Jaak-Heinrich Jagor (27)

400mH

37 FANS
08 Aug 2017

Londoni poolfinaal - big game

Lõppajaks jäi 50.4Xsek ja 19.koht. Paberi peal tundusid kõik mehed enamvähem ühe tasemega ja teoreetiliselt üks natuke parem. Muud eesmärki ei saanud olla kui top2 ja finaali.
Üleeile peale lõunasööki kella 16st hakkas kõht oma elu elama ja tekkis hirm, et kas nüüd ongi homsega mokas!?! Keha hõõgus ja kella 20-21ni oli ikka väga sant olla. Hommikul üles tõustes oli tunduvalt parem olla aga sirgelt püsti seismist ja ringi jalutamist meeldivaks tegevuseks nimetada ei saanud. Terve päev pea süüa ei tahtnud aga kõht oli meeletult tühi ja hell. Ainsaks talutavaks toiduks oli korraga väikestes kogustes soolaküpsised. Lõunal proovisin ka supiga seisu parandada aga tolku polnud.
Jooksule eelneva 24h jooksul sain erinevatelt huvilistelt hulgaliselt positiivseid ergutusi poolfinaaliks ja eks tänu nendele ma psühholoogiliselt "elus" püsisin.
Soojendusel sai ilma suuremate probleemideta sörkida aga iga kiirem liigutus üle 5sek läks maru ebamugavaks olemine. Mõttes keerles, et kui täna füüsiliselt välja ei vea siis vaim on täna tugevam kui keha ja läheme suuri tegusid tegema.
Staadionikatlas lahtijookse ei teinud ja säästsin kõike võistlussoorituseks. Stardipauk ja kõik oli nii nagu olen terve suvi ootanud. Kõik klappis! Siit tuleb! Kolmandasse panin isegi kannaga sisse ja plastmassi lendas aga tõmme oli nii hea, et täiesti savi. Olin sõiduvees. 5dalt tulin maha ja kõik ideaalne. Ootasin juba lõpusirget, et veel juurde panna. Kütus põles eredalt ja täna tuleb. 6dani ei pidanud sammu venitama - puhas nauding. Paar sammu edasi ja kõik kraanid keerati kinni. Igasugune vedu kadus, kuidagi vedasin 7dani 13ga, ületasin tõket mõttes "miski pole veel otsustatud - nüüd hakkab lõpuspurt". Tulin tõkkelt maha ja nagu 1000m oleks juba jooksnud. Täielik lühis. Kõik käis nii äkki. Ei mingit fade-in faasi väsimusse. Punnisin 100ga lõpuni kuigi teadsin, et päästa pole enam midagi. Viimased kaks vahet venitasin tavapärase 14sammu asemel 15ga täis ja kuidagi veeresin üle "piinad" lõpetava joone ära.
Tagantjärgi polnud mul eile füüsiliselt mitte midagi lauda tuua. Kõik positiivne oli eile puhas emotsiooni pealt paagist viimase tilga välja pigistamine. Pettumus oli sellest hoolimata väga suur. Finaali koht toodi põhimõtteliselt kandikul ette ja ma ei olnud võineline seda vastu võtma. Esimese kahe koha ajad olid ilma probleemideta joostavad.
Positiivseid külgi on sellelt MM-lt kõvasti kaasa võtta aga esmalt peab kõik negatiivne lahtuma, et suudaksin kõik hea omastada.
Hooaeg pole veel läbi. Augusti lõpus on Taipeis üliõpilaste MM ja seal peab see loom välja pääsema mis siiani minu sees puuris on.
Tänud kõigile kes on minu "kõrval" olnud viimase 24h jooksul. See kõik on aidanud mingilmääral ebaõnnest üle olla ja vaadata rõõmsamates toonides tuleviku suunas. Sport kannab edasi võimsaid emotsioone ja viimased päevad on seda taaskord värvikalt näitanud.

06 Aug 2017

Londoni eeljooks

Poolfinaali koht enda eeljooksu kolmanda kohaga automaatselt olemas. Ajaks 49.81sek.
Hea meel on poolfinaali pääsu üle aga soorituse poole pealt nii positiivne pole. Terve hommikupoolik oli korralik uni peal. Vahetult enne jooksu oli tunne hea ja edasipääs mõtetes. Stardireaktsioon oli hea ja esimese tõkkeni sujus täitsa hästi ja teise tõkkeni oli ka õige minek. Siis hakkas une uimasus maad võtma aga pressisin teiselt ja kolmandalt tõkkelt maha tulles tempot peale. See oli nagu vastu seina rammimine ja lõpetasin selle energia raiskamise ära. Tuli mõõdukas kiire kulgemine ja tahakurvi minnes viiendal hakkas juba keeruliseks minema. Pressisin 6dani ja 7dani kuidagi vahed täis. Olime kõik ühe joone peal 270m peal ja ootasin 8dalt maha tulekut et pedaali panna. Ootasin selle hetke ära ja kaks konkurenti hakkasid selg ees vastu tulema ja ei jätnud viimased 50m midagi juhuse hooleks.
Homme õhtul 22.20 paiku (Eesti aja järgi) on poolfinaal ja siis tuleb kõik tänased probleemid seljatada ja paak tilgatuks joosta. Füüsilised võimed ootavad realiseerimist ja pole paremat kohta selleks kui MM!!!

03 Aug 2017

Londoni MM ootuses...

Kogu tsirkus toimub 4.-13.august. Täna sai Eestis viimane treening tehtud ja lendan homme (4.aug) kohale. Minu ala eeljooksud on Eesti aja järgi 6.aug kell 13.05, poolfinaalid 7.aug kell 22.15 ja kui peaks mingi ime läbi ka finaali välja vedama siis 9.aug kell 23.30.
Eestikatest on juba poolteist nädalat möödas ja see on treeningutel möödunud rahulikus tempos. Tugevat ja kiiret vahetsüklit teha ei saanud, sest esiteks polnud ajaliselt võimalik ja ega kehagi poleks vedu võtnud. Viimaste päevade trennid on toonud juba õnneks rõõmsamaid toone ja tundub, et keha on hakanud sellest "tuimast" august välja tulema. Kiired liigutused on juba kiirete liigutuste moodi ja kiiruse käiguvahetused tulevad samuti konkreetsemalt välja. Kõik liigub soovitud suunas. Pühapäeval tuleb naelikute paelad kõvasti kinni tõmmata ja tuli takus punuma panna.
Kui midagi Põnevat vahepeal ei juhtu, siis järgmine postitus tuleb pärast pühapäevast eeljooksu ja eks ole näha millise emotsiooni pealt siis liugu laseme.

25 Jul 2017

Pühapäevane jooks. Vanem vend 5.rada, noorem vend 6.rada.

23 Jul 2017

Eestikad. Londoni MM lõpuspurt sai põneva lõpu!

Täna oli ainult üks eesmärk. Ainult üks! 49.35sek ja London siit me tuleme. Protokolli läks kirja 1.koht ja 49.38sek! Pinge oli täna ikka Tummine! Pigem enda poolt peale pandud, mitte ümbritsevate inimeste poolt. Sees tagus tunduvalt kõvemini, kui enne eelmise aasta Rio olümpia jooksu :o
Soojendusel olid jalad head värsked ja kuskilt märkimisväärselt ei torkinud. Rajad anti minule ja Erikule soodsad - mina 5. ja Erik 6. Stardist minema ja all-good. Samm kandis hästi. Esimene tuli täpselt jala alla. Teine ka. Siis oli koht, kus pidi hakkama juurde panema, et Soome aeg üle joosta. Tagantjärgi vb natuke rutakas otsus, sest esimesed 200m oli vastutuules müttamine. Kolmas oli okei ja maha tulekul läksin Erikust mööda. Viiendani oli Erik põhimõtteliselt mul kõrval ja see tundus natuke ohumärk, et tempo võib olla gramm aeglane. Siis hakkasin juba jõuga panema Londoni poole. 6dani ja 7dani panin sõprade ergutamise pealt. Tänud teile! 7dalt maha tulles lõi korraks sisse rajal üksi olemise tunne, sest oli konkurentidel eest ära. "Nüüd on see koht kus eraldatakse terad sõkaldest. LÄKSIME!!!!!". Hakkasin toorelt alla kerima, et 14ga ära mahtuda. Tiba loperdav see tõkkeületus oli aga no worries. Lõpusirgel üritasin ennast väga vihaseks sundida ja 8-9 tõke oli täitsa hea split. 9-10 andis natuke tunda, et see esimese poole vastutuul hakkab jõuga uksest sisse pressima. Vajutasin iga samm selle tõkkevahe aga jäi ikka natuke kaugeks. Vajusin natuke kortsu viimase tõkke taha. Viimaselt maha tulles nägin tablool numbrit 44sek ja mul oli veel 5sek aega ning läks jooneni korralik dragrace. Tõmmet oli aga "esirattada" ei haakunud maaga. Pressisin joonel rinna nii ette kui sai ja 0.03sek jäi puudu! Tagantjärgi oleks pidanud siis täiesti kõhuli joonele Hüppama, et see 49.35sek kätte saada.
Londoni lõpuspurt sai närvesööva lõpu ja ei suutnud täna ilma maailmaklassi konkurentideta nii palju endast välja pigistada. Tuleb sügavale enda sisse vaadata ja mõelda kuidas see ellujäämise energia parool õigel vajamineval hetkel lahti murda. Normi ei tulnud aga püsib lootus, et saan MM-le. Teisipäeval peaks see info minuni laekuma. Ootame vaatame. Kui ei saa, siis lähevad kõik munad universiaadi korvi!

21 Jul 2017

Eestikad 22-23juuli!!!

Selle suve kodukamara kõige erutavam sündmus!!! Ülesandmine tuli juba eelmine nädal ära teha, seega minu nime võib esialgu leida 200m, 400m ja 400m tõkke juurest. Oleks eelmine nädalavahetus Soomes normatiivi joostud saanud, paugutaks 200m ja 400m. Normi pole - jääb ikka ainult 400m tõkked.
Tegu on Eesti kergejõustiku 100. meistrivõistlustega. Prestiiži küllaga ja kõikide alade vähegi tervislikku seisundit omavad tipud on kohal. Pühapäeval 17.45 leiab 400m tõkkes pinget igale maitsele - Kas härra Mägi näitab MM finaali klassi? Kas minu vurr läheb korralikult käima ja tuleb MM normatiiv? Kas Erik viskab letti uue rekordi, millega kaasneb järgmise aasta EM kvaliteet?

Ülekandeid teevad TV6 ja DELFI uudisteportaal.

Registreerinute nimekirjad: http://ekjl.ee/content/editor/files/Ajakavad_ja_muu/reg_EMV2017.xlsx

Ajakava: http://ekjl.ee/content/editor/files/Ajakavad_ja_muu/Ajakavad_juhendid/Ajakava+100.+EESTI+MV+22.-23.07.2017(teibaga+koos)+.pdf

17 Jul 2017

Pühapäevane pusimine. 6.rada.

16 Jul 2017

16 Jul 2017

Lapinlahti eliittikisat

Protokolli läks kirja 49.44 ja 1.koht. Hooaja senine parim 49.98 ja Londoni normatiiv 49.35.
Ülivägev mõnus hubane staadion ja meeldiv atmosfäär! Olud olid head ja tuleb panema hakata. Esimene kord see hooaeg, kus oli reaalselt närv ka sees enne jooksu. Call-roomis trikood selga ajades oli ikka tunda, et riietus ahistab :D Tahe oli suur, et korralikult paugutada.
Soojendus oli normaalne aga jalad natuke tuimad. Mind pandi kõige välimisele rajale ehk 6dale. Selja taga oli kaks meest, kes läksid sama mõttega rajale, et siit tuleb Londoni MM normatiiv. Stardist pakkudelt minema ja noo raske oli. Tõesti raske. Iga samm ja meeter tuli vaeva näha, et vahed täis joosta 13 sammuga. Tõkete vahelised splitid olid seeditavad aga tunne kui selline....pigem jama. Sellegipoolest käiku välja ei võtnud ja panin edasi. Enne 5dat tõket juba tundus, et kas ikka jõuan 6dani 13ga. Tulin viiendalt maha, siis Tanel Laanmäe karjus odaviske sektorist "Krt Jack! PANE NÜÜD!!". Eks ma siis vajutasin ka. Jooksin jõuga 6dani ja 7dani 13ga vahed täis. 7dalt maha tulles oli kergendus nii suur, et "Jess, nyyd saab 14ga kiirelt alla kerima hakata". 8dalt maha tulles olime 3kesi täpselt kõrvuti ja mul oli motivatsiooni palju. 9dani 14ga okei ja viimane vahe jõuga 14sammu täpselt. 10dalt maha tulles olin vb pool meetrit maas esimesest aga siis oli kõik mängu ja võtsin oma ära.
Natukene frustreeriv on, et jalgades kergust pole. Esimene distantsi pool tuleb ikka maruraskelt. Tegelikult peaks see olema just puhas rõõm joosta.
Praeguse seisuga siis Londonist 0.09sek puudu. On muidugi ka võimalus, et saan napilt ajaga peale kuna normitäitjaid ei pruugi maailmas piisavalt palju olla. Selle peale muidugi lootma ei saa jääda ja järgmine pühapäev tuleb Tallinnas eestikatel kõik mängu panna!!

09 Jul 2017

7.rada

Load more posts