View Top 10 Most Visited Athletes – May

New Feature - product and service recommendations

Jürgen Külm (21)

Long distance running

19 FANS

Athlete recommends

Get discount: JURGENK10

Get discount: banaanipoiss1

Get discount: jürgen20

15 Jun 2019

See nädal olen treeninud vaid madala pulsiga. Olen üllatunud, et palavast ja raskest Narva Energiajooksust taastumine võttis rohkem aega kui oleksin arvanud. Tavaliselt taastun raskest võistlusest 2-3 päevaga ära. Seekord läks aega neli päeva, kui sain aru, et organism on uuesti valmis kõrgema pulsiga treenima. Palavus tegi oma töö ära. Õnneks pulss on olnud hea ning jalad energiat täis. Ainult organism on natukene väsinud.
Reedel oli nädala raskeim treening. Jooksin üksinda mõned lühemad ja pikemad lõigud. Pühapäeval jooksin traditsioonilise pika otsa.
Kooli lõpuni on veel kaks ja pool nädalat jäänud. Väga ootan seda aega, sest siis saan rohkem teistega treenida ning vaimne koormus kaob ära :).

11 Jun 2019

Seente Vägi toodete arvustus


https://www.seentevagi.ee/

Umbes kuu aega tagasi saatis Seente Vägi mulle kaks enda toodet proovimiseks: Korditseps ja Lion's Mane. Olin eelnevalt uurinud nende toodete kohta ning teadsin kui vägev jõud nendel toodetel on. Kas teooria vastab reaalsusele?
Segasin iga päev mõlemat ekstrakti (üks teelusikatäis) vette ning jõin ära. Maitse ei olnud kõige meeldivam, aga tulemused üllatavad. Ma ei ärganud enam öösel enam 2-3 korda üles, selle asemel hakkasin ärkama 1 kord üles. Samuti sain hommikul tunduvalt kiiremini voodist üles: und ei olnud. Arvan, et tänu nendele kahele ekstraktile suutsin hommikul ennast rohkem joostes pingutada. See oli väga rõõmustav uudis :).
Korditseps (Cordyceps militaris) tõstab kehas füüsilise energia taset. Temas olevad ained tasakaalustavad hormoonide taset. Temast on abi näiteks kilpnäärme ületalitluse korral. Kõige suuremat mõju avaldab ta just suguhormoonidele, parandades nii meeste kui ka naiste seksuaaltervist. Uuringud näitavad, et korditsepsi ekstrakt võib tõsta testosterooni taset ja suurendada viljakust.
Lion’s mane on seen, mille tarbimine toetab aju tööd, tõstab üldist energiataset, parandab mälu ja keskendumisvõimet. Lisaks on leitud, et ta on üks parimaid probiootikume ja toetab tugevalt immuunsüsteemi tööd.
Kindlasti soovitan kõikidel neid ekstrakte proovida. Võib juhtuda, et sinul on veel rohkem positiivseid mõjusid kui minul :).

Kasutades koodi JURGENK10 säästad 10% oma ostukorvilt.

09 Jun 2019

Teisipäeval oli viimane raskem treening enne Narva Energiajooksu. Ilm oli väga soe, aga mulle meeldis. Treeningu lõpetuseks jooksin 4km lõigu. Keskmine aeg oli 3:34min/km. Päris hea tulemus arvestades seda, et jooksin üksinda ja rahulikult. Treening andis positiivseid emotsioone. Järgnevad päevad jooksin madala pulsiga ning katsetasin Honeypower geele. Lõpuks leidsin endale energiageelid, mis sobivad minu organismile ja peale geeli tarbimist ei jää suu kuivaks.
Reedel läksime Marti ja Tarmoga Narva. Sain väga halvasti magada: rahmeldasin ja higistasin terve öö. Õnneks ma olin selleks valmistunud, et saan öö enne tähtsat võistlust vähe magada. Seda oli juba ammu teada, et tuleb palav ilm. Olin selleks organismi ette valmistanud. Minu eesmärk oli joosta 1:15-1:16 ja saada TOP15 hulka.
Võistluspäeval, laupäeval, oli umbes 28 kraadi. Kindlasti oli võistluste ajal veel soojem. Jooksu alustasin tasa ja targu. Nagu Taavi Tambur ütles mulle raja kõrval, lõpus on vaja panna. Esimesed viis kilomeetrit jooksin L.Luigega. Peagi jäi ta minust maha ning jooksin võistluse lõpuni üksinda. Minu ees oli A.Männi, kellega jooksime ühtlases tempos. 6.3km vahefinišis oli meievaheline vahe 12sek ning olin tol hetkel 20ndal kohal. Ma ei vaadanud kordagi kella vaid jooksin enesetunde järgi. 10km sai läbitud 37:10. Peale seda võtsin esimese geeli. Kogemata võtsin espresso energiageeli, mille plaanisin hoida võistluse viimasteks kilomeetriteks. Kogemata tehtud eksitus tuli kasuks :). Peagi püüdsin kinni mitmed jooksjad: J.Juhkov, R.Reinart, T.Müür jne. Energiageel oli väga abiks. 15ndal kilomeetril püüdsin kinni A.Jõesoo, M.Medari ja M.Pirksaar. Teadsin, et nüüd on õige aeg võtta teine energiageel, siis jääb piisavalt palju energiat lõpuspurdiks. 18ndast kilomeetrist jooksin üle pika aja kellegagi koos: A.Jõesoo. Kilomeeter enne lõppu ta kiirendas ning jäin temast maha. Kõige mõnusam oli see hetk kui umbes kilomeeter enne lõppu üks härra viskas minule ja Jõesoole ämbriga vett. Finišis jäin liiter vett ning leidsin energiat ka lõdvestusjooksu tegemiseks. Kõige imelikum tunne oli see, et mul tekkisid jooksu ajal korraks külmavärinad (umbes kolmel korral). Külmavärinad olid ainult mõned sekundid. Ma ise arvan, et need tekkisid tänu suurele tahtele saada hea koht ning väga kõrgele adrenaliini tasemele. Tagasi Tallinnasse sain V.Elleriga.
Kokkuvõttes saavutasin ajaga 1:19:23 14nda koha. EMV arvestuses saavutasin 12nda koha. Siit on hea edasi minna!

Aitäh S.Susi ergutuse ja jahutuse eest! Aitäh Urmas, sinu sõnadel oli energiat tekitav jõud. Suur tänu ka teistele klubikaaslastele, kes tegid selle võistluse väga meeldejäävaks sündmuseks. Aitäh autojuhidele Tarmole ja V.Elleri isale :).
Aitäh sponsorid/toetajad Treeningpartner, Veski Mati, Kadarbiku, Biomarket, Danpower, Bioaleksandra, Värska Originaal, Sportlio, La Muu, CEP, Nuttybite ja Uku Leht Teie vägeva toetuse eest!

Tulemused: http://www.championchip.ee/results/1221
Pildid:

01 Jun 2019

Teisipäeval sain üle mitme nädala taaskord ühistreeningul käia. Nii tore oli taaskord oma klubikaaslasi ja treenerit näha. Treening toimus Kalevi staadionil. Sinna oli tulnud üllatavalt palju klubikaaslasi treenima. Lõpuks sain ma ettekujutuse, mis seisus minu jooksuvorm on. Tulemus oli tunduvalt parem kui oleksin võinud arvata. Sain palju positiivseid emotsioone ning enesekindlust. Eriti meeldis mulle enda 500m lõigu aeg. Jooksin kiiremini kui talvel. Lõpetuseks lasi Urmas meil 20 jalgpallistaadioni diagonaali joosta. Aega läks, aga kõik vajalik sai tehtud.
Reedel olin taaskord Kalevi staadionil lõigutamas. Sinna joostes oli ilm väga kehv. Õnneks treeningu ajal oli ilm tip-top. Olin Arturi ja Rauliga. Jooksime treppidel, tegime jooksuharjutusi, tegime kiirendusi ning jooksime mõned lõigud. Hoidsin ennast tagasi. Laupäeval on ikkagi Rimi Juunijooks. Lõpetuseks tegime Arturiga 4km tempot Raulile. Seejärel sörkisin koju ning läksin praktikale. Peale seda käisin esimest korda see kuu massaažis. Väga mõnus oli :).
Laupäeval hommikujooksu tehes sain aru, et võib tulla hea päev: pulss oli väga madal ja enesetunne hea. Läksin varakult Vabaduse väljakule, et võtta stardimaterjalid. Minu eesmärk oli joosta alla 3:25min/km. Soojendus tehtud ja oligi aeg starti minna. Peaaegu terve võistlus oli ülesmäge. Esimese kilomeetri ajaks oli 3:22min/km. “Päris hea,” mõtlesin endamisi. Esimene kilomeeter oli umbes 70% ülesmäge. Teisel kilomeetril oli enesetunne jätkuvalt hea ning jooksin mööda klubikaaslastest: Tarmo, Villu ja Kait. Minu tuules oli L.Luik. Nüüd oli aeg S.Susi püüdma hakata. Alates teisest kilomeetrist jooksime vanalinnas munakividel. See tegi jooksmise raskeks. Neljanda kilomeetri ajaks tuli 3:04min/km. Peagi kuulsin väga ilusaid sõnu treener Urmaselt:” Väga hea jooks Jürgen, pane edasi!” Aitäh Urmas :), see oli väga vajalik. Lõpuks sain Susist mööda, aga 200m enne lõppu ta kiirendas ja jooksis minust mööda. Peale võistlust sörkisin koju ning läksin Audentesse ujuma. Väga ilus ja positiivne päev :).
Kokkuvõttes saavutasin Rimi Juunijooksul 15nda koha. Konkurents oli väga tugev ja tihe. Keskmise kilomeetri ajaks tuli 3:18min/km. Järgmine nädal juba uus võistlus.
Palju õnne klubikaaslastele Markile ja Martile, kes saavutasid esimese ja kolmanda. Palju õnne ka teistele klubikaaslastele, kes pääsesid võistkondlikus arvestuses poodiumile. Aitäh treener Urmas Randma, sain positiivseid emotsioone :).
Aitäh sponsorid/toetajad Treeningpartner, Veski Mati, Kadarbiku, Biomarket, Danpower, Bioaleksandra, Värska Originaal, Sportlio, La Muu, CEP, Nuttybite ja Uku Leht Teie vägeva toetuse eest!

Tulemused: http://www.championchip.ee/results/1239/1310491#details
Pildid: https://www.facebook.com/Maratonipoiss/photos/?tab=album&album_id=899194793765748

26 May 2019

See nädal pidin olude sunnil pühapäeval Raplas mitte võistlema. Võitlen hetkel mõningate deemonitega, millest pean jagu saama ning veedan hilisõhtud arvutiekraani taga lõputööd kirjutades. Varsti on see kõik läbi ning saan hakata korralikult treenima ja rohkem võistlema. Seniks pean säilitama rahu ning kuulama lähedaste soovitusi ning oma keha. Uuel nädalal võistlen ma kindlasti. Enne Narvat pean jalad lahti jooksma. Stay tuned!!!

19 May 2019

Selle nädala märksõnad olid lõputöö tegemine ning pulsi “taastamine”. Igal vabal hetkel tegelesin lõputöö tegemisega. Samuti olid see nädal mul pikad päevad koolis kui ka praktikal. Treenis, siis kui aega oli. Jooksin enamasti 130-140 pulsiga. Pulss ei ole endiselt toidumürgitusest taastunud. Enesetunne on väga hea ja energiat on palju. Kahjuks ma ei saa seda enne pulsi normaliseerimist kasutada. Tasa, tasa sõuab kaugele jõuab!
Peamiselt keskendusin lühikestele spurtidele ja mäest üles jooksmisele. Samuti sõitsin palju rattaga ja ujusin mõnuga :).
Harku jooksule läksin optimistlikult. Ma ei olnud pulssi veel 100% endiseks saanud, aga enesetunne oli väga hea. Seda näitas ka hommikujooks. Küll, aga oli väljas väga palav. Lausa 25 kraadi, päris soe :). Soojendus tehtud ning oligi aeg starti minna. Esimese kilomeetri ajaks oli 3:22. Kuni teise kilomeetrini suutsin joosta R.Raspeli sabas. Seejärel hakkas tempo langema. Viimastel meetritel läksin M.Enokist mööda, aga kahjuks natukene enne finišit läks tema minust mööda :(. Mis seal ikka. Pean sellega leppima, et hetkel on vorm SITT. Olen kannatlik edasi ja ootan pulsi järgi. Peale võistlust sörkisin koju, et teha lõputööd edasi. Hetkel on see minu jaoks kõige tähtsam. Enne lõputöö täiendamist käisin ujumas ja saunas.
Kokkuvõttes saavutasin kehva 23nda koha. Oeh, see muutub ikka väga masendavaks. Ma ei ole allaandja!
Aitäh sponsorid/toetajad Treeningpartner, Veski Mati, Kadarbiku, Biomarket, Danpower, Värska Originaal, Sportlio ja Uku Leht Teie vägeva toetuse eest! Aitäh treener Urmas Randma ning toredad Treeningpartneri liikmed :)!

Tulemused: http://www.championchip.ee/results/1240
Pildid: https://www.facebook.com/pg/Maratonipoiss/photos/?tab=album&album_id=889741991377695

13 May 2019

Eelmine nädal oli mul tõsiselt kiire nädal. Paar päeva haiguse tõttu voodis olemist tõid kaasa palju lisatööd ja koduseid ülesandeid. Treenida sain vastavalt ajale mitte tahtele. Organismil on endiselt “jäägid” haigusest. Pulss pole endiselt sama, mis enne haigust. Õnneks on enesetunne hea.
Neljapäeval tegin esimese korraliku “treeningu” . Osalesin TalTech Run'il. Mul ei olnud õrna aimugi, mis seisus ma olin. Rada oli raske: palju kände, tõuse ning ohtlikke kurve. Jooksin algusest lõpuni Tarmo Reitsniku taga. Meievaheline vahe oli umbes 5sek. Lõpus viimase 600m vahe suurenes. Kokkuvõttes saavutasin 8nda koha. Võistlusega “pidin” rahule jääma, sest see oli esimene pikem pingutus, mis olin peale toidumürgituse üleelamist teinud. Energiat oli, joosta oli mõnus ja tulemus oli rahuldav. Kahjuks jalad ei liikunud sel päeval kiiremini.
Vihmasel reedel alustasin teekonda koos klubikaaslaste Renati ja Siimuga Tartusse. Otsustasin lähen päev enne võistlus võitluskohale lähemale. Läksin enda õele üle pika aja külla. Terve õhtu sain maailma ja euroopa meistriga juttu rääkida (K.Kollo). Magasin nagu ikka enne võistlusi kehvasti. Olin sellega arvestanud. Pühapäeva hommikuks oli vihmasadu õnneks lõppenud. Hommikujooksu ajal ja juba varemgi teadsin, et vorm ei ole kõige parem. Tahtsin enda vanemaid näha, keda ma polnud peaaegu kolm kuud näinud. Samuti küpsetasin emale emadepäevaks banaanikoogi, mida tahtsin talle isiklikult üle anda :). Läksin jooksu nautima. Tartust Elvasse sõitsin Tärno ja Kaisaga. Soojendust tegin Merlyni ja Tarmoga. Ning peagi anti stardipauk. Kasutasin seda taktikat, et esimesed 5km jooksen võistlustempoga ning edasi jooksen rahulikumalt. Organism polnud veel valmis pikaks pingutuseks. Enda keha peab kuulama! Väga raske oli lasta selliseid jooksjaid mööda, keda ma tavaliselt võidan. Mis seal ikka, teadsin milline on tulemus. Kõige tähtsam, et naudin võistlust ja tunnen rõõmu taaskord oma vanemaid näha. Perekond on ikkagi nr 1!!! Tempoga 4min/km hakkasin jooksma pärast 10ndat kilomeetrit. Lõpetades oli enesetunne hea, aga tundsin, et toidumürgitusest taastumine võtab kaua aega. Tasa ja targu! Tallinnasse sõitsin taaskord Tarmoga. Õhtul käisin Audenteses saunas. Kokkuvõttes saavutasin 44nda koha ning tulemus oli tempojooksu vääriline. Aitäh kallid vanemad, et kaasa elama tulite. Nii mina kui ka teie teadsite, milline tulemus on. Mul oli nii hea meel, et lõpuks sain teid üle pika aja näha :).

Aitäh sponsorid/toetajad Treeningpartner, Veski Mati, Kadarbiku, Biomarket, Danpower, Bioaleksandra, Värska Originaal, Sportlio, La Muu, Seentevägi, Vegan kohvik Inspiratsioon ja Uku Leht Teie vägeva toetuse eest! Aitäh treener Urmas Randma ning toredad Treeningpartneri liikmed :)!

TalTech Run tulemused: http://nelson.racetecresults.com/results.aspx?CId=16267&RId=266&fbclid=IwAR3Gmn6BbN5F4SHFAC8ohfQULw4IFqBX-AZwEGWqoagrSfUnuaB4KW0PiK0
TalTech Run pildid: https://www.facebook.com/pg/Maratonipoiss/photos/?tab=album&album_id=884439181907976
Tartu maastikumaratoni tulemused: http://www.championchip.ee/results/1228
Tartu maastikumaratoni pildid:https://www.facebook.com/pg/Maratonipoiss/photos/?tab=album&album_id=885726938445867

05 May 2019

Kolmapäev oli esimene päev kui taaskord jooksin. Mul läks juba kell 5 uni ära ning läksin välja sörkida. Jooksin vaid 6km. Jalad olid uskumatult kerged. Ma ei mäletagi, millal mul oli nii kerge joosta. Kuna haigusjärgset liigesvalu oli veel tunda, siis rohkem ma sel päeval ei jooksnud. Peagi läksin rattaga sõitma. Linn oli tühi ning tuju hea. Nii mõnus oli. Kokku sõitsin 68km.
Neljapäeval oli enesetunne veel parem. Enne praktikat jooksin rahulikus tempos 14km. Ükski liiges ei teinud valu. Pidupäev :)! Õhtul käisin üle pika aja massaažis. Mõnus algus!
Reede hommikul jooksin 12km ning tegin mõned kiirendused. Samuti tegin jooksu- ja hüplemisharjutusi. Seejärel oli aeg praktikale minna. Õhtul käisin Audenteses jõuharjutusi tegemas ning ujumas.
Üle pika aja on mul peale jooksmist jalad kanged. Organism pole veel 100% harjunud jooksmisega. Eks see võtabki natukene aega. Laupäeval tegin esimese raskema treeningu peale toidumürgitust. Jooksin fartlekki mägedes. Mõnus! Nautisin treeningut ja enesetunne oli väga hea :). Õhtul käisin Audenteses ning tegin palju jõuharjutusi jalgadele ning käisin ujumas.
Pühapäeval, nagu ikka jooksin pika otsa ning ujusin pika otsa. Nädala lõpetuseks käisin Audenteses mullivannis lõõgastumas ja saunas. Uuel nädalal osalen kahel võistlusel :).

30 Apr 2019

Eelmine nädal oli minu jaoks väga raske nädal. Nädala algus oli suurepärane ja treeningud läksid paremini kui arvasin. Kolmapäeva õhtul sõin Kreeka maasikaid, millest sain toidumürgituse/kõhuviiruse. Kõigepealt olid külmavärinad, sellele järgnes meeletu higistamine. Kella 4 ajal hakkas pihta meeletu wcsse jooksmine. Iga 15min tagant pidin wcsse minema. Enesetunne oli väga halb ja energiat ei olnud. Neljapäeva ja reede veetsin voodis. Energia ja jõud liikumiseks puudus. Söögiisu samuti ei olnud. Laupäeval käisin väljas jalutamas ,aga seegi oli väga kurnav tegevus. Pühapäeval oli enesetunne täitsa hea. Käisin natukene rattaga sõitmas ning jõudsin kodus koristada. Esmaspäeval tekkis mul haigusjärgne lihaspõletik :(. Näppe, varbaid ja põlvi oli väga valus liigutada. Õnneks seedimisega oli nüüd kõik korras. Teisipäeval oli suurepärane enesetunne. Kahjuks valulikud kohad endiselt tegid valu kui neid liigutasin, aga õnneks oli valu tunduvalt väiksem. Peale kooli sõitsin rattaga ja ujusin. Neid tegevusi tehes ei olnud põlvedel valus. Kõige valusam on joosta ja trepist üles alla liikuda.
Oeh, ma ei kujuta ettegi, millal ma uuesti joosta saan. Loodetavasti juba mõne päeva pärast. Väga valus pauk hooaja algusele :(. Ma ei saa mitmetele võistlustele minna, kus tahtsin osaleda.

22 Apr 2019

Pühapäeva hommikul ärgates oli selge, et tuleb hea. Hommikujooksu tegin küll paksemate riietega kui mõned päevad tagasi, aga ilm oli väga ilus. Kuna Rae run oli distantsilt päris lühike, ainult 5.8km, siis ma selle võistluse jaoks vähem ei treeninud. Küll, aga see oli minu esimene väljas joostud võistlus. Läksin võistlustele Tarmoga, kellele ma sain lõpuks sünnipäevakingituse üle anda :). Jõudsime küllaltki vara kohale. Minu üllatuseks ei olnud see jooks asfaldil vaid metsarajal. No jah, mis seal ikka. Pidin maanteejalanõudega metsas jooksma :). Soojenduse tegin koos Arturi ja Tarmoga. Enesetunne oli hea, tuju oli hea ning ilm ilus: ideaalsed tingimused. Start antud ning kõik sprintisid, et võita esimene vahefiniš. Esimese kilomeetri ajaks oli 3:20. Jooksin grupis, kus olid klubikaaslased R.Raspel ja Tarmo. Samuti K.Väljaots ja teised jooksjad. Meist natukene eespool oli A.Tiiksaar. Teisel kilomeetril jooksis Raido minust mööda ning meievaheline vahe oli umbes 10m. Nüüd jooks Tarmoga. Korda mööda vahetasime positsioone. Mul on nii hea meel, et mäetreeningute mõju oli võistlustel tunda. Mägedest jooksin üllataval kombel kiiremini üles kui teised. Seda tunnistas isegi Tarmo. 1km enne lõppu kiirendasin. Iga kilomeetriga lähenesin Tiiksaarele, aga lõpuks ikkagi kaotasin talle. 600m jooksin Raidost mööda ning kaks sekundit hiljem tegi Tarmo lõpuspurdi ning jooksis meist mööda. Ta sai peaaegu Tiiksaaregi kätte. YES TEHTUD! Hooaja esimesele väljas peetud võistlusele sai linnukene kirja pandud. Kuna pühapäeva on pika otsa päev, siis jooksime Tarmo ja Arturiga pikema lõdvestusjooksu. Eelmisel nädalal väikene tekkinud vigastus andis taas endast märku. Endiselt ei ole ma aru saanud, mis vigastus see on. Koju sain taaskord Tarmoga. Aitäh Tarmo :)!
Kokkuvõttes tulemusega jäin ma rahule. Lootsin küll joosta keskmise kilomeetri tempoks 3:25, aga ma ei teadnud, et jooks on maastikul. Sel korral oli keskmise kilomeetri ajaks 3:31. Aeg …. andis mulle kokkuvõttes 5nda koha ning vanuseklassis olin kolmas. Hooaja esimesel väljas peetud võistlusel poodiumikoht on igati hea tulemus. Siit on hea edasi! Uuel nädal juba uus võistlus :).
Aitäh sponsorid/toetajad Treeningpartner, Veski Mati, Kadarbiku, Biomarket, Danpower, Bioaleksandra, Värska Originaal, Sportlio, Mahe ja Metsik, La Muu, Vegankohvik Inspiratsioon ja Uku Leht Teie vägeva toetuse eest! Aitäh treener Urmas Randma!

Pildid: https://www.facebook.com/pg/Maratonipoiss/photos/?tab=album&album_id=872204183131476
Tulemused:https://www.upsport.ee/blogi/iii-rae-run-kevadjooksu-tulemused

Load more posts

Article:

Bio

Olen Võrust pärit pikamaajooksja, endine võrkpallur. Pikamaajooksuga hakkasin tegelema 2014. aasta suvel. Ma naudin treeningute ja töö tegemist. Mis ei tapa, teeb tugevaks! Ma elan tervislikku eluviisi, pööran väga suurt tähelepanu sellele, mida ma kütuseks kasutan. Kui mingit toit on vaja valmistada, siis võid kindel olla, et saan sellega hakkama. Minu iidolid on Mo Farah, Scott Jurek, David Rudisha ja Isaiah Thomas. Minu moto: Söö tervislikult, maga kaua ja treeni täiega! Kõige paremad saavutused: Rakvere Ööjooksu 21.1km kuues koht (2016) ja Võrumaa pikamaajooksusarja üldkokkuvõttes kolmaskuues (2016).

I am long distance runner from Võru, Estonia who started running in spring 2014, former volleyball player. I love to train and work hard. I live a healthy lifestyle and I am keen on cooking. My moto is eat healthy, sleep suvel. long and train hard! I believe that hard work beats talent. Idols Mo Farah, Isaiah Thomas, David Rudisha and Scott Jurek. My biggest achievments so far: Rakvere Night Run 21.1km 6th place (2016), Võrumaa pikamaajooksusari overall 3rd place (2016).

https://www.strava.com/athletes/12583614

Isiklikud rekordid/Personal records:
600m: (1.34,2)
1000m: (2.51,2)
1500m: (4.44,65)
2000m: (6.55,0)
3000m: (9.44,18)
5000m: (16.43,40)
10000m: (34.28)
15000m: (56.26)
Half-marathon: (1:14,28)
Marathon: (2:50,46)

Born 1997 (age 21)
Coach Urmas Randma
Club Treeningpartner

Personal bests

10000m

Show
Personal best

1000m

Show
Personal best

1500m

Show
Personal best

200m

Show
Personal best

3000m

Show
Personal best

5000m

Show
Personal best

800m

Show
Personal best

Half marathon

Show
Personal best

Marathon

Show
Personal best

Competition results

10000m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Saaremaa Kolme Päeva Jooks (päev 1) (10km) 15. 34:45 Kuressaare Oct. 2018
EMV EKIDEN 10. 35:17 Tallinn Sept. 2018
Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks 29. 35:31 Pärnu Sept. 2018
Peetri Jooks 17. 35:27 Tallinn Aug. 2018
EMV 10000m 9. 35:27.22 Kadrioru staadion July 2018
Rapla Selveri Suurjooks 15. 35:28 Rapla May 2018
Rapla Selveri Suurjooks 15. 35:28 Rapla May 2018
Eesti U23, U20 ja U18 vanuseklasside talvised MV 6. 09:44.18 Tallinn Feb. 2018
Saaremaa Kolme päeva jooks (1 päev) 18. 34:24.08 Kuressaare Oct. 2017
Jüri Jaansoni Kahe Silla joos 27. 35:25 Pärnu Sept. 2017
Peetri Jooks 19. 35:46 Peetri (Tallinn) Aug. 2017
EMV 10000m 19. 36:23.48 Kadrioru staadion July 2017
Ekideni Eesti meistrivõistlusted 7. 39:00.02 Tallinn April 2017
Saaremaa Kolme Päeva Jooks (päev 1) (10km) 32. 36:04.03 Kuressaare Oct. 2016
Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks 25. 34:50 Pärnu Sept. 2016
Neljas Rapla Selveri Suurjooks 39. 35:57 Rapla June 2016
Kütioru maastikujooks 10km 12. 40:08.08 Kütioru Sept. 2015

1000m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Võrumaa MV kergejõustikus 3. 03:06 Feb. 2015
Valmiera rajooni noorte 2015.a. lahtised avavõistlused sisekergejõustikus 6. 02:51.04 Valga Jan. 2015
Võrumaa meistrivõistlused krossijooksus 1. 03:08.95 Kubja Sept. 2014
Võrumaa meistrivõistlused krossijooksus 5. 03:07.31 Kubja April 2014
Võrumaa meistrivõistlused krossijooksus 5. 03:20.43 Kubja Sept. 2013
Võrumaa meistrivõistlused krossijooksus 10. 03:54.32 Kubja April 2011
Võrumaa meistrivõistlused krossijooksus 23. 04:15.17 Kubja Sept. 2010
Võrumaa meistrivõistlused krossijooksus 25. 04:24.44 Kubja Sept. 2009

1500m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Eesti U18, U20 ja U23 talvised MV 6. 04:49.46 Tallinn Feb. 2019
Eesti U23, U20 ja U18 vanuseklasside suvised MV 6. 04:44.65 Rakvere June 2018
Eesti teatejooksude meistrivõistlused 4x1500m 6. 04:51 Rakvere May 2018
Eesti U18, U20 ja U23 talvised MV 8. 04:43 Tallinn Feb. 2018
Eesti U18, U20 ja U23 suvised MV 8. 04:47 Rakvere July 2017
Võrumaa staadionijooksu sari 9. 04:53.01 Võru May 2015
Võrumaa koolinoorte MV kergejõustikus 3. 04:57.19 Võru May 2015

200m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Võrumaa staadionijooksu sari 4. 26:01 Võru July 2014

3000m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Eesti U18, U20 ja U23 talvised MV 6. 09:44.18 Tallinn Feb. 2018
Eesti talvised karikavõistlused 17. 09:50.82 Tallinn Jan. 2018
Võrumaa meistrivõistlused krossijooks 1. 11:12.98 Kubja Sept. 2016
Võrumaa staadionijooksu sari 5. 10:44.05 Võru June 2015
Võrumaa koolinoorte MV kergejõustikus 3. 11:43.03 Võru May 2015
Võrumaa meistirivõistlused krossijooksus 3. 11:59.28 Kubja April 2015

5000m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Eesti U18, U20 ja U23 talvised MV 6. 10:01.44 Tallinn Feb. 2019
U23 EMV 5. 17:29.08 Rakvere June 2018
Rimi Juunijooks 15. 16:43.04 Tallinn June 2018
EMV kergejõustikus 6. 17:24 Rakvere July 2017

800m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Võrumaa meistrivõistlused kergejõustikus 3. 21:17.03 Võru Jan. 2015

Half marathon

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Narva Energiajooks (EMV) 14. 1:19:23 Narva June 2019
Tartu Linnamaraton 14. 1:18:31 Tartu Oct. 2018
Maraton Eesti Vabariik 100 poolmaraton 3. 1:17:38 Pärnu June 2018
Narva Energiajooks 24. 01:17.18 Narva June 2018
Lissabon Half Marathon 124. 1:23:23 Lissabon March 2018
6. Tartu Linnamaraton 6. 1:16:36 Tartu Oct. 2017
SEB Tallinna Marathon 19. 01:15.22 Tallinn Sept. 2017
Eesti Ööjooks 7. 01:19.01 Rakvere Aug. 2017
EMV poolmaratonis 25. 01:17.26 Narva June 2017
5. Tartu Linnamaraton 8. 01:19.36 Tartu Oct. 2016
SEB Tallinna Maraton 11. 01:16.12 Tallunn Sept. 2016
Eesti Ööjooks 6. 01:14.28 Rakvere Aug. 2016
EMV poolmaratonis 38. 01:18.55 Narva June 2016
4. Tartu Linnamaraton 15. 01:21.47 Tartu Oct. 2015
SEB Tallinna Maraton (Neto 1:24:16) 46. 01:25.01 Tallinn Sept. 2015

Marathon

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Saaremaa Kolme Päeva Jooks (koond) 19. 2:34:1 Kuressaare Oct. 2018
Tallinna Maraton 33. 02:50.46 Tallinn Sept. 2018
Saaremaa kolme päeva jooks (koond) 18. 2:32:1 Kuressaare Oct. 2017
Saaremaa kolme päeva jooks (koond) 24. 2:35:58 Oct. 2016

Other running results

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Rimi Juunijooks (5.25km) 15. 17.15 Tallinn June 2019
Harku Järve jooks (6.5km) 23. 23.50 May 2019
Tartu maastikumaraton (24.3km) 44. 01:37.01 Elva May 2019
TalTech Run (5.2km) 8. 19.24 Tallinn May 2019
Rae Run kevadjooks (5.8km) 6. 20.31 Jüri April 2019
Stamina Vana-aasta jooks individuaalne (8.5km) 12. 35.53 Tallinn Dec. 2018
Stamina Vana-aasta jooks teatemaraton (8.5km) 3. 33.40 Tallinn Dec. 2018
Saaremaa Kolme Päeva Jooks (päev 3) (16km) 19. 59.15 Kuressaare Oct. 2018
Saaremaa Kolme Päeva Jooks (päev 2) (16.195km) 19. 01:00.14 Iide Oct. 2018
Paide-Türi rahvajooks (13.6km) 14. 48.37 Paide Oct. 2018
46. Jooks Ümber Ülemiste Järve (13.8km) 13. 50.52 Tallinn Aug. 2018
5. Vasteliina linnuse jooks 9. 52.53 Vasteliina Aug. 2018
37. jooks ümber Pühajärve 10. 39.16 Otepää July 2018
36. Tartu Maastikumaraton (24.2km) 12. 01:33.28 Otepää-Elva May 2018
Eesti meistrivõistlused krossijooksus (4km) 7. 13.38 Elva May 2018
Stamina Vana-Aasta Jooks teatevahetus (8.4km) 3. 30.51 Tallinn Dec. 2017
Stamina Vana-Aasta Jooks individuaaljooks (8.4km) 6. 30.48 Tallinn Dec. 2017
Saaremaa Kolme päeva jooks (3 päev) (16km) 21. 58.36 Kuressaare Oct. 2017
Saaremaa Kolme päeva jooks (2 päev) (16.195km) 18. 59.17 Iide Oct. 2017
Paide-Türi rahvajooks (13.6km) 15. 47.39 Paide-Türi Oct. 2017
35. Tartu jooksumaraton (23.3km) 45. 01:30.45 Elva May 2017
Võrumaa pikamaajooksusari 7.6km 11. 29.27 Vaskna Järve Jooks April 2017
Vana-Aasta Jooks 2. 31.45 Tallinn Dec. 2016
Saaremaa Kolme Päeva Jooks (päev 3) (16km) 24. 59.29 Kuressaare Oct. 2016
Saaremaa Kolme Päeva Jooks (päev 2) (16.195km) 22. 01:00.24 Iide Oct. 2016
Munamäe-Võru maastikujooks (14km) 9. 52:02.04 Kubja Oct. 2016
Lasva jõe- ja järvejooks (12km) 3. 41:56 Lasva Aug. 2016
Kütioru maastikujooks (12km) 3. 37:29 Kütioru Aug. 2016
Ümber Uhtjärve jooks(8.6km) 6. 33:54.04 Uhtjärve July 2016
Võrumaa staadonijooksu sari (1 miil) 8. 05:51.04 Võru July 2016
Vasteliina linnuse jooks (12.5km) 5. 45:58.01 Vasteliina July 2016
Rõuge kuue järve (10.3km) 8. 44:00.01 Rõuge July 2016
Pulli järve jooks (7.3km) 8. 26:33.01 Pulli järve June 2016
34. Tartu Jooksumaraton (23.3km) 17. 01:26.16 Tartu May 2016
34. Tartu Jooksumaraton (23.3km) 17. 01:26.16 Elva May 2016
Ümber Tamula järve jooks (7.5km) 8. 26:41.08 Võru May 2016
Munamäe – Võru maastikujooks (13km) 21. 49:17 Võru Oct. 2015
Lasva jõe-ja järvejooks (12km) 20. 48:39.08 Lasva Aug. 2015
Vasteliina Linnuse jooks (13km) 22. 52:18.06 Vasteliina Aug. 2015
Ümber Uhtjärve jooks (9km) 35. 37:53.04 Uhtjärve July 2015
Rõuge Viie Järve jooks (8km) 13. 33:46.05 Rõuge July 2015
Pullijärve jooks (7.5km) 22. 28:24.02 Pullijärve June 2015
Võrumaa staadonijooksu sari (2km) 11. 06:55 Võru June 2015
Võru-Väimela jooks (6.2km) 25. 21:55 Võru May 2015
Jooks Ümber Tamula Järve (7.5km) 33. 30:03.08 Võru April 2015
Vaskna Järve jooks (7.5km) 23. 29:28 Vaskna April 2015
Klaipeda (600m) 8. 01:34.02 Klaipeda (Leedu) Oct. 2014
Võrumaa staadionijooksu sari (2 miili) 1. 11:34.09 Võru Aug. 2014
Võrumaa staadionijooksusari (2km) 1. 07:03.07 Võru Aug. 2014
Võrumaa staadionjooksu sari (2 miili) 6. 11:43.03 Võru May 2014
Your logo missing? Click on the button.