Manually copy the information from your profile if you need!!!

NOTICE! Sportlio will shut down March 15!!!

Erik Jagor (28)

400mh/400m 14

24 Nov. 2019

Uus ettevalmistuse aeg on juba täiega peal. Pärast meeleolukat ja lõbusat kergejõustikuliidu galat on paslik anda huvilistele väike ülevaade toimunust ja toimuvast.

Treenin endiselt Audentes ja ümber olevad inimesed on ikkagi suhteliselt samad. Suures plaanis toimuvad igapäevased trennid koos Marek Niiduga. Hetkene treeningplaan on kolme mehe koostöö. Marek Niidu lennukad mõtted, minu talupoja mõistus ning Valter Espe tagasiside nene kahe eelneva mehe mõtetele. Tahaks uskuda, et mingit visiooni juba nende aastate peale on kahe kõrva vahele tekkinud.

Ettevalmistusega alustamise oktoobri alguses, seega hetkel oleme umbes täpselt 2 kuud korralikku tööd teinud. Vahelduva eduga liigub meiega koos veel ka Rivar Tipp ning mõne aja tagant käime ka Rivarit Pärnus või Jõulumäel tagant utsitamas.

Kui tagasi vaadata eelmiste aastate plaanidele, siis koormuseid oleme isuga tõstnud ning ka üleüldist metoodikat natuke muutnud. Samu asju tehes oled sama hea kui enne olid, seega loodame siit väikest nõksu üles. Kui vaadata, eelmist aastat samal ajal, siis olin veel vigane, seega juba on edu sees. Sellest veel aasta tagasi vaadata, siis lõigu jooksmise mahte oleme kõvasti tõstnud. 2017 aastal oli see nädalas umbes 6 kilomeetrit nädalas, see aasta 9km. Jooksmist on palju, aga keha on selle hetkel väga ilusasti omaks võtnud. Suures plaanis oleme tuimalt ühe jooksu päeva juurde pannud ning näpud risti, et pöiad terved püsivad. Siia maani on kõik super korras ning tunnetan meeldivat arengut.

Uuest nädalat hakkab järgmise tsükkel ning siin tõmbame juba naelikud ka esimest korda jalga. Arvatavasti on detsember kõige raskem osa kuna läheb ka jõu näitajate parandamiseks ning mängu tulevad ka hüpped. Kogu olukorda analüüsides võib öelda, et läheme mingil määral sinilindu püüdma, aga ei näe põhjust enam lahjemalt teha. Natuke suurematele asjaarmastajatele ning analüütikutele lisan ka enda tuleva tsükli nädala plaani. Saate natuke analüüsida ja võrrelda, kuidas trennid tunduvad ja äkki on midagi huvitavat kaasa võtta või järgi proovida.

E hommik – jõutreening

E õhtu – 2x500m, tempo 1.23, paus 8min
3x300m, tempo 50s, paus 1min
2x300m, tempo 40s, paus 6min
Tossudes

T hommik – sammhüpped 8x40m
8x200m, tempo 30s, paus 2min
Tossudes

K hommik - jõutrenn
3x350m, tempo 45s, paus 10min
2x200m, tempo 28,26s, paus 3min
Naelikutes

N hommik – Kelgujooks, jõutreening

R hommik – 350m, tempo 47s, paus 6min
300m, tempo 42s, paus 5min
250m, tempo 33s, paus 4min
200m, tempo 26s, paus 3min
150m, tempo 19s, paus 2min
100m, tempo 12s, paus 6min
300m, tempo - nii kuidas torust tuleb
Naelikutes

Ühtlasi olen ka enda peas vast võtnud otsuse, et 99% tõenäosusega lõpetan ka sellisel tasemel kergejõustiku tegemise pärast suvist hooaega ära. Võib juhtuda ulmelisi asju ning huvitavaid pakkumisi, et veel jätkata, kuid siit edasi oleks taseme tõstmiseks juba profisportlaseks hakata ning seda on mul juba väga keeruline enda elu rütmi juures ellu viia. Niiet kui keegi soovib mingeid huvitavaid trenne või võistluseid koos teha, siis olen avatud igasugustele ideedele, pakkumistele ja elamustele, et see viimane aasta võimalikult meeldivaks ja meeldejäävaks teha!

Hea uudisena saan veel kindlasti lisada, et olen leidnud ka endale ühe eraisikust toetaja, kes aitab kogu seda asja finantsilise poole pealt murevabamalt ellu viia, et rahalistele numbritele nii palju mõtlema ei peaks.

Laagrite osas on plaan teha kaks laagrit. Üks märtsis arvatavasti Tenerifel ja teine aprill-mai Portugalis. Kes tahab liituda või mingit visiooni arutada, võib julgelt ühendust võtta.

Talve ja suvistest eesmärkidest. Asi suhteliselt lihtne. Plaan on igas võimalikus asjas teha isiklik rekord. Olgu selleks jõu, kiiruse, hüppe või vastupidavuse näitaja. Mis muidugi kõige tähtsam – Pariisi EM. 400 tõkkes on selleks vaja rekordit 0,3 sekundit parandada. Eraldi on veel ka eesmärk meestega 4x400m teatejooksus peale saada. Kummaski ei ole midagi ulmelist, tuleb lihtsalt terve olla.

Kõigile edukat põhja ladumist ja jaksu eesmärkide realiseerimisel! Olge mõnusad!

20 Aug. 2019

Selleks hooajaks siis jooksudega kõik, väike ülevaade, hinnang olukorrale.

EMV teine koht. Ajaks 51.24.

Enne jooksu oli kohe korralik närv ja värin sees, mis loob head eeldused heaks tulemuseks. Kui närvi ei ole, siis tihtipeale ei taha ka midagi erilist sündida. Jooksu asetus oli väga hea, kiired tagant tulevad, siis tuleb ise ka kütta. Lootsin kohe alguses lauluga minema panna, aga need kiired käigud ei tahtnud kuidagi sisse minna ning jäigi mingis mõttes sellises lonkimiseks terve tee. Sellest on väga kahju. Oli see siis närv, mis selle kiiruse ära sõi või kerge värskuse puudumine pärast Horvaatia jooksu, ei tea ole kindel. Rütmiliselt klappis jooks väga hästi. 7 tõkkeni 13 sammu ilma suuremate probleemideta ning lõpuni 14. Kuna algul ei tahtnud käigud hästi sisse minna, siis lõpus jäi jälle jõudu üle. Viimaselt tõkkelt maha tulles oli seda jõudu kohe liiga palju alles, mis valmistas kokkuvõttes pettumuse. Enda hinnangul jooksin selgelt alla enda võimete. Läksin sihtima aega 50.70 juurde, mis on kehas täitsa olemas, aga tundub, et rohkem on vaja peas asju kinnistada kui kehas. Samas on hea poodiumil olla ja terve olla.

Nüüd hiljem jooksu analüüsides ei vaata siit otseselt midagi väga ilusat vastu. Ühtegi tõkkevahet alla 4.0 ei tulnud, mis on täielik müstika. Trennis tulevad vähemalt algul need 3.80 kanti, seega esimese 3 tõkkega andsin seal juba pool sekundit ära ning ega siis midagi maagilist oodata ei olegi. Niiet tööd jooksu mõistmise ja häälestumise osas on veel kindlasti palju teha. Kui pärast jooksu panin endale hinnanguks 5-, siis nüüd paneks lihtsalt ühe ausa 4.

Hooaeg kui selline oli kokkuvõttes päris arvestatav. Hea meel selle üle, et trenn on taaskord muutunud naudinguks ning hasart ja tõmme on kehas ja peas tagasi. Viimati nautisin spordi tegemist sellisel tasemel, kui aasta oli meil 2016. Pika peale saime sellest müstilisest vigastusest ka lahti, mis mind pikalt kummitas. Hooaeg väga stabiilne, kuid ilma selle ühe ilusa maasikata. Kokku tegin 400 tõkkes 4 starti. Plaanis oli teha viis, kuid see väike spasmi häda võttis ühe jooksu ära. Oli sellest kasu või ei, ei saagi kunagi teada. Kindlasti võtan sellest spasmi kasjakist kogemuse kaasa, et järgmine aasta kogu aasta puhaste paberitega läbi tulla.

Ogre - 52.08
Tampere - 51.65
Lahti - 51.57
Tallinn - 51.24

Hea meel stabiilsuse ja selle üle, et saan tervena sügisele vastu minna.

Hooaja tipphetkeks jääb kindlasti Horvaatias 4x400m teatejooksu viimase vahetuse jooksmine. Eriti selle esimesed 200m. Sellist purakat ei ole veel jalast välja tulnud nagu seal tuli. Hooaja madalaimaks hetkeks on vast teatejooksus joostud 49 sekundine vahetus o_0.

Kogu hinnang hooajale on vast 5 väärt, EM normiga koos oleks see 5+ väärinud, see on minu isiklik hinnang kogu asjale.

Kui keegi tunneb, et tal on teadmisi mida ta minuga jagada tahab, et minust parem sportlane saaks, siis olen uutele tuultele avatud.

Tänud kõigile, kes kaasa elasid, emotsioone said, emotsioone jagasid, aitasid terve püsida, kellega koos treenisin, jooksin, kellega koos oksendasin, kellega koos surin, kellega koos sitta mängisin. Kindlasti on ilusate lugude juures alati neid, kes taustal kannatama peavad, tänan ka teid!

Olge mõnusad, musid püksi, sügisel metsas näeme ja teeme veel ühe aasta!

13 Aug. 2019

13 Aug. 2019

Väike kokkuvõte kahe viimase jooksu emotsioonidest ning mõtetest.

Pärast baltikaid on saanud teha 2 jooksu. Esimene Tamperes ning teine Horvaatias.

Tamperes 400mtj - 51.65. Tunne oli hea, rada oli hea, tuul oli hea. Külm oli. Tegin väga terava ja agressiivse soojenduse, et kõigile ikka puid ahju laduda. Sooja oli 15 kraadi. Soojakreemi unustasin hotelli, see tundus juba eos viga, kuid ei lasknud ennast sellest segada. Terve aeg soojendusel natuke kiskus, aga ega iga väikese kiskumise peale ei saa häirekella lüüa. Enne starti sai ühe korra proovida ning siis jooksin esimesse tõkkesse toorelt sisse, mis väga palju kindlust ei andnud. Anti start, panin ajama, väikeses teadmatuses. Pärast 3-t tõket hakkas tagareies mingi väga imelik pinge kogunema. Pärast 4-t käis sealt mingi plõks läbi ja järsku valu kadus. Päris jooksma ei saanudki nagu kordagi hakata, sest ei teadnud mis seal jalas toimub. Viimaselt tõkkelt maha tulles vaatasin, et olen neljas ja mingid Soome gangsterid juhivad. Panin viimasel finišisse täie rauaga ja hakkas tagant jälle räigelt kägistama see jalg. Sommid panin paaki ja teine koht. Esimest korda elus motiveeris raha jooksma, 300 euri ikkagi! Pärast jooksu kõndida ei saanud. Hiljem selgus, et tugev spasm.

Spasmi tekkest kuni uuesti naelikuteni läks 3 nädalat aega. Eesti karikal seetõttu joosta ei saanud, aga ei hullu. Tegime plaani valmistada Eestikateks. Plaan liikus õlitatult. Horvaatiasse VEM-le saamise kandsin juba eos maha. Kuid järsku hakkas juhtuma. Marek Niit tõmbas tagareie ära ning Rasmus Mägi ei tahtnud ikkagi lõpuks koondisele appi tulla. Tõtõõtõtõõõ - Erik Jagor. Nagu ikka "one man's trash is another man's treasure".

Varaždin, Horvaatia - 4x400m - 3.08.95. Nazarov, Tipp, Jagor, Jagor. Enda vahetuse aeg lennust 47.5. Elu kiireim vahetus. Mulle jäeti viimane vahetus. Mõnusalt pinged peale kohe, aga samas tõesti väga loogiline järjestus. Eelnevatel päevadel joostes ja soojendusi tehes oli tunne väga hea, seega ootasin jooksu väga. Call roomides oli juba päris hea sabin sees, aga eks seepärast me kõrgemale tasemele tahame saada, sest seal on kiirused suuremad, panused suuremad ja pinge suurem. Selle eest saab emotsiooni kuhjaga. Esimesed 3 vahetust tegid kõik enda töö väga hästi ära. 200m enne enda vahetust vaatasin, et täitsa pekkis, et ma saan pulga ikka väga ees otsas, nüüd ei tohi väristam hakata. Sain pulga kätte ja panin kohe pmst täiega ajama. Tegelikult teadsin juba enne jooksu, et minu vahetuses on minust soliidselt 2,5 sekki kiiremad vennad letis. Samas nii head enesetunnet ja tõmmet ei ole jalgades viimased 3 aastat tundnud. Tagasi hoidma ei läinud. Ladusin rõõmsalt kõik letti. 100 peal kõike super, 200 peal ei tahtnud isegi uskuda, et mängus olen. 250 peal tekkis esimene raske moment. 300 peal hakkas veits lappama juba. 350 peal võtsin vist kõige hullema haamri mida veel elus saanud olen. Läti kapten tegi minuga viimase 50m 1,2 sekundilise vahe. Päris karm. Samas tasemevahe oli konkreetne.

Väga lahe võistlus. Siia maani üks lahedamaid ja rohkem emotsioone pakkuvamaid võistlusi, kus seni käinud olen. Eks seal mingeid murekohti korralduse ja muude kohtade peal oli, kuid kokkuvõttes olen väga rahul, et seal joosta sai. Kiirust oli, pinget oli, meeskonna tunnet oli, hääl sai ära karjutud ja muidugi võita on alati hea tunne!

Järgmine start on pühapäeval ja seal nokitseme juba tõkkeid. Pärast seda on selleks aastaks kõik.

02 July 2019

Väike ülevaade olnud võistlustest, hetke konditsioonist ja tulevastest jooksudest.
Siiani olen maha saanud nelja võistluse ning 5 jooksuga.

Gustav Sule memoriaalil 400m – 49.01. Aeg suhteliselt prügi, aga kuskil tuleb see hooaja avastart ära teha. Tamme staadionil jooksmine ei ole kunagi väga oodatud tegevus olnud. Samas hooaja alguse kohta käib ka, ei ole kiiremini kunagi alustanud suvel jooksmist. Esimene osa jooksust oli nõrk ning ega seal rohkem midagi väga päästa ei olnud, peamine, et 50 sekundiga ei jooksnud.

EMV teatejooksudes. 3.19.01. Jooksin teist vahetust ning ajaks mõõdeti 49.5. Omast arust panin kõik välja, mis võtta oli ning tagasirgel puhus selline orkaan tagant, et üle joone tulles olin kindel, et elu kiireim aeg. Tuli välja, et hunnik sitta. Vahel tuleb vist sitta ka süüa.

Lahti Motonet GP 400mtj – 51.57. Esimese tõkke kohta super aeg. Ilm oli hea, tuul oli hea, rada oli hea, konkurendid olid head, aga esimese jooksu kartlikus ning teadmatus kollitab alati. Tunne oli vähe pehme, seega head kiirust sisse ei saanudki. Selline rahulik tiks läbi terve distantsi. Korraliku haamrit ei saanudki, seega see pettumus. Jooksus parandamise kohti oli palju, seega see lisas palju enesekindlust. Elu teine aeg ikkagist ning vigastuse hõngu ei olnud kuskil. Võib vist öelda, et sportlikust vihast ja üleüldisest agressiivsusest jäi puudu, et 50 sekundi sisse tulla.

Balti matš 400mtj – 52.0 ja võit. Hea ilm, hea tuul, super tunne. Selline tunne oli küll, et nüüd tuleb alla 50 sekundi see laks ära panna. Esimese otsa jooksin vast elu kiirema, aga arvasin vist, et olen parem kui reaalsus oli, tahtsin liiga lihtsalt saada. Pärast 3-t tõket ei näinud enam kedagi, harjumatu. Tavaliselt on vedurid ees kellest kinni hoida. Lootsin täitsa puusalt seda teist otsa joosta, aga optimism maksis kätte. 7 tõke jäi juba väga kaugeks ning hakkasin lendamiskursuseid seal hoogsalt jagama. Lasin kehast pinge välja ning sealt august enam naljalt välja ei tule. Jällegi jäi agressiivsusest puudu, aga panin täiega lõpuni ära ning üle pika aja oli pärast jooksu ikka väga rõve olla. Sai tühjaks joostud, see meeldis. Aeg oli sekundi jagu kehvem kui see, mida minimaalselt jooksma läksin. Standardid on tõusnud, mis on väga hea. Sellest jooksust saab kiire ja hea lõdva rütmiga esimesed 220m kaasa võtta ning mällu kinnistada.

Balti matš 4x400m – 3.12.95 ja võit. Võita on meeldiv. Enda vahetuse ajaks sain 48.0. Tõkkest oli veel jalg veits tönts ja seda esimest teravust minus ei olnud, aga jällegi ei ole nii kiiret vahetuse aega saanud, seega selle üle jällegi hea meel. Päris rahul ei saa olla, enne kui need vahetused 47 sekundi sees olema ei hakka.

Pärast baltikaid on siin ka paar mahlasemat sileda ja tõkke trenni sisse mahutatud. Tõkkes tuleb trennis 5 tõkke taha sellises tempos nagu võistlustel. Paar head 200m trenni väikse pausi pealt ka sisse mahutatud, mis annavad aimu, et kiiruslik vastupidavus peaks olema täitsa uuel tasemel. Üks eriti magus 500m trenn on ka sisse libistatud. Hea on ikka ennast täiesti hauda joosta. Kui seda ei naudi, siis pole mõtet selle 400m peale väga mõelda. Seega asjad liiguvad vast õiges suunas.

Tulevate jooksude osas. Homme Tamperes 400mtj. Rada seal kindlasti hea, suhteliselt viisakas seltskond. Ilm on veel selline kahtlane. Tunne on hea ja lähen kindlasti julgelt peale, et esimese otsa kiirust ning enesetunnet maksimaalselt kasutada. Kõige kõvem mees on rekordiga 49 poole peal, aga suuremaid alati hea kollitada.

Eestimaa suvemängudel on kerge plaan joosta 100m ja 4x100m. Suhteliselt ebatraditsionaalsed alad, minu jaoks. Teade kindlasti, individuaali veel vaatab. Kui ilm väga kusine, siis individuaalses arvestuses jalgadega riskima ei lähe. Teadet saab hea trenni ja hea seltskonna eest joosta.

21. juulil toimuvad eesti karikavõistlused ja seal kindlasti 400m. Saab korra heas konditsioonis sileda 400m ka ära proovida, et joosta nii kuidas keha kannatab ja looma sees on. Lähme lihtsalt lammutama ja ribadeks jooksma.

Selle ajani on plaanid paigas, edasi juba vaatab. Kindlasti tuleb tõsisem trenni tsükkel enne EMV teha, et keha jaksaks ratast ringi ajada. Seniks, tehke trenni ja head realiseerimist!

Load more posts

Article:

Meet sports friendly companies

These companies have joined sportlio. Want to show your company here? Click here!

Bio

Kergejõustikutreeningutega alustasin aastal 2006. Esimeseks treeneriks oli Ando Palginõmm. Pärast gümnaasiumit liikusin edasi Tallinnasse ning alates 2011 aasta sügisest toimetan Valter Espe pilgu all. Erialalt olen massöör. Peamine eesmärk on nautida protsessi ning mitte asjast lõbu välja imeda. Senine "karjäär" on olnud tõusude ja mõõnadega nagu elus ikka, kuid hetkel on spordi tegemine koos heade inimestega kindlasti üks rahuldust pakkuvamaid tegevusi.

Born 1992 (age 28)
Coach Valter Espe
Club SK Audentes

Personal bests

400m

Show
Personal best

400m hurdles

Show
Personal best

Competition results

400m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
EMV 4. 48.49 Tallinn 18/02/17
Nõmme Seeriajooks 2. 48.62 Tallinn 25/06/16
EMV 3. 49.19 Tallinn 27/02/16

400m hurdles

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
EMV 2. 50.92 Tallinn 17/07/16
Eesti Karikavõistlused 1. 52.79 Tallinn 18/06/16
EMV 1. 54.94 Rakvere 06/07/11

Sponsors

Contact athlete to become a sponsor!