Jürgen Külm (19)

Long distance running

3 FANS
21 Oct 2017

Saaremaa Kolme Päeva Jooks on kohe kindlasti minu aasta lemmikspordiürtus. Kolme päevaga saab joostud maraton. Iga päevaga lähevad distantsid raskemaks ning jalad kangemaks. “Peoloomadel” läheb veel eriti raskeks: alkoholi mõju on kehas ning jalad on väsinud eelmise öö tantsusammudest ja lühikesest ööst :D. Õnneks minul selliste asjadega probleeme ei teki: lähen alati vara magama ning “mootor” on sellisteks võistlusteks korralikult treenitud.
Vahetult enne võistluspäeva pole mul sellise tempoga hommikujooksu joostes nii madal pulss veel olnud. See tähendas ainult head. Teekond Saaremaale sujus huvitavalt: terve tee ajasin vanemeistri Tarmo Reitsnikuga juttu, kellega aega veetes ei hakka mul kunagi igav. Tarmo on üks vähestest inimestest minu tutvusringkonnas, kes jookseb igal hommikul hommikujooksu. Saaremaale jõudes oli kohe aru saada, et temperatuur võrreldes mandril olevaga on kõrgem. Samuti oli ilm ideaalne: kümme kraadi sooja, tuul oli minimaalne ja päike paistis.
Soojendus tehtud, jutud “spetsialistist” isaga räägitud, võistluse stardipauk käinud! Esimese kilomeetri jooksin ma üllatavalt kiiresti, 3:10 min/km. Arvestades sellist kiiret algust teadsin, et jooksen isikkliku rekordi. Lihtne see ei olnud. Teisel kilomeetril olin umbes viiemehelises grupis, kellest tundsin vaid klubikaaslasi Aleksanderit ja Laurit. Aleksanderiga ja Lauriga oleme Treeningpartneri II meeskond. Meie eesmärk on saavutada meeskondlikus arvestuses poodiumikoht. Viimase kahe võistluse põhjal olen aru saanud, et Aleksanderiga on ideaalne joosta: ta on võrreldes minuga natukene kiirem, aga jookseb tavaliselt viimase kilomeetrini minuga samas tempos. Kui tahan joosta isiklikku rekordit, siis pean tema tuules püsima. Kuni seitsmenda kilomeetrini tegime grupis Aleksanderiga “raskema töö”. Olime jänesed, kes kordamööda vahetasid kohta grupi liidrirollis. Seitsmendal kilomeetril Roomassaare sadama kandis otsustasin tempot tõsta. Mida kilomeeter edasi seda lähemale grupiga Ülari Kaisile jõudsime. Nii ma möödusingi temast seitsmendal kilomeetril. Kaugelt oli kuulda “isakaru”, Urmase, hääli:”Läks, läks poisid! Hästi Aleksander, pane edasi! Hästi Jürgen, sul on jõudu veel küllaga! Pane Jan, head jooksu oled tegemas!” “Janar, mis asja??? Kust tema välja ilmus?” Kuni üheksanda kilomeetri jooksime Janariga grupi esiotsas, tema 20cm minust eespool ja mina tema kõrval. Üheksandal kilomeetril otsustasin kiiredada ning grupp läks natukene laiali. Janar ja Aleksander hoidsid ikka veel minu tuules. 500m enne lõppu Janar kiiredas ja möödus minust. Sama tegi Aleksander, kellele ma lõpuks kaotasin kahe sekundiga. Kaugelt kuulsin isa hõikeid:”Hästi Jürks, 33 minutit on täis, isiklik rekord tuleb!” Uskumatu minu isa on tõeline “Superdad”. Kuulsin tema ergutuhüüdeid viimasel 400 meetril. Saaks ta vaid ilma valuta joosta, siis saaksime igal võistlusel koos seda teha. Kui ma lõpetasin, vahetasin kiiresti riided, et joosta õele Enidile vastu. Nägin teda üheksanda kilomeetri alguses. Ergutasin tedagi need viimased 700m lõpuni jooksma.
Isiklik rekord 34:24 andis mulle üldkokkuvõttes 18. koha ning meeskondlikus arvestuses oleme kolmandad. Hea töö Sass ja Lauri, homme “jookseme ennast ribadeks”. Aitäh, Urmas, sinu hõiked on alati motiveerivad, aitäh ema ja isa olete alati minu jaoks olemas. Tänks Sass ja Jan, teie sundisite mul viimastel kilomeetritel käiku lisama. 32.195m veel joosta!

Tulemused: http://www.championchip.ee/results/843
Pildid: https://www.facebook.com/pg/Maratonipoiss/photos/?tab=album&album_id=525823404436224

17 Oct 2017

Mis saaks olla parem sellest, kui Eesti tunnustatud jahusid ja kuivaineid tootev ettevõte Veski Mati pakub jooksupoisile “energia” toetust? Ega ei olegi. Olen alati olnud suur kuivainete-ja pudrufänn. Eriti meeldivad mulle Veski Mati odrakruup ja hirss. Minu lemmiktoit on kartuli-kruubipuder. Sellest paremat toitu ei ole maailmasolemas :D. Mäletan kui minu onu, Tarmo, nägi kuidas väike poiss saab enda kehasse nii palju putru mahutada. See pilk oli “kulda väärt” :D. Kes ei ole proovinud, siis te ei kujuta ettegi, millest olete ilma jäänud. Veski Mati toodetest eriliselt maitsvateks pean ÖKO 5-täisterahelbeid amarantiga ja ÖKO täistera kaerahelbeid rukkikliiga.
Pudrutegemine on väga lihtne, igaüks saab sellega hakkama. Heaks teeb pudru see, kui sa lisad lemmikmarju ja puuvilju, et anda pudrule mõnusalt magus maitse. Isiklikult armastan lisada banaani ja tänavuse suve koduaias korjatud (aitäh, kallid vanemad) marju: punased sõstrad, mustsõstrad ja karusmarjad. Kahjuks hakkavad marjavarud otsa saama ning nende hind poes ei ole üliõpilassõbralik :(. Õnneks leidub alati häid pakkumisi banaanidele. Näiteks eelmisel nädalal oli Prismades banaanide hind 0.49 eur/kg. Võite ette kujutada, milline minu külmkapp hetkel välja näeb :D. Kui soovite leida just sinule mõeldud retsepti, siis külastage kindlasti http://www.veskimati.ee/retseptikategooria/helbed-kliid/. Samuti soovitan küsida nõu Helena Kõivsaare käest, kes on 2015. aasta Eesti parim pudrumeister. Nii mõnigi minu harjumuspäraseks saanud pudrulisand on tulnud Helena näpunäiteid järgides. Uskuge mind, tema suudab kombineerida selliseid toitaineid pudruga, mille peale sa iialgi poleks tulnud ;).
Veski Mati tooted on saadaval peaaegu igas poes. Hind on väga rahakotisõbralik.
Eriliselt suur tänu sulle, Heiki Mõtsnik, kes on Veski Mati juhatuse esimees, ja müügisekretär Eneli Kekkile, kes aitasid Maratonipoisil sobivaid tooteid valida ja soovitada. Ilma teie abi ja lahkuseta ei oleks ma saanud sellist “energiavaru”.
Nüüd võin iga öö rahus magada, sest tean et hommikul ootab mind Veski Mati aurav ja imemaitsev puder.
Citius, altius, fortius! Elagu Veski Mati: https://www.youtube.com/watch?v=cc2-v9jIYT

11 Oct 2017

Suur tänu Uku Leht, kellega alustasin tänasest koostööd. Uku töötab asutuses Ravisport Füsioteraapia füsioterapeudina. Ta Tartu Tervishoiu Kõrgkooli 2013. aastal. Pärast kõrgkooli lõpetamist asus tegutsema Tartu Ülikool Rock korvpalli meeskonna juures assisteeriva füsioterapeudina. On läbinud hulgaliselt erinevaid erialaseid koolitusi ja täiendusi (manuaal- ja füsioteraapia). Omab kogemusi nii statsionaarses-, ambulatoorses kui ka spordifüsioteraapias. 2014. aasta sügisest alustas tööd Tallinna Selja- ja Kaelaravi Keskuses, millele järgnes 2015. aasta suvel isikliku praksise avamine. Hooaegadel 2015-16 oli füsioterapeut Nõmme Kalju esindus- ja duubelmeeskonna juures.
Väga vähesed inimesed leiavad aega noorsportlastega tegelemiseks ning nende keha “ravimiseks”. Õnneks Uku on valmis minu sportlaskarjääri toetama. Paljud inimesed ei teagi kui oluline on hea füsioterapeut sportlase jaoks. Kui sa auto eest hoolt ei kanna, laguneb see üsna kiiresti ära ning on varsti “parim enne möödas”. Nii on ka inimesega. Kui lihased ei ole elastsed ning on pidevalt kanged, ei saagi häid tulemusi loota. Selleks, et sportlane saaks võistlustel anda endast 100% peab ta enda keha eest pidevalt hoolt kandma. Olen tihti märganud, et kui ma ei külasta regulaarselt massööri tekivad vigastused kiiresti ning jooksmine on raskem ning tempo on aeglasem. Füsioterapeut saab sportlasele anda just temale vajalikke harjutusi, mis parandavad sportlase tulemusi ning vigastuste tekkimise oht on tunduvalt väiksem. Nüüd võin öösel rahulikult magama minna, teades minu keha on “kindlates kätes”.
Ravisport Füsioteraapia: http://ravisport.ee/

08 Oct 2017

07 Oct 2017

See nädal oli kohe kindlasti üks raskemaid nädalaid minu elus. Koolipäevad olid pikad, õppida oli palju, magada sai vähe ning treeninguid pidi tegema enamasti õhtul peale pikka ja kurnavat koolipäeva, mis kestis kella 8:30-20:00. Mis ei tapa, teeb tugevaks! Seoses Tartu Linnamaratoni Challenge'iga võitsime koos meeskonnakaaslaste Riho, Kareli ja Martiga tasuta pääsmed Hektor Disaini hostelisse. Igati hea oli seal ööbida: ei pidanud kell 6:00 Tallinnast Tartusse sõitma, voodi oli mõnus ja sain normaalselt puhata. Võistluspäeva hommikujooks oli “imelik”: pulss oli madal, kurk oli väga kuiv, jalg oli kerge. Õnneks võistluseelne soojendus sujus hästi. Nägin ka üle pika aja enda kallist õekest, Kerttit. Kohal oli ka isand Margus, kes ei suuda isegi enne võistlust istuda, sest ta paistab tunduvalt rohkem närvis olevat, kui tema poja.
Stardipauk käis ja jooks algas. Esimese kilomeetri aeg oli minu kohta väga aeglane (3:24), olen alati alustanud kiiremini. Kohe alguses jäime kolmekesi gruppi, kus olid veel peale minu klubikaaslane Aleksander ja Martin Vilismäe. Kuni viienda kilomeetrini mängisin suurema osa jänese rolli, aga edasi tegid kogu töö minu eest “mehed”. “Ära mine vedama, las nemad teevad raskema töö ära. Alati saad lõpus “gaasi juurde panna”.” Nii ma olingi meeste taga tuules, nemad jooksid kõrvuti ja mina keskel. Terve jooksu vältel oli tunda, et ma pole veel seda “viimast käiku sisse pannud”. 14. kilomeetri juures hõikas treener:” Hästi Jürgen, ära aja peale mõtle, jookse koha peale!” Nii ma tegingi. Nii imelik, jalad olid üllatavalt värsked ja ma polnud väga väsinud. 19. kilomeetril oli mägi, mis oli tõsine “mõrvar”. Õnneks olen viimased viis kuud treener Urmasega kõvasti Nõmme liivamäel rüganud. Peale tõusu jäin Aleksanderist ja Martinist natukene maha, aga nii kui sirge tuli, jooksin Martinist mööda ning alustasin Aleksanderi püüdmisega. Aleksanderile ma kahjuks päris järele ei jõudnud. Ta jäi lõpuks minust kuue sekundiga ette. Tänks Martin ja Aleksander, ilma teieta oleks võinud raskeks minna! Suur tänu samuti sulle, Nele, väga huvitava ja jutuka tagasisõidu eest. Peale võistlust on saun üks parimad asju, kummardus sinu ees õeke Enid ja Karl. Jekaterina Patjukki peab ka kindlasti kiitma, tema “imekäsi”.
Kokkuvõttes saavutasin ajaga 1:16:36 kuuenda koha ja olin oma vanuseklassis esimene. Nagu ma eelnevalt juba mainisin, siis energiat jäi mul kõvasti üle ning jalad olid kerged. Oleksin suutnud (nii arvab Jürgen) sama tempoga isegi maratoni joosta. Siit on hea edasi minna Saaremaa Kolme Päeva jooksule.
Tulemused: http://www.championchip.ee/results/798

01 Oct 2017

Hooaja viimased võistlused on näidanud, et kiirus ja “mootor” on heas seisus. Otsustasin, et peaksin veel enne Tartu Linnamaratoni ühe “sutsaka” jooksma. Paide-Türi rahvajooks oli ideaalne, sest kogu rada kulgeb asfaldil ning distants on ideaalne (13.6 km). Olen peaaegu raske üliõpilaseluga ära kohanenud ning Tallinn hakkab kodusemaks saama. Enam ei pea GPSiga ringi kõndima:D.
Läksin Paide-Türi jooksule raskete treeningute pealt ehk nädalane kilometraaž oli nagu igal tavalisel treeningnädalal. Ettevalmistust selleks jooksuks ma ei teinud, võtsin seda kui pühapäevast lõigutreeningut.
Hommikujooks näitas, et mootor on valmis. Soojendus ja muud vajalikud jooksjatele kombeks olevad “protsetuurid” külmas Paides tehtud ning käiski stardipauk. Kohe alguses sain aru, et kui püsin Katja taga lõpuni, tuleb aeg 47:00 kanti, sest Katja plaanis joosta rajarekordit. Eelmine rajarekord oli 47:05. Peaaegu algusest lõpuni jooksin koos Katja ja klubikaaslaste Indreku ja Aleksandriga. “Emamesilane ees ja tema lapsukesed tuules” :D. Oleksin tahtnud Katja elu kergemaks teha ja teda vedada enda tuules, aga ei suutnud. Tal oli rohkem “powerit” sees. Seitsmendal kilomeetril oli F.Reinhold üksi jäänud ning meie grupp püüdis ta kinni ning möödusime. Sellisel rajal üksinda joosta on väga raske. Grupis joostes on hea soe ja tuuletakistus on minimaalne. Väljas oli ainult 7 kraadi sooja. Umbes kümnendal kilomeetril hakkas meie “mesilaste grupp” lagunema. Indrek ja Katja suurendasid minu ja Aleksanderi vahelist vahemaad. Nii jäimegi Aleksanderiga kahekesi. Kaheteistkümnenda kilomeetri keskpaigas Aleksander tõstis tempot. Kahjuks ei suutnud selle kaasa minna ja nii ma jäingi “üksikuks hundiks”.
Väga hea jooksu tegi Jekaterina, kes tegi ka naiste rajarekordi (47:01). Suur, suur tänu Katja ja klubikaaslased Ints ja Sass, ilma teieta oleks jooks väga raskeks läinud. Kindlasti grupiliider Katja tegi kõige suuremat tööd ning vedas enamus ajast mehi. “Häbi olgu mehed, laseme naisterahval raskema töö meie eest ära teha.” :D Kindlasti mängisid minu juures positiivset rolli eelnev Katja poolt tehtud massaaž. Hea näitaja oli see, et oleksin suutnud sama tempoga edasi joosta. Jalad olid veel peale jooksu kerged ja “värsked”..
Kokkuvõttes saavutasin 15. koha ajaga 47:39 ning U18 vanuseklassis teise koha. Nüüd tuleb koormust vähendada ning valmistuda Tartu Linnamaratoniks. Ning mis peamine, olla valmis Saaremaa Kolme Päeva jooksuks!
Tulemused: http://www.championchip.ee/results/442

01 Oct 2017

Hooaja viimased võistlused on näidanud, et kiirus ja “mootor” on heas seisus. Otsustasin, et peaksin veel enne Tartu Linnamaratoni ühe “sutsaka” jooksma. Paide-Türi rahvajooks oli ideaalne, sest kogu rada kulgeb asfaldil ning distants on ideaalne (13.6 km). Olen peaaegu raske üliõpilaseluga ära kohanenud ning Tallinn hakkab kodusemaks saama. Enam ei pea GPSiga ringi kõndima:D.
Läksin Paide-Türi jooksule raskete treeningute pealt ehk nädalane kilometraaž oli nagu igal tavalisel treeningnädalal. Ettevalmistust selleks jooksuks ma ei teinud, võtsin seda kui pühapäevast lõigutreeningut.
Hommikujooks näitas, et mootor on valmis. Soojendus ja muud vajalikud jooksjatele kombeks olevad “protsetuurid” külmas Paides tehtud ning käiski stardipauk. Kohe alguses sain aru, et kui püsin Katja taga lõpuni, tuleb aeg 47:00 kanti, sest Katja plaanis joosta rajarekordit. Eelmine rajarekord oli 47:05. Peaaegu algusest lõpuni jooksin koos Katja ja klubikaaslaste Indreku ja Aleksandriga. “Emamesilane ees ja tema lapsukesed tuules” :D. Oleksin tahtnud Katja elu kergemaks teha ja teda vedada enda tuules, aga ei suutnud. Tal oli rohkem “powerit” sees. Seitsmendal kilomeetril oli F.Reinhold üksi jäänud ning meie grupp püüdis ta kinni ning möödusime. Sellisel rajal üksinda joosta on väga raske. Grupis joostes on hea soe ja tuuletakistus on minimaalne. Väljas oli ainult 7 kraadi sooja. Umbes kümnendal kilomeetril hakkas meie “mesilaste grupp” lagunema. Indrek ja Katja suurendasid minu ja Aleksanderi vahelist vahemaad. Nii jäimegi Aleksanderiga kahekesi. Kaheteistkümnenda kilomeetri keskpaigas Aleksander tõstis tempot. Kahjuks ei suutnud selle kaasa minna ja nii ma jäingi “üksikuks hundiks”.
Väga hea jooksu tegi Jekaterina, kes tegi ka naiste rajarekordi (47:01). Suur, suur tänu Katja ja klubikaaslased Ints ja Sass, ilma teieta oleks jooks väga raskeks läinud. Kindlasti grupiliider Katja tegi kõige suuremat tööd ning vedas enamus ajast mehi. “Häbi olgu mehed, laseme naisterahval raskema töö meie eest ära teha.” :D Kindlasti mängisid minu juures positiivset rolli eelnev Katja poolt tehtud massaaž. Hea näitaja oli see, et oleksin suutnud sama tempoga edasi joosta. Jalad olid veel peale jooksu kerged ja “värsked”..
Kokkuvõttes saavutasin 15. koha ajaga 47:39 ning U18 vanuseklassis teise koha. Nüüd tuleb koormust vähendada ning valmistuda Tartu Linnamaratoniks. Ning mis peamine, olla valmis Saaremaa Kolme Päeva jooksuks!
Tulemused: http://www.championchip.ee/results/442

25 Sep 2017

KÕIKIDELE KAKAO ARMASTAJATELE!
https://www.youtube.com/watch?v=Zovq8G3hcc0

I am love with the Coco! Choco smuuti on kõesti „Out of this world“. Meenutab lapsepõlve lemmikjooki Nesquik´i kakaod. Proovisin nii kaerahelbepudrus kui ka smuutis. Tulemuseks "PERFECTION". Choco smuuti ei lisada suhkruid, on soja-ja laktoosivaba. Smuuti sisaldab baobabi, toorkakaod ja herneproteiini. Kokkuvõttes maitsele 10/10 ning hinnale 18.9eur annaksin 7/10, kuigi 200g kohta on see palju, aga see maitse on seda väärt. OSTMINE ON KOHUSTUSLIK!

• Tõstab heaolutunnet
• Aitab laadida uuesti energiaga
• Aitab füüsilise väsimuse korral
• Aitab kaasa närvisüsteemi normaalsele talitusele
• 100% puhast naudingut smuutide ja smuutikausside tegemisel
• 10 erinevat mineraali

TOITEVÄÄRTUS 100G KOHTA:
• energia kJ1680/401kcal
• rasvad 9.4g, millest küllastunud rasvhapped 4.9g
• süsivesikud 50g, millest suhkrud 4g
• valgud 29g
• kiudained 28.7g
• sool 4.2mg
• kaalium 1354mg (68%)
• kaltsium 149.8mg (19%)
• magneesium 332.4mg (89%)
• fosfor 448.4mg (64%)
• raud 9.24mg (66%)
• tsink 4.24mg (42%)
• vask 2.6mg (260%)
• mangaan 2.28mg (114%)
• kroom 9.6mg (240%)
• B2-vitamiin 0.24mg (17%)
• Biotiin 0,2mg (40%)
• C-vitamiin 89mg (150%)

Boost yourself: https://smuutid.ee/
Choco smuuti: https://smuutid.ee/toode/choco-supertoidusegu/

23 Sep 2017

Suur tänu Boostyourself kingituse ja Enid kaamera ning smuuti eest. Tahtsin kõigepealt proovida Cacao&Maca maitselist, sest olen suur kakaofänn. Uskumatu, see on esimene proteiinipulber, mis mulle meeldib. Maca ja šokolaadi kombitatsioon on ideaalne. Seda kombinatsiooni oleks pidanud juba ammu proovima. Samuti on sellesse segusse lisatud riisi-, kanepi-ja herneproteiini. Lisaks ei ole sellel proteiinipulbrile llisatud suhkruid, on soja- ja laktoosivaba. Kokkuvõttes annaksin maitsele 10/10 ning hinnale 34.90 6/10, sest kõik inimesed ei saa nii kallist toodet osta tihti. OSTMINE ON KOHUSTUSLIK! Luba, te ei kahetse seda. Mina igatahes hakkan seda väga tihti tarbimima :D

PROTEIIN:
• Aitab kaasa lihasmassi säilimisele ja kasvule
• Aitab kaasa lihaste tööle
• Aitab kaasa energiavahetusele organismis
• Aitab vähendada väsimust ja kurnatust
• Aitab kaasa normaalsele rasvhapete ainevahetusele
• Aitab kaasa toitainete ainevahetustele
• Aitab kaasa süsivesikute ainevahetusele

TOITEVÄÄRTUS 100g kohta:
energia kJ1559/372kcal
• rasvad 7.3g, millet küllastunud rasvhapped 2.6g
• süsivesikud 16g, millest suhkrud 1.7g
• valgud 60g
• kiudained 5.4g
• sool 1.3mg
• kaalium 628mg (31%)
• magneesium 194mg (52%)
• fosfor 338mg (48%)
• raud 6.2mg (44%)
• tsink 4.3mg (43%)
• vask 1.2mg (125%)
• mangaan 3.4mg (171%)
• kroom 2.4mg (60%)
• B1-vitamiin 0.46mg (42%)
• B2-vitamiin 0.22mg (15%)
• B5-vitamiin (pantoteenhape) 2.4mg (39%)

Boost Yourself: https://smuutid.ee/
Cacao&Maca proteiinismuuti: https://smuutid.ee/toode/superfood-protein-cacao-maca/

21 Sep 2017

Lõpuks hea maitsega proteiinibatoonid! Loodusvägi on tõesti teinud midagi imelist. Tavaliselt on proteiinibatoonidel tunda tehislikku maitset, aga mitte nende batoonide puhul. Samuti ei ole nendesse batoonidesse lisatud tavalist suhkurt, see on asendatud maheda kookosnektariga. Samuti on need batoonid VEGAN. Minu lemmikuks osutus šokolaadi maitseline batoon. Kokkuvõttes annaksin šokolaadi batoonile 9/10 ja vaarika batoonile 8/10. Hind 2.25eur on natukene kallis, aga maitse on seda väärt, seega annaksin 6/10 hinnale. Kõik veganid, tellimine on kohustuslik!!! :D

Kõrge taimse valgusisaldusega: 23 g valku 100 g kohta
Ei ole lisatud suhkrut ega kunstlikke magusaineid, sisaldab ainult looduslikult esinevaid suhkruid
Terviktoit, aineid ei ole looduses esinevast kooslusest eraldatud
Suure kiudainesisaldusega
Gluteeni- ja piimavaba, sojavaba, vegan
Lisa-, värv- ja säilitusainetevaba
Kõrge toiteväärtusega vahepala
Mugav kaasa võtta trenni, tööle, kooli ja reisile
Ideaalne taimetoitlastele, ent maitsev ja toitev kõigi jaoks
Pehme šokolaadimaitseline pähklitükkidega proteiinibatoon on maitsev ja toitev vahepala trenni, matkale

MAHE ŠOKOLAADIBATOON:
koostis: datlid*, kookosnektar*, herneproteiinipulber* 16%, mandlimass*, mandlid*, šokolaad* 12,5% (kakaopulber*, kakaooad*, kakaovõi*; kakaosisaldus 100%, kakaovõisisaldus 36%), India pähklid*, Himaalaja sool.
TOITEVÄÄRTUS 100 g kohta:
Energia: 1842 kJ / 442 kcal
Rasvad: 21 g
millest küllastunud rasvhapped / of which saturates: 5 g
Süsivesikud: 38 g
millest suhkrud / of which sugars: 30 g
Kiudained: 7 g
Valgud: 23 g
Sool: 0,63 g

MAHE VAARIKABATOON:
koostis: datlid*, kookosnektar*, herneproteiinipulber* 16%, mandlimass*, mandlid*, vaarikapulber* 7%, India pähklid*, kõrvitsaseemned*, kakaovõi*, Himaalaja sool.
TOITEVÄÄRTUS 100 g kohta:
Energia: 1859 kJ / 446 kcal
Rasvad: 19 g
millest küllastunud rasvhapped / of which saturates: 3 g
Süsivesikud: 38 g
millest suhkrud / of which sugars: 32 g
Kiudained: 8 g
Valgud: 21 g
Sool: 0,63 g

Kodulehekülg: https://loodusvagi.ee/
Proteiinibatoonid: https://loodusvagi.ee/tootekategooriad/proteiinibatoonid/

Load more posts
|
|
|
|

Bio

Olen Võrust pärit pikamaajooksja, endine võrkpallur. Pikamaajooksuga hakkasin tegelema 2014. aasta suvel. Ma naudin treeningute ja töö tegemist. Mis ei tapa, teeb tugevaks! Ma elan tervislikku eluviisi, pööran väga suurt tähelepanu sellele, mida ma kütuseks kasutan. Kui mingit toit on vaja valmistada, siis võid kindel olla, et saan sellega hakkama. Minu iidolid on Mo Farah, Scott Jurek, David Rudisha ja Isaiah Thomas. Minu moto: Söö tervislikult, maga kaua ja treeni täiega! Kõige paremad saavutused: Rakvere Ööjooksu 21.1km kuues koht (2016) ja Võrumaa pikamaajooksusarja üldkokkuvõttes kolmaskuues (2016).

I am long distance runner from Võru, Estonia who started running in spring 2014, former volleyball player. I love to train and work hard. I live a healthy lifestyle and I am keen on cooking. My moto is eat healthy, sleep suvel. long and train hard! I believe that hard work beats talent. Idols Mo Farah, Isaiah Thomas, David Rudisha and Scott Jurek. My biggest achievments so far: Rakvere Night Run 21.1km 6th place (2016), Võrumaa pikamaajooksusari overall 3rd place (2016).

https://www.strava.com/athletes/12583614

Isiklikud rekordid/Personal records:
600m: 30.10.2014 (1.34,2)
1000m: 2016 (2:51:2)
2000m: 12.06.2015 (6:55.0)
3000m: 19.05.2015 (10:32:96)
5000m: 2016 (17:05)
10000m: 04.09.2016 (34:50)
15000m: 2016 (56:26)
21.1km: 13.08.2016 (1:14:28)

Born 1997 (age 19)
Coach Urmas Randma
Club Treeningpartner

Personal bests

10000m

Show
Personal best

1000m

Show
Personal best

1500m

Show
Personal best

200m

Show
Personal best

3000m

Show
Personal best

5000m

Show
Personal best

800m

Show
Personal best

Half marathon

Show
Personal best

Competition results

10000m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
EKJL 19. 36:23.48 Tallinn Sept. 2017
Jüri Jaansoni Kahe Silla joos 27. 35:25 Pärnu Sept. 2017
Peetri Jooks 19. 35:46 Peetri (Tallinn) Aug. 2017
Ekideni Eesti meistrivõistlusted 7. 39:00.02 Tallinn April 2017
Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks 25. 34:50 Pärnu Sept. 2016
Neljas Rapla Selveri Suurjooks 39. 35:57 Rapla June 2016
Kütioru maastikujooks 10km 12. 40:08.08 Kütioru Sept. 2015

1000m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Võrumaa MV kergejõustikus 3. 03:06 Feb. 2015
Valmiera rajooni noorte 2015.a. lahtised avavõistlused sisekergejõustikus 6. 02:51.04 Valga Jan. 2015
Võrumaa meistrivõistlused krossijooksus 1. 03:08.95 Kubja Sept. 2014
Võrumaa meistrivõistlused krossijooksus 5. 03:07.31 Kubja April 2014
Võrumaa meistrivõistlused krossijooksus 5. 03:20.43 Kubja Sept. 2013
Võrumaa meistrivõistlused krossijooksus 10. 03:54.32 Kubja April 2011
Võrumaa meistrivõistlused krossijooksus 23. 04:15.17 Kubja Sept. 2010
Võrumaa meistrivõistlused krossijooksus 25. 04:24.44 Kubja Sept. 2009

1500m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
EMV kergejõustikus 8. 04:47 Rakvere July 2017
Võrumaa staadionijooksu sari 9. 04:53.01 Võru May 2015
V