Jürgen Külm (20)

Long distance running

7 FANS
19 Mar 2018

Pühapäeval oli vaba päev. Iga üks tegi seda, mida ta tahtis. Kes tahtis, võis ka jooksma minna. Hommikujooks ei olnud kohustuslik, kuigi Urmas soovitas kõigil seda teha. Mina loomulikult läksin hommikujooksule. Urmas soovitas mul koos teise Jürgeniga joosta, sest ta tuli laagrisse alles laupäeval. Jooksime rahulikus tempos ~16km. Väga mõnus oli joosta. Jürgenil oli eilsest veel jalad kanged, aga minu jalad olid värsked :). Peale jooksu venitasime ning läksime ratastega sõitma. Otsisime suuremaid poode. Lõpuks leidsime ühe suure toidupoe, kus oli suur kaubavalik. Sain isegi mõningad vegantooted osta, mida Eestist pole nii kerge leida. Ostsin seitanit ja muud nänni :D. Õhtul käisin saunas ning läksin varakult magama, et olla valmis esmaspäevaseks treeningpäevaks.
Esmaspäeva oli ilus ilm. Hommikujooksu ajal mere ääres saab prognoosida, kui tugev tuul võib samal päeval tulla. Ühtpidi joostes on väga mõnus, tuul lükkab tagant. Teistpidi tekib selline tunne nagu jookseksid vastu seina. Tavaliselt jooksen hommikuti ~8km ning teen erinevaid jõu-ning võimlemisharjutusi. Kell 10:30 hakkas meil päeva teine treening. Täna toimus staadionitreening. Kõigepealt jooksime staadionile, mis asus ~3.5km kaugusel hotellist. Kui sinna jõudsime, oli mitmeid kuulsusi näha: Pascal Martinot-Lagarde ja mitmed teised kuulsad sportlased. Isegi Rasmus Kisel oli staadionil. Tegime koos temaga mõningad pildid :D. Natukene piinlik oli olla selliste sportlastega ühel ja samal staadionil. Ise oled sama kiire kui tigu ning nemad on kepardid :D. Kõigepealt tegime 15 erinevat jooksuharjutust. Seejärel jooksime 5x80m spruti ning peale igat spurti jooksime tagurpidi. Nüüd tegime minu lemmiktreeningut: jooksime diagonaale. Üks diagonaal on ~141m. Jooksime 12 diagonaali. Seejärel jooksid tugevamad (mina, Mark, Frank, Kaisa, Janar) 3x400m ning peale igat lõiku sörkisime 400m ning jooksime uuesti. Jooksin ühtlaselt ~74 sekundiga. Seejärel jooksime 1000m. Minu ajaks tuli 3:14. Ajad ei olnud kõige paremad, aga arvestades seda, et eelmine nädal tegin nädalakilometraaži rekordi (jooksin 220km), siis on need head tulemused minu kohta. Küsisin Urmaselt, kas võin veel 8 diagonaali joosta. Vastus oli muidugi jaatav :). Tahtsin lõdevstusjooksu murul teha. Mulle lihtsalt meeldib see. Jooksin lõdvestuseks 5 jalgpallistaadioni ringi. Hotellis venitasin, sõin ja läksin magama, et olla valmis õhtuseks treeninguks. Kõigepealt jooksin rahulikult 45min. Kohtusime kell 17:30 rannas. Kõigepealt tegime erinevaid jõuharjutusi ning seejärel rippusime aja peale. Suutsin rippuda 2:30. Peale seda jooksime mägedes 20min fartlekki: mäest alla rahulikult ning mäkke sprintisime. Lõdvestuseks jooksin 3km. Õhtul käisin saunas ning tegin koolitööd.

18 Mar 2018

Reede oli minu jaoks laagri üks oodatuimaid päevi. Hommikujooks oli väga mõnus: tuul oli minimaalne ning temperatuur oli ~12 kraadi. Mina ja Mark tegime natukene suurema ringi, sest Urmas soovitas meil rohkem joosta, sest õhtul oli kerge treening. Jooksin hommikul ~13km. Kell 10:30 hakkas meil järgmine- mäetreening. Rentisime rattad ning sõitsime ~8km Monte Gordost välja. Seejärel jooksime ~15min rahulikus tempos ning alustasime võimlemis-ja jooksuharjutustega. Viimaseid tegime mäest üles. Kui jooksuharjutused tehtud, alustasime kiirendustega. Kõigepealt tegime 3x100m, et jalad mäkkejooksmiseks “soojaks” saada. Seejärel jooksid tugevamad (mina ka) 5x100m, 5x200m ja 5x400m mäest üles. Eestis on raske selliseid mägesid leida, aga õnneks on need siin olemas. Ilm oli ka üllatavalt soe, mis tegi treeningu lõbusamaks. Seejärel jooksime 5x400m, 5x200m ja 5x100m. Lõdvestuseks jooksin kusagil 10min. Ootasin väga reedest treeningut, sest Urmas ütles, et saame endale apelsine korjata. Korjasin endale ~10kg värskeid apelsine :D. Võtsin treeningule spordikoti kaasa, olin selleks valmis :D. Kahjuks kukkusid tagasisõidul minu ratta korvist mitmed apelsinid välja :(. Lõpuks oli neid ~9kg). Nüüd on mitmeks päevaks apelsinivarud olemas. Need on nii hea maitsega. Õhtul oli valik, kas minna rattaga sõitma või jooksma. Loomulikult läksin jooksma. Seekord üksinda, sest keegi ei tahtnud tulla:(. Mind see loomulikult ei takistanud. Jooksin ~8km (39min), sest treener ei lubanud rohkem joosta. Peale jooksu käisin juuksuris, sest pikad juuksed hakkasid treeninguid segama. Õhtul käisin saunas ning õppisin. Mul oli nii hea meel, et Jürgen saabus reede õhtul. Ootasin teda väga. Oleme ühes toas ning kui kaks veganit on samas toas, on millest rääkida:D.
Laupäeval oli väga jube ilm. Hommikujooksu ajal oli temperatuur üllatavalt madal (~7 kraadi) ning sellele ka tugev tuul. Peale hommikujooksu venitasin, sõin ning läksin Jürgenile poode näitama. Kell 10:30 algas päeva teine treening. Alguses jooksime 1h30min. Seejärel pidime randa minema ja seal spurte, jooksuharjutusi jne tegema, aga väljas sadas vihma ning tuul oli endiselt väga tugev. Urmas otsustas, et teeme täna kergema treeningu metsas. Tegime mõned jooksuharjutused ja spurdid. Kõigepealt jooksime 5x200m. Peale seda lahkus enamus treenijaid. Minuga jäid edasi treenima Mark, Frank ja Jürgen. Jooksime koos veel 5x300m. Peale seda otsustasime Jürgeniga, et jookseme 4km lõdvestusjooksu. Kui hotelli jõudsime, olime “täielikult läbi”. Minul oli enesetunne normaalne, aga Jürgen oli väga väsinud. Venitasime ning läksime koos SPAsse sauna ning tegime seal natukene ÜKEt. Kuna Jürgen ei leidnud päeval poest kõike seda, mida ta oleks tahtnud osta, otsustasin, et viin ta kõige suuremasse poodi, mis asub siin lähedus. Sõitsime ratastega poodi (3.3km). Jürgen ei olnud mitmeid kuid poes käinud. Tänu sellele läks poes olemine väga pikaks :D. Tagasisõit oli raske, sest väljas sadas vihma ning tugev tuul puhus vastu. Uskumatu, kui tugev tuul siin on. Terve päev sadas Monte Gordos vihma. Õhtul oli meil järjekordne klubiõhtu.

17 Mar 2018

Kolmapäeva hommikul oli parem ilm kui eelnevatel hommikutel: temperatuur oli kõrgem ning tuul ei olnud väga tugev. Peale hommijooksu ja-võimlemist sõin natukene ning läksin magama, et olla valmis järgmiseks treeninguks. Alguses jooksime 20min rahulikus tempos. Seejärel tegime erinevaid jooksu-ja hüplemisharjutusi. Kõigil olid jalad kanged teisipäeval tehtud väljaastetest, mida pidime tegema hüpeldes. Isegi minul, kellel on väga harvad lihased kanged, oli tunda, et jalad on “kinni”. Seejärel tegime mägedes 5x100m, 3x150, 4x600m kiirendused. Peale seda anti meile vabad käed. Pidime vähemalt 15min sörkima. Kes tahtis võis muidugi rohkem. Mina sörkisin ~30min, sest õhtul me enam jooksma ei pidanud. Urmas ütles, et kes tahab võib enne õhtust Kaisa ÜKE´t maksimaalselt 30min sörkida. Sörkisin ~28min ning venitasin ja läksin ujulasse, kus tegime erinevaid harjutusi. Ma arvasin, et see on natukene raskem, sest Urmas hoiatas mind mitu korda, enne laagrisse tulekut, et Kaisa ÜKE on väga raske. Urmas oli vaimustuses, et minu keskosa on tunduvalt tugevam, kui ta arvas. Õhtul käisin saunas, sõin, õppisin natukene ning vajusin magusasse unne :).
Neljapäeva hommik oli senistest hommikutest kõige soojem ning tuul oli ka üllatavalt nõrk. Minu keha on harjunud selliste koormustega. Mul ei ole probleemi selliste koormustega pidevalt treenida. Naudin seda ning tahaksin pidevalt nii palju teha, aga muud kohustused ei luba mul niimoodi pidevalt treenida (kool, koolitööd, eraelu jne). Päeval läksime jooksma. Meid jaotati mitmesse gruppi, olin tugevamas grupis. Jooksin koos Kaisa, Siimu, Dima ja Jaanusega ~20km rahulikus tempos. Seejärel käisin poes ning läksin uuesti magama. Laagrid ongi sellised, ainult sööd, magada ja treenida. Muud ei jõuagi teha. Õhtul jooksime soojenduseks ~40min. Jooksin koos Kaidu ja Kaisaga. Kokku jooksimine ~8km. Arvestasime aega natukene valesti :D. Tegelikult pidime 30min jooksma. Ikka juhtub :D.Seejärel tegime rannas palju kiirendusi ning jooksuharjutusi. Mulle väga meeldib liivas sprintide tegemine: kõrval liival joostes ei vaju sa sisse, ei põluta jalgu jne. Lõdvestuseks jooksin 20min. Seejärel tegin venitusharjutusi ning rullisin ennast. Peale rasket päeva käisin loomulikult saunas. Õhtul oli meil klubiõhtu, kus arutati erinevaid ideid ning treeninguid.

13 Mar 2018

Esmaspäeva hommikul alustasime Siimu ja Margitiga teekonda teiste juurde, et minna rongiga Farosse ning sealt edasi laagriplatsi, mis asus Monte Gardos. Kell 7:45 alustasime teekonda rongijaama. Mitmel klubikaaslasel olid jalad väga kanged eilsest jooksust, aga minul ei olnud häda midagi. Olen harjunud selliste raskete jooksudega. Samuti rullin ja venitan ennast väga põhjalikult peale igat treeningut ja võistlust. Mida raskem on treening ja võistlus seda kauem ma seda teen. Rongiga sõites oleksime pidanud jõudma umbes 4h Farosse. Kahjuks just sellel päeval kui tahtsime rongiga sõita, streikisid rongijuhid. Järgmine rong väljus alles 18:30. Meil ei olnud mõtet oodata nii kaua. Otsustasime, et rendime autod ning sõidame nendega Monte Gardosse. Autode otsimine läks mitmeid tunde aega. Kell 13:30 alustasime teekonda Monte Gardosse. Sõit läks kiiresti. Vahepeal tegime söögipeatuse ja käisime poodides. Kella 19 ajal jõudsime hotelli. Peale seda läksime jooksma (osad klubiliikmed). Läksin koos Dimaga. Jooksin temaga ainult ~4km, sest ta jooksis liiga kiiresti :D (4:05min/km). Väljas oli pime ning tuuline. Jooksin 5km ning pöörasin tagasi. Olin hästi ettevaatlik, sest ma ei näinud enam, kuhu jooksen, sest ühtegi valgustust metsas ei olnud. Kui olin umbes 8.7km jooksnud, jooksin kogemata vales suunas ning peagi eksisin ära. Õnneks leidsin ühe vanapaari, kes aitasid mind. Nad laenasid mulle oma arvutit, et saaksin otsida, kus minu hotell asub. Jõudsin umbes kella 20 ajal hotelli ning venitas ja rullisin. Peale seda tegin endale süüa ning õppisin natukene. Magada oli raske, sest ma ei olnud väsinud.
Teisipäeva hommik algas hommikujooksuga. Alustasime jooksuga kell 7 ning jooksime ~7km rannas. Liivasel maapinnal on väga mugav ning kasulik joosta. Ma pole kunagi sellisel liival jooksund, millel joostes sa ei vaju liiva sisse. Samuti liivas jooksmine ei põruta jalgu. Mulle väga meeldis see :D. Seejärel toimus ühisvõimlemine ning päevaplaanide arutamine. Seejärel jooksime tagasi koju (~2km). Hotellis sõin natukene, õppisin ning käisime Martiga poeringil. Üritan igal vabal hetkel õppida, sest pean väga palju koolitöid tegema. Kell 11 algas meil uus treening. Meid jaotati kahte gruppi: kiiremad ja aeglasemad. Olin kiiremate grupis. Meie pidime ~10km jooksma. Jooksime rahulikus tempos (~4:47min/km). Ilm oli soe ning tuul oli nõrk. Väljas oli ~19 kraadi. Sain isegi ilma särgita joosta, sest mul hakkas väga palav. Peale jooksu kogunesid grupid randa, et teha erinevaid jooksu-ja hüplemisharjutusi. Peale harjutusi jooksime 4x100m ja 2x200m. Seejärel sörkisin ~13min liivas ning jooksin ~7min tagasi hotelli. Hotellis õppisin ning üritasin natukene magada. Õhtune treening algas kell 17. Õhtul jooksime rahulikult 50min. Peale treeningut läksime sauna ning vesivõrkpalli mängima.
Esimesed päevad on olnud kerged. Järgmistel päevadel on treeningud õnneks raskemad :D. Mulle väga meeldib Portugali ilm. Siin on soe, kergelt tuuline ning siiamaani pole vihma sadanud. Monte Gardo samuti meeldib mulle. Siin on väga palju metsaradasid ning mereäärne lausa kutsub sinna jooksma. Olen nii õnnelik, et ma ei pea jooksma lumes ning külmetama Eestis. Katsun nädalas 3 postitust teha.

11 Mar 2018

Võistluspäeva hommikujooks läks hästi: enesetunne oli normaalne, ilm oli soe ning kergelt niiske. Võistluste pärast ma ei muretsenud. Olen palju võistelnud ning lähen võistlust lihtsalt nautima. Peale hommikusööki läksime Siimu ja Margitiga kerge sörgiga teiste juurde. Sealt alustasime sörki võistlusplatsile. Peagi jõudsime suure rahvamassini. Olime neljakesi: Dima, Kaisa, Nele ja mina. Õnneks saime enne starti Jaanusele asjad ära anda. Siis algas nügimine. Mina ees ja teised järel. Olime peaaegu 5km liikunud ning jõudsime ühe lindini, kust meid edasi ei lastud. Ainult eliidid ja inimesed, kes olid parema stardikoha eest maksnud, said läbi. Enne starti seisime 45min ning lihtsalt ootasime. Liigutada ega võimelda ei saanud, sest olime nagu kilud karbis. Kell 10:30 anti start. Esimesed 400m oli raske joosta, sest pidime Dimaga sadadest inimestest mööda jooksma. Esimesed kolm kilomeetrit oli kergelt allamäge. Esimese kilomeetri ajaks oli aeg 3:17. Edasi oli trass tasane. Kuni viienda kilomeetrini olin rekordgraafikus. Edasi hakkas kõhus pistma. Jooksmise tegi raskeks see, et olin hädas haigusest tingitud röga ja nohuga. Lõõrid olid saasta täis. 9-18km oli väga, väga tugev vastutuul. Peaaegu, et võimatu oli joosta. Paljud inimesed jäid isegi seisma. Kümnendal kilomeetri mõtlesin, et katkestan. Kilomeetrid 9-18 jooksin enamus ajast üksinda. See oli esimene võistlus, kus ma jõin vähemalt kolm korda. Vastutuul tekitas väga suurt janu. Viimased kolm kilomeetrit jooksin nii kiiresti kui suutsin. Peale jooksu hakkas meeletu padukas. Otsisin 45min teisi. Mul oli väga külm ning olin vihane, sest tegin mitu suurt ringi ning ei leidnud kedagi. Lõpuks leidsin teised ning hakkasime vaikselt koju liikuma. Kõndisime umbes 4km ning lõpuks saime takso peale. Õhtu veetsin klubikaaslastega võistlusmuljeid rääkides.
Teadsin juba enne starti, et head lõpuaega ei tule, sest olin neli päeva ainult voodis lebanud vaevu tajudes, mis ümberringi toimub. Arvasin, et jooksen 1:16-1:18, sel juhul kui rada on pidevalt natukene allamäge (Urmase jutu järgi), aga raja profiil osutus hoopiski midagi muuks. Enne haigeks jäämist oli plaan joosta ~1:13. Olen õnnelik, et üldse lõpetasin ning sain esimesel suurel välisvõistlusel joosta. Jalad olid heas seisus, aga hingamisraskused ei võimaldanud mul kiiremini joosta. Uuel võistlusel uue hooga!

10 Mar 2018

Sellel nädal jäin haigeks. Esmaspäeval tundsin ennast natukene kehvasti. Ma ei pööranud sellele erilist tähelepanu. Tegin natukene kergema treeningu. Kuna teisipäeval ootas ees tähtis eksam, siis õppisin poole ööni. Öösel tundsin, et enesetunne läks veel kehvemaks ning pea hakkas valutama (vb oli ka väike palavik). Hommikul oli asi selge, et olen haige. Ma ei tea, kuidas ma kooli jõudsin? Rattasõit kooli sarnases purjus inimese kojujõudmisega. Tegin eksami ära ning läksin koju magama. Õnneks sain poisitiivse hinde, mis tegi tuju paremaks :). Olin terve päev ainult voodis ning vaevu liikusin. See on nii imelik, et igal aastal samal ajal olen haige. Kolmapäeval oli mul juba parem olla. Suutsin isegi natukene õppida ning Lissaboni reisi ettevalmistusi teha. Õhtul mõtlesin, et neljapäeval saan juba jooksma minna. Kahjuks nii see ei läinud. Enesetunne oli endiselt kehv. Minu pea ja kael olid väga kanged ning peas oli paks. Õnneks Jekaterina Patjuki imelised käed tegid enesetunde paremaks ning kangus kaelas ja õlgades vähenes. Ma olin nii pettunud, sest pühapäeval toimub Lissaboni poolmaraton, mida olen oodanud mitmeid kuid. Sportlased jäävadki väga kergesti haigeks, kui nad on tippvormis. Olen kindel, et ma jäin tänu koolistressile ja õppimisest põhjustatud lühikestele unetundidele haigeks. Külmetada ma igatahes ei saanud.
Reedel alustasin sõitu Lissaboni. Õde Enid tuli mulle kell 6:00 järele, et venna lennujaama viia :). See oli minu “esimene” lend (kunagi kuus aastat tagasi lendasin klassiga). nüüd pidin lendama ihuüksi ja seda koos ümberistumisega. Leidsin lennujaamas kõik kergesti üles ning jõudsin muretult Oslosse. Oslo lennujaamas oli natukene raskem, sest enamus silte oli Norra keeles. Õnneks oli ka ingliskeelseid silte, mis tegid orienteerumise kergemaks. Lennujaamas oli väga igav, sest minu arvutil ei ole akut ning pistikupesade leidmine oli keeruline. Plaanisin Oslos aega sisustada õppimisega. Telefoni “niblimine” on minu jaoks aja raiskamine. Selle asemel eelistan teha kõike muud. Ma lihtsalt istusin ning üritasin natukene magada, mis mul kahjuks ei õnnestunud.
Lend Oslo-Lissabon läks väga “huvitavaks”. Eeldasin, et lennukis on pistik, aga seda ei olnud. Ma lihtsalt istusin ja ootasin. Pean õppima ka niisama tegevusetult olema. Kahjuks on see minu jaoks väga raske. Lend pidi kestma 4h5min. Kui olime lennanud 3h50m ütles kapten, et maandume mõne minuti pärast. See mõni minut venis tänu rasketele ilmaoludele tunni pikkuseks. Maandumine oli paras pähkel: liiga pikk, lennuk kõikus ning süda hakkas mul läikima. Enesetunne oli väga halb. Õnneks stjuardess abistas mind nendel rasketel minutitel. See oli nii hea tunne, kui lõpuks maandusime. Ma ei olnud võimeline ise orienteeruma, sest mul oli endiselt väga halb olla. Õnneks üks meesterahvas juhatas mind kohvrite juurde. Lissabonis oli torm. Tuul oli tugev ning sadas hoovihma. Minu üllatuseks ei saanud ma kellelegi helistada ega sõnumeid saata. NO TORE ON! Kohvri sain kiiresti kätte. Nele lubas, et ta ootab mind lennujaamas. Algselt pidi ta mind lennujaamas ootama 2h, aga tänu sellele, et lennuk hilines 1h pidi ta kolm tundi ootama. Suur tänu Nele! Olen nii õnnelik, et mul selline abivalmis klubikaaslane :). Seejärel läksime metroopileteid ostma. Mul oli endiselt väga halb olla ning vaevu liikusin. Väljusin meetrost ühe peatuse võrra varem kui Nele. Tegin Nele telefoniekraanist pildi, kus olid juhised, kuidas peaksin korterisse jõudma. See oli JUBE. Kõigepealt hakkas vihma sadama, seejärel suutsin mitu korda ära eksida. Kõik inimesed, kelle käest ma abi küsisin, kas ei osanud inglise keelt või ei teadnud, kus korter asub. Väga kurnav oli korterit otsida, sest tänavatel olid sellised kivid, mille peal kohvrite sõidutamine on raske. Vahepeal lihtsalt istusin, sest jätkuvalt süda läikis. Lõpuks suutsin leida õige koha. Korteriomanik oli Aasia päritoluga naisterahvas, kelle inglise keel oli peaaegu olematu. Välimuse poolest oli korter väga ilus, aga kõik muu oli eeldatust kehvem: toad olid külmad, pliit ei töötanud, sokkide peale ei saanud kõndida (põrand oli ikka väga külm), pott ja pann olid väikesed :D ning elekter läks ära, kui liiga palju vooluallikaid oli sisse lülitatud. Seejärel läksin poodi, et toitu osta. Lootsin, et leian hea hinnaga puuvilju või isuäratavaid vegantoite, aga järjekordselt minu ootused ei vastanud reaalsusele. Puuviljad olid sama kallid kui Eestis ning vegantooteid ma ei näinud. Ostsin mõned banaanid, apelsinid, porgandeid ja ubasid.
Tervis oli endiselt “küsitav”. Jätkuvalt ei teadnud, kas jooksen pühapäeval poolmaratoni. Nüüd oli juba neli päeva viimastest jooksusammudest möödas. LOODAN ET SAAN TERVEKS!

03 Mar 2018

Reede hommik algas hommikujooksuga. Jooksin ~8km madala pulsiga. Peale jooksu läksin koju venitasin ning sõin. Seejärel jooksin tööle ning peale seda kiirustasin Tallinna Spordihalli, kus jooksin viimased pikemad lõigud enne Lissaboni poolmaratoni. Pidin üksinda jooksma, sest Jürgen Veber ei tulnud ning Mark oli endiselt haige. Soojenduseks tegin 10x60m erinevat jooksu- ja hüplemisharjutust. Seejärel jooksin 5x60m ning peale igat sprinti jooksin tagurpidi 60m. Peale seda tegin 7x100m sprinti. Peale igat sprinti puhkasin nii kaua kui pulss langes 125hpm. Urmas jõudis, siis kui olin viimast sprinti jooksmas. VALMIS!!! Kõigepealt jooksin 6000m (30 ringi). Jooksin väga ühtlaselt: keskmine kilomeetriaeg tuli 3:29. Urmas käskiski sellise tempoga, sest sellise tempoga (kiiremini kui suudan) plaanin Lissaboni poolmaratonil joosta. Peale rasket lõiku sörkisin 600m ning puhaksin 3min. Seejärel pidin 3000m jooksma. Suutsin 800m joosta enne, kui häda andis häiret :D. Pole hullu, ikka juhtub! Nüüd algas katse number kaks 3000 meetrise lõigu jooksmisel. Kilomeetrite tempo kõikus rohkem kui eelmise lõigu ajal. Keskmine aeg tuli 3:30. Kuidagi kerge on. Nüüd sörkisin 600m ning puhkasin 5min. Seejärel jooksin 1km, mille ajaks tuli 3:22. Oleksin tahtnud kiiremini joosta, aga rasked lõigud olid veel “jalgades”. Peale lõikude jooksmist sörkisin 10min. Seejärel jooksin 10x80m. Peale igat sprinti kõndisin 20m ning jooksin uuesti. Peale 10x80m sprinte sörkisin natukene ning jooksin 6x120m. Peale igat sprinti sörkisin ja kõndisin 40m ning jooksin uuesti. Seejärel ühinesin treeningkaaslstega: Alar, Raul, Tristan jne. Kõigepealt jooskime 3x80m. Peale igat sprinti puhkasime natukene ning jooksime uuesti. Üllatavalt palju enegriat oli veel üle ning otsustasin treeninguga jätkate. Seejärel jooksime 2x150m. Peale igat sprinti puhkasime natukene ning jooksime uuesti. Peale seda sörkisin natukene klubikaaslase Tarassiga. Temaga on alati väga huvitav rääkida :D. Seejärel tegin 100 erinevat harjutust kolmekilose topispalliga. Aitäh Tarass ja Alar, et mind abistasite! Treeningu lõpus tegin 5x10 viset õhku ja 150 erinevat viset vastu seina kolmekilose topispalliga. Vot see oli alles hea treening :D! Seejärel jooksin koju, tegin natukene ÜKEt. venitasin ning läksin ujuma. Ujusin 600m krooli. Oleksin tahtnud rohkem ujuda, aga pidin swimitationi sessioonile minema. See oli “kirss tordile” :D. Õhtul õppisin ning sõin suures koguses pastat, milles oli kõike hääd :D. Loomulikult magama jäin ma väga kiiresti.
Ainult kuus päeva Lissaboni minekuni. CAN`T WAIT! :D

28 Feb 2018

Esmaspäeval ilmateadet vaadates tuli mul “pisar silma”. Prognoos näitas, et teisipäeval võib tulla kuni -24 kraadi. JUBE!!! Õnneks teisipäeva hommikul oli -20 kraadi. Esimest korda sel aastal kasutasin respiraatorit, sest sellise ilmaga on väga raske hingata ning haigeks võib kergesti jääda. Respiraatoriga hingad 5-10 kraadi sooja õhku. Seda on küll ebamugav kanda, aga tunduvalt parem kui hingata -20 kraadist õhku. See sobib ka mitmeteks teisteks tegevusteks kasutada: rattasõiduks, jalutamiseks, suustamiseks jne. Sellise ilmaga jooksmiseks riidesse panek võtab tunduvalt kauem kui tavaliselt. Mina panen tavaliselt sellise pakasega kolm kihti riideid. Kõige tähtsam on, et oleks soe ja haigeks ei jääks. Peale hommikujooksu venitasin, rullisin ning sõin natukene. Seejärel jooksin Tallinna Spordihalli, et joosta viimased lühemad ja kiiremad lõigud enne Lissaboni poolmaratoni. Imemees Mark oli haigeks jäänud, aga õnneks Astrid tuli treeningule. Soojenduseks tegin 10x60m erinevat jooksu- ja hüplemisharjutust. Seejärel tegin 5x60 spurnti ning peale igat spurti jooksin tagurpidi 60m. Siis ühines minuga Astrid ja jooksime 8x100m. VALMIS! Kõigepealt jooksin 3x300m (Astrid 2x300m). Peale igat lõiku sörksin 200m ning puhkasin paar sekundit. Peale seda jooksime 3x600m (Astrid 2x600m). Peale igat lõiku sörkisin 400m ning puhkasin natukene ning jooksin uuesti. Seejärel jooksin 1500m. Aega ma ei mäleta, aga see oli alla 5min. “Väga hea Külm,” ütles Urmas. Urmas soovitas mul 12x120m joosta, tegin seda. Peale igat sprinti kõndisin ja sörkisin 40m ning jooksin uuesti. Seejärel liitusin teiste treeningkaaslastega, kes tulid hiljem treeningule: Jürgen, Alar, Karl jne. Koos tegime mõningad hüplemisharjutused. Seejärel jooksime 3x120m. Energiat oli mul veel palju ning otsustasin, et jooksen teistega 5x600m. Treeneril polnud selle vastu midagi :D. Peale igat lõiku sörkisime 200m ning puhkasime natukene. Viimase lõigu aeg oli 1:54. “Peale sellist rasket treeningut 1:54 joosta on väga hea,” ütles Urmas. Seejärel jooksin natukene Jürgeniga. Treeningu lõpus tegin 5x10 viset õhku ja 120x erinevat viset vastu seina kolmekilose topispalliga. Seejärel lippasin koju, tegin natukene ÜKEt, venitasin ning kiirustasin kooli. Õhtul käisin Uku Lehe juures. Ta tegi minu lihased pehmeks ning värskeks. Tänks mees, sa ikka oskad minu keha “hooldada”. Õhtul ujusin 1km ning käisin saunas. Sellise külma ilmaga minu keha “sunnib” mind sauna minema :D. Külmale meeldib soe :D. Pärast ei taha välja minna, kus on väga külm. Õnneks elan Audentese Spordikeskusele lähedal. Täna oli haruldane päev, sest ma ei näinud mitte ühtegi jalgratturit. Olin vist ainukene hull, kes sõidab sellise pakasega veloga.
Urmas arvab, et olen väga heas vormis. Lissabonis tahaksin isikliku rekordi joosta. Ma väga väga ootan Portugali laagrit. See ilm, mis Eestis on praegu, on JUBE. Varsti tuleb sula, mis teeb jooksmise väga ohtlikuks. Loodetavasti kui laagrist tagasi tulen on jää ja lumi ära sulanud :).

24 Feb 2018

Kui reede (täna) hommikul ärkasin nägin, et väljas on -18 kraadi ning maapinnale on veel üks paks lumekiht sadanud. Oeh, mis seal ikka. Hommikujooks sai joostud. Peale hommikujooksu sõin natukene ning mõtlesin magan natukene enne Liivamäe treeningut. Uni oli väga magus ning äratuskella ei kuulnud. Õnneks helistas mulle Jürgen Veber ning äratas mind üles. Panin kiiresti riidesse ning alustasin jooksu Liivamäele. Poolel teel tuli vastu treener Urmas, keda pidin täna asendama. Ma lootsin, et keegi ikka treeningule tuleb. Teadsin, et Jürgen on 100% kohal. Jürgen tuli mulle poolel teel vastu ning jooksime Liivamäele. Seal olid ainult lapsevanemad ja nende lapsed, kes kelgutasid. Mitte ühtegi Treeningpartneri liiget. Liivamäel oli võimatu joosta, sest lund oli palju ning maapind oli väga libe. Otsustasime Jürgeniga, et jookseme Hiiu-Nõmme kergliiklusteeni ning tulema tagasi Liivamäele võimlema. Kui Liivamäele jõudsime nägime Gunnarit, kes oli treeningule hiljaks jäänud. Tegime 10x30 erinevat hüplemisharjutust ning 20x30m erinevat jooksuharjutust. Väga raske on püsti püsida sellisel maapinnal. Eriti kui teed harjutusi mäest üles. Seejärel tegime 5x10 kükist üleshüppet. Peale seda jooksime TTÜ tõusule. Meil vedas, sahk oli just tee lumest puhtaks ajanud :D. Tegime 5x100 spurti ning peale spurti jooksime 100m mäe tippu. Jalad hakkasid nüüd vaikselt ära väsima. Peale spurte tegime 4x200m erinevaid jooksuharjutust. Nüüd hakkas treening alles pihta :D. Jooksime 8x TTÜ mäest üles. Esimesed kaks korda jooksin liiga kiiresti, järgmised jooksud läksid raskeks :D. Alt üles on ~450m piina. Peale seda otsustasime, et jookseme tagurpidi mäest üles Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul. YES, tehtud :D! Jalad olid pärast jooksu nii kerged, et nende asemel oleks olnud õhk. Seda tunnet on võimatu kirjeldada. VÄGA KÕVA! Oleme ikka hullud :D. Seejärel alustasime Jürgeniga koju jooksmist. Lubasin ta koduukseni saata :). Pool distantsi oli väga ebamugav joosta, sest teed olid endiselt lumega kaetud ning tugev vastutuul külmetas nägu. Rohke jutt tegi teekonna läbimise väga kiireks. Puhaksin umbes minuti Jürgeni maja ees ning alustasin koju jooksmisega. Kodus tegin natukene ÜKEt ning venitasin. Lihased olid väga kanged. Ma ei mäletagi, millal mul viimati nii kanged lihased olid. Seejärel läksin Audentesesse ning ujusin 1km. Peale sellist rasket treeningpäeva läksin sauna. See oli väga hää :D! Seejärel sõitsin “ärivisiitidele” :D ning käisin poes. Sellise ilmaga on rattaga raske sõita: näpud külmuvad kohe ära, ebatasaselt kinni tambitud kõnnitee tekitab tunde nagu sõidaks munakivide peal. Kodus sõin ning veetsin ülejäänud õhtu kooliülesandeid tehes. HEAD SÜNNIPÄEVA EESTI!

23 Feb 2018

See nädal oli tõsiselt raske koolinädal: pikad koolipäevad, anti palju ülesandeid, mõni loeng ajas mind peaaegu zzz :D. Mis ei tapa teeb tugevaks!
Reede hommikul oli endiselt väga külm (-14 kraadi). Isegi minul on raske hommikujooksule sellise kehva ilmaga minna. Külm Külma ei peata :D! Peale hommikujooksu läksin koju ning seejärel jooksin tööle. Peale tööd jooksin Tallinna Spordihalli, kus algas nädala kähtsaim treening. Minu kurvastuseks ei tulnud mitmed kiired treeningkaaslase treeningule. Pidin pikki lõike üksinda jooksma :(. Soojenduseks tegin 10 erinevat jooksu- ja hüplemisharjutust. Seejärel tegin 5x60m spurti, peale igat spurti jooksin tagurpidi 60m. Peale seda jooksin 4x150m. Juba oligi aeg, et joosta 8km. 40 järsku ja egameeldivat ringi. Mulle kohe üldse ei meeldi sisestaadionil korraga nii palju ringe joosta. See on väga ebamugav ning õhku on minimaalselt. Jooksin kõik kilomeetrid +-2 sek. Keskmine kilomeetriaeg oli 3:30. Oleksin saanud kiiremini joosta, aga ei olnud vaja ning olin vaimselt väga väga väsinud. Kuula oma keha! “Super Külm, Lissabonis jooksed isikliku!” Kui tark treener nii arvab, siis kindlasti jooksen uue isikliku rekordi ;). Siis ühinesin teiste treeningkaaslastega, kes olid hiljem treeningule tulnud: Alar, Kaisa, Tarass ja teised. Nendega tegin 15 erinevat jooksuharjutust ning 5x60m spurti. Peale igat spurti jooksime tagurpidi 60m. Seejärel jooksime 10x100m. Peale igat sprinti kõndisime natukene ning jooksime uuesti. Teised läksid lõike jooksma. Mina jooksin samal ajal 10x150m. Peale igat sprinti kõndisin 50m ning jooksin uuesti. Treeningu lõpus tegin 5x10 viset õhku ja 150 erinevat viset kolmekilose topispalliga. Seejärel jooksin koju, tegin natukene ÜKEt ning läksin ujuma. Ujusin 700m, sest läksin peale ujumist swimitationi. Oleksin tahtnud kauem ujuda, aga hilinemine ei ole ilus :). Swimitation on tõsiselt hea. Iga sportlane peaks seda tegema. Kui ei proovi, siis ei tea kui hästi see sinu kehale mõjub ;)!
Eliksiir saatis mulle kolm toodet proovimiseks. Suur tänu teile ;)! Nad andsid mulle LIFE DRINK, BEETROOT JUICE CORDYCEPS & REISHI ja ROHEJAHU. Loomulikult on kõik need tooted vegan :).
Life Drink on igapäevaseks kasutamiseks mõeldud toitev ja terviklik pulbriline toidulisand mis on välja töötatud neile, kes soovivad valida loomuliku ja tervikliku viisi oma tervise säilitamiseks. Life Drink sisaldab muuhulgas rikkalikult taimseid valke, orgaanilise kvaliteediga värskelt külmkuivatatud köögiviljade, marjade ja seente pulbrit, kontsentreeritud täistoitu ja muid toidu looduslikke aktiivseid koostisosi, samuti seedeensüüme, piimhappebaktereid, rasvhappeid ja kiudaineid – 100% lisaainetevabalt.
Beetroot juice cordyceps & reishi sportlastele mõeldud super-segu. Toode on välja töötatud suurendama sportlaste sooritusvõimet. Taimsed komponendid stimuleerivad energia tootmist kehas, hõlbustavad hapnikku omastamist ning tugevdavad vereringet.
Rohejahu on kombinatsioon paljudest kasulikest vitamiinidest, millega oma toidulauda rikastada.Rohejahu, mida on väga lihtne kasutada, on kombinatsioon rohelistest taimedest nii maalt kui merelt. Rohejahu on ideaalne inimestele, kes hindavad lihtsust ning tahavad suurendada toitainete kogust oma toitumises. Rohejahu sisaldab antioksüdant E-vitamiini, mis kaitseb rakumembraane ning aitab vältida rakukahjustusi.
Toodete proovimist alustan Portugali laagris. Siis on näha, kuidas toidulisandid mõjuvad rasketele treeningutele ja enesetundele. Olen kindel, et need väga kvaliteetsed toidulisandid teevad minu taastumise ning sammud kiiremaks ;).

Kindlasti külasta nende e-poodi: http://www.eliksiir.ee/et
Rohejahu: http://www.eliksiir.ee/et/content/349/rohejahu-200g-foodin
Beetroot juice cordyceps & reishi: http://www.eliksiir.ee/et/content/3526/beetroot-juice-cordyceps-reishi-70g-terranova-vegan
Life Drink: http://www.eliksiir.ee/et/content/526/life-drink-227g-terranova-vegan
Postitus: https://www.instagram.com/p/BfjCdMfguHH/?taken-by=banaani_poiss

Load more posts
|
|
|
|

Bio

Olen Võrust pärit pikamaajooksja, endine võrkpallur. Pikamaajooksuga hakkasin tegelema 2014. aasta suvel. Ma naudin treeningute ja töö tegemist. Mis ei tapa, teeb tugevaks! Ma elan tervislikku eluviisi, pööran väga suurt tähelepanu sellele, mida ma kütuseks kasutan. Kui mingit toit on vaja valmistada, siis võid kindel olla, et saan sellega hakkama. Minu iidolid on Mo Farah, Scott Jurek, David Rudisha ja Isaiah Thomas. Minu moto: Söö tervislikult, maga kaua ja treeni täiega! Kõige paremad saavutused: Rakvere Ööjooksu 21.1km kuues koht (2016) ja Võrumaa pikamaajooksusarja üldkokkuvõttes kolmaskuues (2016).

I am long distance runner from Võru, Estonia who started running in spring 2014, former volleyball player. I love to train and work hard. I live a healthy lifestyle and I am keen on cooking. My moto is eat healthy, sleep suvel. long and train hard! I believe that hard work beats talent. Idols Mo Farah, Isaiah Thomas, David Rudisha and Scott Jurek. My biggest achievments so far: Rakvere Night Run 21.1km 6th place (2016), Võrumaa pikamaajooksusari overall 3rd place (2016).

https://www.strava.com/athletes/12583614

Isiklikud rekordid/Personal records:
600m: 2014 (1.34,2)
1000m: 2016 (2.51,2)
1500m: 2017 (4.43,00)
2000m: 2015 (6.55,0)
3000m: 2017 (9.44,18)
5000m: 2016 (17.05,00)
10000m: 10.20.2017 (34.28,00)
15000m: 2016 (56.26,00)
21.1km: 2016 (1:14:28)

Born 1997 (age 20)
Coach Urmas Randma
Club Treeningpartner

Personal bests

10000m

Show
Personal best

1000m

Show
Personal best

1500m

Show
Personal best

200m

Show
Personal best

3000m

Show
Personal best

5000m

Show
Personal best

800m

Show
Personal best

Half marathon

Show
Personal best

Marathon

Show
Personal best

Competition results

10000m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Eesti U23, U20 ja U18 vanuseklasside talvised MV 6. 09:44.18 Tallinn Feb. 2018
Saaremaa Kolme päeva jooks (1 päev) 18. 34:24.08 Kuressaare Oct. 2017
Jüri Jaansoni Kahe Silla joos 27. 35:25 Pärnu Sept. 2017
Peetri Jooks 19. 35:46 Peetri (Tallinn) Aug. 2017
EKJL 19. 36:23.48 Tallinn July 2017
Ekideni Eesti meistrivõistlusted 7. 39:00.02 Tallinn April 2017
Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks 25. 34:50 Pärnu Sept. 2016
Neljas Rapla Selveri Suurjooks 39. 35:57 Rapla June 2016
Kütioru maastikujooks 10km 12. 40:08.08 Kütioru Sept. 2015

1000m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Võrumaa MV kergejõustikus 3. 03:06 Feb. 2015
Valmiera rajooni noorte 2015.a. lahtised avavõistlused sisekergejõustikus 6. 02:51.04 Valga Jan. 2015
Võrumaa meistrivõistlused krossijooksus 1. 03:08.95 Kubja Sept. 2014
Võrumaa meistrivõistlused krossijooksus 5. 03:07.31 Kubja April 2014
Võrumaa meistrivõistlused krossijooksus 5. 03:20.43 Kubja Sept. 2013
Võrumaa meistrivõistlused krossijooksus