Kevin Vabaorg (19)

Triatlon

21 FANS
06 Mar 2018

Rõõmsad uudised ja uus väljakutsed!

Mul on heameel teatada, et see aasta alustasime koostööd Arenaga. Mis on Arena? Arena on ujumistarvikute, ujumisriiete ja triatloni tarvikute tootja. Ujumismaailmas üks enim levinumaid brände, mida kasutavad tuntud ujujad ja triatleedid. Kodulehelt leiate hea hinnaga kvaliteetseid ja mugavaid tooteid. --> https://www.arenaswim.ee/

Läinud nädalvahetusel võistlesin kahel ujumisvõistlusel. Esimene võistlus toimus Karksi-Nuias, kus peeti selle aasta valdade talimängud. Vinni valla tiimiga tulime auväärt kuuendale kohale, kuid kokkuvõttes saavutas vald kuni 8000 elanikuga omavalitsuste grupis kolmanda koha. Et koduvallale rohkem punkte tuua, tuli ujuda kõik alad. Alade järjestus oli 100 krooli, 100 rinnuli, 100 selili ja 4x50 krooli kombineeritud teade (2 meest + 2 naist).

Järgmisel päeval toimus Tartus üliõpilaste meistrivõistlused ujumises. Ujusin kolm individuaalset ala: 50 krooli, 50 selili, 100 kompleksi. Võistluste lõpus taaskord 4x50 vabalt kombineeritud teade. Teatemeeskonnaga saavutasime tubli teise koha.

Juba tuleva nädala lõpus pakin kotid ja lähen kevadist laagrit pidama teada tuntud Benidorm, mis asub Lõuna-Hispaanias. Samuti osalen 24. märtsil Quarteiras Euroopa karikaetapil, kus teen oma elu esimene olümpiadistantsi. Olümpiadistants koosneb 1,5km ujumisest, 40km rattasõidust ja 10km jooksust. Tundub raske? Minu jaoks mitte, mulle meeldib latti liigutada kõrgemale.

Olge muhedad!

28 Jan 2018

Käib tihe töö algavaks hooajaks!

Kirjutan võimalikult lühidalt, kuidas mul läheb. 2017. aasta sügisel siirdusin õppima kehakultuuri Tartu Ülikooli. Pärast esimest poolaastat olen arusaanud, et läksin studeerima õiget ja enda jaoks vajalikku valdkonda. Õppeained on piisavalt paindlikud, et teha kooli kõrvalt võistlussporti.

Uue hooaja ettevalmistusperiood algas detsembris. Alguses üritasime vaikselt "mootorid" käima ja liikuma saada ning nüüd järk-järgult tõstame koormuseid. Peale jõule algas ülikoolist puhkus. Olen trenni saanud teha nagu tippsportlane: trenn > söök > lõunauinak > trenn > söök > magamine. Ilma ühegi tagasilöögita (ptui, ptui, ptui 3x üle õla) on süstemaatilist trenni saadud teha piisavalt palju. Emotsioonid on positiivsed ja ootan huviga järgmist hooaega.

Et postitus ei jääks liiga halliks, lisan juurde pildi eelmise aasta Saaremaa duatlonist, kus esimest korda elus sai võisteldud eraldistardi rattaga.
Foto autor: Jüri Suurkivi

Olge muhedad!

26 Nov 2017

On aeg tõmmata joon alla 2017. aasta hooajale ning alustada järgmist uuelt lehelt.

Õppisin oma keha paremini tundma. Samuti oli rõõmustavaid ja pettumusi, kukkumisi ja eneseületusi. See on väike osa sõnu, mis iseloomustavad selle aasta hooaega.
Hooajale tagasi vaadates näib, et progress on toimunud kõigil kolmel alal. Kõige rohkem üllatas mind jooksmine. Tunnen, et jalad hakkavad kõhu alt välja tulema.

Välismaal tegin kokku kaheksa starti ja mõned korrad jõudsin ka paarile kodumaisele triatlonivõistlusele. Hooajaks püstitatud eesmärgid suutsin enamjaolt ära täita. Käisin ära juunioride Euroopa meistrivõistlustel, kus saavutasin 35. koha, millega kvalifitseerusin maailmameistrivõistlustele. Vaatamata rasketele ilmaoludele, suutsin lõpetada esimese juunioride MM-i 52. kohaga.

Oktoobri lõpust kuni novembri keskpaigani sai nii meelt kui füüsist tuulutatud erinevate aktiivsete tegevustega, et koguda energiat ja tahet uueks ja huvitavaks hooajaks. Minu ümber on olnud inimesed, kes on andnud mulle tuge ja uskunud minusse.

Siinkohal sooviksingi tänada oma pereliikmeid, tüdrukut ja sugulasi, kes olid mulle igal ajahetkel olemas. Te olete suurepärased!

Treener Margus Tamm – On mulle jaganud palju erinevaid nippe, oskusi, kogemusi ja veel palju muud. Teinud minust tugevama sportlase ja parema inimese. Aitäh!

Massöör Anne Hallik – Aidanud hoida lihased töökorras ning tänu sellele saan ennast võistlustel realiseerida maksimaalselt. Aitäh!

Vinni vallavalitsus – Osutanud finantsilist abi – varustuse soetamisel, võistlustel, laagrites. Aitäh! http://www.vinnivald.ee/

Rattabaas – Parandanud alati kõik tehnilised vead, mis on hooaja jooksul ette tulnud. Samuti toetanud varustuse soetamist. Aitäh! https://www.rattabaas.ee/#home

Aqva Hotel&Spa – Lemmik koht, kus basseinis ujumisoskusi täiendada ja pärast saunades taastuda. Aitäh! http://www.aqvahotels.ee/

Voore Farm OÜ – Nende töö kannab alati vilja. Vajalik söök tuleb söögilauale just Voore Farmi lautadest kasvanud loomadest, mida soetame Kulina Lihatööstuse lihapoest. Aitäh! http://www.voorefarm.ee/

Gunnar ja Monika Tõnning – Inimesed, kes aidanud mind igas olukorras. Leidnud lahendusi ja tulnud alati appi. Aitäh!

Jooksuekspert – Leidnud alati parema valiku Saucony jooksususse, et jalad püsiksid terve hooaja tervena. Aitäh! http://jooksuekspert.ee/

Eesti Triatloni Liit – Teinud kõik, et areneda paremaks sportlaseks ja inimeseks. Aitäh!
http://www.triatlon.ee/

Foto: Mallor Malmre

06 Apr 2017

Faster, Better, Stronger!

Selle aasta Benidormi laager sai kuidagi eriti kiiresti läbi. Koos T3 Triathlon Team´i ja Eesti triatloni noortekoondisega sai kogutud hulga kilomeetreid nii vees kui ka maismaal. Ilm Hispaanias oli SUPER. Joostes ei olnud liiga palav, rattaga sõites ei hakanud külm ega vihma sadama ja avavesi oli mõnusalt soe. Koormused laagris oli suured. Kolme nädalaga tuli kokku ca 80 treeningtundi. Pärast laagri lõppu sõitsime Benidormist Quarteriasse, et teha triatloni hooaja esimene avastart.
Väikene ülevaade võistlusest. Paar päeva enne võistlust tundsin ennast kõikides alades üllatavalt hästi. Suutsin seda tunnet hoida selle hetkeni, millal ületasin finišijoone. Ujumise starti minnes oli kindel plaan see, et tuleksin veest välja koos esimese pundiga. See mul ka õnnestus. Esimese vahetusalaga võib samuti rahule jääda. Rattas pidin mõned kiiremad liigutused tegema, et grupile järele jõuda. Olin julge ja proovisin ka korra grupist lahkuda ehk eest ära sõita. See kahjuks ei kestnud kaua, sest prantslane, kellega koos olin minema saanud otsustas jala sirgeks lasta ja gruppi tagasi naasta. Seega sõitsin üksi senikaua kuni olin pundis tagasi. Edasine sõit oli rahulik, kuid mõned müksamised ja kiirendused teiste poolt toimus ikka. Teisest vahetusalast väljudes tundsin, et sääred ja tagareied tahavad krampi tõmmata, kuid õnneks mõnesaja meetri pärast läks see üle ja mul õnnestus kiirem käik sisse panna.
See oli hooaja kontrollstart, kus sai aimu, mis vormis ma praegu olen. Tähtsamad võistlused ootavad alles ees.
Tulemused -> http://www.triathlon.org/results/result/2017_quarteira_etu_triathlon_junior_european_cup/308563

Siinkohal sooviksin tänada enda toetajaid ja abikäsi, kes on aidanud mul nii kaugele ning kõrgele jõuda!
Treener Margus Tamm
Vinni VAK
Rattabaas - http://www.rattabaas.ee/
Voore Farm OÜ - http://www.voorefarm.ee/
Vinni Vallavalitsus - http://www.vinnivald.ee/
AQVA HOTEL&SPA - http://www.aqvahotels.ee/

Varsti on tulemas ka laagrist kokkuvõttev video!

Peatse jällenägemiseni!

03 Feb 2017

Kogemuse võrra jälle rikkam!
28. jaanuaril toimus Otepääl, Eesti talvepealinnas, talitriatloni Euroopa meistrivõistlused. Talitriatlon koosneb kolmest järjestikusest alast: jooksmine, jalgarattaga sõitmine ja suusatamine. Distantsid olid siis vastavalt 3km + 2x3,5km + 2x2km. Minu finiši ajaks fikseeriti 44 minutit ja 8 sekundit. Kahjuks ei saa tulemusi eelmise aastaga võrrelda, sest paar päeva enne võistlust sadas vihma, mis muutis raja olukorra kehvemaks ning korraldajad olid sunnitud distantse muutma.
Võistlustega jäin ise rahule, sest juunioride vanuseklassis saavutasin tubli 9. koha. Parim eestlane oli Henry Räppo, kes tuli viiendaks. Kuna ma võistlesin sellisel ala esimest korda oma elus, siis ei osanud ma aimata, milliseks see võistlus kujuneda võib. Läksin võistlema enesekindlalt ega kartnud midagi, sest kaotada polnud midagi. Jooks ja ratas olid täitsa tipp-topp, kuid kui jõudsin suusarajale, siis sain aru, et see talitriatlon on ikka karm ala. Aga spordihing minu sees ütles: „Kevin, võta ennast kokku ja anna gaasi juurde!“. Nii ma võtsingi jalad kõhu alt välja ja panin täie rauaga lõpuni. Autasuks lõpetaja medal ja kuhjaga kogemusi!

Olen väga õnnelik nende ettevõtete üle, kes toetavad noorsporti!
Mul on au teha koostööd oma uue sponsoriga Voore Farm OÜ-ga!

Aitäh piltide eest Jaanus Tanilsoo & Martin Mark

Päikest ja lund!

16 Jan 2017

Uus aasta uued eesmärgid!

Võtsin ennast lõpuks kätte ja kirjutan natukene, mis on toimunud ja milline on hooaja algus.
Eelmise aasta lõpus osalesin ujumise lühiraja EMV-l. Tulemused väga rõõmu ei pakkunud, kuid tuleb rahule jääda, sest võistlesin koormuse pealt. November oli mul nõndanimetatud aktiivne puhkus eelmisest hooajast ning detsembris hakkasin vaikselt koivakesi liigutama. Alguses oli väga raske ennast käima saada, kuid nüüd on juba mootor soe ja ootan huviga, milliseks kujuneb järgmine hooaeg.
Sellel aastal võtsin sihiks osaleda talitriatloni (jooksmine+jalgratas+suusatamine) EM-il, mis toimub 28. jaanuaril Otepääl. Teen seda esimest korda ja ma ei kujuta ette, milleks see võistlus formeerub.
Pärast talitriatloni olen veel mõned kuud Eestis ja märtsi alguses siirdun taas Benidromi laagerdama. Laagri lõpus siirdume võistlema Quarteirasse, kus me avame oma hooaja. See võistlus on peaproov enne triatloni EM-i, mis toimub see aasta Kitzbühelis Austrias.
Need on praegu esmased plaanid ja võistlused, mis me oleme treeneriga paika pannud.

Päikest ja lund,

Kevin

20 Nov 2016

Selle aasta võiks kokku võtta lühidalt „2016 - Elu parim hooaeg“. Parim hooaeg selles mõttes, et suutsin endast anda parima ja näidata, et suudan rahvusvahelisel areenil hästi võistelda. Sellel aastal tegin debüüdi juunioride EM-il. Suutsin sammu pidada euroopa parimate meestega. Euroopa juuniori karikaetappidel murdsin ennast mitu korda kümne parima sekka:
2016 EST Triathlon National Championships 3. koht
2016 Kupiskis ETU Triathlon Junior European Cup 6. koht
2016 Valga ETU Baltic Triathlon Championships 5. koht
2016 Riga ETU Triathlon Junior European Cup 7. koht
2016 Tartu ETU Sprint Triathlon European Cup 28. koht (koos eliidi meestega)
2016 Lisbon ETU Triathlon European Championships 41. koht
2016 Quarteira ETU Triathlon Junior European Cup 47. koht
2016 Malmö ETU Sprint Triathlon European Cup 53. koht (koos eliidi meestega)
2016 Tønsberg ETU Sprint Triathlon European Cup 53. koht (koos eliidi meestega)
Eile peetud hooaja lõpetasimel saime kätte karikasarja karikad. Duatloni karikasarjas saavutasin II koha ja triatloni Balti karikasarjas III koha.
Siinkohal sooviksingi tänada oma pere, sugulasi, sõpru ja treenereid Margus Tamme ja Siiri Põlluveeri ning oma klubi Vinni VAK-i eestvedajaid Monika ja Gunnar Tõnningut. Samuti toetajaid ja abistajaid: Rattabaas, Kink24, AQVA Hotel&Spa, Jooksuekspert, Vinni VAK, Vinni Vallavalitsus, Eesti Trialtoni Liit, Anne Hallik, T3 Triathlon Team, Sportlio.
Aitäh suurepäraste fotode eest Jüri Suurkivi!

04 Nov 2016

Korralik punkt pandud väga edukale hooajale!

Oktoobri kuus tegin oma senise hooaja viimased kaks starti. Mõlemal korral võistlesin 10km jooksus. Üks oli ehtne maastikujooks ja teine linnajooks. 1. oktoober toimus Tartus Linnamaraton, kus tegin oma senise parima tulemuse 10km jooksus. Kuna ma polnud seda distantsi ammu jooksnud, siis ma ei osanud eesmärki püstitada, mis ajaga ma võiksin lõpetada. Kohe alguses läksin esimestega enesekindlalt kaasa. Kaotada polnud midagi. Meil tekkis viiene punt, kus ajapikku kolm meest meie grupist läksid kiiremini edasi. Jäin ühe mehega kahekesi. Jooksin rahulikult tema tuules ja nautisin jooksu. Viiendal kilomeetril vaatasin kella, et tempo on langemas, siis mõtlesin ja panin teise käigu sisse ning läksin oma teed. Olin tõusnud meeste konkurentsis seitsmendaks. Hoidsin seda positsiooni ja panin lõpuni. Kui ma finišijoone ületasin ja oma aega tablool nägin, ei suutnud ma oma silmi uskuda. Olin teinud uue isikliku rekordi 35 minutit ja 28 sekundit ning selle distantsi arvestuses tulin seitsmendaks. SUPER TULEMUS!
30. Oktoobril tegin oma hooaja viimase võistluse Ebaveres. Seekord oli 10 kilomeetrit vaja läbida raskel maastikul. Mitu päeva enne võistlust oli sadanud korralikult ning rajakate oli muutnud pehmeks, poriseks ja libedaks. Tahtsin endast anda kõik, sest teadsin, et järgmine päev algab puhkus. See mul ka õnnestus. Suutsin ennast veteranide vahel trügida ja napsata sellelt võistluselt kolmas koht. Lõpetasin ajaga 41 minutit 15 sekundit.
Nüüd teeme treeneriga tehtust järeldused ja paneme järgmise hooaja plaanid paika. Praegu keskendun ujumisele ja plaan on võistelda paaril ujumisvõistlusel.

Atäh heade kaadrite eest Riho Lüüs!
Olge vahvad!
Kevin

24 Sep 2016

Hooajal pandud väga korralik punkt!

Septembri alguses toimusid duatloni Eesti meistrivõistlused Otepääl. Need olid esimesed eestikad, kus rattas oli lubatud tuulessõit. Esimene jooks läks päris hästi. Alustasime kuuekesi, kuid lõpuks tekkis ees otsas kaks kolmest gruppi. Rattasse minnes hakkasin kohe tugevalt pedaalima, et jõuda esimestele järgi. Kartsin, et üksi kolme juuniori vastu ma ei saa, kuid esimese ringi lõpus olin nad kinni püüdnud. Proovisime koos Henry Räppoga mitmeid kordi rünnata, et lahti saada kahest võistlejast. Saime nendest lahti alles 100-200m enne vahetusala, mis andis väikese edumaa meile. Teine jooks tundsin ennast väga hästi ja tegin korraliku etteaste. Juunioride vanuseklassis saavutasin teise koha ja absoluut arvestuses tulin kolmandale positsioonile.
Tulemused: http://www.triatlon.ee/upload/fck/2016otepaaduatlonag.pdf

18. septembril toimus Kuressaares Eesti triatloni karikasarja viimane ehk viies etapp duatlonis, kus kohal oli eesti paremik. Saaremaa duatlon on mulle alati väga meeldinud, sest sealsed rajad on tasase profiiliga, mis teevad võistlemise kergemaks ja kiiremaks. Distantsiks oli meil seekord 8km jooksmist – 33km ratast – 4km jooksmist. Algul natukene põdesin, sest ma pole varem nii pikka rada läbinud. Joostes tundsin ennast suurepäraselt ja minek oli hea. Esimesel jooksul tulin vahetusalasse kuue parema seas. Rattale minnes olid jalad teravad ning vajutasin korralikult. Teise ringi lõpus olin sõitnud ennast teisele positsioonile. Pärast vahetusala oli jooksus ennast raske käima saada, sest ratas oli teinud oma töö. Aga kui hingamise sain korda ja tõmbasin tempo üles, siis oli juba enam-vähem. Jalad vedasid mind ilusti finišini välja. Absoluut klassis viies koht ja juunioride vanuseklassis taas teine koht. Tulemused: http://antrotsenter.ee/tulemused/2016saaremaaduatlonag.pdf

Suur tänu suurepäraste fotode eest Jüri Suurkivi ja Jaanus Tanilsoo!

22 Aug 2016

Kogemuste võrra jälle rikkam!

Kuu alguses seilasime ja sõitsime koos Henry Räppoga võistlema Rootsi ning sealt edasi Norra. Esimene peatus Malmö. Tunne võistlustel oli super, sest ilm oli jahe ja vihmane, mis mulle kui põhjamaa inimesele peaks sobime suurepäraselt. Sobiski! Tuul oli tugev, mis tekitas tohutult suured lained ning kuna vesi oli soe, toimus ujumine ilma kalipsodeta. Vees sain tunda, kuidas on eliidi meestega tegelikult ujuda. Stardis oli meid kokku umbes 70 ja selline mass tekitas poide juures väga suure pesumasina ehk löödi kätega, uputati vee alla ja veel palju muud. Ujusin grupi keskelt minema, et teha enda ujumist, sest nii liikusin kiiremini. Veest tulime jälle koos välja. Henry ees ja mina järgi. Saime ilusti gruppi ja sõitsime isegi kiiremini kui peagrupp meie ees, sest vahe iga ringiga vähenes. Kõik töötasid grupis hästi, respekt mehed! Jooksma minnes oli jalad natukene tuimad, kuid kui veri hakkas ringlema paremini, hakkasin ka varbaid tundma. Rada oli kiire, mis mulle meeldis väga, kuid keeruliseks tegi selle tuul. Lõpetasin 53. kohal ja olen enda esitusega väga rahul!
Tulemused leiate siit: http://www.triathlon.org/results/result/2016_malmoe_etu_sprint_triathlon_european_cup/281400

Järgmine päev sõitsime edasi Tønsberg, kus enne võistlust laagerdasime koos Norra triatleetidega. Nad kõik jätsid väga sümpaatse mulje ning kui võimalus tuleb, läheksin uuesti nendega koos laagerdama. Tønsberg on Euroopas teine vanim linn, see oli väga ajalooline paik ning ka ilus. Kui pidime minema ujumisraja tutvustusele, saime teada, et see jäetakse ära, sest vees oli hakanud mingi bakter, mis tekitab löövet nahal. Peale seda teadaannet hakkasid mõtted juba triatlonist eemale minema, sest alust oli arvata, et meid ootab ees duatloni võistlus (jooks-ratas-jooks). Eesmärk tollel võistlusel oli lõpetada, sest esimesed tegid väga kiired jooksuajad ning ringiga saamine oli väga tõenäoline juba. Kuid kui rattas tulime viimaselt ringilt, siis saime sõita lõpuni, sest esimesed polnud veel jooksurajale tulnud. See oli esimene võistlus mul ,kus kliima tõttu pidid kohtunikud triatlonist tegema duatloni.
Tulemused leiate siit: http://www.triathlon.org/results/result/2016_tnsberg_etu_sprint_triathlon_european_cup/281406

Huvitav fakt Rootsi ja Norra kohta on veel see, et mõlemal võistlusel oli minu stardinumber 45 ning üle finiši jooksin 53. mehena!

Järgmine nädalavahetus pärast Tønsbergi toimus Eestis karikasarja viimane etapp Tõrvas. Mulle meeldis see võistlus väga, sest sai jälle koos teiste Eesti tublide triatleetidega mõõtu võtta. Tulemuseks absoluudi kui ka juunioride vanusegrupi teine koht!

Tuli küll natuke pikk jutt, kuid selle poolest hästi huvitav. Kui teil tekib küsimusi võistluste, varustuse või millegi taolise kohta võib alati mulle kirjutada (Facebookis, Gmaili teel: vabaorgkevin@gmail.com).

Suur tänu fotograafidele, kes jäädvustasid meie tegemised- Mikal Iden, Tiina Angerjärv ja Jüri Suurkivi!

Load more posts
|
|
|
|

Bio

Nimi on Kevin Vabaorg. Olen 19-aastane Viru-Jaagupist pärit triatleet. Triatloni hakkasin harrastama 2012. aastal kui treenerid Gunnar ja Monika Tõnniga soovitasid mul seda proovida. Enne triatlonini jõudmist tegelesin pikalt ujumisega. Põhikoolis proovisin ka teisi spordialasid: kickpoks, korvpall, jalgpall. Kuid siiski meeldis mulle ujumine kõige enam.
Pärast Vinni-Pajusti Gümnaasiumi põhikooli lõppu suundusin aastaks õppima Rakvere Reaalgümnaasiumi. Õppeaasta hiljem otsustasin treenri ja vanematega, et jätkan õpinguid 2015. aastal Audentese Spordigümnaasiumis triatloni erialal. Gümnaasiumi lõpetasin head tulemustega ning siirdusin õppima Tartu Ülikooli kehakultuuri teaduskonda.
2016. aasta alguses hakkasin koostööd tegema treener Margus Tammega. Teeme treeneriga süstemaatilist ja ühistööd, et jõuda „Kiiremini, kõrgemale, kaugemale“.

Born 1998 (age 19)
Coach Margus Tamm
Club Vinni VAK

Personal bests

10000m

Show
Personal best

100m freestyle (LC)

Show
Personal best

100m freestyle (SC)

Show
Personal best

1500m

Show
Personal best

1500m freestyle (LC)

Show
Personal best

1500m freestyle (SC)

Show
Personal best

200m freestyle (LC)

Show
Personal best

200m freestyle (SC)

Show
Personal best

400m freestyle (LC)

Show
Personal best

400m freestyle (SC)

Show
Personal best

5000m

Show
Personal best

50m freestyle (LC)

Show
Personal best

Triathlon - Sprint

Show
Personal best

Competition results

10000m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Tartu Linnamaraton 7. 35:28 Tartu, Estonia Oct. 2016

100m freestyle (LC)

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Balti Meistrivõistlused 38. 57.87 Tallinn, Estonia April 2016