TLÜ/KALEV (15)

Basketball Club

7 FANS
21 Apr 2017

Tänasega lõppes Tallinna Ülikool/Kalevi hooaeg. Pidime veerandfinaali kolmandas mängus alla vanduma Tartu Ülikooli meeskonnale 56-74.
Ka täna pakkusime Tartule esimesel poolajal korraliku lahingu, aga põhiturniiri teise koha saavutanud meeskond pani tugevuse maksma.
Meeskonna kapten Reimo Tamm viskas parimana 10 punkti, Kaido Saks, Martin Jurtom ja Djordje Dzeletovic lisasid 8 punkti. Tartu ridades tegid enim skoori nende leegionärid Maks Adam Konate 20 ja Mandell Thomas 18 punktiga.
Kokkuvõtteks võib öelda, et väga keeruliselt alanud hooajast võeti nii palju kui suudeti ja hooaja teises pooles näidati juba korralikku korvpalli ning saadi nii mõnigi raske võit. Kahjuks ebaõnnestunud hooaja algus jättis oma jälje ja oma täit potentsiaali meeskond näidata ei jõudnudki.
Ometigi näitas Kalev ka Tartu vastu toimunud seerias, et meeskond on hooaja jooksul arenenud ja suure sammu edasi teinud ja põhihooajal saadud suurtest kaotusest on üle saadud. Poole hooaja pealt pärast Raido Roosi peatreeneriks tõusmist toodi meeskonda mitmeid noormängijaid, kes said olulist kogemust ja loodetavasti suudavad järgmisel hooajal juba suuremat rolli täita.
Meeskond soovib omalt poolt tänada toetajaid, sponsoreid, fänne, meie imelisi TLÜ Tantsutüdrukud ja kõiki, kes meie tegemistele kaasa on elanud.
Järgmise hooajani! Edasi TLÜ/Kalev!

16 Apr 2017

Kuigi mängu alustasime väga hästi, pidime täna tunnistama BC Tartu paremust 68-94.
Esimesel poolajal suutsime isegi 14 punktiga kohtumist juhtima minna ja pärast esimest veerandit oli eduseis 11 punkti. Teisel veerandil aga hoog rauges ja Tartu suutis vahe tagasi mängida. Poolajaks 6-punktiline kaotusseis meie poolt vaadatuna. Teisel poolajal aga Kalevi visked enam sama hästi ei tabanud ja kolmanda veerandi lõpuks oli mängu saatus sisuliselt juba selge. Kohtumise lõpus said mänguaega ka meie noormängijaid ja Tartu igavesed noormängijad Meister ja Vene.
Kristo Saage viskas meie parimana 15 punkti, Djordje Dzeletovic, Reimo Tamm ja Martin Jurtom lisasid igaüks 11 punkti.
Tartu suurim korvikütt oli Venky Jois 18 punktiga, Mandell Thomas panustas võitu 17 punkti.
Järgmisel neljapäeval toimub Tartus veerandfinaalseeriamäng, mis kaotuse korral jääks selle hooaja viimaseks mänguks.

13 Apr 2017

VALUS! Play-offi esimeses mängus kaotasime 4 punktiga BC Tartule 76-72.
Paljudele üllatuseks suutsime just meie pea tervet kohtumist Tartu vastu kontrollida. Mängu lõpp kujunes väga rabedaks ja võimalus mäng enda kasuks keerata oli mõlemal meeskonnal. Lõpus võttis Balti Liiga pronksivõistkond siiski võidu. Kahju!
Meie rongi vedasid Djordje Dzeletovic 24 (+ 10 lauda ja 5 söötu) ja Kristo Saage 20 punktiga. Tartu suurim skoorija oli Max Konate 20 punktiga.
Kordusmäng laupäeval Audentese Spordihallis.

07 Apr 2017

Põhihooajale panime võiduka punkti ja võõrsil alistasime TTÜ seisuga 80-73.
Mängu alustasime 7-0 ja nii suur vahe püsiski mängu lõpuni, vahepeal ühele ja teisele poole kõikudes.
Djordje Dzeletovic tõi meeskonna parimana 20 punkti ja 7 lauapalli. Reimo Tamm lisas 17 punkti ja 4 resultatiivset söötu. Kristo Saage ja Mihkel Kurg viskasid kumbki 13 punkti.
TTÜ eest viskas Joonas Järveläinen 18 punkti.
Meeskonna tavapärase liidri Sten Olmre saldosse jäi esimese poolajaga 2 punkti ja 3 pallikaotust ja kalevlased suutsid mehel tuju nii ära võtta, et teiseks poolajaks teda enam platsile ei lastudki.
Kuigi tänane mäng enam tabeliseisu kummagi meeskonna jaoks ei mõjutanud, siis võit on võit ja playoffile on võidu pealt kindlasti parem vastu minna. Järgmisel kolmapäeval Tartus algabki veerandfinaalseeria Tartu Ülikooli meeskonna vastu.

28 Mar 2017

Meeskond saavutas kodusaalis olulise ja põhimõttelise võidu rivaal Rapla üle numbritega 76-72!
Nagu peatreener Raido Roos pärast viimast paari valusat kaotust on öelnud: kui meeskond mängib oma mängu ja peab kokkulepitud asjadest väljakul kinni, võime me kõigiga mängida. Korralikud 21 resultatiivset söötu, vaid 10 pallikaotust ja meeskondlik mäng nii rünnakul kui kaitses tõigi edu.
Pidurdamatusse hoogu on tagasi saanud vigastusest taastunud Djordje Dzeletovic, kes meeskonna parimana viskas 28 punkti. Olulisel hetkel kolmeseid tabanud ja võimsa pealtpanekuga korvi ragistanud Kaido Saks lisas 16 punkti ja Kristo Saage 10 punkti.
Raplal viskasid 18 punkti nii Rasham Suarez kui 4/4 kolmeseid tabanud Martin Paasoja, kes kinkis meile ka 6 pallikaotust.
Põhihooaja viimane kohtumine leiab aset järgmisel neljapäeval, kus TTÜ Spordihoones peetakse ülikooliderbi TTÜ ja TLÜ vahel. Võidu korral on TLÜ/Kalevil reaalne šanss tõusta põhihooajal kuuendaks ehk minna play-offis kokku vana sõbra AVIS Raplaga, keda sel hooajal kaks korda, nii kodus kui võõrsil, juba hammustanud oleme.

Article:

TLÜ/Kalev sai üliolulise võidu Rapla üle
25 Mar 2017

Tartu vastu me täna ei saanud ja pidime 67-97 kaotuse vastu võtma.
Esimesel poolajal tekkis kohtumises omanäoline paus, kui korvikonstruktsiooni küljest tuli lahti kett, mida kohalik areenimeister komissaari abiga parandama asus. Pärast pea 10-minutilist seisakut sai kohtumine ikkagi jätkuda.
Vigastusest naasnud Djordje Dzeletovic tõi 14 punkti, 12 punkti lisas Mihkel Kurg ja 11 punktini jõudsid Reimo Tamm ja Kristo Saage. Tartu suurimad skooritegijad olid Janari Jõesaar ja Dominykas Milka 23 ja 20 punktiga.
Järgmisel teisipäeval saame kodusaalis madistada AVIS Raplaga.

Article:

Rabe mäng Tartu Ülikooli vastu
21 Mar 2017

Kui pall korvi ei kuku, on mänge keeruline võita. Valgale jäime olulises kohtumises alla 59-84. Visketabavus oli vaid 32%, sealjuures kolmepunktivisked 29st 5.
Meeskonda hoidsid mängus Reimo Tamm 21 ja Martin Jurtom 13 punktiga. Jätkuvalt on vigastatud Djordje Dzeletovic, kelle kohta pidid korvi all täitma Stefan Knezevic ja Janis Vahter.
42% kaugvisete tabavust näidanud Valga/Valka Maks&Moorits resultatiivseimad olid Ivars Žvigurs 17, Kristaps Kanbergs 16 ja Renato Lindmets 15 punktiga.
Selle kaotusega loovutasime ühtlasi hetkseisuga kuuenda koha turniiritabelis Valgale ja kõrgemale kerkimiseks peame kõvasti vaeva nägema. Aga miski pole veel kadunud ja meeskond vajab järgmistes mängudes veelgi suuremat tuge!
Järgmine kohtumine juba sel laupäeval!
NB! mänguaeg muutunud: Kohtumine BC Tartuga toimub laupäeval kell 19.00!

Article:

Kurb kaotus Valgale
18 Mar 2017

Nii see mäng lõppema ei pidanud. Siim-Markus Posti kolmepunktivise tõi Tarvale 87-86 võidu.
Reimo Tamm tõi meie parimana 21 punkti. 13st kaugviskest vaid 3 tabanud Kristo Saage lisas 14 punkti.

Article:

Märtsihullus: Rakvere Tarvas tegi seda jälle! Võit lõpusekundite viskest
10 Mar 2017

Pärnust sõidame tagasi võiduga! Lõppseis 84-75 meie kasuks.
Soojendust tehes sai vigastada Djordje Dzeletovic ja see tegi kogu meeskonna murelikuks, aga ülejäänud mehed said aru, et tema koht on vaja ära täita ja endast veel rohkem anda. Enda võimaluse kasutas edukalt ära Stefan Knezevic, kes tegi ühe enda parima esituse meie ridades. Saldosse jäi 17 punkti ja 9 lauapalli. Suurt skoori tegid ka Janis Vahter ja Reimo Tamm, vastavalt 23 ja 22 punkti.
Pärnu Sadamal proovis mängu enda peale võtta Saimon Sutt, kelle 19 punktist jäi ikkagi väheks. Domagoj Bubalo lisas 18 punkti.

Article:

TLÜ/Kalev võttis võõrsil Pärnu üle magusa võidu
05 Mar 2017

Laupäevaõhtuses võitluses jäime napilt alla TTÜle seisuga 85-92.
Esimene poolaeg mängisid mõlemad meeskonnad väga lahtist korvpalli ja skoor kasvas väga kiiresti. Poolajaks oli seis 43-56 külaliste kasuks.
Kolmas veerand kuulus täielikult aga Kalevile ja TTÜd suudeti kuni viimase sekundini hoida 6 punkti peal, kuni Kiur Akenpärg lõpusekundil veel kolmese tabas. Ise viskasid kalevlased 21 punkti.
Mängu lõppvaatus kujunes aga tõeliseks thrilleriks, kus loobiti igast asendist eksimatult kolmeseid. Kui eelmine kord kui ülikoolimeeskonnad Audentese saalis omavahel kohtusid, viskas Sten Olmre otsustava kahepuntiviske, mis TTÜle võidu tõi, siis seekord tabas ta minut enne mängu lõppu üheksalt meetrilt kolmese ja viis TTÜ kuuega ette. Edasi hakkas mängu päästmine, aga see kahjuks ei õnnestunud.
Meie parimatena tõid Kristo Saage 21, Reimo Tamm 18, Martin Jurtom 14 ja Djordje Dzeletovic 12 punkti.
TTÜ kangelane Olmre viskas 26 punkti ja Kiur Akenpärg lisas 20.

Bio

2002. aasta suvel moodustati Pirita Palliklubi ning esmakordselt osalesime Eesti Korvpalli Meistriliigas hooajal 2002/2003. Meeskonna ristiisaks oli toona Alar Tamkivi, kes oli Pirita Palliklubi üheks asutajaks.
Alates esimesest hooajast on peatreeneri ülesandeid täitnud Kalle Klandorf. Suurte kogemustega treener on alates 1976. aastast istunud erinevate meeskondade treeneripinkidel. Erinevatel aastatel koos August Soku, Heino Lille, Jaak Lipso, Märt Kermoni, Heino Krevaldi, Jaak Salumetsa, Heino Endeni, Johann Lõssovi, Jaroslav Dudkini ja Tiit Sokuga. Ta on juhendanud erinevaid meeskondi, mis on mänginud nii kuni 20 aastaste Euroopa Meistrivõistlustel, NSVL meistrivõistlustel, Eesti Meistrivõistlustel, Eurosarjas, NEBL, BBL ja Eesti Meistriliigas.

2008. aaastal asus Pirita Palliklubi võistlema Tallinna Kalev nime all.