Erik Jagor (25)

400mh/400m

14 FANS
08 Jan 2018

2017 aasta läbi ning 2018 rõõmsalt alanud.

Vahepeal on ka natuke juhtunud. Malta laagri lõpust on juba pea kuu möödas. Laager oli töine, nagu alati. Jooksude maht minu puhul on kindlasti suurenenud ning selle pealt eeldan ja loodan ka positiivset arengut. Enamus trennid suutsin täies mahus kaasa teha, kuid tuli ette ka põnevamaid hetki, kus keha otsustas, et nüüd on sein ees, millest enam läbi ei pressi. Laagriga jäin seega rahule. Piire sai kombitud.
Möödas on ka esimene võistlus. Karel Leetsaare mälestusvõistlustel käisin 60m proovimas. Aeg tuli täpselt selline nagu ma arvasin, et see tuleb. 7.42. 0,1 kiirem kui eelmine aasta samal. Päev enne sai härra Nõuga üks korralik „keevitamine“ trennis ära tehtud. Hetkel trennide tähtsus kõrgemal kui võistluste lõppajad.

Üldine foon on väga positiivne. Hetke seisuga olen parandanud nii rinnale võtu, rebimise, jänni ja paigalt viisiku tulemusi. Trennides jooksu rekordeid me ei mõõda, seega neid ei oska kellelegi ette laduda, kuid on tunda, et samm uuele tasemele on tehtud. Seda nii mul, kui ühel teisel kiiremal poisil.

Kes soovib end minuga võrrelda, siis statistilised näitajad on sellised :
Pikkus : 188
Kaal : 74kg
Rinnale võtt : 105
Rebimine : 80kg
Paigalt viisik : 16.69

Nüüd liigume mahtude pealt kiiruse peale nii jõus kui jooksus. Hetkel on asjad väga hästi täkesse läinud. Eriti head efekti on tunda uue lõigutrenni pealt, mille kavasse oleme lülitanud. Kohe on tunda, et läheb õigesse kohta. Pärast seda muidugi hästi püsti ei taha seista, aga seda magusam on. Eriti hea meel on teisi, iga päev arenevaid, noorsportlasi prügikasti või wc potti kallistamas näha.

Hooaja võistlusplaan on ka juba suhteliselt paigas.
13. jaanuar Harjumaa MV – 60m
28. jaanuar Eesti KV – 300m
17. veebruar – 400m ja 4x400m

Sinna vahele võib veel üks start kuskile tulla, kuid ei ole päris kindel. Elame, näeme.
Asjad liiguvad õiges suunas, jalad liiguvad all kiiremini kui kunagi varem ning laktaati pritsib juba silmadest. Loodetavasti lähevad ka ajad sellisteks, mida minu silmad enne tablool näinud ei ole.

19 Nov 2017

19 Nov 2017

2017. aasta treeningud on alanud. 2018 august ootab EM. Vahepeal on natuke targemate meestega aru peetud. Mõningatest liigsetest kohustustest loobutud. Mõtteid mõlgutatud, elatud ning veel targemate meeste anekdoote kuulatud...

Võib öelda, et nüüdseks on trenni juba natuke tehtud. Päris kindlasti võib väita, et mahud on eelmiste aastatega oluliselt suurenenud ning ka jooksust on mingi parem arusaam tekkinud. Äkki on juba päris meeste trenn? Lõikude päeval on 300-d lõigud vahetud 400-te vastu. Üks pikem lõigutrenn on veel juurde võetud. Eks mahte võib paugutada kõvasti, aga lõpuks vaja ikkagi võistlusrajal tegusi teha. Loodame, et tuleb, ise usun, et tuleb. Samas hõigata veel natuke vara.

Vaimu värskenduseks sai kuu tagasi poistega Madsal RÕVEDALT trenni käia tegemas. Nüüdseks omadega Maltal treeninglaagris. Treeningpartneriteks Jaak poiss, Tony Nõu ja Kaarel Tilga. Supp mille sees ennast segada saab lasta on õige kõvaks läinud, loodetavasti tuleb ka midagi ilusat. Esimese hooga on segadus siin Maltal päris suur. Teistpidi liiklus paneb natuke jala värisema küll. Kaardil tundub küll väike koht, aga kui ringi hakkad liikuma, siis oled iga nuka peal kinni või ummikus. Erineb väga kõigest muust, kus enne laagerdamas on käidud. Staadion on samas olemas ning mis kõige olulisem, on soe ning ei pea muu jamaga tegelema. Lõiku saab poistega kõvasti lammutada, ole ainult mees ja võta jalad perse alt välja!

25 Jul 2017

EMV - 400m 48.70 3-koht
EMV - 400mtj 51.61 2-koht

Midagi ilusat selle võistluse kohta öelda väga ei ole, aga proovime objektiivseks jääda.

400 meetrit ei läinud tegelikult jooksma üldse aja ega koha pärast. Lihtsalt seepärast, et teadsin, et on võimalik medali peale tulla ning läbi selle sügise jaoks natuke spordi jaoks raha tekitada. Muud sisu selles ka ei olnud, võib-olla sellest ka selline loid jooks. 400 meetris aeg oli nagu ta oli. Ei olnud ka selle hooaja parim. Jalad olid küll selle hooaja parima tundega. Soojendul tunne oli hea, väga raske ei olnud olnud, kuid teravust kahjuks hetkel lihtsalt ei ole. Pakkudelt minema, esimest 50-60 meetrit oli julgust joosta, aga siis sai see miskipärast otsa. Tervet seda hooaega on ilmestanud enesekindluse puudus ning see väljendub ka jooksu ajal. Ei tea küll mis see 200m vaheaeg oli, aga kiire see olla ei saanud, sest tunne oli veel liiga kerge, mis selle koha peal olema peaks. 200 peal üks käik juurde, 300 peal veel üks käik juurde ja raske raske ei olnud kordagi. Ei kasutanud enda võimekust ära ning alustasin liiga aeglaselt. Pärast jooksu olid ainult peas mõtted ja kehas rasket rasket väsimust ei olnud. Usun, et 48,2-3 kanti oleks olnud võimekus joosta.

400mtj. Kuna päev enne täiesti peeneks ei tõmmanud, niiöelda kerge lahtijooks. Füüsiline tunnetus oli tera parem siledat joostes. Teadsin, et kehas on uue rekordi jooksmine täitsa sees olemas, aga vaimselt ei tohi murduda, peab näljane olema, et seda aega joosta. Käis pauk ära, suhteliselt okeid esimesed 2 tõket. Jaak tuli kuskil 3 peal kõrvale, tundsin, et see ei ole ületamatu tempo, et kaasa minna, aga taaskord nälga, tahtmist, enesekindlust kuidagi ei ole ja kui seda ei ole, siis seda raja peal ka järsku juurde niisama ei teki. Kuni 5-i oli kõik väga hästi. 6 oli esimene, mis tuli raskelt ja tavaliselt teen seal ühe tugeva käiguvahetuse, et lõpuni head rütmi hoida, aga 7 tõkke peale läksid juba sammhüpped, mitte jooksusammud, kadus kiirus, miskipärast kadus sisemine viha, seal raja peal HULLULT paugutada. Aeg 51.61. Selle hooaja parim, elu teine aeg. Head head tunnet ei tekkinud jooksu ajal kordagi. Oleks pidanud vast julgemalt ja agressiivsemalt alustama. Oleks saanud ka Jaagu kõrval natuke kauem olla, et teda utsitada. Ühtegi head emotsiooni nende kahe päevaga ei tekkinud enda võistlemise koha pealt, millest on kahju.

Eks ootused pärast talve oli suured ning tahvet oli palju, palju... Tervet suvist hooaega vaadates ei olnud tegu üldse halva aastaga. Elu parim aasta kergejõustikus. 3x eestikate kulda, 1 hõbe, 1 pronks ja Balti meister. Aastad tagasi sai ainult unistatud sellistest näitatajatest, aga aeg on edasi läinud ning medalid ei mängi enam nii suurt rolli. Pigem olla Euroopa 30-s kui Eesti teine.

Suvine võistlemine on selleks korraks läbi ning nüüd 2 kuud saab rahulikult mõelda selle peale, mis sügisel paremini, mida rohkem ja mida vähem. Vaim tahab puhkust saada ning natuke teistsugust elu elada. Natuke on selline tunne, et oleks 10 kuud elust maha visanud, aga siiski väga õpetlik hooaeg. Elu õpetab, kahe töö kõrvalt ikkagi sellisel tasemel sporti ei ole võimalik teha. Hea et see juhtus see aasta ja saab need vead tegemata jätta, et järgmine aasta Berliinis korralikult Eestit esindada. 50.70 EM norm. Ei tundu ühestki otsast võimatu. Aastad pole vennad ning sport ei ole trepp, mida mööda ainult üles hea minna. Teeme järeldused, teeme sammu tagasi ning siis kaks edasi! Kui veel midagi head sellest aastat leida, siis kogu protsess oli see aasta kuni juuni keskpaigani kõige nauditavam, sportlik protsess. 2x laagris käidud, suurte ja kiirete poistega nüüd juba päris trenni tehtud.

Tänud kõigile, kes aitasid nii nõu, jõu ja jooksusammuga! Sügisel Nõmme metsade vahel näeme juba targema, värskema ja motiveeritumana ! #espepoisid #teamjagor

Üks suve iseloomustav pilt...

26 Jun 2017

Euroopa karikal käidud ja sai ka joostud, selle üle kõige rohkem hea meel, et saime sama pundiga joostud, kellega koos Balti matšil jooksime !

7. koht ja ajaks 3.10.36. Jooksime järjekorras Nõu, Suur Jagor, Sepp ja mina. Lootsime poistega 3.08 kanti joosta. Jäi minu ja Sepa taha see aeg. Ankrut joosta meeldib.

Arvatavasti minu elu tähtsaim jooks, kuigi kaalukausil enam midagi ei olnud. Natuke käsi ja jalg värisesid ka. Call-roomi minnes ei olnud veel erilist närvi, aga call roomis vett juues sain aru, et pole vist elus veel sedasi väristanud. Tõstsin pudeli suuni, hea et pudeliga suule pihta sain. Panin kiirelt pudeli maha tagasi, et keegi aru ei saaks. Tore on see, et need olid lennust elu kiireimad 400m. Etapiajaks 48.1, aga ajalises ja tunnetuslikus mõttes ei saa üldse rahul olla. Lootsin joosta 47,7 kanti. Suurele areenile jõudis tegin veel ühe lahtijooksu ning siis tõmbas vasaku tagareie krampi ära. Võttis oleku kohe maru jahedaks, et kas ongi kööga. Rullisin peale ning ei julgenud rohkem liigutada, et jalga säästa. Vaim oli väga valmis jooksma, keha ei tahtnud vist nii väga joosta, kuigi soojendusel tunne oli hea. Kuna oleme rohkem puhkusele keskendunud siis sellist head toonust kehas ei olnud, mille pealt esimest otsa kiiremini joosta ja purakat panna. Esimese otsa tulin nii kiirelt kui jalg lubas, et krampi ei tõmbaks. Lõpusirgele jõudes jala krambist ei olnud enam haisugi, aga siis hakkas järk järgult kõht krampi minema. Teadsin, et tagant tuleb Rumeenia vana, aga polnud vähimatki aimu, kui kaugel ta on. Vahe jäi lõpuks 0,19.

Pärast jooksu oli ikka väga süsi olla. Esimese hetkega ei olnudki midagi nii hullu. Tegin Eesti karikast omad järeldused ja sõin varem. Jooksu ja viimase söögikorra vahele jäi umbes 4,5h. Suutsin vist kehast viimase välja pigistada, sest esimest korda elus ei suutnud sisikonda sees hoida. Vend kõndis keset kettimist mööda, patsutas õlale "Õigesti joostud !". Väga värskendavad sõnad.

Tean, et olen paremaks suuteline kui praegused jooksud seda näidanud on. Nüüd saab korralikult trenni teha, kehasse korralik purakas sisse laduda ning Eestikatel täispanga peale minna. Loodan seal endale ja kõigile teistele, kes kaasa elavad, midagi ilusat pakkuda ja suurte poistega natuke mürada! #peace

18 Jun 2017

Eesti karikal võistlemine selja taga.

400mtj - 52.32 ja 1. koht

Aeg oleks võinud ikkagi alla 52 sekundi olla, siis oleks selle võistluse eesmärk täidetud olnud. Ilm ja enesetunne oluliselt kehvemad kui Lätis, aga sekund kiirem. Jooksurütm oli siis esimest korda selline nagu ta põhimõtteliselt olema peaks. 7-i tõkkeni 13 sammu ja lõpuni 14. Kahjuks viimasel tõkkel lõin vist vedelaks ja puterdasin järsku 15. Sealt korralik ajakadu otsa. Ilma selleta olekski vast juba alla 52 tulnud.

Suurim mure on kiirus puudujääk. Esimesed 200m 54 sekundi meestega koos. Natuke kahtlane. Lõpujoont ületades erilist väsimust sees ei olnud. Kui pärast jooksu jalgele jääd, siis maksimaalsest pingutusest on asi kaugel. Läti nädalavahetus on veel kehas ja jalgades. Paanikaks ei ole põhjust, tean kus ajad kinni on. Värskus tuleb, tulevad ka ajad.

Järgmine võistlus Euroopa Karikas Vaasas nädala pärast. Menüüs on 4x400m 3-s vahetus, eeldusel et Rasmus Mägi enda hiilgust Eesti 4x400m meeskonna peale ei lase. Loodan seal end pildituks joosta ning poistega head emotsiooni koguda ! #peace

11 Jun 2017

Balti Matš kotis !

Natuke head, natuke raisatud võimalust...

Menüüs oli 400m, 400mtj ja 4x400m, mis minu jalgade jaoks pika puuga kõige intensiivsemad 2 päeva, kus võistelnud olen.

400m - 48.63. Elu 3-s aeg. Väike värin olin enne 400m sees, aga tunne oli hea. Stardist sai täitsa okeilt minema ning mingeid probleeme esimese 50m peal ei olnud. 50-60m tulid treeneri sõnad meelde, et ei alusta sellise lauluga nagu tavaliselt. Lasin väga rahuliku ja keriva sammuga. 150 peal tuli Leedu mees kõrvale. Korrutasin endale, et ei lähe kaasa, ei lähe kaasa. Oleks tahtnud ja võimu selleks tegelikult oli. 200m vaheaeg 22.8. Enam rahulikumalt ei saa vist esimest otsa võtta. Kuskil 250 peal ei olnud veel isegi raskeks läinud. 300m peal panin natuke juurde, aga ka siis ei olnud veel raske. Päris viimast kehast tegelikult välja ei pigistanudki, sest järgmise päeva 400mtj oli mõtteis. Väga rahulik ja kontrollitud jooks. Oluliselt parema emotsiooni ja tunnetusega kui Tartus 400m. Selle ajaga jäin rahule. Tühjaks pigistades oleks ehk 48.3 olnud võimalik.

400mtj - 53.29. "S*tahäda" - võtab vast jooksu emotsiooni kõige paremini kokku. Soojendusel tunne hea, tuuled olid 400 tõkke jaoks sobilikud. Stardist panin minema ja terve jooksu kordagi kiiresti ei jooksnudki. Jäin mingisse väga rahulikku rütmi kinni ning ühtegi käiku ülespoole ei suutnudki jooksu ajal panna. 5 tõkkeni ülikergelt 13 sammu ja järsku 6 tõke 14. Siis oli juba teada, et väga mannetu jooks minu poolt. Ei keskendunud sammude lugemisele, tõkete tunnetus oli kehv. Viimasel 4-l tõkkel polnud mingit tempomuutust, rahulik kalpsamine. Hea ilma ja hea tunde raiskamine täielikult. Terve jooks passiivne ning sellest ka see kehv aeg. Hetke minekut arvestades oleks eeldanud endalt aega 51.5 kanti, mis oli tegelikult täiesti reaalne. 5 tõkke taha oli aeg kehvem kui trennides joostud. Piinlik. Pärast jooksu ei olnud ka mingit väsimust.

4x400m - 3.10x63. Lootsime aega alla 3.10. Enda etapiajaks 48.3 Jooksime järjekorras Nõu, Sepp, mina ja teine Jagor :D. Kui kõik mehed oleks värsked olnud ja ainult teadet jooksnud, siis usun, et 3.08 kanti oleks olnud täiesti joostav, sest ilm ja rada olid head. Koondise eest 4x400m jooksmisest olen pikalt unistanud ning väga hea meel, et nüüd see reaalsuseks sai. Kõik mehed jooksid suhteliselt sama taktikaga. Alguses kontrollitud 200m ja viimasel 150-l torud puhtaks. Tony tuli kohe liidrina. Sepp andis mulle pulga esimesena üle. Ei julgenud kohe kiirelt peale minna. Ootasin juba Läti meest tagant tulemas. 200 peal ei olnud kuskilt midagi kuulda ning endal tunne oli täitsa okei. 250 peal üks käik ja 300 panin kõik välja mis võtta oli. Jaak kindlustas korraliku lõpuga võidu ning käristas vahe Lätiga 2 sekundi peale. Tuleb välja, et õnnestus Balti meistriks tulla! That's a first...

Hindaksin enda võistlust :

400m - 4+, hea emotsioon
400mtj - 2, jooksu raiskamine
4x400m - 5, isikliku eesmärgi täitumine

Kokku saame endale koolist tuttava 3+.

Miskit katki ei ole, teeme omad järeldused ja nädala pärast Pärnus Eesti Karikas 400mtj !

06 Jun 2017

Esimesed jooksud, katsetused tehtud...

28. mai sai teatejooksu EMV-l 300 ja 400m. Väike-rootsis 300m ja 4x400m viimane vahetus. Mõlemal alal tulime Audentese poistega Eesti meistriteks, mille üle on alati hea meel. Tol päeval head minekut ei olnud. 300-s oli jalg pehme, vahetuse aeg tuli kuskile 34 sekundi kanti, mis ei ole tegelikult halb, aga peaks olema kiirem. 4x400 jooksin nii palju kui oli vaja, ehk siis põhimõtteliselt ei olnud vaja joosta, sest juhtisime enne viimast vahetust juba 30-40m ja sellist vahet mulle Eesti meestest juba keegi naljalt sisse ei jookse.

1-l juunil oli plaanis joosta 400mtj aga ilm oli isegi Eesti kohta väga halb. Vihma, rahet ning äärmiselt meelitav 5 kraadi sooja. Riske oli rohkem kui plusse, seega sai see plaan maha kantud. Jooksu mõttes oleks võinud joosta, aga kiiremat aega kui 52 sekundi lõppu sealt ei oleks tulnud ning see ei ole ka õige jooksurütm. Vinguda oskab muidugi igaüks.

4-l juunil käisime poistega Sule mälestusvõistlusel jooksmas. Endal kavas 400. Plaan oli pmst alguset lõpuni täiega panna ning vaadata kaua kestab. Lootsin aega 48,7-48,8 Kestsin kuskil 180-190m ning võtsin "kangi" vastu. 200m split oli 22.5 mis minu hetke näitajate kohta on korralik. Oleks okei kui raskeks läheb 250m peal, aga liiga vara. Seega lõikasin näppu ja tahtsin liialt. Lõpusirgeks ei olnud enam midagi alles ja kui muidu suudan teistega kaasa minna ja suruda, siis seal ei olnud ikka midagi teha. Aeg 49.36, ilmselge pettumus. Vähemalt on joostud kuskil ja natuke pikali maas oldud. Oled nii hea kui su viimane jooks, seega ajaline seis ei ole kiiduväärt.

Balti matši koondisest jäin 400mtj välja, aga individuaalselt läheb see plaan käiku sellegipoolest. Kuigi olen 95% kindel, et hetkel startiva koondise teise numbri söön ära. Aga igati aus valik sellegipoolest. Koondise eest jooksen 400, loodetavasti tunne on parem kui Tartus ja käike on ka kastis seekord rohkem kui Tartus. Balti matš toimub Valmieras 10-11 juuni. Ootan 400m aega alla 49 sekundi ning 400mtj aega alla 52 sekundi. See oleks rahuldav, kõik edasi on juba maasikas.

11 May 2017

Kevadine Portugali laager edukalt selja taga. Probleeme ega pisivigastusi ei esinenud, seega suuresti sai kõik plaani järgi ära tehtud. Suurem rõhk oli tõkete jooksmisel, sest Eestis seda 5-6 kraadiga on väga ebameeldiv teha. Selle aasta laager oli kindlasti kiirema iseloomuga, kui aasta tagasi. Võib julgelt öelda, et aastaga on samm edasi tehtud ning jooksu, just tõketega on mingi kindlus või arusaam tekkinud.

Esimeste startideni on veel õnneks minna. Saab vormi koguda ning laagri väsimusest korralikul välja tulla. Tööd on veel palju. 28. mai teatejooksude EMV ning 1. juuni 400m tõketega. Need 2 esimest jooksu näitavad suuresti ära, mida hooaja jooksul oodata on.

Väike video hetke 3 parima tõkke mehe stiilinäidetest.

20 Feb 2017

Load more posts
|
|
|
|

Bio

Kergejõustikutreeningutega alustasin aastal 2006. Esimeseks treeneriks oli Ando Palginõmm. Pärast gümnaasiumit liikusin edasi Tallinnasse ning alates 2011 aasta sügisest toimetan Valter Espe pilgu all. Erialalt olen massöör. Peamine eesmärk on nautida protsessi ning mitte asjast lõbu välja imeda. Senine "karjäär" on olnud tõusude ja mõõnadega nagu elus ikka, kuid hetkel on spordi tegemine koos heade inimestega kindlasti üks rahuldust pakkuvamaid tegevusi.

Born 1992 (age 25)
Coach Valter Espe
Club SK Audentes

Personal bests

400m

Show
Personal best

400m hurdles

Show
Personal best

Competition results

400m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
EMV 4. 48.49 Tallinn Feb. 2017
Nõmme Seeriajooks 2. 48.62 Tallinn June 2016
EMV 3. 49.19 Tallinn Feb. 2016

400m hurdles

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
EMV 2. 50.92 Tallinn July 2016
Eesti Karikavõistlused 1. 52.79 Tallinn June 2016
EMV 1. 54.94 Rakvere July 2011
Sponsors
Your logo missing? Click on the button.