde, et mind lennujaama viia. Nii juhtuski. Väljas oli lausa 8 kraadi sooja. Tundus, et kevad hakkas Eestisse lõpuks saabuma. Lennujaamas nägin klubikaaslast Siimu, kes sattus minuga samadele lendudele. YES, ma ei peagi üksinda lendama :). Esimene peatus oli Frankfurtis ning järgmine oli Münchenis. Lennul Frankfurt-München hakkas mul süda läikima. Õnneks oli lend lühike ning sain mõnda aega peale lendu rahulikult istuda ning puhata. Üritasin magada, aga see mul kahjuks ei õnnestunud. Olin väga unine. Münchenist lendasime Farosse. Faros pidime takso võtma, sest rong väljus 30min pärast, aga kui oleksime bussiga rongijaama läinud, siis oleksime tunduvalt hiljem Monte Gordosse jõudnud. Õhtul läks jooksma. Panin pealambi pähe ning läksin metsa jooksma. See oli selle aasta kõige mõnusam jooks :). Oleksin tahtnud rohkem joosta, aga jooksin täpselt nii palju kui treener soovitas. Enesetunne oli väga hea. Olin terve päev “kõrgustes” olnud. Hemoglobiin oli arvatavasti tõusnud. Kilomeetri ajad olid 40sek kiiremad võrreldes Eestis joostes sama pulsiga. Enne magama minekut käisin poes ja sõin.

10 Mar 2019

See nädal alustasin ma taaskord praktikal käimist. Mul on väga tore praktikajuhendaja ning olen kindel, et mul tuleb väga põnev praktika :). Kurb on see, et praktika on üle 215h ning samal ajal pean koolis ka käima. Ei ole hullu, kuidagi saan ikka hakkama. Raskeks läheb, aga ei midagi võimatut.
Laagrisse minekuni vaid mõned päevad. Iga päev mõtlen selle, et varsti ma ei pea enam lumises Eestis jooksma. Vahepeal olid ilmad väga ilusad, aga ühe ööga sadas meeletult palju lund ning taaskord muutus jooksmine vähem nauditavaks. Lapsed said vastlapäeva selle, mida nad soovisid.
See nädal käisin taaskord vereanalüüse andmas. Tahtsin teada, milline on minu verepilt enne laagrisse minekut. Peale laagrit lähen uuesti vereproove tegema. Siis on näha, “millega laager hakkama sai”. Analüüsid olid põhjalikud. Kiidusõnad sulle perearst, Agi, tänu kellele sain põhjaliku vereanalüüsi teha :).
Samuti käisin Balsnackis tulevikuplaane arutamas. Ma ei ole krõpsude söömise, aga mulle väga meeldivad nende hommikukrõbuskid ja mahetooted. Ainukesed koostisosad on erinevat sorti jagus. Koostisosade hulka ei kuulu lisatud suhkrud, rasvad jne. Ideaalne toit, mida smuutisse lisada.
Taaskord pidin viima kella parandusse. Juba kolmandat korda sattus niiskus kellaklaasi vahele. Nõme, pidin sellepärast kahest loengust puuduma ja korraliku summa maksma :(. Vähemalt sai kell enne laagrisse minekut terveks.
Jooksmisega olen hoidnud tagasi. Rohkem aega olen kulutanud nõrkade külgede arendamisel ja ujumisele. Laagris saan joosta nii palju kui hing ihaldab:).
Reedel olin taaskord Tallinna Spordihallis. Samuti oli sel päeval naistepäev. Hüplemis- ja jooksuharjutused ning kiirendused said kiiresti tehtud. Enesetunne oli hea. Seda näitasid ka 500m lõikude ajad. Kokku jooksin 5.5km lõike. Mõnus raske treening. Lõpetuseks tegin Abneriga 8x30m põlvetõstejooksu ning 6x25m sammhüppeid. Mina tegin veel 700 viset vastu seina 3kg topispalliga. Seejärel oli aeg praktikale minna. Vahepeal tegin kõne nii emale kui ka isale, mis kokku kestsid üle 1h :). Vahepeal tekib jutuhoog ning ei saa pidama. Õhtul käisin Audenteses jõuharjutusi tegema ning ujuma.
Reedel oli ilus ilm. Päeval oli 5 kraadi sooja ning päike paistis peaaegu terve päev. Kahjuks hakkas õhtul taaskord lund sadama ning laupäeva hommikuks oli maa taaskord lumega kaetud:(. Laupäeval käisin Vanakal. Taaskord tegime erinevaid hüplemisharjutusi ja spurte. Samuti palju jooksuharjutusi ning harjutusi treppidel. Lõpetuseks jooksin Eduri ja Reitsnikuga 5x TTÜ tõusust üles ning alla. Seejärel sörkisin koju ning läksin õhtul ujuma.
Pühapäeval jooksin traditsioonilise pika otsa (22km) ning käisin Audenteses jõuharjutusi tegema ning ujusin pika otsa. Nädal lõppes mõnusa saunas käiguga :).

03 Mar 2019

Portugali laagrini on ainult loetud nädalad. Oi, kuidas ma ootan seda hetke, kui saan laagris sooja ilmaga mägistel radadel joosta. Kui päris aus olla, siis Eestis on olnud viimastel päevadel päris ilusad ilmad, ainult tuul on liiga tugev olnud. Tunnen vaikselt, et mul hakkab tekkima kevadväsimus. Olen kindel, et peale laagrit seda tunnet enam ei ole :). See aasta tean väga hästi, mida laagrisse võtta ning kuidas aega võimalikult efektiivselt kasutada. See on kindel, et võtan kindlasti kaasa Veski Mati tatrapastat. Ilma selleta läheks laager liiga raskeks. Puudust hakkan tundma Kadarbiku peedimahladest, mida joon väga tihti. Kahjuks Portugalis ei ole ma peedimahladest näinud müügil :(.
See nädal oli vaimselt minu jaoks väga raske. Pidin väga palju ette õppima ning tunduvalt kauem olema koolis kui teised. Kõik selle nimel, et saaksin laagrisse minna. Esimene kolme päeva sain kokku umbes 12h magada. Jäin isegi tualetis magama. Õhtud veetsin koolitöid tehes ning üritasin magada. Organism ei tahtnud magada. Üle ma selle igatahes elasin :).
Reedel olin taaskord treening Tallinna Spordihallis. Meid ootas ees raske lõigutreening. Jooksu- ja hüplemisharjutused ning kiirendused said kiirelt tehtud. Enesetunne oli hea. Isegi väga hea, arvestades seda kui vähe olin viimased päevad maganud. Nalja sai treeningul palju. Treener Urmas ütles, et kõigepealt jookseme 3x300m. Kui jõudsime finišisse (seisma ei jäänud) ütles Urmas, et pidime hoopis 500m jooksma :). Jalad olid päris pehmed kui pidin lisaks 200m jooksma. See eest olid ajad kõigil väga head. Minul isegi peaaegu 1:30. Kommunikatsiooni error pani meid kõiki kiiremini jooksma. Aitäh Urki! Kokku jooksin 4km lõike ning lisaks sellele olin klubikaaslasele Raulile tempomeister 2km jooksus. Lisaks tegin 12x30m põlvetõstejooksu ning 600x topispalliga vastu seina. Väga mõnus ja raske treening. Peale treeningu sörkisin koju. Õhtul käisin Audenteses jõuharjutusi tegema ning ujumas. Samuti tegin enda reedese “poeringi” ära.
Laupäeval oli Urmas võistlustele ning ei saanud treeningul olla. Sel päeval sain mina boss olla :). Minu kurvastuseks oli ainult paar inimest treeningule tulnud. Pole hullu, ilm oli ilus ja tuju hea. Tegime palju harjutusi treppidel. Samuti 70 kükist üles hüpet ja 3min väljaastetega hüplemisi. Seejärel läksime TTÜ mäele jooksma. Mina jooksin 8x mäest üles ja alla. Seejärel sörkisin koju. Kodus tegin palju jõuharjutusi ja ÜKEt. Õhtul käisin loomulikult ujumas ja saunas.
Pühapäeval jooksin pika otsa (20km), käisin ujumas ja saunas.

Load more posts
|

|

|

|

Article:

Bio

Olen Võrust pärit pikamaajooksja, endine võrkpallur. Pikamaajooksuga hakkasin tegelema 2014. aasta suvel. Ma naudin treeningute ja töö tegemist. Mis ei tapa, teeb tugevaks! Ma elan tervislikku eluviisi, pööran väga suurt tähelepanu sellele, mida ma kütuseks kasutan. Kui mingit toit on vaja valmistada, siis võid kindel olla, et saan sellega hakkama. Minu iidolid on Mo Farah, Scott Jurek, David Rudisha ja Isaiah Thomas. Minu moto: Söö tervislikult, maga kaua ja treeni täiega! Kõige paremad saavutused: Rakvere Ööjooksu 21.1km kuues koht (2016) ja Võrumaa pikamaajooksusarja üldkokkuvõttes kolmaskuues (2016).

I am long distance runner from Võru, Estonia who started running in spring 2014, former volleyball player. I love to train and work hard. I live a healthy lifestyle and I am keen on cooking. My moto is eat healthy, sleep suvel. long and train hard! I believe that hard work beats talent. Idols Mo Farah, Isaiah Thomas, David Rudisha and Scott Jurek. My biggest achievments so far: Rakvere Night Run 21.1km 6th place (2016), Võrumaa pikamaajooksusari overall 3rd place (2016).

https://www.strava.com/athletes/12583614

Isiklikud rekordid/Personal records:
600m: 2014 (1.34,2)
1000m: 2016 (2.51,2)
1500m: 2018 (4.44,65)
2000m: 2015 (6.55,0)
3000m: 2017 (9.44,18)
5000m: 2018 (16.43,40)
10000m: 10.20.2017 (34.28,00)
15000m: 2016 (56.26,00)
Half-marathon: 2016 (1:14:28)
Marathon: 2018 (2:50,46)

Born 1997 (age 21)
Coach Urmas Randma
Club Treeningpartner

Personal bests

10000m

Show
Personal best

1000m

Show
Personal best

1500m

Show
Personal best

200m

Show
Personal best

3000m

Show
Personal best

5000m

Show
Personal best

800m

Show
Personal best

Half marathon

Show
Personal best

Marathon

Show
Personal best

Competition results

10000m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Saaremaa Kolme Päeva Jooks (päev 1) (10km) 15. 34:45 Kuressaare Oct. 2018
EMV EKIDEN 10. 35:17 Tallinn Sept. 2018
Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks 29. 35:31 Pärnu Sept. 2018
Peetri Jooks 17. 35:27 Tallinn Aug. 2018
EMV 10000m 9. 35:27.22 Kadrioru staadion July 2018
Rapla Selveri Suurjooks 15. 35:28 Rapla May 2018
Rapla Selveri Suurjooks 15. 35:28 Rapla May 2018
Eesti U23, U20 ja U18 vanuseklasside talvised MV 6. 09:44.18 Tallinn Feb. 2018
Saaremaa Kolme päeva jooks (1 päev) 18. 34:24.08 Kuressaare Oct. 2017
Jüri Jaansoni Kahe Silla joos 27. 35:25 Pärnu Sept. 2017
Peetri Jooks 19. 35:46 Peetri (Tallinn) Aug. 2017
EMV 10000m 19. 36:23.48 Kadrioru staadion July 2017
Ekideni Eesti meistrivõistlusted 7. 39:00.02 Tallinn April 2017
Saaremaa Kolme Päeva Jooks (päev 1) (10km) 32. 36:04.03 Kuressaare Oct. 2016
Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks 25. 34:50 Pärnu Sept. 2016
Neljas Rapla Selveri Suurjooks 39. 35:57 Rapla June 2016
Kütioru maastikujooks 10km 12. 40:08.08 Kütioru Sept. 2015

1000m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Võrumaa MV kergejõustikus 3. 03:06 Feb. 2015
Valmiera rajooni noorte 2015.a. lahtised avavõistlused sisekergejõustikus 6. 02:51.04 Valga Jan. 2015
Võrumaa meistrivõistlused krossijooksus 1. 03:08.95 Kubja Sept. 2014
Võrumaa meistrivõistlused krossijooksus 5. 03:07.31 Kubja April 2014
Võrumaa meistrivõistlused krossijooksus 5. 03:20.43 Kubja Sept. 2013
Võrumaa meistrivõistlused krossijooksus 10. 03:54.32 Kubja April 2011
Võrumaa meistrivõistlused krossijooksus 23. 04:15.17 Kubja Sept. 2010
Võrumaa meistrivõistlused krossijooksus 25. 04:24.44 Kubja Sept. 2009

1500m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Eesti U18, U20 ja U23 talvised MV 6. 04:49.46 Tallinn Feb. 2019
Eesti U23, U20 ja U18 vanuseklasside suvised MV 6. 04:44.65 Rakvere June 2018
Eesti teatejooksude meistrivõistlused 4x1500m 6. 04:51 Rakvere May 2018
Eesti U18, U20 ja U23 talvised MV 8. 04:43 Tallinn Feb. 2018
Eesti U18, U20 ja U23 suvised MV 8. 04:47 Rakvere July 2017
Võrumaa staadionijooksu sari 9. 04:53.01 Võru May 2015
Võrumaa koolinoorte MV kergejõustikus 3. 04:57.19 Võru May 2015

200m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Võrumaa staadionijooksu sari 4. 26:01 Võru July 2014

3000m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Eesti U18, U20 ja U23 talvised MV 6. 09:44.18 Tallinn Feb. 2018
Eesti talvised karikavõistlused 17. 09:50.82 Tallinn Jan. 2018
Võrumaa meistrivõistlused krossijooks 1. 11:12.98 Kubja Sept. 2016
Võrumaa staadionijooksu sari 5. 10:44.05 Võru June 2015
Võrumaa koolinoorte MV kergejõustikus 3. 11:43.03 Võru May 2015
Võrumaa meistirivõistlused krossijooksus 3. 11:59.28 Kubja April 2015

5000m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Eesti U18, U20 ja U23 talvised MV 6. 10:01.44 Tallinn Feb. 2019
U23 EMV 5. 17:29.08 Rakvere June 2018
Rimi Juunijooks 15. 16:43.04 Tallinn June 2018
EMV kergejõustikus 6. 17:24 Rakvere July 2017

800m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Võrumaa meistrivõistlused kergejõustikus 3. 21:17.03 Võru Jan. 2015

Half marathon

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Tartu Linnamaraton 14. 1:18:31 Tartu Oct. 2018
Maraton Eesti Vabariik 100 poolmaraton 3. 1:17:38 Pärnu June 2018
Narva Energiajooks 24. 01:17.18 Narva June 2018
Lissabon Half Marathon 124. 1:23:23 Lissabon March 2018
6. Tartu Linnamaraton 6. 1:16:36 Tartu Oct. 2017
SEB Tallinna Marathon 19. 01:15.22 Tallinn Sept. 2017
Eesti Ööjooks 7. 01:19.01 Rakvere Aug. 2017
EMV poolmaratonis 25. 01:17.26 Narva June 2017
5. Tartu Linnamaraton 8. 01:19.36 Tartu Oct. 2016
SEB Tallinna Maraton 11. 01:16.12 Tallunn Sept. 2016
Eesti Ööjooks 6. 01:14.28 Rakvere Aug. 2016
EMV poolmaratonis 38. 01:18.55 Narva June 2016
4. Tartu Linnamaraton 15. 01:21.47 Tartu Oct. 2015
SEB Tallinna Maraton (Neto 1:24:16) 46. 01:25.01 Tallinn Sept. 2015

Marathon

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Saaremaa Kolme Päeva Jooks (koond) 19. 2:34:1 Kuressaare Oct. 2018
Tallinna Maraton 33. 02:50.46 Tallinn Sept. 2018
Saaremaa kolme päeva jooks (koond) 18. 2:32:1 Kuressaare Oct. 2017
Saaremaa kolme päeva jooks (koond) 24. 2:35:58 Oct. 2016

Other running results

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Stamina Vana-aasta jooks individuaalne (8.5km) 12. 35.53 Tallinn Dec. 2018
Stamina Vana-aasta jooks teatemaraton (8.5km) 3. 33.40 Tallinn Dec. 2018
Saaremaa Kolme Päeva Jooks (päev 3) (16km) 19. 59.15 Kuressaare Oct. 2018
Saaremaa Kolme Päeva Jooks (päev 2) (16.195km) 19. 01:00.14 Iide Oct. 2018
Paide-Türi rahvajooks (13.6km) 14. 48.37 Paide Oct. 2018
46. Jooks Ümber Ülemiste Järve (13.8km) 13. 50.52 Tallinn Aug. 2018
5. Vasteliina linnuse jooks 9. 52.53 Vasteliina Aug. 2018
37. jooks ümber Pühajärve 10. 39.16 Otepää July 2018
36. Tartu Maastikumaraton (24.2km) 12. 01:33.28 Otepää-Elva May 2018
Eesti meistrivõistlused krossijooksus (4km) 7. 13.38 Elva May 2018
Stamina Vana-Aasta Jooks individuaaljooks (8.4km) 6. 30.48 Tallinn Dec. 2017
Stamina Vana-Aasta Jooks teatevahetus (8.4km) 3. 30.51 Tallinn Dec. 2017
Saaremaa Kolme päeva jooks (3 päev) (16km) 21. 58.36 Kuressaare Oct. 2017
Saaremaa Kolme päeva jooks (2 päev) (16.195km) 18. 59.17 Iide Oct. 2017
Paide-Türi rahvajooks (13.6km) 15. 47.39 Paide-Türi Oct. 2017
35. Tartu jooksumaraton (23.3km) 45. 01:30.45 Elva May 2017
Võrumaa pikamaajooksusari 7.6km 11. 29.27 Vaskna Järve Jooks April 2017
Vana-Aasta Jooks 2. 31.45 Tallinn Dec. 2016
Saaremaa Kolme Päeva Jooks (päev 3) (16km) 24. 59.29 Kuressaare Oct. 2016
Saaremaa Kolme Päeva Jooks (päev 2) (16.195km) 22. 01:00.24 Iide Oct. 2016
Munamäe-Võru maastikujooks (14km) 9. 52:02.04 Kubja Oct. 2016
Lasva jõe- ja järvejooks (12km) 3. 41:56 Lasva Aug. 2016
Kütioru maastikujooks (12km) 3. 37:29 Kütioru Aug. 2016
Ümber Uhtjärve jooks(8.6km) 6. 33:54.04 Uhtjärve July 2016
Võrumaa staadonijooksu sari (1 miil) 8. 05:51.04 Võru July 2016
Vasteliina linnuse jooks (12.5km) 5. 45:58.01 Vasteliina July 2016
Rõuge kuue järve (10.3km) 8. 44:00.01 Rõuge July 2016
Pulli järve jooks (7.3km) 8. 26:33.01 Pulli järve June 2016
34. Tartu Jooksumaraton (23.3km) 17. 01:26.16 Tartu May 2016
34. Tartu Jooksumaraton (23.3km) 17. 01:26.16 Elva May 2016
Ümber Tamula järve jooks (7.5km) 8. 26:41.08 Võru May 2016
Munamäe – Võru maastikujooks (13km) 21. 49:17 Võru Oct. 2015
Lasva jõe-ja järvejooks (12km) 20. 48:39.08 Lasva Aug. 2015
Vasteliina Linnuse jooks (13km) 22. 52:18.06 Vasteliina Aug. 2015
Ümber Uhtjärve jooks (9km) 35. 37:53.04 Uhtjärve July 2015
Rõuge Viie Järve jooks (8km) 13. 33:46.05 Rõuge July 2015
Pullijärve jooks (7.5km) 22. 28:24.02 Pullijärve June 2015
Võrumaa staadonijooksu sari (2km) 11. 06:55 Võru June 2015
Võru-Väimela jooks (6.2km) 25. 21:55 Võru May 2015
Jooks Ümber Tamula Järve (7.5km) 33. 30:03.08 Võru April 2015
Vaskna Järve jooks (7.5km) 23. 29:28 Vaskna April 2015
Klaipeda (600m) 8. 01:34.02 Klaipeda (Leedu) Oct. 2014
Võrumaa staadionijooksu sari (2 miili) 1. 11:34.09 Võru Aug. 2014
Võrumaa staadionijooksusari (2km) 1. 07:03.07 Võru Aug. 2014
Võrumaa staadionjooksu sari (2 miili) 6. 11:43.03 Võru May 2014
Your logo missing? Click on the button.