Risto Lillemets (20)

Decathlon/Heptathlon

2 FANS
17 Aug 2017

Veidi enam kui kuu aega tagasi asusin stardipakkudele oma elu esimestel tiitlivõistlustel. Mõni hetk hiljem sai selgeks, et see mitmevõistlus piirdub vaid 100m jooksuga. 21. juunil vigastasin trennis kaugushüppe äratõukel oma vasaku reie kakspealihast ja selle kinnituskohta, kuid kõik lootused taastumiseks püsisid, sest sarnaselt vigastasin 2 nädalat enne mu eelmist kümnevõistlust oma teist tagakülge, kuid see sai terveks ja tegin (seni) oma elu parima mitmevõistluse (lisaks esimene meeste vahenditega). Niiet kui mul juhtus see sama õnnetus 3 nädalat enne EMi, ei olnud ma väga muserdatud (tegelikult ikka olin), sest ma teadsin, et taastusaega on nädal rohkem (kuigi ettevalmistust eriti teha ei saa).
Poolas, Bydgoszczis (U23 EMil) kohapeal sai enne võistlust teha 2 trenni, kus kõik märgid näitasid, et ma saan korraliku võistluse teha. Starti läksin enesekindlalt, kuid poole maa peal tundsin kasvavat valu vasakus tagaküljes. Võibolla sai määravaks faktoriks call-room - pikk ooteaeg soojenduse ning stardi vahel. Kuigi ma andsin endast parima, et jalad oleks soojad ja stardivalmis, siis tundub, et sellest jäi kahjuks väheks. Jooksust endast võib niipalju rääkida, et kuigi stardiga jäi treener rahule, siis juba lõpupoole ma tundsin suurt valu ning üle joone astudes oli asi üsna hull (uuesti katki õnneks ei teinud midagi, kuid võistlust lõpuni ei oleks teha saanud). Kahju on sellest, et selle hooaja super vorm jäi realiseerimata. Arvestades seda, et ma ei ole terve välishooaeg muud peale ketta ja kuuli väga teinudki, võib ainsa lõpetatud mitmekaga väga rahule jääda (7489p).
Mul on möödunud hooajast meeletult palju oma vigadest/vigastustest õppida (esimesel odatrennil ikka ei maksa "lammutama" hakata jne) ning loodetavasti suudan neid samu (ja uusi) vigastusi edaspidi vältida. Samuti olen enda kohta palju uut teada saanud, tean milleks ma olen võimeline. Niiet treenides targemalt ja pöörates veel enam tähelepanu taastumisele ja lõõgastumisele ootan huviga uut hooaega ja uusi rekordeid. ;)

22 Feb 2017

2017 aasta sisehooaeg on ametlikult lõppenud, niiet oleks paras aeg teha väike kokkuvõte möödunud kuust. Kokku oli mul 4 võistlust, neljal järjestikkusel nädalavahetusel. Nö katsevõistlusena tegin kaasa Eesti talvistel karikavõistlustel, tulemusteks 8.63 60m tõkkejooksus, 1.96 kõrguses ning tagasihoidlik 11.90 kuulis. Järgmisena tuli hooaja tähtsaim võistlus, Rahvusvaheline mitmevõistlus, koos Eesti täiskasvanute ja U23 meistrivõistluste arvestusega. Esimene võistlus meeste vahenditega ning resultaadiks tubli 5506 punkti. Muideks, teisel päeval kommentaator olnud Mikk Pahapill arvas, et kui ma teeks juba 5400, oleks see hea. Võistluse kõige säravam moment lisaks lõppsummale oli kõrguse uus isiklik 2.07. Tasuks hõbe noorsoo vanuses ning täiskasvanute arvestuses teenisin pronksi (esimene täiskasvanute medal). Järgmised kaks nädalavahetust pidasin maha lahinguid U23 ja täiskasvanute arvestuses. U23 arvestuses teenisin teibas uue isiklikuga 4.70 pronksi, tõkkes isiklikuga 8.35 kulla, kõrguses 1.99 kulla ning kauguses ei leidnud tunnetust ning tulemuseks kasin 6.51. Samas, kaugus jooksis ajakavaliselt teibaga kokku, niiet ongi ehk parem, et veidi ebaõnnestusin. Täiskasvanute meistrikatel vigastasin esimese päeva hommikul soojendust tehes põlve, kuid selle päeva ala, teivashüppe, sain kuidagi ära teha, tulemuseks 4.40 ja 7. koht. Teisel päeval ma valu tõttu kaasa ei teinud. Praegusel hetkel on valu õnneks kadunud ning jalg endine. Hetkel on puhkenädal ning peale seda algab ootus ja ettevalmistus välishooajaks.

|
|
|
|

Bio

Hello. I started training back in 2006. At first we were only introduced to athletics, after a couple of years we started to focus more on the multi-events. At the same time I tried out volleyball and football, but it wasn't quite the same as athletics. I started taking multi-events more seriously in about 2011. Right now I'm working on my dream to compete with the world class athletes one day.