May Top 10 - View most visited athletes here!

Carmen Kuusk (20)

Fencing 3

01 Aug. 2015

Suve tegemised

Pole juba kaua aega siia midagi postitanud. Nimelt peale Tartu Kevade võistlust jäin haigeks ja ei saanud peaaegult 2 kuud üldse trenni teha. Selle aja sees tekkisid mul veel ujumise lõpetamise mõtted ning erilist soovi trenni minna ei olnud.

Haiguse ajal hakkasin põhjalikumalt vaatlema oma toitumist ning otsustasin seda muuta. Nüüdseks olen uuel režiimil olnud juba päris mitu kuud ja muutused on olnud vaid positiivsed.

Juunikuus, täpsemalt selle keskpaigas toimusid Eesti Meistrivõistlused. Kuna trenni enne võistlusi jõudsin teha vaid paar nädalat, polnud mu vastupidavus parim, teadsin, et nendest võistlustest midagi head ei tule. Ujusin kolme ala (kõik rinnulid) ja tulin 50 rinnuliujumises Eesti Juunioride meistriks!!! Olin üliõnnelik, sest vorm oli halb ja veetunnetus veel halvem, aga kuidagi sai ikka see ala võidetud :D. Kusjuures ujusin isiklikule väga lähedase aja, 34,38. Minu hooaeg lõppeski EMV-dega, sest haiguse tõttu ei jõudnud normi õigeks ajaks täidetud ning minu asemel sõitis Bakuusse keegi teine.

Peale EMV-seid lubasin endale nädalakese puhkust ja hakkasin jõusaalis käima. Asi hakkas nii huvi pakkuma, et 24. juulil otsustasin osaleda Reval Cupil lamades surumises, kus tulin tihedas konkurentsis neljandaks. Oli väärt kogemus ning järgmine aasta soovin veel osaleda ;).
Juuli möödus muidu suhteliselt intensiivse treeninguga, 5 korda nädalas jõusaali, kusjuures ühe treeningu pikkus oli 3h. Lihaseid sai kasvatatud ning isegi kõhulihased hakkavad vaikselt välja ilmuma. Kui juulis oli eesmärgiks lihase kasvatamine, siis august on rasvaprotsendi vähendamise kuu. Rohkem vastupidavustreeningut, õige dieet ja kõrgem intensiivsus. Augustis on veel plaanis jalgrattaga Tallinnast maakodusse sõita (180km) ja 20-30 augustini treeninglaagrisse sõita.

Järgmise hooaja eesmärkides pole veel kindel, eks vaatab, mis edasi saab :)

04 April 2015

10. Tartu Kevad 2015

Tartu Aura ujula ei ole just mu lemmikuim ujula. 2013. aasta EMV jäin seal eelviimaseks, ma pole seal ka kunagi ühtegi medalit võitnud. Seekordset võistlust võib aga erandiks pidada. Nimelt tulin 50m rinnulis teiseks ja püstitasin isikliku rekordi!!! Nüüd lahutab mind Euroopa Juunioride Meistrivõistluste A-normist vaid pool sekundit. Sama kaugel olen ka Eesti noorte rekordist:D
Ka 200m rinnuli osutus minu jaoks edukaks. Parandasin oma aega 2 sekundi võrra.

Tartu Kevad is over and I really like the results. 50m breastroke 34.04, 200m breastroke 2.52.98.

03 April 2015

Kokkuvõte märtsist ja eesootav Tartu Kevad!!!

See on mu esimen blogipostitus, niiet olge valmis!

Märts möödus mul üsnagi väsitavalt. Pakkisime asjad ning sõitsime 13. märtsil treeninglaagrisse Slovakkiasse BUSSIGA!!! Kohutav sõit oli, detalidesse laskuda ei taha... Igatahes möödus 1. nädal Slovakkias väga raskelt. Ujusime päevas umbes 12 km ja pidin endast 4-5 aastat vanematega ühes tempos püsima. Kõige hullem oli see, et tundsin end rinnuli ujudes nagu jahukott- vajusin kogu aeg sügavale vee alla :/. Teisel nädalal läks kõik natuke lihtsamaks, läksin suuremate grupis üle väiksemate gruppi. Siis ujusme päevas vaid 6-8 km, mis on palju vähem. Siiski, siiski, kandis selline treening vilja- laagri lõpus toimunud võistlustel püstitasin kõikidel aladel isiklikud rekordid!!!
Laagrit võib kokkuvõttes edukaks pidada, sest rinnuliujumise veetunne tuli tagasi ja ajad kah paranesid.

Homme, 4. aprillil sõidan Tartusse võistlema. Hetkel parimaid aegasid ei looda, sest trennid on olnud rasked ja puhkeruumi pole jäetud. Tehnika ja veetunne on enam-vähem, ikka on midagi, mille kallal võib nuriseda. Närvi õnneks pole sees, sest pole ju erti midagi mille pärast muretseda XD

Hi!

In March I went to a training camp, which took place in Slovakia. I didnt really like that country, but the camp was awesome. Next year again!!!
So tomorrow I will compete in Tartu Kevad. In the past years I have done quite bad in those competitions, but I hope that this year will be my lucky year:D I will swim 50m & 200m breastroke. I like 50 breasrtoke but 200 is just horrible. If I could I would never swim it again. I hate swimming long distances!!!
I think it's all for this time. I'm sorry, my English is very bad, but I'll keep practising;))

Article:

Meet sports friendly companies

These companies have joined sportlio. Want to show your company here? Click here!

Bio

Hei!

Olen Carmen ja tegelen ujumisega. Kuulun Eesti juunioride koondisesse (vähemalt ujumisliidu leheküljel on nii kirjas), olen 2-kordne Eesti noorte meister rinnuliujumises ja 1-kordne Eesti juunioride meister.

Alustasin ujumisega 6-aastaselt ning treenisin kuni 2014. aasta kevadeni ujumisklubis Briis. Siis otsustasin klubi vahetada ning läksin Garanti üle. Samal suvel parandasin mitme sekundi võrra oma aegasid ja täitsin Euroopa Juunioride Meistrivõistluste B-normi. Kõik see tuli mulle suure üllatusena, sest olin enne päris keskpärane ujuja, ei osanud sellistest tulemustest unistadagi ;)))).

Lõpetasin 2015.a detsembris ujumise, sest tervis ei lubanud enam sellega tegeleda. Alates jaanuarist 2016 tegelen hoopis vehklemisega ja pean ütlema, et VÄGA lahe on.

Hi!
I'm a swimmer from Estonia. 2× Estonian youth champion in breaststroke, 2× Estonian junior champion in breaststroke. In December 2015 I finished swimming and in January 2016 I took up fencing. It's an incredible sport and I like it even more than swimming.

Born 2000 (age 20)
Club Tallinn Mõõk

Personal bests

100m breaststroke (LC)

Show
Personal best

200m breaststroke (LC)

Show
Personal best

50m breaststroke (LC)

Show
Personal best

Competition results

100m breaststroke (LC)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Cup 2015 2. 01:18.98 Banska Bystrica 29/03/15
Eesti MV U16 1. 01:19.17 Tallinn 26/06/14
01:23.46 
Reykjavik 14/07/13

200m breaststroke (LC)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
10. Tartu Kevad 5. 02:52.89 Tartu 04/04/15

50m breaststroke (LC)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
10. Tartu Kevad 2. 34.04 Tartu 04/04/15
Cup 2015 8. 34.43 Banska Bystrica 28/03/15
Eesti MV 34.44 Tallinn 25/06/14
Eesti Karikavõistlused 38.00 Tallinn 23/02/13
Contact athlete to become a sponsor!