18 FANS
06 Apr 2017

Faster, Better, Stronger!

Selle aasta Benidormi laager sai kuidagi eriti kiiresti läbi. Koos T3 Triathlon Team´i ja Eesti triatloni noortekoondisega sai kogutud hulga kilomeetreid nii vees kui ka maismaal. Ilm Hispaanias oli SUPER. Joostes ei olnud liiga palav, rattaga sõites ei hakanud külm ega vihma sadama ja avavesi oli mõnusalt soe. Koormused laagris oli suured. Kolme nädalaga tuli kokku ca 80 treeningtundi. Pärast laagri lõppu sõitsime Benidormist Quarteriasse, et teha triatloni hooaja esimene avastart.
Väikene ülevaade võistlusest. Paar päeva enne võistlust tundsin ennast kõikides alades üllatavalt hästi. Suutsin seda tunnet hoida selle hetkeni, millal ületasin finišijoone. Ujumise starti minnes oli kindel plaan see, et tuleksin veest välja koos esimese pundiga. See mul ka õnnestus. Esimese vahetusalaga võib samuti rahule jääda. Rattas pidin mõned kiiremad liigutused tegema, et grupile järele jõuda. Olin julge ja proovisin ka korra grupist lahkuda ehk eest ära sõita. See kahjuks ei kestnud kaua, sest prantslane, kellega koos olin minema saanud otsustas jala sirgeks lasta ja gruppi tagasi naasta. Seega sõitsin üksi senikaua kuni olin pundis tagasi. Edasine sõit oli rahulik, kuid mõned müksamised ja kiirendused teiste poolt toimus ikka. Teisest vahetusalast väljudes tundsin, et sääred ja tagareied tahavad krampi tõmmata, kuid õnneks mõnesaja meetri pärast läks see üle ja mul õnnestus kiirem käik sisse panna.
See oli hooaja kontrollstart, kus sai aimu, mis vormis ma praegu olen. Tähtsamad võistlused ootavad alles ees.

Siinkohal sooviksin tänada enda toetajaid ja abikäsi, kes on aidanud mul nii kaugele ning kõrgele jõuda!
Treener Margus Tamm
Vinni VAK

Varsti on tulemas ka laagrist kokkuvõttev video!

Peatse jällenägemiseni!

06 Apr 2017

Vinni VAK

03 Feb 2017

Kogemuse võrra jälle rikkam!
28. jaanuaril toimus Otepääl, Eesti talvepealinnas, talitriatloni Euroopa meistrivõistlused. Talitriatlon koosneb kolmest järjestikusest alast: jooksmine, jalgarattaga sõitmine ja suusatamine. Distantsid olid siis vastavalt 3km + 2x3,5km + 2x2km. Minu finiši ajaks fikseeriti 44 minutit ja 8 sekundit. Kahjuks ei saa tulemusi eelmise aastaga võrrelda, sest paar päeva enne võistlust sadas vihma, mis muutis raja olukorra kehvemaks ning korraldajad olid sunnitud distantse muutma.
Võistlustega jäin ise rahule, sest juunioride vanuseklassis saavutasin tubli 9. koha. Parim eestlane oli Henry Räppo, kes tuli viiendaks. Kuna ma võistlesin sellisel ala esimest korda oma elus, siis ei osanud ma aimata, milliseks see võistlus kujuneda võib. Läksin võistlema enesekindlalt ega kartnud midagi, sest kaotada polnud midagi. Jooks ja ratas olid täitsa tipp-topp, kuid kui jõudsin suusarajale, siis sain aru, et see talitriatlon on ikka karm ala. Aga spordihing minu sees ütles: „Kevin, võta ennast kokku ja anna gaasi juurde!“. Nii ma võtsingi jalad kõhu alt välja ja panin täie rauaga lõpuni. Autasuks lõpetaja medal ja kuhjaga kogemusi!

Olen väga õnnelik nende ettevõtete üle, kes toetavad noorsporti!
Mul on au teha koostööd oma uue sponsoriga Voore Farm OÜ-ga!

Aitäh piltide eest Jaanus Tanilsoo & Martin Mark

Päikest ja lund!

16 Jan 2017

Uus aasta uued eesmärgid!

Võtsin ennast lõpuks kätte ja kirjutan natukene, mis on toimunud ja milline on hooaja algus.
Eelmise aasta lõpus osalesin ujumise lühiraja EMV-l. Tulemused väga rõõmu ei pakkunud, kuid tuleb rahule jääda, sest võistlesin koormuse pealt. November oli mul nõndanimetatud aktiivne puhkus eelmisest hooajast ning detsembris hakkasin vaikselt koivakesi liigutama. Alguses oli väga raske ennast käima saada, kuid nüüd on juba mootor soe ja ootan huviga, milliseks kujuneb järgmine hooaeg.
Sellel aastal võtsin sihiks osaleda talitriatloni (jooksmine+jalgratas+suusatamine) EM-il, mis toimub 28. jaanuaril Otepääl. Teen seda esimest korda ja ma ei kujuta ette, milleks see võistlus formeerub.
Pärast talitriatloni olen veel mõned kuud Eestis ja märtsi alguses siirdun taas Benidromi laagerdama. Laagri lõpus siirdume võistlema Quarteirasse, kus me avame oma hooaja. See võistlus on peaproov enne triatloni EM-i, mis toimub see aasta Kitzbühelis Austrias.
Need on praegu esmased plaanid ja võistlused, mis me oleme treeneriga paika pannud.

Päikest ja lund,

Kevin

20 Nov 2016

Selle aasta võiks kokku võtta lühidalt „2016 - Elu parim hooaeg“. Parim hooaeg selles mõttes, et suutsin endast anda parima ja näidata, et suudan rahvusvahelisel areenil hästi võistelda. Sellel aastal tegin debüüdi juunioride EM-il. Suutsin sammu pidada euroopa parimate meestega. Euroopa juuniori karikaetappidel murdsin ennast mitu korda kümne parima sekka:
2016 EST Triathlon National Championships 3. koht
2016 Kupiskis ETU Triathlon Junior European Cup 6. koht
2016 Valga ETU Baltic Triathlon Championships 5. koht
2016 Riga ETU Triathlon Junior European Cup 7. koht
2016 Tartu ETU Sprint Triathlon European Cup 28. koht (koos eliidi meestega)
2016 Lisbon ETU Triathlon European Championships 41. koht
2016 Quarteira ETU Triathlon Junior European Cup 47. koht
2016 Malmö ETU Sprint Triathlon European Cup 53. koht (koos eliidi meestega)
2016 Tønsberg ETU Sprint Triathlon European Cup 53. koht (koos eliidi meestega)
Eile peetud hooaja lõpetasimel saime kätte karikasarja karikad. Duatloni karikasarjas saavutasin II koha ja triatloni Balti karikasarjas III koha.
Siinkohal sooviksingi tänada oma pere, sugulasi, sõpru ja treenereid Margus Tamme ja Siiri Põlluveeri ning oma klubi Vinni VAK-i eestvedajaid Monika ja Gunnar Tõnningut. Samuti toetajaid ja abistajaid: Rattabaas, Kink24, AQVA Hotel&Spa, Jooksuekspert, Vinni VAK, Vinni Vallavalitsus, Eesti Trialtoni Liit, Anne Hallik, T3 Triathlon Team, Sportlio.
Aitäh suurepäraste fotode eest Jüri Suurkivi!