JanJakobson (18)

Motocross

14 FANS
28 Apr 2017

15. Aprillil toimus Viljandis Holstre-Nõmme krossirajal igaaastane traditsiooniline mulgikross. Ajasõit oli MX2 klassis jaotatud kahte gruppi, kuna sõitjaid oli üpris palju. Sõitsin oma grupis välja esimese aja, kahe grupi kokkuvõttes olin aga kolmas. Esimeses sõidus võtsin stardivõidu ja juhatasin umbes 4-5 ringi, siis möödus minust Aigar Leok ja lõpetasin sõidu teisena. Teises sõidus olin stardis teine, sõidu lõpupoole andsin ühe koha ära ja lõpetasin kolmandana. Kolmandas sõidus alustasin samuti teisena, kuid üks ring enne lõppu oli meil kõva võiduajamine ühe lätlasega ja kahjuks tegin vea ning sõitsin korraks rajalt välja, mille tulemusena kaotasin kaks kohta ja lõpetasin sõidu neljandana. Kokkuvõttes mulgikrossilt kolmas koht.
16. Aprillil toimus Potsepal kestvuskrossi Eesti meistrivõistluste teine etapp. Sain küll hea stardi, kuid kuna rada oli mulle täielikult võõras võtsin esimesed ringid väga rahulikult ja kaotasin mõned kohad. Kõige keerulisem osa minujaoks oli metsas puude vahel nikerdamine. Lõpetasin kahetunnise sõidu oma klassis (E1) esimesena, üldis olin neljas.
22. Aprill toimus Maardus TOP200 esimene etapp. Tegin seal oma esimese välivõistluse 450cc tsikliga. Ajasõidus sõitsin välja 4. aja. Esimese sõidu lõpetasin viiendana, sõidu lõpp vajus üsna ära ja väsisin ära. Teine sõit oli pisut parem, kuid lõpp siiski oli päris keeruline. Lõpetasin jällegi viiendana.
Nüüd ootab ees pikk nädalavahetus, laupäeval on tulemas Eesti meistrivõistluste esimene etapp Lange motokeskuses, kus võistlen 125cc masinaklassis. Laupäeva õhtul suundume Lätti Aizputesse, kus pühapäeval toimub Läti meistrivõistluste teine etapp, seal võistlen MX2 klassis. Peale seda hakkame kohe tagasi koju sõitma, sest esmaspäeval toimub Põlvas Top200 teine etapp, kus esialgsete plaanidega sõidan 250cc tsikliga.

11 Apr 2017

Laupäeval toimus kestvuskrossi Eesti meistrivõistluste esimene etapp. Osalesin E1 ehk kuni 250cc masinaklassis. Start kõige paremini ei läinud, oote järjekorras jäin üsna taha ja ei saanud stardis esimesse ritta, pidin startima teiste tagant. Esimesed ringid pidin suruma, et aeglasematest mööda saada ja päris tihti tuli ette ohtlikuid olukordi, kuna rada oli tihedalt sõitjaid täis. Peale kahte ringi olin tõusnud teiseks Aigar Leoki taga ja seda kuni finishini. Kuna mul oli väike paak, pidin tankima kaks korda, mil teised ainult ühe boksipeatuse tegema pidid. Sellele vaatamata lõpetasin oma klassis üsna pika eduga esimesena, üldarvestuses kaotasin Aigarile 2min 40sek ja olin teine. Enam vähem võib võistlusega rahule jääda, kui välja arvata kehva start ja kukkumine, mis üsna palju aega röövisid.

07 Apr 2017

Eelmisel nädalavahetusel toimus Liepajas Läti meistrivõistluste esimene etapp. Päev algas kenasti, ajasõidus sain kirja mx2 klassis 4. aja, kaotust teisele kohale vaid 0,2 sekundit. Esimeses sõidus start natukene ebaõnnestus. Surusin esimesed ringid päris tugevasti, et võimalikult paljudest mööda saada. See ka õnnestus ja sõitsin umbes 20min 5. koha peal, mitte kaugel ka poodiumikohtadest, kuid lõpus viimased 3-4 ringi andis see algne liigne pingutus tunda ja olin üsna väsinud. Andsin viimaste ringidega kaks kohta ära ja lõpetasin seitsmendana. Teises sõidus start läks hästi, sõitsin suhteliselt ühtlase tempoga terve sõidu ja lõpetasin viiendana. Esimeselt etapilt ka kokkuvõttes viies koht. Sel nädalavahetusel toimub Vilaskis kestvuskrossi esimene etapp.

29 Mar 2017

Mõned pildid tänasest photoshootist

28 Mar 2017

Sellel hooajal sõidan Läti meistrivõistlustel ASRT tiimi ridades!

26 Mar 2017

2017 hooajal saavutasin Adrenalin Arena Baltic Master sarjas hooaja kokkuvõttes MX A masinaklassis 2. koha.

27 Feb 2017

Eile toimus Adrenalin Arenas laste võistlussarja kolmas ehk viimane etapp. Minujaoks oli see esimene võistlus oma uue Yamaha 125cc tsikliga, millega sõidan uuel hooajal Eesti meistrivõistluseid 125cc masinaklassis. Päev sujus minujaoks hästi, võitsin kõik sõidud üsna pika vahega ja samuti võtsin mõlemad stardivõidud. Kahjuks ei osalenud ma esimesel etapil, mistõttu kolme etappi kokkuvõttes poodiumile ei pääsenud. Plaanime nüüd selle nädala lõpus minna Lätti trenni, kus pidavat väljas rajad juba sõidukorras olema. Sisehallis on jäänud veel üks võistlus, mis toimub 16. märtsil. Välihooaeg algab 2.aprillil Lätis Liepajas, kus toimub Läti meistrivõistluste esimene etapp.

12 Feb 2017

Täna toimus Sõmerpalus Adrenalin Arenas Baltic Masters II etapp. Selle nädala teisipäeval kukkusin trennis üsna valusasti ja tegin käele haiget, käisime pilti tegemas ja selgus, et näpuluus on mõre. Kuna nädalavahetusel oli tulemas võistlus, otsustasime kätt mitte kipsi lasta panna ja vaadata kuidas olukord pühapäeva hommikul on. Esimesed kaks päeva pärast kukkumist näppe eriti liigutada ei saanud, määrisin kõvasti kreemiga ja võtsin protsessi kiirendavaid tablette, et nädalavaheuseks käsi võimalikult hea oleks. Täna hommikul otsustasin minna siiski võistlema, kuigi esialgu ei olnud kindel kas käsi üldse mingit moodi lubab. Minujaoks oli tähtis võtta kasvõi 5.koha punktid, et kolme etappi kokkuvõttes poodiumil lõpetada. Läks aga hoopis oodatust paremini. Teipisime enne sõitu käe kinni ja võtsin mõned valuvaigistid, sain sõita üsna murevabalt. Ajasõidus alguses oli muidugi valus, kuid mida aeg edasi, seda paremaks käsi läks. Sõitsin välja ajasõidus 2. Aja. Esimeses sõidus võtsin stardivõidu ju juhtisin umbes pool aega, siis läks Lusbo mööda ja lõpetasin sõidu kohe tema seljataga. Teises sõidus olin stardis Lusbo taga teine ja seda kuni sõidu lõpuni. Teiselt etapilt kokkuvõttes teine koht, mis tõstis mind ka üldarvestuses teiseks. Nüüd lasen natukene veel käel paraneda ja uuesti sõitma hakkan uue nädala lõpupoole.