*New Feature* - Recommend products and services

Who were Top 10 Most Visited Athletes in July? Find out now!

Jürgen Külm (21)

Long distance running 20 FANS

Athlete recommends

Get discount: Kirjuta mulle

Get discount: JURGENK15

Get discount: JURGENK10

Get discount: JURGENK15

Get discount: JURGENK10

Get discount: banaanipoiss1

Get discount: jürgen20

18 Aug 2019

See nädal oli raske töönädal ning viimane suurema kilometraažiga nädal. Tallinna Maratonini on kolm nädalat jäänud. Järgmine nädalal saan vormi "katsetada" Ülemiste järve jooksul ja ülejärgmine nädal Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooksul.
Teisipäeval treenisin Kalevi staadionil. Tegime palju jooksuharjutusi ning jooksime treppidel. Jooksule 100m-1000m lõike. Olin natukene väsinud ning sain liiga hilja süüa enne treeningut. Seetõttu ei läinud treening ka kõige paremini.
Kolmapäeval oli rahulik päev. Neljapäeval jooksin fartlekki, mille sisse lisasin 20 lühikest kiirendust.
Reedel "kihutasime" R.Raspeliga Kalevi staadionil. Tegime pika soojenduse ning jooksime palju 60m-200m lõike. Treeningu parim osa oli 1000m lõikude jooksmine. Jooksin Raspeli sabas. Ajad olid head ning andsid enesekindlust juurde. Lõpetuseks jooksime mõned kurvid, treppidel ja jalgpallistaadioni diagonaale. Väga hea treening :).
Reedel olin kindel, et jooksen pühapäeval Viitna Järve Jooksul. Laupäeval peale hommikujooksu hakkas lootus kaduma. Ma endiselt ei olnud leidnud transporti võistlustele. Laupäeval tegin treeningu igaks juhuks rahulikuma, sest lootsin kui koju jõuan ootavad mind head uudised. Jooksin stabiilselt 133-135hpm pulsiga. Peale treeningut lootus kadus. Mul ei olnud mõtet bussiga minna, sest buss oleks jõudnud kell 9 Viitnale ja järgmine alles kell 12. Samal kellaajal anti ka stardipauk. Rong Rakverre oleks jõudnud kell 9 rongijaama. Sealt Viitnale oli 25km. Järgmine rong oleks jõudnud kell 12:05. Minekul polnud mõtet. Õhtul tegin intensiivne jõutreeningu jalgadele. Vott see oli alles mõnus ja raske treening :).
Pühapäeval jooksin viimase pikema jooksu enne Tallinna Maratoni. Viimased kilomeetrid jooksin 3:40min/km tempos, mis tuli üllatavalt kergelt, arvestades laupäevast rasket jalatreeningut. Õhtul käisin Audenteses ujumas ja saunas. Ujusin enda 500m rekordi :).
Olin väga kurb, et ma ei saanud võistlema minna. Aga mis teha, elu on selline. Kui autot ei ole, siis pead arvestama teiste sõidugraafikutega ja plaanidega. Jalad on päris kanged, sest ma ei ole kolm nädalat massaažis käinud. Õnneks ujumine, saunas käimine ning Audentese lastebasseinis olev asi (ma ei oska öelda, mis see on :D) hoolitsevad selle eest, et mul ei oleks lihased kanged :).

11 Aug 2019

Teisipäeval oli nädala raskeim treening Kalevi staadionil. Ilm oli väga kehv ja vihmane. See ei takistanud mind treenimast. Jooksime treppidel, tegime jooksuharjutusi ning sprinte. Seejärel jooksime mõned intervall spurdid ja 400m. 400m ajad olid head. Jäin rahule. Lõpetuseks jooksin 70% 1000m, tehes K.Kukele tempot. Seejärel jooksin 6x jalgpallistaadioni diagonaali ning treppidel. Ning nüüd oli aeg koju minna. Kolmapäeval treenisin rahulikult. Neljapäeval oli vihmatorm. Läksin fartlekki joosta. Esimesed 2km ei sadanud vihma, aga seejärel tuli torm. Mitte ükski inimene, v.a mina, ei liikunud väljas. Nägin vaid mõnda üksikut inimest varjus. Jooksu tipphetk oli kui nägin autosi tagurdamas. Huvitav, miks nad nii teevad? Mis seal ikka jooksen edasi. Ja järsku olingi vees :). Vesi ulatus lausa vööni :D. See oli nii naljakas. Ma ei mõelnud kordagi, et vähem joosta või koju minna. See oli väga kõva vaimne treening. Kui koju jõudsin, ei suutnud ma uskuda, millega olin just hakkama saanud. KÕVA!!!
Laupäeva hommikul sain aru, et Peetri jooksul tuleb hea aeg. Hommikujooks oli edukas (madala pulsiga). Võistlustele läksin taaskord T.Reitsnikuga. Soojendust tehes sain aru, et võib tulla PB lähedane aeg. Ai kurja, esimese kilomeetri kihutasin I.Ilumäe, T.Tameri ja M.Adusoo tuules. Esimese km ajaks oli lausa 3:11. Teise kilomeetri ajaks oli 3:26. Nüüd hakkasin vaikselt nendest maha jääma. Peale kolmandat kilomeetrit jooksid minust A.Hellerma ja J.Patjuk mõõda. Davai Jürgen, püsi Katja tuules. Kuni 8nda kilomeetrini oli meievaheline vahe 5-10m. Umbes kuuendal kilomeetril kuulsin Urmase ergutavat häält:"Hea jooks Külm. Jälgi Katjat!!!" Saab tehtud Urki! Seitsmendal kilomeetril võitsin energiageeli, et 8ndal km kiirendada, seda ma tegingi. Mõõdusin Katjast. Kahjuks ei suutnud ma Katja lõpuspurdi tempos joosta ning ta mõõdus minust 200m enne lõppu. Tänks Katja, väga hea tempo eest! Üle pika aja sain poodiumile minna :). Olime kiireim viieliikmeline meeskond: Abner, Kallaste, Dima, mina ja S.Susi. See oli mõnus tunne :).
Kokkuvõttes saavutasin ajaga 35:29 13nda koha. Ametlikult oli see 10km jooks, aga minu kell näitas 10.15km. 10km ajaks tuli 34:50, mis oli SB. Kui ma oleksin Katjale ära teinud oleks see tip-top jooks olnud :D. Aga mul ei ole sugugi halb tunne, kui kaotan Eesti parimale pikamaajooksjale (naine). Tema sundis mind ikkagi ennast rohkem pingutama.
Aitäh sponsorid/toetajad Treeningpartner, Veski Mati, Kadarbiku, Biomarket, Danpower, Bioaleksandra, Värska Originaal, Sportlio, La Muu, CEP, HoneyPower, Sporditoit.ee, Nuttybite ja A.Sailev Teie vägeva toetuse eest! Aitäh Urmas Randma ning toredad Treeningpartneri liikmed :)!

Tulemused: https://marathon100.com/tulemused/tulemused/jooks/peetri-jooks-2019-10-km#results
Pildid:

10 Aug 2019

Milline energiageel on kõige tõhusam, parima maitsega ning mida on kerge seedida? Proovisin 5 firma energiageele: SIS (Science in Sport), Enervit, High5, OTE ja Maurten. Iga firma geelidest proovisin kolme erinevat maitset, v.a Maurten, millel on ainult üks maitse. Proovisin neid võistluspäeval (enne, pärast ja võistluste ajal), kergematel ja raskematel treeningpäevadel.

Hindamisskaala:
1- väga halb;
2- väga halg;
3- halb;
4- halb;
5- normaalne;
6- normaalne;
7- hea;
8- hea;
9- väga hea;
10- enam parem olla ei saa.

SIS energiageelidest proovisin järgmisi maitseid: koola (kofeiiniga), troopiline ja õuna. Peale geeli tarbimist tekkis suur vajadus vett juua ning suus tekkis ebameeldiv kleepuv tunne. Samuti püsis geeli maitse liiga kaua suus. Mis puudutab sooritusvõimet ning energiataset ei saanud ma aru, et see oleks midagi paremaks teinud.
Mõju seedimisele: 4
Mõju sooritusvõimele: 3
Maitse: 5
Hind: 1.95 - 2.25eur
Tekstuur: vedel
Pakendi suurus: keskmine
Kokkuvõttev hinne: 4

Enervit energiageelid olid tunduvalt paremad. Kõige suurem erinevus oli see, et Enervit energiageelidel oli parem maitse :). Proovisin järgmisi maitseid: koola, troopiline, kirss+kofeiin. Enerviti energiageelidega ei tekkinud nii suur vajadus vett juua. Minu jaoks olid proovitud maitsed liiga magusad. NB! Maitse üle ei vaielda :). 2018. aastal kasutasin Enervit energiageeli Tallinna Maratonil. Geele oli kerge seedida ning geeli maitse ei olnud kaua suus. Sooritusvõimet ning energiataset Enervit geelid natukene parandasid.
Mõju seedimisele: 6
Mõju sooritusvõimele: 6
Maitse: 6
Hind: 2.60 - 3.00eur
Tekstuur: mitte väga vedel
Pakendi suurus: väike/kesmine
Kokkuvõttev hinne: 6

High5 energiageelidest proovisin järgmisi maitseid: apelsin, mari, banaan. Võrreldes Enervit ja SIS geelidega olid High5 geelid tunduvalt vedelamad ning oli kergem alla neelata. Mulle väga meeldis banaanimaitseline energiageel. Järelmaitse kestis väga lühikest aega. Nagu ka Enervit geelidega ei tekkinud suurt vajadust vett juua. Sooritusvõimet ning energiataset High5 energiageelid kindlasti parandasid. Eriti tundsin mõju kui kasutasin High5 geeli pikal otsal.
Mõju seedimisele: 7
Mõju sooritusvõimele: 7
Maitse: 8
Hind: 1.25 - 1.50eur
Tekstuur: väga vedel
Pakendi suurus: väike/keskmine
Kokkuvõttev hinne: 7

Võrreldes teiste proovitud geelidega on HoneyPower energiageelide koostisosad kõige “puhtamad”. HoneyPower geelides on ainult mesi, erinevad püreed ning paksendaja. Mulle väga meeldib, et HoneyPower koostisosade nimekiri on väga lühike ning ma tean täpselt, mida iga sõna tähendab :). Proovisin järgmisi maitseid: classic, espresso, sourish. Kõige rohkem meeldis mulle espresso. See on ainukene HoneyPower geel, kuhu on lisatud kofeiini. Näiteks HoneyPower energiageele kasutab R.Ratasepp. Mulle meeldisid kõikide geelide maitsed. Vajadust vett juua, ei tekkinud üldse ning samuti kõrvalmaitset ei tekkinud. Kõige rohkem parandas sooritusvõimet ning energiataset espresso maitseline energiageel.
Mõju seedimisele: 8
Mõju sooritusvõimele: 8
Maitse: 8.5
Hind: 1.10 - 1.59eur (kasutades koodi JURGENK15 säästad 15% HonePower e-poes)
Tekstuur: mitte väga vedel
Pakendi suurus: keskmine
Kokkuvõttev hinne: 8

Mul tekkis võimalus proovida OTE energiageele. OTE tooteid kasutavad näiteks maailma ühed parimad triatleedid: Alistair Brownlee ja tema vend Jonathan Brownlee. Loodetavasti hakatakse ka Eestis OTE tooteid müüma. Proovisin järgmisi maitseid: apple, blackcurrant ja orange. Ainukene faktor, mis häiris mind OTE geelide puhul oli see, et need olid natukene liiga suured. Maitse oli hea, vajadust vett juua ei tekkinud ning geele oli kerge alla neelata. Samuti ei tekkinud suhu kõrvalmaitset. OTE toodet kasutades tegin ma selle aasta parima treeningu staadionil. Võrreldes SIS, Enervit, High5 koostisosadega on OTE energiageelide koostisosad “lihtsamad” ja paremad.
Mõju seedimisele: 8.5
Mõju sooritusvõimele: 8.5
Maitse: 8.5
Hind: ?
Tekstuur: vedel
Pakendi suurus: suur
Kokkuvõttev hinne: 8.5

Maurten geelid erinesid kõvasti teiste firmade energiageelidest: geelidel peaaegu ei olnudki maitset (vb meenutas natukene suhkru maitset), tekstuur meenutas tarretist, näpud ja suu ei hakanud kleepuma kui geeli kasutasin. Samuti ei saanud ma aru, et oleksin midagi just söönud. Kõrvalmaitset ei tekkinud ning vajadust vett juua ei tekkinud. Maurten tooteid kasutab näiteks vaieldamatult maailma parim maratonijooksja Eluid Kipchoge. Maurten geele kasutades tundsin ma oluliselt, et minu sooritusvõime ning energiatase suurenesid. Samuti oli energiageeli pakend väike, mis mulle väga meeldis.
Mõju seedimisele: 9.5
Mõju sooritusvõimele: 9.5
Maitse: 10
Hind: 2.99eur
Tekstuur: tarretis
Pakendi suurus: väike
Kokkuvõttev hinne: 9.5

Kokkuvõttes kui sa eelistad “puhtamaid” tooteid, siis soovitaksin sul kasutada HoneyPower tooteid. Raskemate treeningute ajal soovitaksin sul kasutada High5 ja OTE tooteid. Kergemate treeningute ajal soovitaksin kasutada Enervit ja OTE tooteid. Võistluste eel soovitaksin kasutada HoneyPower energiageele ning 5min enne starti süüa Maurten energiageel. Võistluste ajal soovitaksin kasutada Maurten ja OTE energiageele. Peale füüsilist pingutust soovitaksin kasutada HoneyPower, OTE ja Maurten energiageele.

SIS: https://www.sisbaltics.eu/
Enervit: https://enervit.ee/
High5: https://sporditoit.ee/
HoneyPower: http://www.honeypower.eu/et/
OTE: https://www.otesports.co.uk/
Maurten: https://sporditoit.ee/

04 Aug 2019

Teisipäeval olin taaskord Kalevi staadionil. Kuna treeningul oli mitu uut inimest, siis oli soojendus tavapärasest natukene pikem. Jooksime nii treppidel ja tegime tartaanil ning murul jooksuharjutusi. Jooksime 100m-1000m lõike treening ei olnud kõige edukam, sest lõikude ajad olid kehvad. Kolmapäeval oli minu jaoks rahulik päev. Neljapäeval oli hea päev. Jooksin fartlekki, millele lisasin mõned spurdid. Reedel käisin uuesti Kalevi staadionil treenimas. Seekord oli edukas treening 500m lõigud jooksin alla 1:30. Samuti jäin rahule enda 1000m ajaga. Treeningu lõpetuseks jooksin 10 jalgpallistaadioni diagonaali ning sörkisin koju. Kuna pühapäeval olid mul võistlused, siis laupäeval oli väga rahulik päev.
Pühapäeval hommikujooksu tehes oli pulss ideaalne ja meeleolu hea. Olin valmis Paide-Kehtna jooksuks. Tallinnast sõitsin bussiga Keilasse ning sealt edasi T.Vavilov autoga Raplasse. Soojendust tegin hea sõbra Arturiga, keda ma ei olnud mitu nädalat näinud. Peagi anti stardipauk ning 11.5km jooks algas. Eesmärk oli kuue hulka tulla. Esimese kilomeetrit ajaks tuli 3:25. Olime viiekesti. Üks mees jääb auhinnast ilma! Reedese treeningu põhjal oli vorm selle suve vb isegi parim. Kaks kilomeetrit joostud, aga neli konkurenti jätkuvalt jooksid minu tuules: A.Sadovski, L.Luik jne. Mis toimub??? Mardo ja Argo olid kaugel ees. Seda oli teada, et nad on teistest tunduvalt kiiremad. Kolmandal kilomeetril sain aru, et täna ei ole minu päev. Hakkasime Arturiga grupist maha jääma ning neljanda kilomeetri keskel jäin Arturist maha. KURB!!! Üritasin, mis ma üritasin, aga Arturiga vähe ei vähenenud. Tema oli tol hetkel kuues ja mina seitsmes. Meie taga oli tühjus. Järgmine jooksja oli lõpuks meist üle 2min kaugusel. Olin väga pettunud!!! Mõtlesin isegi, et võin kolmanda koha saada :(. Ei mäletagi, millal ma viimati peale võistlust nutsin. PÄEVAD EI OLE VENNAD! Tagasi Tallinnasse sain Toomase ja Keilast edasi rongiga.
Kokkuvõttes saavutasin Rapla-Kehtna maanteejooksul kehva 7nda koha. Ajaks 41:55 ja keskmine kilomeetri aeg oli 3:36. Mis seal ikka. Uuel nädalavahetusel juba uus võistlus, kus on vaja panna!!! Täna (pühapäeval) oli lihtsalt väga kehv päev. Palju õnne Artur, tean kui magus sinu jaoks see kuues koht oli!
Aitäh sponsorid/toetajad Treeningpartner, Veski Mati, Kadarbiku, Biomarket, Danpower, Bioaleksandra, Värska Originaal, Sportlio, La Muu, CEP, HoneyPower, Sporditoit.ee, Nuttybite ja A.Sailev Teie vägeva toetuse eest! Aitäh treener Urmas Randma ning toredad Treeningpartneri liikmed :)!

Tulemused: https://my6.raceresult.com/133019/results?lang=en#0_B71EA2

28 Jul 2019

Eelmisel nädala tekkinud põlvevalu kadus teisipäeval ära. Teisipäeva hommikul oli selge, et saan kiiremaid liigutusi ilma valuta teha. Seega otsustasin, et lähen jooksen kergliiklustee kõrval oleval killustikul intervalle. Kokku jooksin 15 kordust. Tempo oli alla 3:00min/km viimasel intervallil. Jooksin 90%, aga viimase jooksin 100%-ga. Siis tõusis pulss lausa 191hpm. Ma ei ole 100% kindel, kas pulss võis nii kõrge olla, sest kell võttis randmelt pulssi, mida ei saa kunagi 100% usaldada. Sel päeval käisin veel jalgrattaga sõitmas ja ujumas. Kolmapäev kahjuks ma Vanaka treeningule ei saanud minna. Ma natukene kartsin ka sinna minna, sest seal treeningut tehes sain eelmine nädal vigastada. Kolmapäev oli treeningute poolest rahulik päev. Neljapäeva hommikul hakkas mul hammas valutama. Avastasin, et alumises reas hakkas teine tarkushammas kasvama. Esimene kasvas talvel. Tol korral valutas hammas kusagilt seitse päeva. Loodetavasti seekord läheb sama hästi. Hammas valutab eriti süües ja magades. Kõrge pulsiga joostes ei ole õnneks valu tunda. Kahjuks tahket toitu ei saa ma hetkel süüa :(. Neljapäeval tegin samuti viimase raskem treeningu. Käisin Renniotsa tunneli mäge jooksmas. Enesetunne oli hea ning viimase mäkke spurdiga sain pulsi 193hpm. Raske päeva lõpus käisin järves ujumas.
Laupäeval ärkasin juba 5:30. Reedel läksin kell 20:30 magama, sest teadsin, et pean varakult ärkama. Kahjuks hambavalu ei lasknud mul korralikult magada ning pidin leppima lühema uneajaga. Buss Pühajärve jooksule startis kell 7:15 Ülemiste Keskuse juurest. Õnneks sain sinna õega :). Olime varakult kohal ning sättimiseks ja lihtsalt passimiseks oli palju aega. Peagi anti stardipauk ning meeletult palava ilmaga mitusada võistlejat alustasid jooksu ümber Pühajärve. Esimesed kaks kilomeetrit olin umbes kümneliikmelisest juhtgruppist 5sek maas. Peagi hakkasin koos A.Tiiksaarega jooksma. Kord mina vedasin, kord tema tegi tempot. Eriti hästi tundsin ma ennast mäest üles joostes. Võitsin mitmeid sekundeid mägedest üles joostes. Viienda kilomeetri ajaks oli 18:03 ning olin sel hetkel 15ndal kohal. Seitsmendal kilomeetril võtsin taskust geeli, mis kulus väga ära. Möödusin kahest konkurendist ning alates 10ndast kilomeetrist jooksin üksinda. YES, väga okei jooks! Esimest korda sel hooajal suutsin edestada klubikaaslasi S.Susi ja L.Luike, samuti ka A.Tiiksaart. Peale jooksu läksin Pühajärve ujuma. Ma ei julgenud väga kaugele ujuda, sest ujudes jäid mitu korda vetikad minu käte ja jalgade külge. Kui Tallinnasse jõudsin otsustasin, et lähen uuesti ujuma :D. Sõitisin jalgrattaga järve, ujusin ning sõitsin jalgrattaga tagasi. Mõnus lõpp päevale :).
Kokkuvõttes saavutasin 13nda koha. Minu isiklikkude rekordite põhjal oleksin maksimaalselt kaks kohta kõrgemal saanud olla. Jäin võistlusega rahule. Alati on rõõm näha treeneri silmades rõõmu kui tema õpilasel läheb hästi :). Aitäh Urmas!
Aitäh sponsorid/toetajad Treeningpartner, Veski Mati, Kadarbiku, Biomarket, Danpower, Bioaleksandra, Värska Originaal, Sportlio, La Muu, CEP, HoneyPower, Sporditoit.ee, Nuttybite ja A.Sailev Teie vägeva toetuse eest! Aitäh treener Urmas Randma ning toredad Treeningpartneri liikmed :)!

Tulemused: http://www.championchip.ee/live/1241
Pildid: https://www.facebook.com/pg/Maratonipoiss/photos/?tab=album&album_id=940983246253569

Load more posts

Article:

Meet sports friendly companies

These companies have joined sportlio. Want to show your company here? Click here!

Bio

Olen Võrust pärit pikamaajooksja, endine võrkpallur. Pikamaajooksuga hakkasin tegelema 2014. aasta suvel. Ma naudin treeningute ja töö tegemist. Mis ei tapa, teeb tugevaks! Ma elan tervislikku eluviisi, pööran väga suurt tähelepanu sellele, mida ma kütuseks kasutan. Kui mingit toit on vaja valmistada, siis võid kindel olla, et saan sellega hakkama. Minu iidolid on Mo Farah, Scott Jurek, David Rudisha ja Isaiah Thomas. Minu moto: Söö tervislikult, maga kaua ja treeni täiega! Kõige paremad saavutused: Rakvere Ööjooksu 21.1km kuues koht (2016) ja Võrumaa pikamaajooksusarja üldkokkuvõttes kolmaskuues (2016).

I am long distance runner from Võru, Estonia who started running in spring 2014, former volleyball player. I love to train and work hard. I live a healthy lifestyle and I am keen on cooking. My moto is eat healthy, sleep suvel. long and train hard! I believe that hard work beats talent. Idols Mo Farah, Isaiah Thomas, David Rudisha and Scott Jurek. My biggest achievments so far: Rakvere Night Run 21.1km 6th place (2016), Võrumaa pikamaajooksusari overall 3rd place (2016).

https://www.strava.com/athletes/12583614

Isiklikud rekordid/Personal records:
600m: (1.34,2)
1000m: (2.51,2)
1500m: (4.44,65)
2000m: (6.55,0)
3000m: (9.44,18)
5000m: (16.43,40)
10000m: (34.28)
15000m: (56.26)
Half-marathon: (1:14,28)
Marathon: (2:50,46)

Born 1997 (age 21)
Coach Urmas Randma
Club Treeningpartner

Personal bests

10000m

Show
Personal best

1000m

Show
Personal best

1500m

Show
Personal best

200m

Show
Personal best

3000m

Show
Personal best

5000m

Show
Personal best

800m

Show
Personal best

Half marathon

Show
Personal best

Marathon

Show
Personal best

Competition results

10000m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Peetri Jooks 13. 35:29 Peetri Aug. 2019
Südasuve Challenge 8. 36:18.08 Võsu July 2019
Saaremaa Kolme Päeva Jooks (päev 1) (10km) 15. 34:45 Kuressaare Oct. 2018
EMV EKIDEN 10. 35:17 Tallinn Sept. 2018
Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks 29. 35:31 Pärnu Sept. 2018
Peetri Jooks 17. 35:27 Tallinn Aug. 2018
EMV 10000m 9. 35:27.22 Kadrioru staadion July 2018
Rapla Selveri Suurjooks 15. 35:28 Rapla May 2018
Rapla Selveri Suurjooks 15. 35:28 Rapla May 2018
Saaremaa Kolme päeva jooks (1 päev) 18. 34:24.08 Kuressaare Oct. 2017
Jüri Jaansoni Kahe Silla joos 27. 35:25 Pärnu Sept. 2017
Peetri Jooks 19. 35:46 Peetri (Tallinn) Aug. 2017
EMV 10000m 19. 36:23.48 Kadrioru staadion July 2017
Ekideni Eesti meistrivõistlusted 7. 39:00.02 Tallinn April 2017
Saaremaa Kolme Päeva Jooks (päev 1) (10km) 32. 36:04.03 Kuressaare Oct. 2016
Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks 25. 34:50 Pärnu Sept. 2016
Neljas Rapla Selveri Suurjooks 39. 35:57 Rapla June 2016
Kütioru maastikujooks 10km 12. 40:08.08 Kütioru Sept. 2015

1000m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Võrumaa MV kergejõustikus 3. 03:06 Võru Feb. 2015
Valmiera rajooni noorte 2015.a. lahtised avavõistlused sisekergejõustikus 6. 02:51.04 Valga Jan. 2015
Võrumaa meistrivõistlused krossijooksus 1. 03:08.95 Kubja Sept. 2014
Võrumaa meistrivõistlused krossijooksus 5. 03:07.31 Kubja April 2014
Võrumaa meistrivõistlused krossijooksus 5. 03:20.43 Kubja Sept. 2013
Võrumaa meistrivõistlused krossijooksus 10. 03:54.32 Kubja April 2011
Võrumaa meistrivõistlused krossijooksus 23. 04:15.17 Kubja Sept. 2010
Võrumaa meistrivõistlused krossijooksus 25. 04:24.44 Kubja Sept. 2009

1500m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
U23 Eesti meistrivõistlused kergejõustikus 4. 04:58.34 Rakvere July 2019
U23 Eesti meistrivõistlused kergejõustikus 6. 19:03.03 Rakvere June 2019
Eesti U18, U20 ja U23 talvised MV 6. 04:49.46 Tallinn Feb. 2019
Eesti U23, U20 ja U18 vanuseklasside suvised MV 6. 04:44.65 Rakvere June 2018
Eesti teatejooksude meistrivõistlused 4x1500m 6. 04:51 Rakvere May 2018
Eesti U18, U20 ja U23 talvised MV 8. 04:43 Tallinn Feb. 2018
Eesti U18, U20 ja U23 suvised MV 8. 04:47 Rakvere July 2017
Võrumaa staadionijooksu sari 9. 04:53.01 Võru May 2015
Võrumaa koolinoorte MV kergejõustikus 3. 04:57.19 Võru May 2015

200m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Võrumaa staadionijooksu sari 4. 26:01 Võru July 2014

3000m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Eesti U18, U20 ja U23 talvised MV 6. 10:01.44 Tallinn Feb. 2019
Eesti U18, U20 ja U23 talvised MV 6. 09:44.18 Tallinn Feb. 2018
Eesti talvised karikavõistlused 17. 09:50.82 Tallinn Jan. 2018
Võrumaa meistrivõistlused krossijooks 1. 11:12.98 Kubja Sept. 2016
Võrumaa staadionijooksu sari 5. 10:44.05 Võru June 2015
Võrumaa koolinoorte MV kergejõustikus 3. 11:43.03 Võru May 2015
Võrumaa meistirivõistlused krossijooksus 3. 11:59.28 Kubja April 2015

5000m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
U23 EMV 5. 17:29.08 Rakvere June 2018
Rimi Juunijooks 15. 16:43.04 Tallinn June 2018
EMV kergejõustikus 6. 17:24 Rakvere July 2017

800m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Võrumaa meistrivõistlused kergejõustikus 3. 02:17.58 Võru Jan. 2015

Half marathon

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Narva Energiajooks (EMV) 14. 1:19:23 Narva June 2019
Tartu Linnamaraton 14. 1:18:31 Tartu Oct. 2018
Maraton Eesti Vabariik 100 poolmaraton 3. 1:17:38 Pärnu June 2018
Narva Energiajooks 24. 1:17:18 Narva June 2018
Lissabon Half Marathon 124. 1:23:23 Lissabon March 2018
6. Tartu Linnamaraton 6. 1:16:36 Tartu Oct. 2017
SEB Tallinna Marathon 19. 1:15:22 Tallinn Sept. 2017
Eesti Ööjooks 7. 1:19:01 Rakvere Aug. 2017
EMV poolmaratonis 25. 1:17:26 Narva June 2017
5. Tartu Linnamaraton 8. 1:19:36 Tartu Oct. 2016
SEB Tallinna Maraton 11. 1:16:12 Tallunn Sept. 2016
Eesti Ööjooks 6. 1:14:28 Rakvere Aug. 2016
EMV poolmaratonis 38. 1:18:55 Narva June 2016
4. Tartu Linnamaraton 15. 1:21:47 Tartu Oct. 2015
SEB Tallinna Maraton (Neto 1:24:16) 46. 1:25:01 Tallinn Sept. 2015

Marathon

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Saaremaa Kolme Päeva Jooks (koond) 19. 6 days, 10:16:01 Kuressaare Oct. 2018
Tallinna Maraton 33. 2:50:46 Tallinn Sept. 2018
Saaremaa kolme päeva jooks (koond) 18. 6 days, 8:17:08 Kuressaare Oct. 2017
Saaremaa kolme päeva jooks (koond) 24. 6 days, 11:58:00 Oct. 2016

Other running results

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Rapla-Kehtna maanteejooks (11.6km) 7. 0:41:55 Rapla Aug. 2019
Jooks Ümber Pühajärve (10.7km) 13. 0:40:00 Pühajärve July 2019
Rae Run suvejooks (5.8km) 9. 0:20:43 Jüri July 2019
Ümber Saadjärve jooks (16.9km) 40. 1:09:19 Saadjärve June 2019
Rimi Juunijooks (5.25km) 15. 0:17:15 Tallinn June 2019
Harku Järve jooks (6.5km) 23. 0:23:05 Tallinn May 2019
Tartu maastikumaraton (24.3km) 44. 1:37:01 Elva May 2019
TalTech Run (5.2km) 8. 0:19:24 Tallinn May 2019
Rae Run kevadjooks (5.8km) 6. 0:20:31 Jüri April 2019
Stamina Vana-aasta jooks teatemaraton (8.5km) 3. 0:33:04 Tallinn Dec. 2018
Stamina Vana-aasta jooks individuaalne (8.5km) 12. 0:35:53 Tallinn Dec. 2018
Saaremaa Kolme Päeva Jooks (päev 3) (16km) 19. 0:59:15 Kuressaare Oct. 2018
Saaremaa Kolme Päeva Jooks (päev 2) (16.195km) 19. 1:00:14 Iide Oct. 2018
Paide-Türi rahvajooks (13.6km) 14. 0:48:37 Paide Oct. 2018
46. Jooks Ümber Ülemiste Järve (13.8km) 13. 0:50:52 Tallinn Aug. 2018
5. Vasteliina linnuse jooks 9. 0:52:53 Vasteliina Aug. 2018
37. jooks ümber Pühajärve (10.7km) 10. 0:39:16 Otepää July 2018
36. Tartu Maastikumaraton (24.2km) 12. 1:33:28 Otepää-Elva May 2018
Eesti meistrivõistlused krossijooksus (4km) 7. 0:13:38 Elva May 2018
Stamina Vana-Aasta Jooks teatevahetus (8.4km) 3. 0:30:51 Tallinn Dec. 2017
Stamina Vana-Aasta Jooks individuaaljooks (8.4km) 6. 0:30:48 Tallinn Dec. 2017
Saaremaa Kolme päeva jooks (3 päev) (16km) 21. 0:58:36 Kuressaare Oct. 2017
Saaremaa Kolme päeva jooks (2 päev) (16.195km) 18. 0:59:17 Iide Oct. 2017
Paide-Türi rahvajooks (13.6km) 15. 0:47:39 Paide-Türi Oct. 2017
35. Tartu jooksumaraton (23.3km) 45. 1:30:45 Elva May 2017
Võrumaa pikamaajooksusari 7.6km 11. 0:29:27 Vaskna Järve Jooks April 2017
Vana-Aasta Jooks 2. 0:31:45 Tallinn Dec. 2016
Saaremaa Kolme Päeva Jooks (päev 3) (16km) 24. 0:59:29 Kuressaare Oct. 2016
Saaremaa Kolme Päeva Jooks (päev 2) (16.195km) 22. 1:00:24 Iide Oct. 2016
Munamäe-Võru maastikujooks (14km) 9. 2 days, 4:02:04 Kubja Oct. 2016
Lasva jõe- ja järvejooks (12km) 3. 1 day, 17:56:00 Lasva Aug. 2016
Kütioru maastikujooks (12km) 3. 1 day, 13:29:00 Kütioru Aug. 2016
Ümber Uhtjärve jooks(8.6km) 6. 1 day, 9:54:04 Uhtjärve July 2016
Võrumaa staadonijooksu sari (1 miil) 8. 5:51:04 Võru July 2016
Vasteliina linnuse jooks (12.5km) 5. 1 day, 21:58:01 Vasteliina July 2016
Rõuge kuue järve (10.3km) 8. 1 day, 20:00:01 Rõuge July 2016
Pulli järve jooks (7.3km) 8. 1 day, 2:33:01 Pulli järve June 2016
34. Tartu Jooksumaraton (23.3km) 17. 1:26:16 Tartu May 2016
34. Tartu Jooksumaraton (23.3km) 17. 1:26:16 Elva May 2016
Ümber Tamula järve jooks (7.5km) 8. 1 day, 2:41:08 Võru May 2016
Munamäe – Võru maastikujooks (13km) 21. 2 days, 1:17:00 Võru Oct. 2015
Lasva jõe-ja järvejooks (12km) 20. 2 days, 0:39:08 Lasva Aug. 2015
Vasteliina Linnuse jooks (13km) 22. 2 days, 4:18:06 Vasteliina Aug. 2015
Ümber Uhtjärve jooks (9km) 35. 1 day, 13:53:04 Uhtjärve July 2015
Rõuge Viie Järve jooks (8km) 13. 1 day, 9:46:05 Rõuge July 2015
Pullijärve jooks (7.5km) 22. 1 day, 4:24:02 Pullijärve June 2015
Võrumaa staadonijooksu sari (2km) 11. 6:55:00 Võru June 2015
Võru-Väimela jooks (6.2km) 25. 21:55:00 Võru May 2015
Jooks Ümber Tamula Järve (7.5km) 33. 1 day, 6:03:08 Võru April 2015
Vaskna Järve jooks (7.5km) 23. 1 day, 5:28:00 Vaskna April 2015
Klaipeda (600m) 8. 1:34:02 Klaipeda (Leedu) Oct. 2014
Võrumaa staadionijooksu sari (2 miili) 1. 11:34:09 Võru Aug. 2014
Võrumaa staadionijooksusari (2km) 1. 7:03:07 Võru Aug. 2014
Võrumaa staadionjooksu sari (2 miili) 6. 11:43:03 Võru May 2014

Athlete sponsors

Contact athlete to become a sponsor!