Manually copy the information from your profile if you need!!!

NOTICE! Sportlio will shut down March 15!!!

Anette Hallik (20)

TRIATHLON 18

27 Dec. 2018

No „New year/New me“ here. Same before 11:59PM and still same 12:01AM 2019.

Aasta sportlikum pool sai lõpetatud eestikate neljanda kohaga ja meeldejääva Vana-aasta teatemaratoniga. Vana-aasta teatemaratonil 21CC TR1HARDS Neidudega saavutasime naistes teise koha. Pikemalt saad võistlustest lugeda meie tiimi Facebooki leheküljelt https://www.facebook.com/TR1HARDS/ . Eestikatest nii palju, et hea oli ujujatega uuesti võistelda ning üle pika aja oli tore näha ujujatest tuttavaid. Paar nädalat enne võistlust arutasime treeneriga, et kõik liigsed pinged ja kohustused on enne võistluseid no-go. Kaks päeva enne starti läksin isegi koju, et rahulikult puhata ja võistlusteks valmistuda. Võistluspäev: võistluspinge - niii kaiff (minu puhul muidugi ainult siis, kui tunnen end füüsiliselt puhanuna). 800m – 9:34,56 aeg on ka täitsa OK ja nagu treener ütles: „Siit on hea edasi minna.“
Lisaks võistlemisele, sai eelmise aasta ujumishooaeg lõpetatud piduliku autasustamisega. Minu jaoks oli see siis viimane hooaja lõpetamine Audentese Spordiklubiga. Ning lõpuks kauaoodatud jõulupidustused. Ma ei mäleta, millal mul viimati nii toredad jõulupühad olid. Kindlasti oli see tingitud sellest, et nägin üle pika aja vanemaid õdesid ja kaksikvenda. Kõigil meil on juba nii erinev elustiil, kokku saame väga harva. Nüüd vist hakkangi rohkem väärtustama nendega koosolemise aega.
Palju on eelnevast aastast kaasa võtta ja palju on jätta eelmisesse aastasse. Suuri lubadusi uueks aastaks ei ole, pigem - not hoping, not wishing just making happen.

Head vana-aasta lõppu ja olge tublid
Teie Anette

01 Dec. 2018

Esimene advent ehk märkamatult on kätte jõudnud detsember...

Laupäeviti heliseb äratuskell tavaliselt 06.15, et alustada nädalavahetust ujumistreeninguga Sõles. Täna tegin aga silmad lahti 05.55 ning hakkasin tasandiliste kujundite valemeid kordama.
Kooliaasta algus on läinud VÄGA kiirelt. Sellest tingituna ka siis postitus alles nüüd, pärast 4-kuulist pausi. Meeldetuletuseks: esimest aastat õpin Audentese Spordigümnaasiumis triatleedina ja nüüdsest on mu eriala treener Marko Albert ja jooksutreener Liina Tšernov. Kuna alustasin Markoga koostööd juba varem, olen temaga(aga mitte tema toredate treeningüllatustega) juba „harjunud“ ning kooliaegsed treeningud on sujunud kenasti. Lisaks abituriendi kooli-ja treeningkoormusele lisandus kolmaski „kohustus-soov“ - otsustasime piiluda Ameerika suunas. Siit selgub ka, miks ma laupäeva hommikul kell 06.00 kordasin ingliskeelset grammatikat ja silindri (täis)pindala valemit (by the way see on A=2πr2+2πrh=2πr(r+h)...)
Alustades enda tutvustava videoga, sportlasCV-dega, esseedega ja lõpetades nelja poole tunnise TOEFL testiga (Test of English as a Foreign language) ning 4-tunnise SAT’iga (Scholastic Aptitude Test) - kogu ookeani taha mineku protsess nõuab kannatlikkust ja kohusetundlikkust. Testidest nii palju, et kuna TOEFL on rahvusvaheliselt tunnustatud test, saab sellega asendada 12.klassi ingliskeelset riigieksamit (punktisumma peab olema vähemalt 57). Eelnimetatud test läks mul oodatust paremini, 80punktiga jään väga rahule. Võrdluseks oskan tuua nii palju, et bakalaureusetaseme keskmine on umbes 79 punkti, magistritasemel 100. Täna, 1.detsembril, tegin aga SAT’i testi, mis testib teadmisi inglise keele grammatikas, matemaatikas ja funktsionaalses lugemises.
Treeningute poole pealt, nagu ikka, on ka hooaja baasladumine raske. Olemise teevad veel raskemaks ja ebamugavamaks treeningvõistlused, kus pead ka väsinuna suutma endast anda 101%. Ilmade jahenedes hakkas tervis ka natuke streikima ning treener võttis treeningkoormuseid vähemaks. AGA, nüüdseks on Ameerikasse minekuks vajalikud testid tehtud (enam ei pea koolis käima 1000lk piibliga-SAT'iks valmistumise raamatuga) ning treeningute seisukohalt hakkab iga raske treening kehale ka juba kergemaks muutuma. Muidugi kõigele sellele lisaks tundsin kohustust ka hakata tegema juhilube. Tihtipeale tundsin ma end päeva lõpuks nagu litsutud pannkook. Kui ma harva õhtul sõidutundi jõudsin, pidi õpetaja mulle päris mitu korda meelde tuletama, et tuled võiks ka ikka enne sõidu alustamist põlema panna. Kui arvesse mitte võtta 6!? korda proovieksami läbikukkumist, siis tegelikult sõidan ilusti ning uudistes minust sellel teemal kirjutatud pole. Juhilubadega ma küll väga kaugele jõudnud pole, aga tähtajalised asjad on tehtud. Ehk väike paus ja varsti võtan end kätte ja üks blondiin on liikluses juures.
SAT’i testi tulemused tulevad alles 14.detsembril, ehk küpsemist on veel küllaga. Kui aga lugeja mõtleb Ameerikasse minekust, siis soovitan alustada võimalikult varakult. Jah, see on raske (kes siis suvel tahab endale lisakohustusi võtta), aga juba siis võiks hakata suhtlema ülikoolidega ja alustada testideks õppimist (mille mina ilmselgelt jätsin liiga hilja peale). Muidugi võid ka veel varem „portseduuridega“ alustada – sellega kindlustad endale suuremahulisemad stipendiumid. Scholarshipidele kandideerimiseks peavad muidugi olema ka vastavad sporditulemused ja HEA või VÄGA HEA akadeemiline tase.
Kui ma nüüd rahulikult mõtlen, siis sellel aastal on isegi triatleedina koolipäeviti 05.55 kergem ärgata kui eelmistel aastatel ujujana kell 07.00. Ju siis ma teen lõpuks seda, mis mulle päriselt meeldib...
Kõigele sellele lisaks, kui Sa veel ei teadnud, siis meie tiim TR1HARDS tegutseb nüüd ka Facebook'is https://www.facebook.com/TR1HARDS/ ja Instagram'is https://www.instagram.com/tr1hards/?hl= .
„Whenever you feel bad, just remember that Coca-Cola sold only 25 bottles the first year.“ Ehk kõik sõltub sellest, kuidas sa erinevatele situatsioonidele reageerid ja nendega toime tuled.

Varsti on jõulud ja piparkoogikohupiim on juba ammu müügil!

Kirjutamiseni
Anette

13 Aug. 2018

„Tibusid loeme augustis...“
Selle lause ütles mulle treener enne triatlonihooaja algust. Suve alguses jonnisin, et võrreldes teiste triatleetidega ei ole mul nii pikaajalist ettevalmistust ja ma ei tea kui valmis ma üldse tulevaseks hooajaks olen... võrreldes teistega... Olin ju veel eelmistel kuudel Audenteses ujumisosakonnas ja sellest tulenevalt oli minu aasta eesmärgiks ujumise eesti meistrivõistlusted.
Peale euroopakaid ei olnud ma just eriti vaimustuses edasisest võistlemisest. Käes oli aga juba 12.august ja võistluspäev.
„Marko, ma olen tegelikult päääris närvis.“ „Siis on ju kõik õigesti.“ Juba treeneri vastus võttis pinget vähemaks. Hakkasin mõtteid võistlusele koondama. Stardieelne tegevus pontoonil: vaatan esimese poi peale, panen suuna mõttes paika. *Okei see pontoon on ikka päris kõrge* Jah, selline mõte käis ka peast läbi, kui alla kiikasin. Umbes minut enne starti hingasin sügavalt sisse-välja ja olin stardiks valmis. Stardikiirendus on mul iga võistlusega aina paremaks läinud. Suudan end kiiremini käima saada, et võimalikult vähem „pakki“ jääda. Rattarajal hakkas tugevalt sadama, vihmapiisad tegid isegi natuke haiget. Külm ilm ja vihm andsid tunda ka koheselt jooksu alguses- varbaid ei tundnud ja sääred olid kohe kohe krampi minemas. Samas tundsin, et üleminek jooksule on täitsa okei ja üritasin sagedusega end tööle saada. 3 jooksuringi. Esimese ringi lõpus tuhises minust rootslanna mööda. Korraks mõtlesin, kas lähen temaga kaasa või jooksen oma tempos edasi. Ma kartsin, et kui kiirenduse teen, hakkab mul kohe pistma. Hakkaski. Aga kergem on kellegi kiirema tempos joosta. Teadsin, et kui üksi jään, võin mugavustsooni langeda. Lõpuks harjusin tema tempoga ja hakkasime kordamööda rootslannaga vahetusi tegema, et tempot hoida ja eesolevaid tüdrukuid püüdma hakata. Üks võistluste raskemaid hetki oli viimasel ringil, kui rootslanna otsustas järgmise käigu panna. Jäin maha. Umbes 500m lõpuni ütles aga Marko, et nüüd tuleb viimane käik sisse panna. Ma endamisi mõtlesin, et misasja. Juba. No way. Vara veel, ma ei kesta ära. Ta vist aimas, et sellised mõtted mul mõttes mõlguvad. Sellepärast järgnevalt kuulsin sõna *NÜÜD* ning siis juba võtad automaatselt jalad kõhu alt välja. Jõudsin rootslannale järgi ja lõpuheitluses jäin mina peale.
13nes Euroopa juunioride karikaetapil Riias. Mul on hea meel, et suve viimane(?) võistlus sai selliselt lõpetatud.
Tulemused: https://www.triathlon.org/results/result/2018_riga_etu_triathlon_junior_european_cup/321928

Nüüd on siis see aeg, kui saan oma reisukohvri kodus lahti pakkida. Kooli alguseni on veel aega, ehk nüüd saan pikemalt kodus olla. Saan natuke pingevabamalt treeningutega jätkata , sest tähtsamad võistlused on nüüd tehtud.
Pildid: LTF Triatlons

Pikk postitus. Ju siis oli millest rääkida... Järgmine tuleb lühem, luban...

Kirjutamiseni
Teie Anette

01 Aug. 2018

28.07.2018 update:
Narva. Juunioride ja noorte eesti meistrivõistlused triatlonis.
Kui ma võistluskeskusesse saabusin, üritasin eirata küngast mis mind pingsalt jõllitas. Eiramisest seekord ei piisanud. Ikka pidin 4x sealt end üles vedama. Ma näen unes ka juba neid tõuse. Kokkuvõttes võin öelda, et eestikatel oli palju parem tunne kui euroopakatel. Jõudu ja jaksu oli rohkem, eriti rattadistantsil. Eks tõusudega harjumine võtabki aega. Sellise kuumusega oli ujuda ja ratast sõita täitsa OK. Rattas tarbisin vett pigem vähem, valasin enamjaolt peale jahutuseks. Jooks oli aga juba raskem... nagu alati. Tavaliselt ma ei ela teistel seljas, aga jooksudistanstil ei tahtnud Maiut (Merili-Mai Kivimets) kuidagi eest ära lasta. Ma ei tahtnud maha jääda. Aga jäin. Esimesel tõusul lasin umbes 20m vahe sisse. Sel hetkel mulle tundus küll, et võistlemine ongi "läbi". Tuletasin meelde Austraalia praeguse aja edukama triatleedi Jake Birtwhistle’i sõnu: „It isn’t over until we cross that line.“ Ja sabas ma tal uuesti olingi... Suuresti mõjutasid pealvaatajad mu motivatsooni kannatada ja vahe tagasi kinni joosta. Mulle tundus, et vahe tagasi tõmbamine oli kohati neile isegi tähtsam kui mulle. Lõpuspurti tehes mõistsin, et minu viimane käik läks eelnevalt võitja kinnipüüdmisele. Jah, ma alustasin küll finišiheitlust. Aga juba mõned meetrid hiljem sain juba aru, et seda linti ma täna ei tõsta. Pelgalt kiirenduse „alustamine“ tõmbas korralikult lukku ja viimased meetrid ületasin juba kõndides.
Mis muud. Võistlusega sain juurde enesekindlust, mis euroopakatelt vajaka jäi. Like they say, will continue to keep pounding the rock.
Peale Narvat sain paar päeva kodus olla. Nüüd omadega juba Tallinnas. Teeks äkki vahelduseks nüüd ühe Ironmani? Saab treeneriga joonele panna... Ok, piirdun seekord ainult ujumisega. 04.08-05.08.18 toimub Tallinnas rahvusvaheline võistlus, mida lihtsalt peab oma silmaga nägema. Minu start laupäeval kell 07.00. Be there or be there!

Kirjutamiseni
Anette

23 July 2018

What to do with a disappointment?
1. Recognize it.
2. Admit it.
3. Learn from it.
4. Forget it.
Euroopa meistrivõistlused. Oli ikka üks suur disappointment küll...
Ma ei mäleta, millal ma viimati peale võistlusi nii palju nutsin. Tegelikult suutsin end päris hästi vaos hoida, seni, kuni treener mu peale võistlust kinni püüdis. Arvatavasti sai Marko mu aasta pisaratelaadungi.
Peale individuaalvõistlust ütlesin treenerile, et ma ei taha teatevõistlusest osa võtta. Miks ma pean, kui ma niikuinii olen poole kehvem kui teised? - Ta tahtis, et ma end kokku võtaks. Self-pity is a choice. Kergem ongi end haletseda kui hakata mõtlema ja tegutsema.
Tegelikult on euroopa meistrivõistlused nagu iga teinegi võistlus, kus annad endast parima. Ma andsin endast parima. Ilmselgelt sellest ei piisanud. Las olgu, hetkeseis on selline.
Sellised olukorrad panevad pikalt mõtlema, miks ma seda teen? Ning just sellistel hetkedel mängivad suurt rolli lähedased, sõbrad, treener. Mul on nendega vedanud.

Esmaspäev- algas töönädal nagu igal teiselgi tööinimesel, meie töökollektiiv kohtus kell 8.00 bassu ääres #TR1HARDS.
Meeste arvestuses krooniti euroopa meistriks slovakk Richard Varga. Endine ujuja, kes kirjutas oma viimases Instagrami postituses: “It took me 10 years to do this ...” Ehk kiiret vist ei ole.
Pildid: ETU European Triathlon Union, emps, Kevin
Aitäh kõigile kaasaelajatele, Tartus ja live’i vahendusel!❤️
Juba järgmine nädal ootavad ees eesti meistrivõistlused. Polegi kunagi Narvas käinud...

Kirjutamiseni
Teie Anette

Load more posts

Article:

Meet sports friendly companies

These companies have joined sportlio. Want to show your company here? Click here!

Bio

Hakkasin tegelema ujumisega 2007. aastal. Aastal 2011 võistlesin oma esimesel triatlonil. Peale ujumiskarjääri lõppu, hakkasin triatloniga tõsisemalt tegelema 2017. aastal, Marko Alberti juhendamisel. Tippsportlasena tahan end realiseerida just triatlonimaailmas.

Born 2000 (age 20)
Coach Marko Albert
Club Vinni VAK

Personal bests

100m breaststroke (SC)

Show
Personal best

100m freestyle (LC)

Show
Personal best

100m freestyle (SC)

Show
Personal best

1500m freestyle (SC)

Show
Personal best

200m breaststroke (LC)

Show
Personal best

200m breaststroke (SC)

Show
Personal best

200m freestyle (SC)

Show
Personal best

200m individual medley (SC)

Show
Personal best

400m freestyle (SC)

Show
Personal best

50m freestyle (SC)

Show
Personal best

Competition results

100m breaststroke (SC)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Aura Open Cup 00.00 Tartu, Estonia 29/11/15

100m freestyle (LC)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Tartu Kevad 01:02.37 Tartu 12/04/14
Eesti U14 MV 2. 01:03.50 Tartu 26/06/13

100m freestyle (SC)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Kalev Open 0. 01:00.58 Tallinn, Estonia 12/11/15

1500m freestyle (SC)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Paide pikamaaujumine 18:07.35 Paide, Estonia 18/02/17

200m breaststroke (LC)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Balti noorte MV 2. 02:50.06 Riia 07/03/14
Eesti noorte MV 3. 02:56.65 Tartu 27/06/13
03:09.28 Tartu 26/06/12

200m breaststroke (SC)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Aura Open Cup 02:43.83 Tartu, Estonia 28/11/15

200m freestyle (SC)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Kalev Open 02:11.10 Tallinn, Estonia 13/11/15
Kalev Open 02:11.10 Tallinn, Estonia 13/11/15

200m individual medley (SC)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Kalev Open 02:28.39 Tallinn, Estonia 13/11/15

400m freestyle (SC)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Kalev Open 04:35.13 Tallinn, Estonia 13/11/15
Kalev Open 04:35.13 Tallinn, Estonia 13/11/15

50m freestyle (SC)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Aura Open Cup 28.50 Tartu, Estonia 29/11/15
Contact athlete to become a sponsor!