June's Top 10 - View most visited athletes here!

Hendrik Kalme (22)

Wrestling (Maadlus) 5

26 Sept. 2017

Hei!

Kohe on kuu aega trenni seljataga ja asjad on paika loksunud, praegu on trennid väga intensiivsed ja rasked, seega ka väsimus väga suur. Aga see käib asja juurde, kuna praegu pole suuri võistlusi ja saab põhja laduda tehes suures mahus jõudu.

Sammuti olen alustanud treeneri tööga Korrus3-s ja täna sain kätte ka enda kolmanda astme treeneri paberid. Siiani meeldib treeneri töö mulle väga ja on plaanis järgmise aastani staaži koguda, et jõuda siis juba neljanda tasemeni.

Sammuti toimusid vahepeal ka võistlused Lätis, Daugavpilsis kust ma osa võtsin. Osalesin kehakaalus kuni 97kg ja saavutasin 3. koha, kaotades kaks matši ja võites ühe. Esimese matši kaotasin koondise kaaslasele 4:0 seljaga kui sain ootamatult käsivarre talt. Teise matši võitsin Lätlast 9:0 seljaga, esimene poolaeg lõppes seisuga 5:0 ja teisel poolajal võtsin ta heitsest vahele kust sain 4 punkti ja ta seljatasin. Kolmanda matši kaotasin Leedukale 4:2, 2 punkti sain sellest kui lõin talle pea haardest üle enda külje põõreka, ning 4p kaotasin kui ta mulle nuppu lõi.

Järgmise korrani! :)

03 Sept. 2017

Hei!

Juunis lõpus toimusid Euroopa meistrivõistlused Saksamaal kus ma sain 16. koha. Piirdudes ühe matšiga Šveitsi maadleja vastu kellele kaotasin 2:0 kuid siiski võib öelda, et areng on toimunud kui samale vastasele kaotasin detsembris pooleteise minutiga.
Matš: https://www.youtube.com/watch?v=Xmr1DPmYdI8

Peale seda olid jälle laagrid Poolas ja Saksamaal mille vahele jäi ka turniir Saksamaal, kus esimeses ringis võitsin Sakslast 9:0, sellele järgnes matš Austerlasega kes on 2x maailma hõbemedalist ning tuli vastuvõtta kaotus 4:2 kuigi matši käik oleks võinud olla vastupidine, kuid kahjuks kui esimese poolaja viimastel sekunditel Austerlane mulle jala taha pani ja sellega viigistas seisu 2:2 ja protesti sisse visates tuli välja, et kaameramees oli unustanud kaamera sisse panna ja põhimõtteliselt oleks võinud seis olla 4:0 minu kasuks, kuid oli 2:2, aga mis teha. See on sport! Ning pronksi matšis tuli võtta vastu jällegi kaotus Poola maadleja vastu, seega turniiri 5 koht..

Sellele järgnes MM Soomes augusti alguses kus vorm oli väga hea, aga siiski esmakordselt nii suurel võistlusel osalemine tegi oma töö ja matil mõte väga ei jooksnud, kuid siiski oli mitmeid häid võimalusi, mida ma kahjuks realiseerida ei suutnud ja sellest tulenevalt tuli jällegi vastu võtta väga napp kaotus 2:1 Poola maadleja vastu, kellele mõni nädal tagasi oli kaotanud 6:0 ja vastutasuks 17. koht 26st
Matš: https://www.youtube.com/watch?v=Y7u6I3vPXqI

Nüüd on algamas uus hooaeg ja hakkab pihta jälle tõsine töö, nüüd siis täielikult korrus3-s kuna Audentese spordikooli ma lõpetasin sel aastal ja ma loodan, et saan nüüd käia veel rohkem laagrites ja teha kõik tasa mis see aasta tegemata jäi, ehk tõestada end järgmisel suvel Euroopa ja Maailma meistrivõistlusel!

09 June 2017

Hei!

Pole siia midagi siis juba üle aasta postitanud, aga see ei tähenda, et vahepeal areng ja võistlused otsa oleks saanud.

Terve eelmise suve olin siis Gruusia laagrites, kus viibisin kokku pea 2 kuud tehes trenni eelmise aasta maailma tugevaima juuniorite koondisega mida kinnitab ka asjaolu, et nad võtsid Euroopa ja Maailma meistrivõistlustel enim medaleid, seega olid laagrid ääretult rasked, aga see tähendab ka seda, et sain mitmete kogemuste võrra rikkamaks ja arenesin suve jooksul tohutult.

Veebruaris toimusid ka Eestikad, mis mul täielikult ebaõnnestusid, minu enda silmis sellepärast, et tulin enne Eestikaid just Ukraina laagrist, millest ei jõudnud veel ära taastuda ja Eestikatel andis väsimus tunda, sellepärast ka 3. koht.

Peale Eestikaid võin öelda, et saavutasin enda parima vormi, ületasin kõiki enda varasemaid rekordeid ja tundsin end paremini kui kunagi varem ja sinna ajavahemikku sattus ka Tallinn Open, mis on Euroopa suurim maadlusvõistlus. Mul tuli pidada seal 6 matši millest 4 ma ka võitsin ja tasuks 4. koht 14st maadlejast, kõige rohkem jäi muidugi kripeldama poolfinaal kus pidin tunnistama vastase paremust 2:1 võistluse peale kokku võtsin 23 punkti ja andsin ära 10, kellel huvi leiab rohkem infot:
http://www.liga-db.de/Turniere/VT/EE/2016/EE/170402_Tallinn/ENG9020952321NR0535.htm

Nüüd hiljuti 27 mail toimusid Põhjamaade meistrivõistlused juuniorite vanuseklassis kus ma tulin hõbedale, võttes 9:0 võidu vastase vastu kellele eelmine aasta kaotasin 8:0 ja see juba ise näitab, et suvi läks asja ette ja kinnitab fakti, et suvi on parim aega enda arendamiseks, sest tulemused on juba varsti näha.

Nüüd 10 Juunil on plaan minna Ukraina laagrisse kus oleme 21. Juunini ja peale seda treenime edasi Eestis, et Juuli algusses toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel Saksamaal võimalikult hästi esindada oma riiki ja anda endast kõik mis võimalik.

Kui soovid olla paremini kursis minu tegemistega, võid jälgida mind instagrammis kuhu ma postitan tihedamini pilte laagritest ja oma tegevustest:
https://www.instagram.com/hendrikkalme/

24 April 2016

Hei!

Pole päris ammu käinud siin, mõlesin, et kirjutan siia midagi, et kuidas läinud vahepeal.

Palju uut pole siis toimunud, olen teinud palju trenni nagu ikka ja võistelnud, olen alates 01.01.2016 ka juunior, ehk kõik on n-ö uus minu jaoks, maadlusmatši pikkus läks 4 minuilt 6 minutini ja vastased on palju tehnilisemad. See aasta on mul n-ö vaheaasta, proovin ära harjuda uute tingimustega ja anda endast parim. Olen käinud mitmetel võistlustel ja ka välislaagrites, tase on küll kõva aga saan täitsa vastu juba, arvan, et kõik eeldused on olemas, et järgmine aasta tegusid tegema hakata.
Vahepeal olid ka juuniorite EMV kus ma tulin kolmandaks, 1 matš oli kohe favoriidiga kus ma pidasin vastu 4 min, aga kuna ta läks finaali välja sain ma lohutusringi ja võtsin sealt maksimumi, ehk kolmanda koha.
Oli ka Tallinn Open - Kristjan Palusalu mälestusvõistlus kus ma jäin 10. aga sain 2 tugevat matši ja maadlesin kokku umbes 11 min. Esimene matš Leedu esindajaga 4:6 6 min ja teine matš Soomlasega kes oli eelneval aastal kadettide vanusegrupis maailma 3. Talle kaotasin seisuga 8:0 viiendal minutil, kaotasin küll 2 matši, aga sain suure kogemuse võrra rikkamaks ja sain teha omad järeldused.
Peale Tallinn Openit oli meil laager koos Soomlastega 4 päeva 2 trenni päevas, kus ma sain teha trenni koos Soome tippudega ja sain sealt väga hea kogemuse. Trennis sain tollele Soomlasele vastu küll kellele võistlustel kaotasin, tundsin end palju vabamalt ja kindlamalt, kuna võistlustel oli kindlasti mingi kartus sees, et tegu maailma 3. maadlejaga ja maadlesin ainult kaitsvalt, see vastu laagris lõin talle matši sees läbi nupu heite kust sain 4 punkti ja panin ta selili ja viskasin korra ristist käsivarde.
Ning meil oli nüüd nädalane vaheaeg mille sisse mahtus ka 4 päevane laager Audenteses, laager oli hea ja sai nokitseda oma nõrkade kohtade kallal, kahjuks sain aga viimasel päeval kerge vigastuse hüpekale, aga see juba vaikselt paraneb ja loodan see nädal juba matile tagasi saada.

Lisan ka mõned pildid toimunud võistlustest ja tegemistest.

05 Dec. 2015

Hei! Praegu mul võistlusi eriti ei ole, toimub ettevalmistumine veebruaris toimuva EMV jaoks juuniorite vanuseklassis mis on minu jaoks midagi uut, kuna selle aastaga lõppeb mul kadettide vanuseklass.
Trennid on praegu pikad ja intensiivsed, väsimus aste on suur, aga praegu tuleb see kõik ära kannatada ja EMV loodan näha tulemust selle vaeva tasuna, olen viimaste nädalate jooksul teinud 9-10 trenni ehk 18-22 tundi. Minu eelmine nädal nägi välja siis selline:
Esmaspäeva hommikul tegime jooksu ja lõuad.
Õhtul matt, püstitehnika, parter, matš.
Teisipäeva hommikul korvpall ja ujumine.
Õhtul mati trenn Eesti täiskasvanute koondisega Korrus3-es.
kolmapäeva hommik jõusaal, rinnalevõtt 65kg maast, altpoolt põlvi, puusast ja eest Kükk ette, seda kõike 3x ja 3 seeriat, lõuadx10 ja õlgadelt surumised 24kg pommidega 20x ja 3 seeriat, selg, kõht, rinnaltsurumine 50kgx12, 65kgx10,65kgX8 75kgx6, 80kgx4,90kgx1,6x60m spurti.
Neljapäeva hommik metsajooks, liivamägi 6x.
Õhtul püstitehnika, parter, köis ja kõht 3x.
Reede hommik rinnalevõtt, kükk 65kgx20 3 seeriat õlgadelt surumised 24kg pommidega 20x3, jalgadetõsted, akrobaatika.
Õhtul püsti maadlus 40min, parter 5x1min, nii all kui peal

Load more posts

Article:

Meet sports friendly companies

These companies have joined sportlio. Want to show your company here? Click here!

Bio

Ma alustasin maadlus treeningutega 2013 aasta oktoobris, algseks eesmärgiks oli kaalu kaotada, siis hakkas see ala aga üha enam meeldima. esimestel võistlustel läks mul päris hästi ja sain nii mõnelegi vastu ja pool aastat peale treeningute algust tulin EMV Kreeka-Rooma maadluses 3. Kohale. Siis pakuti mulle võimalus minna 3. kooli veerandist Audentesesse. Praegu olen ma maadlusega kokku tegelenud 2 aastat millest 1.5 aastat Audenteses, nädalas ma teen 15-20 tundi trenni nii matti kui ka jõusaali.
Praeguseks olen ma Eesti meister vabamaadluses ja Kreeka-Rooma maadluses on mul EMV saadud 2. ja 3. koht. 2015 aastal sain ma Põhjamaade meistrivõistlustel 4. koha ja olen mitmel teiselgi välisvõistlusel hästi esinenud. Minu senise karjääri tipphetkeks on olnud Euroopa suurima maadlusvõistluse Noorte Palusalu 1. koht vabamaadluses ja 2. koht Kreeka-Rooma maadluses.

Height - 187cm
Weight - 94kg

PB:
Rīnnalevõtt 110kg
Kükk 150kg
Rebimine 80kg
Lõuatõmbed 26
Varbseinal jalgadetõsted 21
30m lend 3.36
Hoota kaugus 2.57

Born 1998 (age 22)
Coach Ivar Kotkas; Raivo Kiilström; Martin Plaser
Club Korrus 3/Audentes

Personal bests

Freestyle wrestling

Show
Nr of competitions 2

Greco-Roman wrestling

Show
Nr of competitions 31

Competition results

Freestyle wrestling

Show
COMPETITION RANK NR OF MATCHES LOCATION DATE
EMV KADETID 1. 3 Põltsamaa 10/05/15
Tallinn Open 1. 3 Tallinn 02/03/15

Greco-Roman wrestling

Show
COMPETITION RANK NR OF MATCHES LOCATION DATE
Nordic-championship 2. 2 Denmark 27/05/17
Tallinn Open 4. 6 Tallinn 17/03/17
EMV JUUNIORID 3. 3 Eesti 17/02/17
Kolbotn cup 1. 1 Norway, Kolbotn 13/11/15
Malercuppen 4. 3 Sweden 07/11/15
Nordic championship Cadets 4. 3 Norway 22/05/15
EMV KADETID 2. 3 Tapa 12/04/15
Tallinn Open 2. 4 Tallinn 01/03/15
EMV KADETID 3. 3 Märjamaa 01/03/14

Sponsors

Contact athlete to become a sponsor!